IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

> Hodnocení společností, Hodnocení
MartinosCZ
příspěvek 02.01.2013, 20:50
Příspěvek #1





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 30.10.2012
ID: 44604




Navrhuju hodnotit společnoti nebo i hrače z vánočního stretnutí zde na foru veřejně a zdůvodnit proč.Myslím že to bude přínosnější než honocení tajné.Jsem zvedav jaká pak bude následovat diskuse ale určitě se pobavíme.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpovědi
V453000
příspěvek 07.01.2013, 11:57
Příspěvek #2





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8
Registrován: 20.10.2012
ID: 44508




Děkuju všem že se zúčastnili, byla to rozhodně jedna z lepších cz/sk her co jsem kdy hrál. Nebudu dělat nějaký verdikt, od toho jsou tu jiní :) Ale zkusím objektivně detailně zhodnotit vaší společnost a popřípadě vám napsat, co by se konkrétně dalo zlepšit, co se mi líbí, a popřípadě kam se podívat nebo na co se soustředit dál.

Začnu u té nejlepší společnosti, u Aliho. Používáš supr čistý openttdcoop styl, což je bezva, protože to umíš fakt solidně. Co bych ale víc zkusil je hrát s větším "bordelem" a v menších prostorách, jinak tohle se ti časem stane "furt dokola".
Jako dominantu co máš na síti myslím že je jednoduché označit ten velký merger; ten má často problémy s výběrem tratí. To je protože PBS vyhodnocuje všechno moc podle okolí, kdežto první červený presignál je velká penalta - to znamená, že pokud používáš PBS na výběr z více tratí, je často potřeba použít 2směrné signály za tím PBS - koukni ke mě, mám to skoro všude kde mám PBS.
Jak psal Muel, je fajn že využíváš refit a overflow, dokonce je fajn že se snažíš i experimentovat s waypointy a tak, ale pár věcí bych doporučil...
- overflow bych se snažil hlavně dělat na nakládacích stanicích pro jídlo/zboží, protože tam dělaj fakt velký rozdíl ... to se samozřejmě tady k refitu nevztahuje, ale celkově si zkus udělat overflow která se octnou pod velkým náporem dopravy - ukáže ti to, že jenom jeden vjezd do stanice není ideální :P
- refit je super věc sama o sobě, ale obsahuje spoustu dalších využití a detailů, které na českých serverech skoro nikdy nevidím, ale je fajn je zkusit a utilizovat. Například v případě, že máš jednu vykládku zboží, je fajn dát za nakládání zboží kondicionál "pokud náklad není 100%, vrať náklad zpátky na nakládku a vyprdni se na vykládku zboží". Waypointy jsou pěkné, ale vezmi si, že v každém tom reverseru bys mohl mít stanici na vykládání zboží, která by byla terminus a automaticky by tím fungovala jako reverser. Navíc to má za efekt, že všechny vlaky na hlavní jsou plné s výjimkou těch odchycených kondicionálem (který ale v tom případě není potřeba, protože i s ním by vlak jel ve všech případech stejně po hlavní, plný nebi prázdný - protože se vrací zpátky k dolu.
- výber vlaků - myslím si, že koleje nebo monorail by tady měly fungovat lépe, protože maglev není zrovna nejefektivnější pokud nemáš krátký zatáčky, které by využili. Každopádně rozdíl je ve verzi 0.3.9 prakticky neznatelný (takže že maglev od verze 0.4.0 má sníženou kapacitu aby ten rozdíl byl větší), ale vypadají hezky a síť ti funguje, takže není moc co vytknout; akorát by to mohlo fungovat lépe s jinými vlaky :P.

Celkově bez debaty velmi solidní, ale tohle jsou místa co bych zkusil ještě prohloubit :) kouknul bych na
Ze zavů:
http://wiki.openttdcoop.org/PublicServer:A..._230#gameid_225 pro refit s kondicionály
http://wiki.openttdcoop.org/PublicServer:A..._240#gameid_234 pro refit s návratem k první stanici
http://wiki.openttdcoop.org/ProZone:Archiv..._-_30#gameid_21 pro masivní overflow
Z článků, overflows:
http://blog.openttdcoop.org/2010/04/26/adv...e-04-overflows/
http://blog.openttdcoop.org/2010/11/07/adv...8-overflows-ii/
http://blog.openttdcoop.org/2012/06/28/adv...-overflows-iii/
nebo použití a důvody refit stanic
http://blog.openttdcoop.org/2012/02/16/adv...refit-stations/


Pokračovat budu Redfieldem, protože si myslím že sice nemá síť plnou věcí které by vykazovaly nějaké velké zkušenosti jako Ali má, ale líbí přístup, že když něco nefunguje, nějak to opravím a uvidíme. Jak už jsem ti říkal ve hře, výběr vlaků umí pořádně zatopit, protože rychlé vlaky akcelerují dost špatně a celá síť se pak špatně kontroluje. To se dotýká další věci ohledně výměny vlaků. Věřím že v současné chvíli prostě stavíš, ale až budeš chtít zavést nějaká zásadní pravidla pro celkové zlepšení běhu sítě, pak je tu pár věcí kterými je dobré začít:
- hierarchie kolejí na hlavní a vedlejší - ti umožní mnohem jednodušší a systematičtější expandování, protože jasně vidíš co je co. To se dělá pomocí přednosti/priority, což je nejjednodušší presignálová konstrukce.
http://wiki.openttdcoop.org/Priority
- uvědomit si, kde mám depa - už jsem ti to naťuknul ve hře, když máš depo za otočníky (reversery) nebo terminus stanicemi, pak depo není ze sítě vidět - je viditelné jenom pro vlaky, které zrovna jedou z té stanice. Tímhle dosáhneš toho, že jakákoli výměna vlaků proběhne okamžitě, a bez jakýchkoli problémů. Jenom je potřeba si dát pozor na to abys neměl nějaké viditelné depo protože to jinak udělá solidní bordel. :) Krom toho je dobré mít nastavený interval servisu na dny a na nejnižší hodnotu, to zajistí že kdykoli dáš příkaz k autoreplace, tak vlaky poslechnou a okamžitě se přemění (s % by mohly dlouho čekat až jim klesne spolehlivost).
O tom je článek tady http://blog.openttdcoop.org/2012/11/18/tra...icing-settings/
Dál už je to jenom nabalování dalších a dalších věcí a sbírání zkušeností s tím co funguje :) Ale dosud dobrý výkon!

JE má takovou smíšenou síť, první čeho jsem si všimnul je že nikde ses ani nepokusil zdvojit koleje na dva pruhy, což je velká škoda. Doporučil bych tudíž především prostě zkoušet ... když to nebude fungovat, tak aspoň uvidíš kde se to ucpává a v tom místě to zase zkusíš vylepšit. Hlavně zkoušet. Máš náklad co čeká ve stanici? Šup přidat vlaky. Zácpa? Zkusit přidat koleje, a furt dokola :)

U Liuka je škoda že nepostavil radši nějakou vlakovou síť vzhledem k objemu znalostí co se už dokázal naučit od openttdcoopu, i tak síť s egelebege je ... hezká, ale to je tak všechno podle mě. Já vím že takhle stavíte klasicky, ale mě to připadá moc triviální. Řešení je jednoduché, stavět na menší ploše a tím mít mnohonásobně vyšší hustotu provozu na více než jedné silnici. S autama to je tupý protože nemají signály a podobně, tak je potřeba to "ztížit" prostorem. Každopádně to vypadá hezky, jenom jediné co se mi teda nelíbí je, že sice rozrostete města, ale máte tak 20% přepraveno lidí/pošty.
Udělat auta nějak zajímavá se zdá že má jedinou cestu, přes používání stanic na rozdělování dopravy... ale na to je potřeba víc jak jeden pruh.
http://wiki.openttdcoop.org/PublicServer:A..._230#gameid_229 stojí za shlédnutí

Sebe samozřejmě hodnotit nebudu, ale napíšu vám k mé síti, že to je prostě můj styl jak stavím nejradši, což mi extra umožňují moje vlaky, protože mají spoustu zástupců, kteří zvládají jet v krátké zatáčce plnou rychlostí, což přímočaře podporuje stavět na minimální ploše s maximálním efektem. Nechtěl jsem se předváďět s koncepty a vymoženostmi, to si můžete koneckonců sami prohlédnout v našich archivech. Proto tu máte ukázku stylu "udělat v tom borde a pak to nějak pořešit". :) Vím že často se to lidem nelíbí nebo se to bojí stavět protože to je moc nebezpečný. Pro jakoukoli kooperaci s ostatními je to prakticky nepoužitelný, protože se v tom musejí taky vyznat ostatní, a v tomhle se fakt nikdo orientovat nechce. Nebezpečný to je, pokud si to člověk špatně rozvrhne, chce to zkušenosti.
Tak jako tak, ukázka toho co doporučuju zkusit a popřípadě dosáhnout a osvojit všem, protože tak je každá vaše hra naprosto unikátní.

Ohledně organizace je pravda že by byla fajn trošku větší připravenost a angažovanost, ale myslím že to nakonec dopadlo dobře. Ty dva pády byly nepříjemné, ale to se holt stává. Pro příště bych asi zkusil více promyslet věci dopředu a méně je dělat způsobem ankety, protože lidi se nikdy neshodnou. Pokud máš jeden svůj nápad, který zapadá do sebe ze všech stran, nemůže z toho vzniknout mišmaš názorů :) Samozřejmě je fajn zohlednit požadavky, ale jenom bych s tím byl opatrnější. To přijde časem se zkušenostmi ;)

Pro hodně z vás to byla i zkušenost s kooperací, tak pro příště aspoň budete mít co zvažovat, jestli se s někým spolčit znovu nebo ne. Ke kooperaci řeknu jenom, že číslo jedna je vždycky komunikace. Často je potřeba se na věcech prostě domluvit, dávat popisky ke kolejím pro lepší orientaci pokud je potřeba. S domlouváním úzce souvisí nejenom přímo rozhovor, ale taky třeba udělání si plánu. Pro dva lidi to třeba zní zvláštně a jako levná imitace openttdcoopu, ale je to něco na čem se dohodnete a od čeho se můžete odpíchnout, a nějak to hrubě definuje co chcete asi dělat. Není potřeba ani dělat nějak detailní plán, stačí třeba něco načrtnout jak bude zhruba vypadat hlavní, a pár detailů. Nebo samozřejmě bez plánu je dobré hrát hodně spolu a prostě si na sebe zvyknout, ale to vyžaduje moc času :). Nebál bych se kooperace, jenom ji stačí chytit za správný konec.

Ještě jednou díky všem za účast, užili jsme si to. A na závěr ... proč až za rok? :) Rok je hodně dlouhá doba a během té doby se ti může dost změnit, klidně bych doporučoval něco jako 3x nebo 4x do roka. Některé termíny třeba budou zrovna v "normálním týdnu" ale tak dá se třeba hrát 14 dní místo 5ti, nebo holt tím že se budeh hrát častěji tak nikoho nebude tolik mrzet že nějaké kolo nestihl, prostě si zahraje nějaké další co přijde v brzké budoucnosti.

V.

Příspěvek upravil V453000, 07.01.2013, 12:03.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Příspěvky k tomuto tématu
- MartinosCZ   Hodnocení společností   02.01.2013, 20:50
- - JohnyEnglich   Já se zdržím hodnocení... :) Pro mě sou všichni zů...   02.01.2013, 20:59
|- - muel   QUOTE(JohnyEnglich @ 02.01.2013, 20:59) J...   02.01.2013, 21:13
- - Tipos   Vzhledem k tomu že max je 10 bodů, ubert...   05.01.2013, 11:24
- - JohnyEnglich   Teda, čekal sem to horší, vzheldem k těm domum pod...   05.01.2013, 11:48
- - MartinosCZ   Nebudu se vyjadrovat ale DnZ-Ali gratuluju!...   05.01.2013, 12:23
|- - Tipos   QUOTE(MartinosCZ @ 05.01.2013, 12:23) Neb...   05.01.2013, 12:27
- - V453000   No ty sis teda pospíšil vzhledem k tomu že se hraj...   05.01.2013, 13:57
|- - Tipos   QUOTE(V453000 @ 05.01.2013, 13:57) No ty ...   05.01.2013, 14:51
|- - V453000   QUOTE(Tipos @ 05.01.2013, 14:51) jojo pos...   05.01.2013, 15:11
|- - Tipos   QUOTE(V453000 @ 05.01.2013, 15:11) asi se...   05.01.2013, 16:55
|- - muel   QUOTE(Tipos @ 05.01.2013, 16:55) smysl mo...   05.01.2013, 17:05
|- - Tipos   QUOTE(muel @ 05.01.2013, 17:05) neviem ak...   05.01.2013, 17:08
|- - V453000   QUOTE(Tipos @ 05.01.2013, 17:08) finty js...   05.01.2013, 17:33
|- - Tipos   QUOTE(V453000 @ 05.01.2013, 17:33) lol ne...   05.01.2013, 20:54
- - muel   Dobre Tiposove hodnotenie uzavrieme, je to jeho ná...   05.01.2013, 21:13
- - dnzali   Ďakujem za hodnoteni spolocnosti na prvej mieste. ...   07.01.2013, 08:30
- - muel   V prvom rade chcem poďakovať všetký...   07.01.2013, 10:38
- - Laydee-Jarda   Jen Vám něco povím na obranu naší společnosti. Já ...   07.01.2013, 11:28
|- - muel   QUOTE(Laydee-Jarda @ 07.01.2013, 11...   07.01.2013, 11:38
- - V453000   Děkuju všem že se zúčastnili, ...   07.01.2013, 11:57


Closed TopicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 30.05.24 - 10:40
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist