IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

8 Stran(y): V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> internetové prohlížeče a jejich tuning, o browserech, doplňcích a dalších úpravách
Slamb
příspěvek 09.07.2010, 03:28
Příspěvek #1



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




bez zbytečnýho okecávání zakládám tohle téma ohledně prohlížečů... snad se to chytne, protože může bejt zajímavý, co kdo použává za vylepšení, podobně jako stojej za zmínku některý pěkný tapety v tématu wallpapery/desktopy... screeny, seznamy doplňků, nastavení, všechno sem... thumbsup.gif

na rozjezd přidávám ukázku mýho oblíbenýho firefoxu, nainstaloval sem první betu chystaný 4ky a nacpal tam svý oblíbený addony biggrin.gif


doplňky:
ADBlock Plus - blokace reklam
Adblock Plus: Element Hiding Helper - blokace reklam
Addon Compatibilty Reporter - umožňuje instalovat doplňky, který autor ještě neaktualizoval pro nejnovější verzi prohlížeče
Download Manager Tweak - lehce vylepšenej download manager, hlavně se může otevírat v záložce
FlagFox - podle ip adresy ukazuje v adresním řádku vlajku, z jakýho státu server pochází, umožňuje zobrazení informaci třeba na domaintools.com
Locationbar - rozdělí segmenty url a umožní snadnější procházení webu klikáním na ně
Screengrab - dokáže vyfotit celou stránku bez ohledu na její velikost, žádný pracný slepování několika screenů
Speed Dial - v nový záložce seznam několika nějčastějších stránek hned při ruce
Status Address Bar - po najetí na odkaz se jeho cesta neukáže ve stavovým, ale v adresním řádku, úspora místa

kvůli další úspoře místa mám záložky přesunutý do title baru a původně oranžový tlačítko firefox je přebarvený, aby líp ladilo s okolím, modifikace pro soubor userChrome.css...
CODE
#appmenu-button-container {
position: fixed !important;
}
#appmenu-button {
padding: 3px 18px 3px 18px !important;
margin-top:1px !important;
background-color: rgba(54, 121, 166, 0.2) !important;
}
#navigator-toolbox[tabsontop="true"] #TabsToolbar {
padding-left: 95px !important;
}
#navigator-toolbox[tabsontop="true"] #TabsToolbar {
padding-left: 92px !important;
padding-top:12px !important;
padding-right:109px !important;
}

jak už sem psal, mám schovanej status bar a vyhodil sem ten nadbytečnej google search, co bejvá vpravo vedle adresního řádku (to úplně napravo je tlačítko feedback, kterýho se asi nelze v betě znbavit)... na screenu je taky vidět klikatelnost částí url turned.gif

Příspěvek upravil Slamb, 09.07.2010, 09:35.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
preca1
příspěvek 09.07.2010, 07:09
Příspěvek #2


Klikni si na koníky.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1930
Registrován: 23.02.2005
ID: 5150




ff (přidam jen ty, co nebyly zmíněný): linkification: převádí neklikatelný URL na klikatelný odkazy. dobrý na warez fora

copy plain text: dobrý při kopírování textů z různejch stránek do wordu. kopíruje jenom text, ne formátování

download statusbar: při stahování se nad stavovym řádkem udělá tenkej proužek, ve kterym probíhá stahování. já nemam rád, když mi při stahování vyskočí další okno, ve kterym se stahuje. takhle je to všechno v jednom okně

stop autoplay: pro spuštění videa nebo hudby (object) je potřeba na něj nejprv kliknout, jinak se nespustí. nemam rád, když mi spadne ff, restartuju ho a začne hrát 8 písniček a 2 seriály naráz

stylish: umožňuje upravovat css pro jednotlivý stránky. např v googlu sem si posunul to debilní levý menu pryč, nebo přidal srandovní gif do about:blank (to pak vypadáte jako správnej g33k :P)

Příspěvek upravil preca1, 09.07.2010, 07:09.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Conan
příspěvek 09.07.2010, 07:41
Příspěvek #3


Serve & Protect ! Modelín
Ikona skupiny

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 8019
Registrován: 26.01.2004
Bydliště Chrudim
ID: 908




Jelikoz sem strasnej debil na cestinu, tak obcas vyuziju https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3394/ , coz je prakticky to same jako kontrola pravopisu ve wordu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 09.07.2010, 08:46
Příspěvek #4



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




QUOTE(preca1 @ 09.07.2010, 08:09) *
linkification: převádí neklikatelný URL na klikatelný odkazy. dobrý na warez fora

RapidFire - čistě pro rapidshare, ale možná bude něco podobnýho i pro jiný úložiště... označej se odkazy, klikne se pravým v menu na rapidfire a už to frčí, je potřeba mít zapnutej direct download na rs...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Folwar
příspěvek 09.07.2010, 09:00
Příspěvek #5





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1593
Registrován: 26.08.2008
Bydliště buď jsem tady nebo někde jinde, ještě se mi nestalo, abych nebyl nikde
ID: 26647




Tak já od letošních vánoc jedu na Chromu, s kterým jsem maximálně spokojen (až na ty jeho slavné korektury, některá slova to podtrhuje i když jsou správně...). Ale teď jsem si pročítal diskuzi na stahuj.cz ohledně nové verze tohoto prohlížeče a dost lidí si stěžovalo na něco, že o tvém prohlížení ví Google, že tě to sleduje atd... nevím co je na tom pravdy.

Jinak tam mám přidané blokování reklam (což je úplně nejlepší blokování reklam). A nějaké další addony k facebook.

Rychlé je to dost, spadlo mi to asi tak jednou.


--------------------

Z chlapců se stávají muži, když přestanou za svůj podpis v diskusních fórech připojovat podrobné parametry své PC sestavy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 09.07.2010, 09:31
Příspěvek #6


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Chrome má nevýhodu (v jistém ohledu je to výhoda) v tom, že jeho addony mají dost omezené možnosti (v podstatě je to JS+HTML+XML) - nemůžou nijak upravovat samotnej prohlížeč. Naopak ve ff se pomocí addonu dá udělat v podstatě cokoliv.

Slamb: Ty taby v title baru jsou zajímavý, na to je taky addon? Funguje to i na XP?

Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 09.07.2010, 09:31.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 09.07.2010, 09:44
Příspěvek #7



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




QUOTE(A.l.i.3.n @ 09.07.2010, 10:31) *
Slamb: Ty taby v title baru jsou zajímavý, na to je taky addon? Funguje to i na XP?

na to je ten kód, kterej sem teď ještě potunil, aby nad záložkama bylo trochu místa pro přetahování okna, takže sou posunutý o kousek níž... ten kód je někde na netu k dispozici, ale v něm tlačítko list all tabs zasahovalo do minimalizace, takže minimálně to bylo potřeba upravit (v prvním postu je snad nejlepší verze biggrin.gif)... taky sem upravil margin tlačítka firefox, aby bylo shora stejně odsazený jako tlačítka minimalizovat / obnovit / zavřít... jak to bude vypadat na xp, to netušim biggrin.gif
tohle ještě neni finální verze ui, takže je to jenom takový dočasný řešení, pokud nedaj taby do title baru defaultně, tak na to bude určitě nějakej addon...

Příspěvek upravil Slamb, 09.07.2010, 09:50.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calll_
příspěvek 09.07.2010, 11:49
Příspěvek #8


_
Ikona skupiny

Skupina: Poker admin
Příspěvků: 3532
Registrován: 07.10.2006
Bydliště carentan
ID: 18001






addony

add-on compatiblity reporter 0.5
ie tab plus 1.92.20100607
worldip 2.0.2

a ješte sem trocha upravil userChrome.css hlavne tu barvu aby byla modrá ta puvodná nic moc

Příspěvek upravil calll_, 09.07.2010, 11:53.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 09.07.2010, 12:44
Příspěvek #9


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




Asi takhle (obrázek)

O čem tady ještě nebyla řeč -

Extended Statusbar- Ukazuje to naprosto zbytečný věci (vlevo dole)
Mouse Gestures Redox - Gesta myší
Připojené(á) miniatury(a)
Přiložený obrázek
 


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
repeek
příspěvek 12.07.2010, 08:17
Příspěvek #10


Chcete otestovat muj píčometr?


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2735
Registrován: 23.10.2005
Bydliště Neznámé
ID: 9150




Tab Mix+ neocenitelna vecicka pro me :) Hlavne prehazovani tabu po najeti mysi, ktere mi usetri klikani.


--------------------
QUOTE
Na mém osobním píčometru se stupnicí od 1 do 10 seš někde na pětadvaceti...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 14.12.2010, 13:51
Příspěvek #11


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13001
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Tohle téma tu možná neni, a tak nějak mě napadlo to vytvořit pro ucelení. A můžete sem jebnout nějaký vaše oblíbený pluginy, nebo se po nějakejch poptat, když na to příjde... a tak vůbec.
------------------------------------------------------------------------------

Tak začnu, možná používáte Firefox 4 (momentálně ve verzi beta 7) a sere vás nevyužitý místo nad tabama jednotlivejch oken.



Existuje prozatimní sbastlený řešení, aby se to místo využilo a ušetřil se tak prostor;



Vložte tenhle css kod

CODE
#navigator-toolbox[tabsontop="true"] #TabsToolbar{
padding-left: 80px !important;
padding-right: 102px !important;
padding-top: 2px !important;
margin-top: -25px !important;
}

#appmenu-button{
padding: 3px 5px 3px 5px !important;
height: 20px !important;
}


do souboru userChrome.css (pokud neni, tak vytvorte) ve složce users - "jmeno uzivatele" - AppData - Roaming - Mozzila - Firefox - Profiles - "nazev profilu" - chrome. Restartujte firefox a bingo.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 14.12.2010, 13:58.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 14.12.2010, 14:03
Příspěvek #12


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




hm .. ve FF soubory uznačený jako Chrome ? 0_o




jinak tohle by se mohlo hodit opera-userům .. snadnej přístup k uloženejm heslům - většinou potřeba ve chvíli kdy už si heslo nepamatujete, ptže používate Wand (taky vám to objasní, proč např. u servis24.cz se přes Wand nepřihlásíte)

stačí otevřít .dat
http://www.nirsoft.net/utils/opera_password_recovery.html


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pol225
příspěvek 14.12.2010, 18:52
Příspěvek #13





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 33
Registrován: 28.06.2007
ID: 21189




Tak já přihodím svoji trošku do soudku.
Moje oblíbené addony do Google Chrome

Lastpass - ukládá loginy+hesla ze stránek;máte ke všem přístup-addon obsahuje seznam stránek s hesly;automatické přihlašování;hesla jsou uložena na lastpass účtu na netu - takže se stačí přihlásit v addonu a máte k nim přístup
CODE
https://chrome.google.com/extensions/detail/hdokiejnpimakedhajhdlcegeplioahd?hl=en

Proxy Switchy! - dobrej addon pro ty co používají proxy;jdou zde nastavit i kritéria např. tak,že jedete přes proxy jen na nějakých webech
CODE
https://chrome.google.com/extensions/detail/caehdcpeofiiigpdhbabniblemipncjj?hl=en

Slick RSS - asi nej RSS čtečka pro chrome;lze nastavit refresh doba;ukazuje i obrázky,časy kdy se změnila stránka - objevila novinka...
CODE
https://chrome.google.com/extensions/detail/ealjoljnibpdkocmldliaoojpgdkcdob?hl=en

AdBlock - nyní i pro chrome - blokování reklam
CODE
https://chrome.google.com/extensions/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=en
https://chrome.google.com/extensions/detail/picdndbpdnapajibahnnogkjofaeooof?hl=en  -čudlik :D

Auto Refresh Plus - refreshuje stránku v libovolném intervalu
CODE
https://chrome.google.com/extensions/detail/oilipfekkmncanaajkapbpancpelijih?hl=en

Awesome Screenshot: Capture & Annotate - vyfotí daný web,nebo třeba jen viditelnou část;možnost editace,uploadu
CODE
https://chrome.google.com/extensions/detail/alelhddbbhepgpmgidjdcjakblofbmce?hl=en
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 14.12.2010, 19:00
Příspěvek #14


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(pol225 @ 14.12.2010, 18:52) *
Lastpass - ukládá loginy+hesla ze stránek;máte ke všem přístup-addon obsahuje seznam stránek s hesly;automatické přihlašování;hesla jsou uložena na lastpass účtu na netu - takže se stačí přihlásit v addonu a máte k nim přístup

Tak tomu bych úplně důvěřoval no.

Příspěvek upravil Šupex, 14.12.2010, 19:03.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 14.12.2010, 19:29
Příspěvek #15


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Qwwerty @ 14.12.2010, 14:03) *
hm .. ve FF soubory uznačený jako Chrome ? 0_o

Tim neni myšlenej Google Chrome ... spíš Oxygene (Chrome). Ale ruku do ohně bych za to nedal, jen vím, že to neni Google ...


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stran(y): V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 26.04.24 - 14:39
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist