IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

14 Stran(y): V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Windows 8
BariX
příspěvek 08.11.2012, 18:39
Příspěvek #31


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(Qwwerty @ 08.11.2012, 18:28) *
jako tahle cesta Applu po které se vydal M$ ve stylu "my víme co je pro vás nejlepší a vy se to naučíte používat" mi opravdu nesedí

A to ti nevadí, že za tebe MS před rokama určil, že pro tebe bude nejlepší Start a že bude v dolním levým rohu a ne nahoře uprostřed?

Nebo co myslíš že by měl MS dělat? Měl by vydávat 20 různých verzí Windows současně, jeden s Metrem, druhej se Startem,...
MS prostě vsadil na Metro, většina lidí co to skutečně vyzkoušela si to oblíbila, takže to byla správná volba. To je vývoj, zavádění nových způsobů a překonávání zvyklostí. Tak to musí být, nikdo nemůže stát na místě.

Pokud se ti nelíbí balík SW jako Windows, tak jdi prostě na Linux, kde si můžeš nastavit každej prd do posledního pixelu na obrazovce. Windows takovej není a nikdy nebyl. Windows cílí na masu a masa má radši, když za ně provede výzkumy co se líp používá (statistika hovoří jasně, to jak si na co lidi zvyknou, co je rychlejší, co je víc user-friendly, intuitivnější, zkrátka co je lepší - to se dá všechno vysledovat a MS si na to výzkumy samozřejmě dělá a nestřílí od boku) a pak zavede nový, lepší způsoby někdo jinej. A masa si na to buď zvykne, nebo nezvykne, to už je na tom jak svědomitě na tom tvůrce zapracoval.

Ale když vždycky přijde jedinec a řekne "oni za mě určují co se mi má líbit", to je konečná. Samozřejmě že se vyplatí dělat produkty i pro menšinu a ne pro masu, proto jsou zde vždy alternativy a je to dobře. Ale obecný měřítko toho co je nejlepší určitě jenom masa, nikdo jinej. To jestli se člověk do té masy zařadí nebo ne, to už je jeho volba.

Příspěvek upravil BariX, 08.11.2012, 18:49.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 08.11.2012, 19:03
Příspěvek #32


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




Mi osobně třeba Metro příjde intuitivní, ale věřím, že pokud člověk vidí chybné použití na videu, tak může mít důvod hejtovat. A to video je fakt extrémně špatné.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bizziiik
příspěvek 08.11.2012, 20:46
Příspěvek #33





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 842
Registrován: 18.08.2007
Bydliště Jablonec
ID: 21877




QUOTE(A.l.i.3.n @ 08.11.2012, 16:29) *
Windows 2000 jsem snad v zivote u nikoho nevidel nainstalovane ... mozna tak na serveru :P


Tak já používal 2000 poměrně dlouho. Sice to nebyl zrovna OS pro domácí využítí, ale fungoval parádně. O 98 nebo 95 jsem tohle říct nemohl, co se týče z mé zkušenosti. Dokonce jsem měl nějakou dobu v kompu i windows NT :-D

Příspěvek upravil Bizziiik, 08.11.2012, 20:49.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 09.11.2012, 10:04
Příspěvek #34


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Qwwerty @ 08.11.2012, 18:28) *
pořiď si MS Surface neasi

jako tahle cesta Applu po které se vydal M$ ve stylu "my víme co je pro vás nejlepší a vy se to naučíte používat" mi opravdu nesedí

Nj jenže Apple to alespoň narozdíl od M$ umí udělat pořádně. Takže sice seš nucenej používat to jak to chtějí oni, ale za to je to efektivnější a intuitivnější.

QUOTE
Hledá Uninstall a poté Printers a myslí si, že mu to nic nenašlo. Samozřejmě že našlo, ale ne mezi Aplikacema (logicky, člověk by si řekl, že je ta veliká hláška "Apps" dost viditelná, stejně jako záložky Appls, Settings, Files). Tzn stačilo stisknout šipku dolů, čímž by mu to skočilo na vyhledané nastavení.

Tim chtěl ukázat, že to vyhledávání je tak na hovno, že to hledá jen v Apps :P Body např:

V metru taby schované v liště nahoře = klik navíc ... meganáhledy = totálně na hovno, když máš otevřených 20 tabů.
Pravý klik se rozbaluje dole místo u ukazetele myši = onanismus designerů, prakticky totálně na hovno.
V metru není možné rozdělit obrazovku mezi 2 aplikace. Je tam jen jakási možnost udělat z jedné aplikace nudli. = dobré na tablety, na desktop totálně na hovno.
V metru se skroluje doleva a doprava => totálně na hovno
Aplikace počasí nejde pořádně scrollovat, protože ti widget odchytne scollovaní myše = fail.
V proprietární aplikaci, za kterou jsi zaplatil je bannerová reklama = lol, wtf?
Hodně proprietárních aplikací po tobě chce M$ účet, jinak je vůbec nezpustíš ... wtf?
Imho pokud máš 200 programů, tak bude Metro ještě míň přehledný než nabídak Start ve W7.

QUOTE
Mi osobně třeba Metro příjde intuitivní, ale věřím, že pokud člověk vidí chybné použití na videu, tak může mít důvod hejtovat. A to video je fakt extrémně špatné.

Intuitivní? Možná. V praxi efektivně použitelné? Ani náhodou.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 09.11.2012, 11:25
Příspěvek #35


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(A.l.i.3.n @ 09.11.2012, 10:04) *
0) Tim chtěl ukázat, že to vyhledávání je tak na hovno, že to hledá jen v Apps :P
1) V metru taby schované v liště nahoře = klik navíc ... meganáhledy = totálně na hovno, když máš otevřených 20 tabů.
2) Pravý klik se rozbaluje dole místo u ukazetele myši = onanismus designerů, prakticky totálně na hovno.
3) V metru není možné rozdělit obrazovku mezi 2 aplikace. Je tam jen jakási možnost udělat z jedné aplikace nudli. = dobré na tablety, na desktop totálně na hovno.
4) V metru se skroluje doleva a doprava => totálně na hovno
5) Aplikace počasí nejde pořádně scrollovat, protože ti widget odchytne scollovaní myše = fail.
6) V proprietární aplikaci, za kterou jsi zaplatil je bannerová reklama = lol, wtf?
7) Hodně proprietárních aplikací po tobě chce M$ účet, jinak je vůbec nezpustíš ... wtf?
8) Imho pokud máš 200 programů, tak bude Metro ještě míň přehledný než nabídak Start ve W7.

Budu zde psát ve smyslu - PC jako klasický nedotykový PC a desktop jako plocha, resp. klasická podoba Win (ikony, průzkumník a vše okolo toho).

0) Nehledá to jen v Apps, hledá to ve všem, jen jsou výsledky rozděleny do záložek. Výhoda tohoto rozdělení je jasná - člověk v 90% případů hledá aplikace, proto je rád, že se mu tam nepletou výsledky něčeho jinýho než výsledky aplikací. Pokud člověk hledá nastavení, tak mu to najde i nastavení, ale má je v záložce, kam se dostane jedním klikem. Tzn. pokud chce někdo výjimečně hledat nastavení, tak mu ten jeden klik neublíží a díky tomu má pak lepší vyhledávání aplikací, protože se mu tam neplete nic jinýho.
Jasně tam mají u toho výsledku "Uninstall" v záložce "Settings" napsanej počet výsledků.
1) Předpokládám že myslíš prohlížeč. V Metru nikdo nebude mít otevřených 20 tabů. Metro appky mají sloužit pro rychlej přístup. Metro app nemají sloužit jako základní prohlížeč na PC. A nikdo normální je tak nebude používat. Tzn. samoúčelná kritika.
2) Pravej klik v Metru zcela logicky nerozbaluje pole u kurzoru, protože není důvod aby to dělal. To je čistě desktop fičurina, Metro je postaveno na uplně jiným principu. Znovu to zopakuju - na jiným principu, ne na špatným, ne na dotykovým, ale na jiným. To že je něco jinak než na desktopu neznamená že je to špatně. Tzn. samoúčelná kritika.
3) V Metru není důvod na PC rozdělovat obrazovku mezi dvě aplikace. Na podobné věci slouží desktop. V Metru je tato funkce jedině pro dotyk, nikdo ji na desktopu používat nebude. Tzn. samoúčelná kritika.
4) Na to se dá říct jen že až vyzkoušíš, tak uvidíš. Do té doby to vůbec nemůžeš posoudit, protože je to lepší než to vypadá, resp. než si může člověk z videa myslet.
5) Věc aplikace, ne chyba Metra, ne chyba Win 8.
6) Viz. bod 5.
7) Viz. bod 5.
8) Hovadina, viz. bod 4.

Přesně jak říkám - naprostý nepochopení smyslu Metra, z čehož vzniká podobná nesmyslná kritika. Metro není pracovní nástroj, Metro nemá nahradit desktop a nemá se používat jako desktop. Metro má vlastní využití, vlastní způsoby a vlastní koncepci.
Metro je na PC obslužnej nástroj, kterej slouží místo Startu. Appky jsou jenom bonus (můžeš používat, nemusíš, tzn. kritika je v tomhle ohledu naprosto mimo téma, protože tě v ničem neomezují a nic ti z pohledu desktopu nemění).

Tahle kritika je totiž přesně jako kdybych kritizoval "Centrum usnadnění přístupu". V životě jsem to nepoužil, není to pro mě určeno, prostě to tady je a tím to pro mě končí. Není důvod proč by mi to mělo vadit, protože mě to neomezuje, stejně jako tebe nikdy nebudou omezovat body 0-3, jelikož je nikdy nebudeš používat. A přesto to kritizuješ.

Bod 4 a 8 je jenom o tom že si to myslíš, ale nemáš to vyzkoušeno. Klasický předsudky, ale beru. Tyhle předsudky lidé co přešli na Win 8 rychle zbourají, protože zjistí že tak jak to je to funguje opravdu skvěle.
Body 5-7 jsou už jenom vaření z vody, podobná kritika už je opravdu jenom zoufalost při hledání toho co je špatně.

Příspěvek upravil BariX, 09.11.2012, 11:45.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 09.11.2012, 19:22
Příspěvek #36


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(BariX @ 09.11.2012, 11:25) *
Tahle kritika je totiž přesně jako kdybych kritizoval "Centrum usnadnění přístupu". V životě jsem to nepoužil, není to pro mě určeno, prostě to tady je a tím to pro mě končí. Není důvod proč by mi to mělo vadit, protože mě to neomezuje, stejně jako tebe nikdy nebudou omezovat body 0-3, jelikož je nikdy nebudeš používat. A přesto to kritizuješ.

srsly? s defaultním nastavením? mě to sralo v každé nové instalaci oken, že sem ve hře 5x za sebou stiskl Shift a ono mě to ze hry vykoplo do nastavení Usnadnění přístupu biggrin.gif

jinak hlavně že tvoje kritika argumentů není samoúčelná - principy, koncepce, jiný myšlenky ...to je skoro jak propagační materiály
právě si defacto přiznal, že Metro je jenom nádstavba nad OS bez který se dá žít ...tak proč se o tom tak kecá a není to defaultně vypnutý?

chtít tilting dvou aplikací na půl obrazovky je naprosto legitimní požadavek - např. kdybych dotykem scrolloval ve dvou dokumentech a srovnával je (CompareIt)


mimochodem to s tím right-mouse (neviděl sem žádný video tak mi to někdo osvětlete), to jakože když někam kliknu pravym, tak musím přejet do rohu kvůli menu a pak zase zpátky? o.0


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 09.11.2012, 19:48
Příspěvek #37


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(Qwwerty @ 09.11.2012, 19:22) *
srsly? s defaultním nastavením? mě to sralo v každé nové instalaci oken, že sem ve hře 5x za sebou stiskl Shift a ono mě to ze hry vykoplo do nastavení Usnadnění přístupu biggrin.gif

jinak hlavně že tvoje kritika argumentů není samoúčelná - principy, koncepce, jiný myšlenky ...to je skoro jak propagační materiály
právě si defacto přiznal, že Metro je jenom nádstavba nad OS bez který se dá žít ...tak proč se o tom tak kecá a není to defaultně vypnutý?

chtít tilting dvou aplikací na půl obrazovky je naprosto legitimní požadavek - např. kdybych dotykem scrolloval ve dvou dokumentech a srovnával je (CompareIt)


mimochodem to s tím right-mouse (neviděl sem žádný video tak mi to někdo osvětlete), to jakože když někam kliknu pravym, tak musím přejet do rohu kvůli menu a pak zase zpátky? o.0

S tím shiftem 5x za sebou, to se mi objevilo jednou a hned v tom okně jsem to zakázal. Takže hotovo.

jinak hlavně že tvoje kritika argumentů není samoúčelná - principy, koncepce, jiný myšlenky ...to je skoro jak propagační materiály
právě si defacto přiznal, že Metro je jenom nádstavba nad OS bez který se dá žít ...tak proč se o tom tak kecá a není to defaultně vypnutý?

Ne, není. Co na to jako chceš říct? Prostě je to jiný, takže co jinýho na to mám říct, než že je to novej princip, nebo koncepce? Je to nový, je to myšlený jinak a člověk si na to musí zvyknout. Co na tom nechápeš? Nebo co na tom považuješ za žvásty z propagačních materiálů?

A nikde jsem neřekl že je Metro nádstavba. Je to prostě náhrada Startu. Je to jeden ze základních prvků ovládání PC, stejně jako byl Start. Ale to je vše, nic víc, nic míň. V Metru nikdo nebude mít na PC otevřených 20 tabů, v Metru je naprosto v pořádku, že se po kliku pravým tlačítkem nabídka otevírá dole a není to žádnej problém za jakej to vydáváš. Pravej klik v Metru není to stejný co pravej klik v desktopu, proto není důvod, aby se to chovalo jako v desktopu, ale ne, když klikneš pravým, tak se ti to menu jednoduše otevře v panelu dole, místo u kurzoru, nemusíš zajíždět nikam do rohu.

chtít tilting dvou aplikací na půl obrazovky je naprosto legitimní požadavek - např. kdybych dotykem scrolloval ve dvou dokumentech a srovnával je (CompareIt)
V Metru přece nebudeš otevírat dva dokumenty vedle sebe a už vůbec ne na PC. To se opět dostáváme k tomu nepochopení toho co je to Metro. Metro není pracovní nástroj, kde takový věci budeš provádět.

Příspěvek upravil BariX, 09.11.2012, 19:57.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 10.11.2012, 07:56
Příspěvek #38


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(BariX @ 09.11.2012, 19:48) *
...

takže jestli tě dobře chápu, tak je to fullscreenová náhrada Startu, která není určená pro práci?

je fakt, že udělat náhradu a pak plánovat reklamní banery je tah, kterej možná M$ vydělá víc, než samotný prodeje
už tam jsou nebo se zatím rozhodli je nenasadit? (nebo jdou dokonce vypnout?)


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 10.11.2012, 12:11
Příspěvek #39


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(Qwwerty @ 10.11.2012, 07:56) *
takže jestli tě dobře chápu, tak je to fullscreenová náhrada Startu, která není určená pro práci?

je fakt, že udělat náhradu a pak plánovat reklamní banery je tah, kterej možná M$ vydělá víc, než samotný prodeje
už tam jsou nebo se zatím rozhodli je nenasadit? (nebo jdou dokonce vypnout?)

Zcela evidentně se jedná o reklamu do aplikací, což je naprosto v pořádku.
Když nějakej tvůrce udělá aplikaci a vydá ji třeba zadarmo, tak ať si tam dá reklamu a trhne za to nějaký prachy. MS slízne provizi a je to. Všichni jsou spokojení. Uživatel protože má aplikaci, tvůrce protože mu to vydělává pomocí reklamy a MS protože za to bere provizi.
Co se ti na tom zdá špatnýho?

Příspěvek upravil BariX, 10.11.2012, 12:12.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrtwak
příspěvek 10.11.2012, 12:19
Příspěvek #40





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 386
Registrován: 23.06.2007
ID: 21130




Reklamu mi už léta cpou i některé desktopové aplikace (např. uTorrent). Tahle zpráva je pozitivní z toho důvodu, že pro reklamu budou jednotná pravidla a technické požadavky.

Žádná svinstva jako s video overlayem na hlavní straně GP, se v metro aplikacích konat nebudou, jinak neprojdou certifikací.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krusty
příspěvek 10.11.2012, 17:32
Příspěvek #41


everybody loves silken pussy
Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 5887
Registrován: 26.07.2004
Bydliště Prague
ID: 2338




Win8 mám, používám, pekný systém, ale Metro jsem musel vypnout a bez nabídky start jsem to nedal, pro ty co maj stejný problém je řešení tady.

Používá někdo z vás VPN ? Pokud ano, funguje vám? nevím jestli je to nějaký bug, nebo to mám nějak rozbité.

Jinak update z nelegálních XP i 7 projde bez nejmenších problémů, finální systém ale není z hlediska legálnosti v pořádku, proto aby byl se předpokládá platná licence staršího OS, vše sice funguje, ale ....

Příspěvek upravil Krusty, 10.11.2012, 17:36.
Připojené(á) miniatury(a)
Přiložený obrázek
 


--------------------
My důležití jsme. Doby, kdy jsme se tak snažili jenom vypadat, jsou nenávratně pryč
a vubec, my nejsme zadna opozice, my sme vetsinovej vzorek lidstva!

tak to jsme v pěkných sračkách velebnosti
好奇的貓
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RonyCrySkill
příspěvek 10.11.2012, 18:06
Příspěvek #42


Ahoj lidičky ! =D


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 360
Registrován: 27.08.2008
Bydliště Spáléné Poříčí
ID: 26655




Nelibí se mi w8

Příspěvek upravil _Empire, 10.11.2012, 18:08.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 10.11.2012, 18:33
Příspěvek #43


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(Krusty @ 10.11.2012, 17:32) *
Win8 mám, používám, pekný systém, ale Metro jsem musel vypnout a bez nabídky start jsem to nedal, pro ty co maj stejný problém je řešení tady.

Používá někdo z vás VPN ? Pokud ano, funguje vám? nevím jestli je to nějaký bug, nebo to mám nějak rozbité.

Jinak update z nelegálních XP i 7 projde bez nejmenších problémů, finální systém ale není z hlediska legálnosti v pořádku, proto aby byl se předpokládá platná licence staršího OS, vše sice funguje, ale ....

Nemá to co dělat s certifikátama a tím, že pro daný certifikát není povoleno připojovat se přes Win8? Tzn., že to musí nastavit správce dané sítě? Samozřejmě jen v případě, že autentizace přípojení na VPN probíhá krom hesla i přes certifikát.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krusty
příspěvek 10.11.2012, 19:28
Příspěvek #44


everybody loves silken pussy
Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 5887
Registrován: 26.07.2004
Bydliště Prague
ID: 2338




QUOTE(Šupex @ 10.11.2012, 18:33) *
Nemá to co dělat s certifikátama a tím, že pro daný certifikát není povoleno připojovat se přes Win8? Tzn., že to musí nastavit správce dané sítě? Samozřejmě jen v případě, že autentizace přípojení na VPN probíhá krom hesla i přes certifikát.

nene, jde spíše o to, že VPN se připojí v pohodě (PPTP, L2TP/IPSEC),ale nedosáhnu na vzdálenou síť :/


--------------------
My důležití jsme. Doby, kdy jsme se tak snažili jenom vypadat, jsou nenávratně pryč
a vubec, my nejsme zadna opozice, my sme vetsinovej vzorek lidstva!

tak to jsme v pěkných sračkách velebnosti
好奇的貓
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrtwak
příspěvek 12.11.2012, 21:01
Příspěvek #45





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 386
Registrován: 23.06.2007
ID: 21130




Dneska si Windows 8 vysloužily můj respekt. Mám takovou levnou HP tiskárnu se skenerem. Na XPéčkách, tragédie, instalace příšerných ovladačů a balastu z HP CD. Na sedmičkách, kupodivu to samé. Na osmičkách? Zapojit a za 10 sekund jsem mohl tisknout, bez zbytečných keců, ani se to na nic neptalo a tiskárna se hned objevila kde má. No vidíte, když se chce, tak to jde :)

Příspěvek upravil mrtwak, 12.11.2012, 21:01.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stran(y): V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 15:03
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist