IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

3 Stran(y): V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Divadlo žije, aneb trocha té kultůry neuškodí
Hodnocení 4 V
Conan
příspěvek 23.07.2010, 07:21
Příspěvek #16


Serve & Protect ! Modelín
Ikona skupiny

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 8019
Registrován: 26.01.2004
Bydliště Chrudim
ID: 908




Nakell je poradne vymletej a presne ukazuje obraz dnesni CoD generace.


Sice do divadla ted uz nechodim,ale mel jsem to vzdy strasne rad, to se opravdu neda s filmem srovnavat. Na cem vsem sem byl si asi uplne nevzpomenu, ale tak nejakej vyber .. Sluha dvou panu (Narodni-Praha, hral tusim,ze Donutil), Hratky s Certem (Narodni-Brno), Hello Dolly (Pardubice), Rusalka, Louskacek (Narodni- Praha) a pak sem byl na nekolika hrach jak u nas v Chrudimi, tak v Pardubicich,ale nazvy uz bych nedal. Taky sem videl par loutkovych predstaveni coz ma u nas velkou tradici.

Samozrejme mam velice rad cimrmana, bohuzel nazivo sem nikdy nebyl a ono dostat se na predstaveni je i dneska mega problem, to neni jako jit do multikina na nejakej hollywoodskej smejd a to i kdyz jsou to reprizy mnoho let starejch her, jenze to decka jako Nakell asi nikdy nepochopi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 23.07.2010, 08:26
Příspěvek #17


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




QUOTE(Janulka. @ 22.07.2010, 23:18) *
alternativní...

Jo, "alternativní umění" zkouší u nás v ulici. Byl jsem tam jednou, možná dvakrát. Amatérský balet smíšený s fakt úchylnými kulisami, které měly podle mě jedinou úlohu a to šokovat. Představení naprosto postrádalo smysl, alespoň mi to tedy přišlo.
Tohle bych fakt nedoporučoval a obávám se, že to mému názoru na alternativu přilepilo ošklivé stigma.

QUOTE(preca1 @ 23.07.2010, 03:46) *
právě před chvilkou sem přemejšlel, že bych něco podobnýho založil :). chtěl bych jít do divadla, ale nevim na co. peníze ani moc nerozhodujou, spíš aby se tam nemuselo v obleku :). a aby to za něco stálo. nápady?

Vzhledem k tomu, že chci vybrat něco pro sebe a ženu, tak sem pak nahážu pár tipů, co by dle mého mohlo stát za to.
A taky prozradím, na co ty lístky vyberu - ale to až v pondělí, až se s ní uvidím a sedneme si k tomu.



--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Janulka.
příspěvek 23.07.2010, 08:38
Příspěvek #18





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1011
Registrován: 25.07.2008
ID: 26303




QUOTE(Beluga @ 23.07.2010, 09:26) *
Jo, "alternativní umění" zkouší u nás v ulici. Byl jsem tam jednou, možná dvakrát. Amatérský balet smíšený s fakt úchylnými kulisami, které měly podle mě jedinou úlohu a to šokovat. Představení naprosto postrádalo smysl, alespoň mi to tedy přišlo.
Tohle bych fakt nedoporučoval a obávám se, že to mému názoru na alternativu přilepilo ošklivé stigma.


skoro sem se lekla že bydlíš někde poblíž....

u nás když se pokouší hrát normálně (Zvonokosy), tak to i jde, sice člověk občas ztratí nit, ale pohoda. Ale jakmile začnou jak ty říkáš vymýšlet něco jinýho...mám pocit, že se snaží diváka strhnout jen tím, jak šíleně se dá pojmout umění, kam až sahají jejich meze a co vše divák snese. Nejen kulisy, které, asi zdánlivě, nemají nic s příběhem společného, ale co úplně nesnáším, když herci křičí a dávají důraz tam, kde je to uplně zcestný a zase naopak, to tu jednou bylo a to jsem musela odejít, protože na tohle a jistý styly mluvy mám alergii.

Doporučuji divadelní klasiky, pokud nemáte tohle ještě obšancavaný, tak se nespletete. Představení, co se opakují už X sezon prostě lákají. Z těch méně "klasických" titulů pak Malováno na skle a Do Naha!... na to se chystám protože ohlasy jsou na to famozní :)


--------------------
Představme si to ticho, kdyby lidé říkali jenom to, co opravdu vědí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
repeek
příspěvek 23.07.2010, 08:43
Příspěvek #19


Chcete otestovat muj píčometr?


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2735
Registrován: 23.10.2005
Bydliště Neznámé
ID: 9150




no vidaaaaa, konecne tema pro nas snoby ;)

Divadlo rozhodne mrtva vec neni, stare hry jsou proste dokonale(kdo videl aspon zaznam v TV Sluhy dvou panu(hra z 18. stoleti) z Narodniho divadla, ten vi) a zatim se mi nestalo, ze bych se treba v kine smal/bavil tolik jako v divadle. Navic ted vznika pomerne hodne zajimave "alternativni divadlo", kde jsou jednak predstaveni i s artistickymi vykony, zapojuje se nekdo z divaku a podobne.

V kine vzdycky vyplesklej z efektu, erotickych scen, vybuchu,... ale proti divadlu tomu neco proste chybi. Ten kontakt s hercem, ci ja nevim co je proste super.

A kdyz uz jsem zminoval Sluha dvou panu KLIK, Maskarada podle Pratchetta v Divadle v Dlouhe, Podivuhodne odpoledne Dr. Zvonka Burkeho v Cinohernim klubu (pokud chytnete Polivku v hlavni roli, pozor at se smichy nepocurate :)), Lednacek, Jeffreymu je soufl v Ungeltu a dalsi a dalsi.

QUOTE(preca1 @ 23.07.2010, 03:46) *
právě před chvilkou sem přemejšlel, že bych něco podobnýho založil :). chtěl bych jít do divadla, ale nevim na co. peníze ani moc nerozhodujou, spíš aby se tam nemuselo v obleku :). a aby to za něco stálo. nápady?


V obleku se chodi vetsinou jen do Narodniho, ale prece jen se slusi byt obleceny a upraveny vsude.

Příspěvek upravil repeek, 23.07.2010, 08:45.


--------------------
QUOTE
Na mém osobním píčometru se stupnicí od 1 do 10 seš někde na pětadvaceti...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 23.07.2010, 10:13
Příspěvek #20


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




Já teda chodím v obleku pokaždé. Minule to bylo zlo. To zrovna začínaly ty květně-červencové pařáky a nebylo mi dvakrár dobře v tom saku.

Reepeku, ty nakupuješ lístky přes ten Ticketportal? Mě se tam nejde přihlásit a celá ta jejich app vždy spadne, když chci objednat lístky na toho Sluhu dvou pánů... grrr.


--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
repeek
příspěvek 23.07.2010, 10:17
Příspěvek #21


Chcete otestovat muj píčometr?


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2735
Registrován: 23.10.2005
Bydliště Neznámé
ID: 9150




ja nakupuju listky v pokladne divadla, jako vetsina lidi tongue.gif


--------------------
QUOTE
Na mém osobním píčometru se stupnicí od 1 do 10 seš někde na pětadvaceti...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tHe_GameR
příspěvek 23.07.2010, 10:49
Příspěvek #22





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1387
Registrován: 31.12.2005
Bydliště Praha
ID: 10347




Oooo ano divadlo, jedna z mejch největších vášní... Co všechno jsem viděl psát ani nebudu, jen tak shrnu. Miluju HDK a muzikály celkově (mimochodem to Do naha! je skutečně super). Opera taky ujde (mám zkrátka rád věci, kde se hraje a zpívá). Na klasiku chodím občas taky, člověk nemůže být barbar že. Jediný představení, z kterýho jsem odešel byla Divoká kachna od Ibsena, to se fakt nedalo a navíc jsem byl značně unaven. A na tričko z ble-Kenvela-ble si dokážu vydělat taky i přesto, že chodím do divadla...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zeBRA
příspěvek 23.07.2010, 16:19
Příspěvek #23


Uživatel sere na svůj popisek
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3513
Registrován: 19.04.2005
ID: 6005




Tve jen napíšu, že taky nesnášim divadlo, neptejte se proč, prostě mi to příde jako mrdka :) Ale hádat se votom nechci.

Sem holt nekulturní zmrd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 23.07.2010, 19:06
Příspěvek #24



Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12929
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(+-= @ 22.07.2010, 22:43) *
To ani takovej Cimrman ? Nebo vám vadí že musíte myslet a nesmíte bejt úplně vypatlaní ? :)

Cimrman není špatnej .. pár her sem viděl, ale rozhodně nemůžu tvrdit, že bych to vyhledával (možná to taky bude tim, že Svěrák mi není moc sympatickej)



a když se tady tak oháníte kulturnim barbarstvim .. co si myslíte o Nó ? :)


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
preca1
příspěvek 17.02.2011, 00:48
Příspěvek #25


Klikni si na koníky.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1930
Registrován: 23.02.2005
ID: 5150




tak teď sem párkrát byl v divadle pod palmovkou. chyt sem nějaký akce, takže lístky třeba za 120 Kč. Přelet nad kukaččím hnízdem - super, jak psal Beluga; Svatá Jana - historická věc, ale zajímavý; a dneska sem byl na Nájemníci pana Swana - brutálně zamotaná bláznivá komedie, fakt sem se řezal smíchy. zanedlouho mě čeká Edith a Marlene

doporučíte nějaký pražský divadla, kde by hráli koukatelný věci (klidně i klasický věci, páč ty sem neviděl) za rozumnej peníz (<=300)?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 17.02.2011, 11:31
Příspěvek #26


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




Nedávno jsme byli se ženou na "Cesta hořícího muže" v divadle na Zábradlí. Stálo to za starou belu.
Nejprve mě nasraly sedadla. Takhle malinké sedačky nejsou ani v O2 Areně na hokeji. Litoval jsem manžela učitelky mojí ženy, který seděl vedle nás. Týpek ještě asi o 10cm vyšší jak já, ten ty kolena strkal holce před ním do uší. My jsme seděli naštěstí na kraji, takže jsem se prohodil se ženou a hodil nohy do uličky, ale i tak jsem měl nohy otlačený až to hezký nebylo.

Navíc, osobně jsem zastáncem toho názoru, že dobré divadlo nemusí svojí vtipnost stavět na ultrabrutálně sprostých postavách. Jedna z nich to sice přímo měla v charakteru (despotický, cholerický alkoholik), ale tam, kde se ze začátku divadlo chlámalo smíchy, po chvíli zbyly jen trapné úškleby a pár "jakože ha-ha". Takže pro mě bylo tohle představení dost tvrdým zklamáním, i když se mi pár hlášek docela zalíbilo a uchytily se nám s přítelkyní v běžném životě.


A 14 dní zpět jsme byli na Monty Pythonech, výběr těch nejlepších skečů. První byl brutální, to jsem uchcával smíchy, pár dalších stálo za nic, pak sem tam něco lepšího, něco horšího, ale ten první už nic nepřekonalo. Celkově to ale hodnotím dobře. Divadlo Rokoko, btw.


--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PipBoy
příspěvek 17.02.2011, 11:50
Příspěvek #27





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 722
Registrován: 08.08.2008
Bydliště Litomyšl
ID: 26465




spíš se pochlubte, jestli jste někde hráli VY. Já jsem ve školním majálesovým majstrštyku hrál ve snu noci svatojánský (W. Shakespeare) a to dokonce s pěveckým výstupem. Na to, že nemám talent na hraní a zpěv mě to docela bavilo. turned.gif


--------------------
Dakka Dakka Dakka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rawloF
příspěvek 17.02.2011, 15:17
Příspěvek #28





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 266
Registrován: 02.08.2010
ID: 34883




já jsem hrál Klubka, docela oslovina (pochopí jen hluboce kulturně zasaženi)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coldik
příspěvek 17.02.2011, 15:37
Příspěvek #29





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7640
Registrován: 16.01.2005
ID: 4565




já jsem hrál naposled ve 4. třídě na základce v rámci anglický besídky zajíce! :) jinak občas divadlo v rámci zkoušení na střední, však to znáte..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 17.02.2011, 17:14
Příspěvek #30


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




Dnes jsme se ženou objednali lístky na Obchodníka s deštěm... prej je to dobrý. Uvidíme.


--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stran(y): V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 15.06.24 - 06:51
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist