IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

4 Stran(y): V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Windows 10, poznatky a ...
Šupex
příspěvek 25.07.2015, 18:25
Příspěvek #31


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




Hodit si nejpoužívanější appky na taskbar, a pak přes win + číslo zapnout. Dvě klávesy. OMG, win rulez. O dvě klávesy méně. Win Powah!!!1!!

Navíc vyhledávání, které myslíš ty, fungovalo nativně už od Win Vista a pokud si člověk doinstaloval desktop search 4.0, tak to fungovalo i ve Win XP.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 25.07.2015, 19:41
Příspěvek #32


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Šupex @ 25.07.2015, 19:25) *
Hodit si nejpoužívanější appky na taskbar, a pak přes win + číslo zapnout. Dvě klávesy. OMG, win rulez. O dvě klávesy méně. Win Powah!!!1!!

To řeší tak max 5 nejpoužívanějších appek, pak už to zbytečně zabírá místo a musíš hledat tu správnou ikonku. Někde kolem 20 appek už je hledání té správné ikonky dost oser. Viz Android, kde při hledání správné aplikace musím listovat jak idiot sem a tam (navíc umocněno tím, že ikonky se neustále mění aby reflektovali nejnovější kokotské trendy).

QUOTE
Navíc vyhledávání, které myslíš ty, fungovalo nativně už od Win Vista a pokud si člověk doinstaloval desktop search 4.0, tak to fungovalo i ve Win XP.

Máš někde screen jak to vypadalo? Jedna věc je, že tam nějaké hledání bylo, druhá je jestli to bylo použitelné :)

Jestli myslíš tohohle čokla s Downovým syndromem, tak to opravdu nezapadá do kategorie použitelné vyhledávání.



Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 25.07.2015, 19:44.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 29.07.2015, 21:24
Příspěvek #33


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Mě z těch desítek nějak bolej voči... někde jsem četl že tam jde vypnout to "superplacatý" rozhraní a zařídit, aby to vypadalo víc jako aero... nevíte?
Jinak, já si zvyk na ty hot corners... a chybí mi šém v pravo kterým se to vypínalo (dole settings). To asi obnovit nejde, co?


Zatim mam pocity teda dost rozporuplný. Všude to cpe ty svoje "metrovský" settingy a rozhraní, který jsou úplně na hovno. Klasický nastavení aby člověk pohledal. Ten jejich supergeniální search nenachází ani to co nacházely osmičky.


A grafika, fonty, vzhled oken a nabídek.... to je teda z mýho pohledu vysloveně humus. Jako jsou možná pro někoho pěkný, ale čitelnost a přehlednost šla úplně do kopru. Vypadá to jako kdyby to byla hrubá stavba a ne pěkná fasáda.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 29.07.2015, 21:29
Příspěvek #34



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




já mám za to, že vypínání je v levym dolním rohu, jak sme se tady o tom už bavili, i u předchozí verze to tak bylo
nebo na ploše alt+f4 biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 29.07.2015, 22:13
Příspěvek #35


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (Slamb @ 29.07.2015, 22:29) *
já mám za to, že vypínání je v levym dolním rohu, jak sme se tady o tom už bavili, i u předchozí verze to tak bylo
nebo na ploše alt+f4 biggrin.gif

Nj nouze donutila....


Každopádně, ten jejich search je fakt komedie. Mě to pročmuchává všechny soubory v pc, fízl jeden, ale aby našel ccleaner, to ne.


Navíc - sound blaster cinema 2 se rozbylo.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marx^
příspěvek 30.07.2015, 01:29
Příspěvek #36





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1825
Registrován: 30.04.2006
ID: 14645




Ten search a jeho zmetrovatění je kapitola sama o sobě. Pokud jste vyhledali soubor ve Win7, vyjel vám v klasickým windowsáckým shellu a vy jste na něj mohli kliknout pravým mišítkem a dál s ním pracovat (kopírovat, přejmenovat, odeslat do pryč). Ve Win10 můžete hovno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 30.07.2015, 14:51
Příspěvek #37


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




QUOTE(Marx^ @ 30.07.2015, 01:29) *
Ten search a jeho zmetrovatění je kapitola sama o sobě. Pokud jste vyhledali soubor ve Win7, vyjel vám v klasickým windowsáckým shellu a vy jste na něj mohli kliknout pravým mišítkem a dál s ním pracovat (kopírovat, přejmenovat, odeslat do pryč). Ve Win10 můžete hovno.

Když na ten soubor klikneš pravým tlačítkem, není tam něco jako `Otevřít umístění souboru'?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Enxty
příspěvek 30.07.2015, 19:21
Příspěvek #38





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 350
Registrován: 23.07.2012
Bydliště Ostrava
ID: 44126




Samozřejmě že to tam je, nevidím tam od sedmiček ani osmiček žádnou změnu, akorát to vypadá jinak ale jsou tam furt stejné možnosti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 30.07.2015, 23:33
Příspěvek #39


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 29.07.2015, 23:13) *
Každopádně, ten jejich search je fakt komedie. Mě to pročmuchává všechny soubory v pc, fízl jeden, ale aby našel ccleaner, to ne.


QUOTE(Marx^ @ 30.07.2015, 02:29) *
Ten search a jeho zmetrovatění je kapitola sama o sobě. Pokud jste vyhledali soubor ve Win7, vyjel vám v klasickým windowsáckým shellu a vy jste na něj mohli kliknout pravým mišítkem a dál s ním pracovat (kopírovat, přejmenovat, odeslat do pryč). Ve Win10 můžete hovno.


Hm, jsem to s tvrzením, že ve Win8/10 je ten search jakž takž použitelnej asi přehnal no. U mě taky má Windows problém najít cokoliv, co není instalátorem přidané do něčeho, co se dřív jmenovalo start menu.

Zlatej OS X Spotlight. Poslední dobou ho používám skoro na všechno. Spouštění appek, hledání souborů, místo kalkulačky, jako převodník měn - doufal jsem, že ta Cortana lištička bude podobně vymazlená.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 31.07.2015, 17:40
Příspěvek #40


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




Nebudu tady zatím číst předchozí příspěvky, ale jako uživatel W8.1 musím říct, že žádné překvapení. Co mě opravdu MS nasral, že mi rozjebal moje dlaždice, které jsem měl již pěkně nastavené a nedal mi možnost výběru, zda chci tu chujovitou nabídku START, kdy k této mám asi jenom jedno, prostě se mi nelíbí thumbsdown.gif Takže jsem si zase nastavil dlaždice a pěkně si je srovnal. Taktéž mě štve, že mi v dlaždicích vzal možnost zobrazit všechny aplikace thumbsdown.gif Takže se to teď pokaždé jede přes vyhledávání... Jinak za instalaci MS chválím, ale pouze částečně kdy mi W10 běží na notebooku ale na deskopu mi to píše že je rezervováno místo a nelze W10 nainstalovat ( ještě to nák musím pořešit ) je tam volných 50GB, tak co by ještě chtěli biggrin.gif Jinak na NB instalace bez jediné chyby a bylo to rychlé, takže tady u mě MS za 1 s * biggrin.gif

Jinak tmavý motiv u windows je docela pěkný a i tento se dá změnit. Zatím mám s W10 takový ten pocit nedodělků, ale to chce čas. Zatím se mi zdá W10 stabilní a taktéž se mi zdá lepší práce s úsporou energie.

Joo a ještě mě zklamal EDGE, kdy nedokáže základní věc a to normálně přesunout oblíbené soubory v liště oblíbených, to je fakt smutný ... thumbsup.gif biggrin.gif ale to bych chtěl už moc ...
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 22.07.2015, 19:00) *
No já myslel že ta velká je jako fosmičkách.
Jo, todle. Fíčura, skoro nikdo o ní neví... šikovný quick odkazy.
Tyhle Quick odkazy jsem používal pořád a maximální spokojenost a v nabídce dlaždic jsem měl jenom oblíbené programy a bylo to bezva a updatem mi to MS celé překopal a dodělal whistle.gif

HH mně sound blaster cinema 1 jede thumbsup.gif

Joo a ještě jsem se zbavil toho defo tlačítka úkolů dole vedle vyhledávání, aspoň že tohle tam přibylo od doby preview worship.gif

Příspěvek upravil Slamb, 31.07.2015, 19:09.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 02.08.2015, 12:25
Příspěvek #41


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Tak si ty Win10 zase radeji odinstalujte (havne Qwwery a HHt) biggrin.gif

https://twitter.com/GazTheJourno/status/626736454610366465


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 02.08.2015, 14:54
Příspěvek #42


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




QUOTE(A.l.i.3.n @ 02.08.2015, 13:25) *
Tak si ty Win10 zase radeji odinstalujte (havne Qwwery a HHt) biggrin.gif

https://twitter.com/GazTheJourno/status/626736454610366465

Když budeš žít pouze život neznámého v davu, tak tě nikdo řešit nebude biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 02.08.2015, 15:14
Příspěvek #43


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 02.08.2015, 13:25) *
Tak si ty Win10 zase radeji odinstalujte (havne Qwwery a HHt) biggrin.gif

https://twitter.com/GazTheJourno/status/626736454610366465

No, já si tam povypínal vše co šlo a co jsem kde našel že jde. Takže kromě synchronizace kontaktů, kalendáře, settingů menu a onedrive mi windows nic víc z mejch věcí neclouduje... (nemít notes a nokii s widlema, upe bych se na ten jejich cloud vysral a jel jen z lokálního účtu)


stejně tak se nahlas vysmívám msoftu s tím jak "vidí budoucnost v aplikacích". Vídí budoucnost leda v hovně, smaženym a černym. Aplikace patřej na mobil a tablet. Na PC patřej jen tehdy, kdyby měly kompletní UI pro desktop.
Je fakt až trapný jak se vás furt snaží nutit používat dlažbaapky na widlích na PC.... přitom mu na to každej sere, a radši použije osvědčenou win32. Skypem počínaje, čimkoliv konče. Prostě ti debilní hovadi nepochopili že jen proto že mobily jsou dnes cool, chce mít každej mobil i z kompu. Dementi.



Windows 10 mají přepínátko mezi desktop a tablet režimem. To je fajn a je to správné. Ale za boha nepochopim PROČ MUSELI ZKURVIT skoro všechna nastavení... ten jejich settings! ten jejich "nastavení displeje". To je prostě v PC přehlednosti a uživatelský přívětivosti dvanáct kroků zpátky. Ať nechaj metro style tam kam patří metrostyle, ale na PC a´t proboha nevymejšlej píčoviny. Zlepšovat se dá vždycky, ale zgruntu měnit...


.... prostě sami říkaj "u windows 8 jsme to přehnali" a tady to ale, úplně stejně, cpou, a ještě mnohem agresivnějš.


Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 02.08.2015, 15:18.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 02.08.2015, 16:42
Příspěvek #44


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




Dneska jsem to kompletně reinstaloval a musím říct že to na tom SSD běhá 10x lépe... čistá instalace je čistá instalace biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 02.08.2015, 22:18
Příspěvek #45


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (IAczech @ 02.08.2015, 17:42) *
Dneska jsem to kompletně reinstaloval a musím říct že to na tom SSD běhá 10x lépe... čistá instalace je čistá instalace biggrin.gif

Jak? Mas snad dvd?


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stran(y): V  < 1 2 3 4 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 16.04.24 - 05:58
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist