IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

5 Stran(y): V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> GFM HQ - ubohost nad ubohost
Morčátko
příspěvek 18.03.2010, 20:05
Příspěvek #61





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 112
Registrován: 14.01.2007
Bydliště u PC
ID: 19508




QUOTE(Double_prdele @ 25.02.2010, 23:10) *
to jste to ještě nějak dodělávali, že v mapě Cassino jsou tanky, ale nedobijej se tam panzerfausty? Když do toho vemu ty úžasný respy, kdy se musím čumět do blbýho kouta, jestli se přesně za mnou někdo nezjeví, nebo jestli se mám rozběhnout k rádiu, když se nepřítel trvale respuje za námi, či je u otazníku první - rovněž kvůli respům - výsledek je : téměř nehratelný mód, hodící se spíše do her typu Pán Prstenů, kde "zázraky magie" mohu alespoň očekávat. Ale s tím se vlastně už nic dělat nedá, takže jestli můžete, dejte tam o pár postav navíc - například Gandalfa nebo Froda tankopodlejzače. Glum by taky nebyl na škodu, stejně jako vedle výdrže udělat kolonku na magenergii, políčko s kouzly. Nestvůry typu oživlý keř žrout, či schůdek zakopávač určitě hráčům dotvoří atmosféru fantazy a pokud budu bojovat mimo mapu za použití Avatara, máme tu hru tisíciletí. Ale aby to nebylo zase příliš akční, mise mohou být proloženy záběry na poslaneckou sněmovnu, kde se odhlasuje patřičné příští tažení. Nesmí chybět ani vylodění v rybářských džunkách proti legii terminátorů, nebo takový vzájemný drezínový souboj s vyhybkama jako bonusem. Místo artilerie navrhuji taktický jaderný útok. Ten by zároveň ovlivnil i jiné hry - piškvorky, poker, nastala by klasická panika. V neutuchajícím chaosu radioktivního spadu se za nepřítelem respne Gandalf a uživatelům se do běla rozzáří monitor. Celé tažení končí přetlačováním parních válců za doprovodu kytary, proložené záběry na život ptactva v ČR.


Nazdárek, nudil jsem se tak jsem zavítal na GP Fórum :-D

Jinak chci nejdřív reagovat na příspěvek z uzamčenýho topicu "Výborný respy"

Stejně tak nechápu význam těchto zbraní - FG 42 - kdo s tím něco trefí, a? tu napíše recenzi! Nevhodná na blízkost, nepoužitelná na dálku.
- Dalekohled - některé mapy neumožňují atri. Velitel se však toto dozví až poté, co je chce použít.
- Kulomet - většina oken je pro tuto zbraň nevhodná, okno nelze použít, ačkoliv se neliší od jiného,
které použít jde...
- Absence techniky - to je problém CoD UO obecně, škoda že není v každé mapě alespoň motorka

Klady co mě potěšily - HQ rotace na GFM...to je dobrá volba a dalo to jistě mnoho úsilí a práce, za což patří mé díky inovátorům!

-> FG42 je snadno editovatelná ve zdrojáku módu (pk3 soubory GFMka) stačí vůle či zvůle adminů
-> Děštník proti arti nemusí být schválně... na mých mapách to dělal sám skybox (worldspawn neboli svět), měl prostě texturu oblohy (ty čevenočerný puntíky jsou obloha z carentanu, ale měl je i nahoře, proto o strop skyboxu arti vždy zavadila, jak je vidět na obrázku. Je taky možný, že autor tam tu střechu dal sám.



-> Kulomet, nejjednoduší je dát speciální texturu do oken při tvorbě mapy, lze to však i pracně doscriptovat... jiná možnost ale bez zdrojáku mapy není :-) To je prostě autorova chyba.
-> Technika chybí taktéž vinou autora mapy

Co se týče HQ... zase vhodnou úpravou by to šlo změnit... scripty a ovládací soubory jsou podobné Cčku (či C++) ale to by bylo zase moc práce a nakonec by s to stejně nechytlo xD

Panzerfausty? No... to je chyba autora mapy :-D Já dělám, že se obnovují, sice po delší době ale obnovují.

Ten tvůj návrh by stálo za to zparodovat :-D

Jinak jsou to prostě všechno vývojářské nedodělky :-/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaIk
příspěvek 19.03.2010, 07:58
Příspěvek #62





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 580
Registrován: 19.12.2007
Bydliště Ratíškovice
ID: 23639




QUOTE(-Andysek- @ 18.03.2010, 15:58) *
proc nesmysl ????? respy jsou kazdych 45 vterin u HQ . ale 7 vterin ( takze do 38 s ) je takzvana ochr. respu ... pokud nejsi blb tak si to odpocitac kdzy vis ze do te doby se souper respuje ..... kdyby to nebylo tak si pri KB stoupnu na resp s mp44 a muzu u toho pit kafe


Jo, jo,.. takže až se protivník předemnou respne (po 45 sec) , klidně na něj zamávám a 7 vteřin si budeme povídat, abych ho pak mohl zastřelit .. krása..


QUOTE(Bizziiik @ 18.03.2010, 16:06) *
Jinak HQ mi je u zadku, takže to je stejně jedno :-D

Asi tak..


QUOTE(L@chtan @ 18.03.2010, 16:42) *
Sice je to ochrana respu, ale měli by se respovat jinde než minule, ale určitě ne v zádech, přímo u rádia..

Tak nějak ...



--------------------
baner


-ʞıɯ-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Demon Spawn
příspěvek 19.03.2010, 11:50
Příspěvek #63


Wochnaštencl...:D
Ikona skupiny

Skupina: CoD:UO admin
Příspěvků: 1253
Registrován: 16.03.2006
ID: 13707




Rádio se neobjevuje úplně náhodně, na většině map je daná posloupnost, kde se objeví, čehož se dá snadno využívat tím, že ke konci rádia (buď dosažením 4,5 minut nebo zničením) se někdo (čím více hráčů týmu tím lépe) přesune co nejblíže očekávané lokaci rádia a vytvoří tak respy pro svůj tým a mohou tak snáze bránit novou pozici...což není vůbec žádná novinka...v zápasech se to praktikuje běžně.

Co se týče FG42, tak to je na střelbu opravdu obtížná zbraň, jelikož autoři její vlastnosti poměrně věrně okopírovali z reálu...díky používáné výkoné munici 7,92x57mm Mauser a relativní lehkosti kopala jako splašená kráva a střelba dlouhými dávkami byla skoro nemyslitelná. Nicméně za použití sklopné dvounožky a relativně účinné ús?ové brzdě byla střelba jednotlivými ranami, nebo krátkými dávkama docela přesná. Menší nevýhodou byla i zásobníková šachta umístěná na boku zbraně, tudiž se trochu měnilo těžiště celé zbraně a zároveň poskytovala střelci menší míru nepohodlí. Jinak to byla zbraň velmi kvalitní konstrukce a materiálů, tudíž i dost drahá a koncem války minimálně vyráběná.
Ve hře je jejím největším problémem mimo kopání fakt, že autoři nevychytali její model a při míření zbraň v podstatě střílí ne tam kam ukazuje přesně muška ale o kousek v pravo v horizontální rovině. Tudíž je nejlepší mířit jakoby kolečkem zadních mířidel cca ve stejné výšce jako je muška, což sice trochu překrývá cíl, ale jde si na to zvyknout...přesnost je něco mezi BARunou a Thompsonem... thumbsup.gif

Kulomety jsou v GFMku vyvážené, protože jejich účinnost a kapacita je omezena sníženou pohyblivostí (což je logické)...jediný problém je v tom, že se nedají umístit kamkoliv, nicméně stejně je lepší si někde s kulometem lehnout za terenní vlnu než stát v okně, kde je člověk krásně na ráně. Pokud člověk hlídá relativně přehlednou přístupovou cestu a má krytá záda (buď týmem nebo prostředím), je kulometčík v podstatě nedotknutelný mimo granátů a tašek...což je z taktického hlediska taky logické... biggrin.gif

To že některé mapy neumožňují arti je dobře...stejně se na arti většinou jen nadává... tongue.gif

Jak už jsem tu psal, Panzerfausty/Panzerschrecky/Bazooky se na většině map normálně respawnují, na některých jsou zásoby v bednách omezené a po čase prostě dojdou. To samé se děje i s taškami, akorát s tím rozdílem, že jen na Borisovce je taška bez respawnu na jedno použití...jinak se objevují normálně cca za 10-20 vteřin.


--------------------






Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shotgunman
příspěvek 19.03.2010, 23:53
Příspěvek #64


Camp? ee, pouze strategické vyčkávání.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 955
Registrován: 03.02.2006
ID: 11303




QUOTE(Demon Spawn @ 19.03.2010, 11:50) *
Ve hře je jejím největším problémem mimo kopání fakt, že autoři nevychytali její model a při míření zbraň v podstatě střílí ne tam kam ukazuje přesně muška ale o kousek v pravo v horizontální rovině.


To myslíš v GFM? protože v pure UO tomu tak zcela určitě není


tedy pokud myslíš jednotlivý náboje

Při střelbě v dávkách se musí krotit doleva dolů.. takže zbraň kope doprava nahoru... ale že by střílela nepřesně sem si nevšim... mě se s ní hralo vždycky skvěle.. samozřejmě stále mluvim o pure UO

Příspěvek upravil Shotgunman, 19.03.2010, 23:54.


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
-Andysek-
příspěvek 20.03.2010, 03:03
Příspěvek #65





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 209
Registrován: 10.02.2009
ID: 29310




demone kua .... ty kluku jeden usata .. ty se me tak libis :D :D :D tady vzdycky kdyz odpovidas tak napises esej jako hovado :d a vsichni drzy pusy pac ti na to nikdo neodpovi , protoze tomu nikdo jiny nerozumi takhle :D :D palec nahoru pro tebe :D ( krom toho udrbaneho alastora :D ) ( pokud jeste zije )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bizziiik
příspěvek 20.03.2010, 08:37
Příspěvek #66





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 842
Registrován: 18.08.2007
Bydliště Jablonec
ID: 21877




spíš na to moc lidí neodpoví, protože se jim to nechce číst víš :-).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shotgunman
příspěvek 20.03.2010, 08:55
Příspěvek #67


Camp? ee, pouze strategické vyčkávání.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 955
Registrován: 03.02.2006
ID: 11303




no, já osobně na to neodpovídám, protože tu máme zrovna diskuzi o FG42 ve hře, a on nám tu začne referovat její vlastnosti v reálu :-) né, že by to nebylo zajímavý, ale prakticky je to totálně OT :-)

Je vidět že demon má zbraně jako velkou vášeň, změna těžiště mě nikdy nenapadla, ale je to logický. Jenže tady se bavíme o UO a ne o střelnici na svítkově tongue.gif


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Demon Spawn
příspěvek 22.03.2010, 13:16
Příspěvek #68


Wochnaštencl...:D
Ikona skupiny

Skupina: CoD:UO admin
Příspěvků: 1253
Registrován: 16.03.2006
ID: 13707




Pardonek chybka se vloudila...mluvim samozřejmě o GFM...pokud si dobře pamatuji, tak v UO jsem měl FGčko taky mezi nejoblíbenějšími (spolu s BARunou a StGčkem)...možná, že autoři GFM ho zmrvili schválně, jelikož by pak byla ultimátní zbraní - přesná na dálku díky optice (v GFM má jen pevná mířidla, u kterých jsem popsal výše zmíněný problém s mířením) a semi-auto módu, brutální na blízko díky kadenci a účinnosti, ale stejně s trochou cviku je FG42 v GFM zvládnutelná zbraň.

Uznávám, trochu jsem se nechal unést, ale někdo tu psal, že kdo se trefí FGčkem, a? napíše recenzi...tož se urodilo těch pár slov navíc... biggrin.gif

PS: Alastor žije, jen má spoustu dalších povinností mimo aktivního hraní, takže se vyskytuje pouze na admin fóru... thumbsup.gif



--------------------






Go to the top of the page
 
+Quote Post
AHOSO:WIDAHO
příspěvek 22.03.2010, 21:56
Příspěvek #69





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 501
Registrován: 05.03.2008
Bydliště Brno
ID: 24623




Demone, omlouvat se nemusíš. Kvalitních příspěvků není nikdy dost.
Rád jsem si to přečet i za věčného optimistu Bizziiika a tímto ho i zdravím. whistle.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stran(y): V  « < 3 4 5
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 19.04.24 - 22:09
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist