IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

60 Stran(y): V  « < 57 58 59 60 >  
Reply to this topicStart new topic
> Programuju!, No tyvole!
Hodnocení 5 V
<Your>Fath...
příspěvek 18.02.2014, 09:01
Příspěvek #871


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Jak jste si sháněli práci v IT v zahraničí?

(kde, skrze co, jak, ..)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 18.02.2014, 14:23
Příspěvek #872


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Přes znamé ... jinak to ani moc nejde :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 18.02.2014, 15:59
Příspěvek #873


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




V IT? Ale jde. Uplne stejne jako doma:

1. Najdu si firmu a pozici ktera se mi libi
2. Kliknu na tlacitko "Apply" (nebo poslu email)
3. Vzali me?
- Ano: Hotovo
- Ne: Vratim se ke kroku 1.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 19.02.2014, 08:43
Příspěvek #874


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Tak jasně, že to jde. Ale většinou je to docela složitý. Většina firem totiž hledá spíš lidi na full-time do kanclu a tam chtějí osobní pohovor nebo nechtějí čekat než se do dané země přestěhuješ. U práce z domova je to trochu lepší, ale stejně je pořád mnohem lepší osobní doporučení. Já teď v podstatě vždycky skáču z jednoho klienta na druhýho jen díky tomu, že mě doporučujou dál a téměř nemusím práci hledat.

Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 19.02.2014, 08:44.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 19.02.2014, 11:43
Příspěvek #875


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (<Your>Father<CZ> @ 18.02.2014, 09:01) *
Jak jste si sháněli práci v IT v zahraničí?

(kde, skrze co, jak, ..)


Hledej, pošli mail, čekej...


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 19.02.2014, 11:55
Příspěvek #876


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




QUOTE (A.l.i.3.n @ 19.02.2014, 08:43) *
Tak jasně, že to jde. Ale většinou je to docela složitý. Většina firem totiž hledá spíš lidi na full-time do kanclu a tam chtějí osobní pohovor nebo nechtějí čekat než se do dané země přestěhuješ. U práce z domova je to trochu lepší, ale stejně je pořád mnohem lepší osobní doporučení. Já teď v podstatě vždycky skáču z jednoho klienta na druhýho jen díky tomu, že mě doporučujou dál a téměř nemusím práci hledat.

To ale delas freelancera ne?

A na pohovor neni problem dojet, pokud to neni na druhe strane sveta (v takovem pripade si muzes udelat "vylet" a rovnou tam zajit na pohovor, nebo si jich pro jistotu domluvit vic). Treba Googlu je uplne jedno, z ktere zeme jsi, proste ti zavolaj a udelaji pohovor telefonicky, kdyz nim projdes, tak te pozvou primo k nim na dalsi pohovor.

Proste pro ITaka nebo informatika neni problem sehnat praci v zahranici z domova. Obvzlast v ramci EU, USA muze byt trosku problematictejsi (viza), ale pokud mas vyskou skolu, tak si myslim, ze by nemel byt problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 19.02.2014, 15:40
Příspěvek #877


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




u nás to funguje stejně... sice se počítá s lokálním fulltimem, ale pokud ještě nejsi v ČR, tak se to řeší telefonicky
btw spousta lidí si myslí, jaká je to výhra, ale neuvědomujou si, že mlácení otázek do googlu během toho co dělají do telefonu "eeeee...hmmm..eeee" je slyšet taky :D


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 19.02.2014, 18:17
Příspěvek #878


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(W3N4 @ 19.02.2014, 11:55) *
To ale delas freelancera ne?

Jop, ale už po mě několikrát chtěli, abych šel na full-time a přestěhoval se do UK.

QUOTE(W3N4 @ 19.02.2014, 11:55) *
A na pohovor neni problem dojet, pokud to neni na druhe strane sveta (v takovem pripade si muzes udelat "vylet" a rovnou tam zajit na pohovor, nebo si jich pro jistotu domluvit vic). Treba Googlu je uplne jedno, z ktere zeme jsi, proste ti zavolaj a udelaji pohovor telefonicky, kdyz nim projdes, tak te pozvou primo k nim na dalsi pohovor.

Výlet si uděláš jednou, a když to nevyjde, tak už se ti za letenky chtít utrácet nebude. Taky každá firma neni Google, že :) ... Samozřejmě, že pohovor po telefonu by měl být normální a každá firma to asi bude mít nastavený jinak. Já jen říkám, jakou jsem měl zkušenost s HR, když jsem hledal práci v Londýně. Vůbec se se mnou nechtěli bavit, protože jsem tam (ještě) fyzicky nebyl. .... V tu dobu jsem ale neměl ani moc praxe (2 roky), což taky mohl být jeden z důvodů :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 19.02.2014, 20:16
Příspěvek #879


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




No zrovna Londyn je uplne v klidu, tam stoji letenka par korun.

A ano, existuji firmy, ktere se s tebou nebudou bavit, pokud nejsi pobliz jejich sidla, ale tech firem, ktere se s tebou budou bavit je hodne (obvzlaste velke nadnarodni korporace, tedy Google, Red Hat, Microsoft...). U ostatnich existuje taky jednoduche reseni, misto abych prvni nasel praci a pak se odstehoval se prvni odstehuju a pak si najdu praci. Samozrejme v nekterych zemich je toto problem, napr v USA ze. V takovem pripade se muzes napriklad zamestnat ceskou pobockou nejake nadnarodni firmy a pak zamestnavatele informovat ze se chces odstehovat, nevim jak je to u ostatnich firem, ale treba Red Hat s tim problem nema. Nebo se muzes nechat zamestnat jako "remote" a pak se odstehovat, takove moznosti uz nabizeji ale jenom vybrane firmy.

Příspěvek upravil W3N4, 19.02.2014, 20:19.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 22.02.2014, 13:00
Příspěvek #880


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Jasně u velkejch nadnárodních korporací to většinou neni problém, ale taky je MNOHEM těžší se do nich dostat :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 12.07.2014, 14:11
Příspěvek #881


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Zvláštní znaky na české klávesnici (na Windows)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 13.07.2014, 19:17
Příspěvek #882


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 12.07.2014, 15:11) *

To je uplne na hovno a strasne to podle me zdrzuje. Anglicka klavesnice ma rozlozeni idealni a clovek si u programovani nevykloubi prsty. Nejspis taky proto, ze lide, co vymysleli vetsinu jazyku ji pouzivaji.

Malokdy potrebuju tyhle specialni znaky spolu s diakritikou a prepnuti klavesnice je mnohem rychlejsi, nez nekde honit pravej alt spolu se znakama ... Levy alt + 4-mistnej (!) kod je uz vasne pro sadisticky psychopaty :D


BTW ad minula diskuse: Zrovna jsem zacal pracovat pro jednu vetsi americkou firmu. Pohovory (celkem asi 5) pres Skype - jeden z toho byl test, kde jsem sdilel obrazovku, denni meetingy pres Google Hangouts + firemni chat pres Slack. Pak do toho jeste klasicka Jira a e-mail na asynchroni komunikaci. Docela to funguje :)

Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 13.07.2014, 19:18.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 13.07.2014, 21:40
Příspěvek #883


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




QUOTE(A.l.i.3.n @ 13.07.2014, 19:17) *
Anglicka klavesnice ma rozlozeni idealni a clovek si u programovani nevykloubi prsty.

Pro spousty (programátorských) znaků na AJ klávesnici stejně musíš mačkat Shift. To množství není nijak jiné oproti české klávesnici.

Rozdíl je v tom, že v případě AJ klávesnice máš ty znaky zobrazené na klávesnici. Kdežto v případě české QWERTZ si musíš pamatovat polohy kláves sám nebo mít nějaký fyzický tuning klávesnice.

Co se týče „vykloubení“ ruky, tak v případě, že píšeš oběma rukama, tak nic takového v obou případech nehrozí.
Pokud píšeš zrovna jen jednou rukou (levou; v pravé je myš), tak více nepříjemné bude mačkání Shiftu (je jedno jestli pravého nebo levého) než pravého Altu. Pravý Alt totiž zcela pohodlně stiskneš levým palcem nebo ukazováčkem (pro klávesy ve spodní části klávesnice).
Pro názornost si zkus napsat znak „&“ jednou rukou pomocí AltGr + C na české klávesnici a pak pomocí Shift + 7 na klávesnici anglické.

QUOTE(A.l.i.3.n @ 13.07.2014, 19:17) *
Levy alt + 4-mistnej (!) kod je uz vasne pro sadisticky psychopaty :D

Já tak píšu některé znaky, které nejsou ani na jedné ze zmíněných klávesnic.
Např. uvozovky „“ nebo pomlčku — (na klávesnici je dostupný jen spojovník: - ).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 14.07.2014, 15:10
Příspěvek #884


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 13.07.2014, 22:40) *
Kdežto v případě české QWERTZ si musíš pamatovat polohy kláves sám nebo mít nějaký fyzický tuning klávesnice.

btw u CZ QWERTY tě držení AltGr přepne do EN
tzn. máš českou klávesnici s diakritikou, přes AltGr dostupný všechny EN symboly (jinak fungujou jako cz)

anyway je to až takovej problém?
v práci mám EN, doma CZ a nemám pocit, že bych nějak trpěl na spec. znaky (háčky/čárky stejně píšu pomocí klávesy vedle backspace místo čísel)


...ofc nevyužívám zvrhlosti jako jsou spojovníky a uvozovky, takže h4x0r unicode nevyužiju, ale jeden čas jsem si jich taky pár pamatoval

Příspěvek upravil Qwwerty, 14.07.2014, 15:13.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 14.07.2014, 19:33
Příspěvek #885


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE
Co se týče „vykloubení“ ruky, tak v případě, že píšeš oběma rukama, tak nic takového v obou případech nehrozí.

Musel bych si na to hodne zvykat, protoze zrovna pravej alt se pri psani vsema deseti normalne vubec nepouziva, kdezto levej shift se pouziva pomerne dost casto a je precejenom na lepe dosazitelne pozici.

Specialni znaky taky temer nepouzivam. Uvozovky mi stacej "takovehle" a grammer nazi, co rikaj, ze to nejsou spravne uvozovky mi muzou ...

QUOTE
anyway je to až takovej problém?
v práci mám EN, doma CZ a nemám pocit, že bych nějak trpěl na spec. znaky (háčky/čárky stejně píšu pomocí klávesy vedle backspace místo čísel)

Ja mam doma EN, CZ a ES klavesnice a je to trochu schizofrenie. Na klavesnici u notasu mam ES rozlozeni, ktere se ve specialnich znacich vubec neshoduje s klasickou EN, takze musim jit po pameti. Taky casto i kdyz mam zrovna prepnuto na ceskou klavesnici, tak pisu bez diakritiky (jako treba ted), protoze si to proste neuvedomim biggrin.gif


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post

60 Stran(y): V  « < 57 58 59 60 >
Reply to this topicStart new topic
2 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (2 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 19.04.24 - 16:54
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist