IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

28 Stran(y): V  « < 25 26 27 28 >  
Reply to this topicStart new topic
> Apple®, Mac, MacBook, iPhone, iPad
Hodnocení 3 V
L.T.Sm@sh
příspěvek 19.05.2015, 15:11
Příspěvek #391





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1070
Registrován: 07.12.2009
Bydliště Tábor
ID: 32815




Jak vyčistit vnitřek Imacu od prachu, aniž bych si tím nerozjebal záruku? Můžu použít stlačený vzduch a fouknou jím do té mřížky u větráku? Jeden týpek to takhle na videu dělal ( https://www.youtube.com/watch?v=ybfULNbeIPs ), ale nepřijde mi to moc ideální řešení, vzhledem k tomu, že ten prach se z toho PC beztak asi nevyfoukal, jelikož neměl kudy se dostat ven, ale maximálně se nafoukal někam dále do PC, kde třeba ještě ani nebyl. Potřebuji rady a to nejlépe hned nebo alespoň okamžitě. :-)

Děkuji. :-P

Příspěvek upravil L.T.Sm@sh, 19.05.2015, 15:15.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 19.05.2015, 17:37
Příspěvek #392


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(L.T.Sm@sh @ 19.05.2015, 16:11) *
Jak vyčistit vnitřek Imacu od prachu, aniž bych si tím nerozjebal záruku? Můžu použít stlačený vzduch a fouknou jím do té mřížky u větráku? Jeden týpek to takhle na videu dělal ( https://www.youtube.com/watch?v=ybfULNbeIPs ), ale nepřijde mi to moc ideální řešení, vzhledem k tomu, že ten prach se z toho PC beztak asi nevyfoukal, jelikož neměl kudy se dostat ven, ale maximálně se nafoukal někam dále do PC, kde třeba ještě ani nebyl. Potřebuji rady a to nejlépe hned nebo alespoň okamžitě. :-)

Děkuji. :-P

Když při rozebírání nic nezničíš, tak si záruku nezrušíš. Když jo, tak máš logicky smůlu :)

iFixit maj spoustu tutoriálů pro všechny Apple zařízení: https://www.ifixit.com/Device/iMac. Stlačený vzduch používej opatrně a nejlíp na nezahřátém iMacu - rychlá změna teploty ti může nadělat paseku (záleží na tom, z čeho ten vzduch foukáš).


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coldik
příspěvek 19.09.2016, 23:08
Příspěvek #393





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7640
Registrován: 16.01.2005
ID: 4565




Panove, pomerne realne uvazuju o koupi iphone 7 po x letech, co frcim na SE Vivaz, ktery jsem kupoval kdysi davno u legendarniho prodavace belugy kdesi u Vltavske / ten uz mobil me dost sere a ma samozrejme sve odslouzeno po tech letech. Nicmene nabizi se logicka otazka:

1) Stoji to za ty penize ve vztahu vykon a nabidka jako takove vs cena a vs ostatni "konkurenti" na mobilnim trhu? Je to docela ranec, na druhou stranu si rikam, ze mi vzdy mobil vydrzel pomerne dlouho, tak proc by nemohl i tento.

2) Pokud do toho jit, tak spise 7 ci 7 plus?

Diky za vas pohled uplne nejlepe v pripade, pokud uz vlastnite 6 v nejake verzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 21.09.2016, 18:58
Příspěvek #394


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(coldik @ 20.09.2016, 00:08) *
Panove, pomerne realne uvazuju o koupi iphone 7 po x letech, co frcim na SE Vivaz, ktery jsem kupoval kdysi davno u legendarniho prodavace belugy kdesi u Vltavske / ten uz mobil me dost sere a ma samozrejme sve odslouzeno po tech letech. Nicmene nabizi se logicka otazka:

1) Stoji to za ty penize ve vztahu vykon a nabidka jako takove vs cena a vs ostatni "konkurenti" na mobilnim trhu? Je to docela ranec, na druhou stranu si rikam, ze mi vzdy mobil vydrzel pomerne dlouho, tak proc by nemohl i tento.

2) Pokud do toho jit, tak spise 7 ci 7 plus?

Diky za vas pohled uplne nejlepe v pripade, pokud uz vlastnite 6 v nejake verzi

Mám 6S 64Gb. Pokud koukáš na poměr cena/výkon, tak to za ty prachy asi nestojí. Apple je drahej a platíš halvně za značku. Osobně bych asi počkal na nový Nexus, který by měl vyjít do měsíce a buď koupil ten, nebo starší model, kterej bude levnější. iPhone má smysl používat jen, pokud ho má celá rodina nebo hodně známejch - případně pokud máš Mac nebo chceš Apple Watch. Síla Applu je v jeho ekosystému.

Navíc se šeptá, že iPhone bude příští rok komplet redesignovanej (namísto 7S bude 8) a KONEČNĚ bude mít AMOLED display.

P.S.: Za dvacku ti nechám svůj 6S biggrin.gif


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coldik
příspěvek 21.09.2016, 22:19
Příspěvek #395





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7640
Registrován: 16.01.2005
ID: 4565




QUOTE (A.l.i.3.n @ 21.09.2016, 19:58) *
Mám 6S 64Gb. Pokud koukáš na poměr cena/výkon, tak to za ty prachy asi nestojí. Apple je drahej a platíš halvně za značku. Osobně bych asi počkal na nový Nexus, který by měl vyjít do měsíce a buď koupil ten, nebo starší model, kterej bude levnější. iPhone má smysl používat jen, pokud ho má celá rodina nebo hodně známejch - případně pokud máš Mac nebo chceš Apple Watch. Síla Applu je v jeho ekosystému.

Navíc se šeptá, že iPhone bude příští rok komplet redesignovanej (namísto 7S bude 8) a KONEČNĚ bude mít AMOLED display.

P.S.: Za dvacku ti nechám svůj 6S biggrin.gif

tos mi to moc neusnadnil :D ale i tak diky za nazor, fakt je to tu mrtve

P.S.: Za dvacku te necham vysrat u nas na zachode :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 25.09.2016, 20:03
Příspěvek #396


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Serte na apple. Fakt že jo.

Apple by ve skutečnosti byl asi i schopnej vyrobit něco super, novýho, co bych mu i já, velehejtr, uznal. Ale on to hlavně v mobilech neudělá, protože mu to prostě lidi ze setrvačnosti žerou. Nehoráznost.
-------------
Iphone SE: Schválil sem ho přítelkyni páč je na ně leta zvyklá a cenově vycházel "nejlíp" (rozuměj tolik co topend jinejch značek). A co to je?
Krabička, která nemá absolutně nic zajímavýho. Jen je menší.


Já ty apláky fakt nechápu. Jo pokud někdo využívá celej ekosystém od spodu až nahoru, je na něj leta zvyklej, bez Itunsu nedá ránu a doma tapetuje macama atd atd, pak ok.

Ale kdokoliv jinej?.... cywe...


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 27.09.2016, 13:27
Příspěvek #397


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE
Iphone SE: Schválil sem ho přítelkyni páč je na ně leta zvyklá a cenově vycházel "nejlíp" (rozuměj tolik co topend jinejch značek). A co to je?
Krabička, která nemá absolutně nic zajímavýho. Jen je menší.

Když se podíváš na výdrž baterky, výkon a kameru, tak i ten iPhone SE má hodně dobrej poměr cena/výkon. Samsung S7 je uplně stejně předraženej jak iPhone 7. Příští rok, až vyjde iPhone 8 s AMOLED displayed, tak to IMO zas bude nejlepší telefon.

Jo a macOS se dá rozchodit i na normálnim PC a je to stokrát lepší než Winďous - tzn. poměrně lehce se dá do Apple ekosystému vstoupit.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 30.09.2016, 16:32
Příspěvek #398


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 27.09.2016, 14:27) *
Jo a macOS se dá rozchodit i na normálnim PC a je to stokrát lepší než Winďous - tzn. poměrně lehce se dá do Apple ekosystému vstoupit.


"macOS"
"normální PC"
"stokrát lepší než windows"
"lehce vstoupit"
Aliene, ty si úplnej blázen. Už neni rok 2006.


--- co se týče samsungu, je to pravda že je drahej. Ale když si vezmete do ruky novej S edge a zapnete ho.... máte aspoň pocit něčeho hodně top kvalitního ultra.
Když si vemete do ruky 7mičkovej iphone, máte pocit že je to ... hm. Huawei nebo Xiaomi za 10 000. Tak to zapnete. Hm. UI jak z roku 2010. Hm.
Apple funguje, dělá to na co sou od něj aplisti zvyklí. Ale mít to jen jako telefon je fakt...

A že hezky fotí?
Kterej drahej mobil dneska hezky nefotí?
--------

PS: naprosto nechápu proč by si někdo s mozkem v hlavě, možná krom nějakejch ultraprofi grafiků, instaloval iOS na stolní PC...

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 30.09.2016, 16:41.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 05.10.2016, 08:33
Příspěvek #399


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




Na iphonech mi prijde nejhorsi ten display. Ma maly rozliseni, strasne velky ramecky kolem nej a porad je to stary IPS. Samsung toto proste zmakl mnohem lepe. Navic edge display vypada neuveritelne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 09.10.2016, 21:07
Příspěvek #400


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8294
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(W3N4 @ 05.10.2016, 09:33) *
Na iphonech mi prijde nejhorsi ten display. Ma maly rozliseni, strasne velky ramecky kolem nej a porad je to stary IPS. Samsung toto proste zmakl mnohem lepe. Navic edge display vypada neuveritelne.

Akorát ti Samsung občas shoří :-)
Haters gonna hate.

Pokud se ti ten telefon líbí (HW, seš seznámenej se systémem), tak neváhej a kupuj. Nebudeš litovat a lepší telefon neseženeš. Pořád platí to, že ono to kurva funguje a nezačne se ti to ani po dvou letech bez reinstalu systému kurvit - tak jako je to pravidlem u Androidu, včetně top modelů.

Příspěvek upravil BariX, 09.10.2016, 21:08.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 12.10.2016, 15:29
Příspěvek #401


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(W3N4 @ 05.10.2016, 09:33) *
Na iphonech mi prijde nejhorsi ten display. Ma maly rozliseni, strasne velky ramecky kolem nej a porad je to stary IPS. Samsung toto proste zmakl mnohem lepe. Navic edge display vypada neuveritelne.

Sice to neni Edge, ale rozliseni ja naprosto dostacujici a i kdyz je to IPS, tak je to daleko nejlepsi v ketegorii (jas, kontrast, barvy, etc.). Samozrejme se ale taky tesim na edge-to-edge AMOLED :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 13.10.2016, 11:30
Příspěvek #402


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(A.l.i.3.n @ 27.09.2016, 14:27) *
Jo a macOS se dá rozchodit i na normálnim PC a je to stokrát lepší než Winďous - tzn. poměrně lehce se dá do Apple ekosystému vstoupit.

Já teda v práci musím supportovat macy a hroznější systém jsem jaktěživ neviděl.

Jestli si někdo dělal kdy srandu z toho, že se windowsy musí restartovat, aby se solvnul problém, tak u macu to platí ještě více.

Tolik nepředvídatelných chyb nebo naopak dobře zdokumentovaných chyb, s kterými Apple nic nedělá jsem ještě neviděl.

Systémová proxy je úplně na piču a po několika měsících jsme se vysrali na solvování něčeho nefunkčního a instalujem Firefox, páč jeho proxy je bez problému.

Občas se rozhodne nefungovat připojení přes ethernet, protože OSX občas buguje když je na druhé straně kablu Cisco switch z konkrétních generací.

Výpis nějakých chyb je v OSX asi sprostý pojem. Kolikrát se mi stává, že mi useři volají, že klikají na OK, objeví se duhová pičovina, dialogové okno problikne a nic se nestane. Jestli je teda něco horšího než bugujicí soft, tak to je bugující soft, který nevypisuje chyby.

Rozběhnout kerberos autentifikaci pro přihlašování vůči AD - peklo, když už se to rozběhne tak čeká další libůstka v podobě rozběhnutí kerberos ticketů pro SSO služby.

To že chybí alternativy pro management a služby jaké jsou dostupné pro Windows ani nemluvím.

Jednoduše je OSX úplně na hovno systém do korporátu, kde člověk potřebuje dělat nějaký hromadný management. To už radši klientský linux, který je na tom dneska při napojení na AD diametrálně lépe.

Na nějaké to domácí louskání a pro developery dobrý, ale když to máte supportovat tak big nope.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
f!rSt
příspěvek 13.10.2016, 20:46
Příspěvek #403



Ikona skupiny

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 2916
Registrován: 13.10.2004
Bydliště Ostrava
ID: 3096




QUOTE(Šupex @ 13.10.2016, 12:30) *
Já teda v práci musím supportovat macy a hroznější systém jsem jaktěživ neviděl.

Jestli si někdo dělal kdy srandu z toho, že se windowsy musí restartovat, aby se solvnul problém, tak u macu to platí ještě více.

Tolik nepředvídatelných chyb nebo naopak dobře zdokumentovaných chyb, s kterými Apple nic nedělá jsem ještě neviděl.

Systémová proxy je úplně na piču a po několika měsících jsme se vysrali na solvování něčeho nefunkčního a instalujem Firefox, páč jeho proxy je bez problému.

Občas se rozhodne nefungovat připojení přes ethernet, protože OSX občas buguje když je na druhé straně kablu Cisco switch z konkrétních generací.

Výpis nějakých chyb je v OSX asi sprostý pojem. Kolikrát se mi stává, že mi useři volají, že klikají na OK, objeví se duhová pičovina, dialogové okno problikne a nic se nestane. Jestli je teda něco horšího než bugujicí soft, tak to je bugující soft, který nevypisuje chyby.

Rozběhnout kerberos autentifikaci pro přihlašování vůči AD - peklo, když už se to rozběhne tak čeká další libůstka v podobě rozběhnutí kerberos ticketů pro SSO služby.

To že chybí alternativy pro management a služby jaké jsou dostupné pro Windows ani nemluvím.

Jednoduše je OSX úplně na hovno systém do korporátu, kde člověk potřebuje dělat nějaký hromadný management. To už radši klientský linux, který je na tom dneska při napojení na AD diametrálně lépe.

Na nějaké to domácí louskání a pro developery dobrý, ale když to máte supportovat tak big nope.


perfektne jsem se zasmal :D :D

Jinak mam uz asi mesic S7, klasickou a nemuzu si vubec stezovat, presel jsem z S5 mini, a naprosto jsem spokojen, nicmene me osobne apple nic nerika.... p


--------------------
2003 první CoD.... nějak jsme všichni zestárli :)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 15.10.2016, 17:28
Příspěvek #404


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




On se většinou OS nedesignuje pro adminy, ale pro uživatele :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 17.10.2016, 15:20
Příspěvek #405


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




Taky si myslim, ze je Mac OS X spatny system (porad lepsi nez Windows) a to i z uzivatelskeho hlediska. Sam jsem svuj MacBook prodal, protoze:
- Klavesy pro ovladani hudby funguji na nic (jenom s iTunes funguji dobre, ale ja iTunes nepouzival)
- Programy, ktere nejsou od applu jsou casto strasne
- *.pkg balicky jsou absolutni zvrhlost
- Homebrew je katastrofa
- V app storu jsm nikdy nic nenasel, je uplne k nicemu. A kdyz uz v nem neco je, tak to stoji penize.
- Standardni sada utilit v terminalu je starsi nez unix
- NTFS
- Kazdy update vyzaduje restart
- "The operation can’t be completed because the item “script.sh” is in use".. I po restartu.
- "The document “script.sh” can’t be opened because it’s in the Trash". A to jako proc?
- Kdyz aplikaci zavrete, neni opravdu zavrena. Je traba ji zavrit pres menu.
- Problemy s Pythonem. Napriklad kdyz clovek udela http request v jinem procesu nez v hlavnim, aplikace spadne.
- Problemy s Wifi trvaly pul roku, nez Apple napadlo je definitivne opravit.
- Nainstalovat nektere utility je neuveritelne obtizne (napr. octave)
- Print screen: Command+Shift+3
- Cut ("vyjmout") na macu asi neexistuje. Ctrl+X nebo Cmd+X nefunguje.
- V El Capitanovi byla pridana nova "feature", kvuli ktere se stava, ze nektere soubory nemuzou byt smazany ani jako root.
- Novy soubor ve finderu pres GUI vytvorit proste nejde.

Pravdepodobne jsem na toho dost zapomel, MacBook jsem prodal pred pul rokem. Uz nikdy vice, zlaty Linux :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Stran(y): V  « < 25 26 27 28 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 24.04.24 - 20:09
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist