IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

14 Stran(y): V  « < 11 12 13 14 >  
Reply to this topicStart new topic
> Windows 8
Sawier
příspěvek 11.02.2015, 17:04
Příspěvek #181



Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3707
Registrován: 23.12.2005
ID: 10196




no mam starsi n7, a 5ka ho kompletne zabila, je pravda ze je to ted lepsi po 5.0.2 ale uz to neni ono
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 12.02.2015, 00:27
Příspěvek #182


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13005
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (IAczech @ 11.02.2015, 14:28) *
Ty uz pracujes ? :) Noo to ne ... Ja myslel ze jsi vecny student. Jinak W8.1 nejlepsi OS, zatím co mam. A nabidku start jsem nepouzival ani v předchozích oknech ...


Hergotko, jak moc je sviznej mobil s oknama pri dlouhodobem pouzivani, premyslim ze na nej také prejdu a kompletne zrusim Google, protože to co se z nej stalo, je proste des, a mobil s Androidem je dneska po nainstalovani cca 15 app k nepouziti i když ma 2GB RAM tak je to line a docela často app padaji. Uz to není to co to bylo pred par lety cca 6let zpet.

Koupil bych si pak nejaky ten telefon kolem 7k vice do krabicky na volani nedam rolleyes.gif

Jinak předem dekuji za info.


Ježíš, další zombie, svěcenou vodu někdo podejte!

Hele winfoun nezpomaluje. Je to divný, ale fakt ne.
Ta moje mašinka je rokapůl stará, za tu dobu jsem jí pravda z kutilství továrnaresetnul asi tak jednou, abych viděl jak funguje automatickej backup appek a nastavení (funguje)... ale systém nezpomaluje. Za tu dobu vyšly asi 2 nebo 3 velký aktualizace systému (včetně z 8 na 8.1)... a jede to furt stejně rychle.
Otec má typ s myslim i horšim procesorem i ram a jemu ta lumie jede od začátku furt stejně. A to na to dostal ty samý aktualizace.

Microsoft, i když netušim jak to udělal, tohle má pořešený.

Pokud si teď koupíš nějakou moderní lumii s 2GB ram (já mam třeba jen 1gb a lítá to jak máslo furt), vydrží ti živá asi hodně, hodně dlouho.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 12.02.2015, 00:27.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 12.02.2015, 16:12
Příspěvek #183


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




Tohle jsem potřeboval slyšet, úplně to samé mi říkal kamarád a je fakt, že on není moc technicky zdatný, ale poradil mu to kolega v práci, kdy ho nejvíc sralo jak se Android zpomaluje a je to každou verzí horší a horší, tak si koupil Nokii s W8 a nemůže na ní dát dopustit. Asi udělám to samé a počkám si na první verze s W10. Mám doma na každém PC W8.1 (origo) takže pak přejdu plynule na W10, kdy to nebude asi moc velká změna pouze mi přibude nabídka START biggrin.gif Která stejně vždy byla k ničemu ... Tak nevadí, mám aspoň nějaký čas aby jsem si dal bokem 7-8k na nový mobil než vyjdou wfouny s desítkama.. Jinak jsem teď koukal a docela sympatická mi přijde NOKIA LUMIA 830 thumbsup.gif

Nevíš jak to bude s updatama na tyto, které by W10 100% zvládli.

Příspěvek upravil Slamb, 12.02.2015, 22:57.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 12.02.2015, 21:48
Příspěvek #184


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13005
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (IAczech @ 12.02.2015, 16:12) *
Tohle jsem potřeboval slyšet, úplně to samé mi říkal kamarád a je fakt, že on není moc technicky zdatný, ale poradil mu to kolega v práci, kdy ho nejvíc sralo jak se Android zpomaluje a je to každou verzí horší a horší, tak si koupil Nokii s W8 a nemůže na ní dát dopustit. Asi udělám to samé a počkám si na první verze s W10. Mám doma na každém PC W8.1 (origo) takže pak přejdu plynule na W10, kdy to nebude asi moc velká změna pouze mi přibude nabídka START biggrin.gif Která stejně vždy byla k ničemu ... Tak nevadí, mám aspoň nějaký čas aby jsem si dal bokem 7-8k na nový mobil než vyjdou wfouny s desítkama.. Jinak jsem teď koukal a docela sympatická mi přijde NOKIA LUMIA 830 thumbsup.gif

Nevíš jak to bude s updatama na tyto, které by W10 100% zvládli.

Všechno co se prodává teď bude běhat ještě, typuju, s W11, nejmíň.

Popravdě co já vim tak všechny existující typy lumií který běhaj 8 dostaly update na 8.1 a budou mít i update na 10. Já mam 925, otec myslim 820 nebo 620.. a to samý.
Včera v noci vyšla dokonce na ten můj 8.1 atkualizace Denim, přidalo to nový pěkný fičurky a ten foun, zdá se mi, běhá snad eště rychlejš než předtim.
Takže nou stres. Jen to chce si založit ten ms účet, esi ho nemáš, kvůli skydrivu a kalendáři a kontaktům. To se ti zesychnronizuje s kompem. Ten skydrive je fajn, mam automatický nahrávání fotek a videí na něj (pokud sem na wifi) a na skydrive (nebo onedrive, jak se to ted menuje) se dobře zvyklo.
Sic, z těch cloudovin používám fakt asi jen kalendář (ten maj ve windows dobře udělanej, na osmičkách to byl teror, ale od 8.1 je fakt fajn) no a ty fotky/videa. Lumie obecně maj vlastnost že dobře fotěj, jsou to takový fotomobílky..

Shrnuto: W10 pojede plynule i ten nejhorší lumij za 3000 kterýho dneska koupíš, a vůbec se s tim moc prohloupit nedá, lumie-nokie jsou hardwarově dobrý, pevný stroje. Apek je samosebou sice na Windows furt míň než na Robota, ale dávno pryč jsou ty doby před 2 - 3 lety. Všechno důležitý tam dneska je, a nedůležitý taky.


Navíc bude prdel jestli v 10tkách fakt spojej bezešvě apky pro dekstop i mobily. Bude to zajímavý. Na dekstopu si vesele windowsim, ale appky nepoužívám. Pokud to nějak rozumě pořešej a pude tam i to z mobilu, uvidim.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 12.02.2015, 21:56.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 12.02.2015, 23:47
Příspěvek #185


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




To co popisuješ, je to samé jako Googledrive, taky cloud uložiště, docela hodně to používám, jak pracovně tak soukromě biggrin.gif Jinak ten MS účet už mám dávno, ten se vytváří ve W8, jinak se do nich nenaloguješ, tedy když nemám logaci vypnutou. Takže všechno už mám a i samotný OneDrive používám už teď biggrin.gif Takže asi další volba padnula a příští měsíc si koupím Nokii tu 830, vzhledově vypadá krásně. Svoje staré LG L90 prodám, je ještě chvilku v záruce, tak to půjde samo biggrin.gif

Hlavně jsem koukal na prostor který ti cloud poskytuje. Google drive 15GB, DropBOX 5GB a OneDrive 30GB + zvednutí na 120GB je za 49,-Kč měsíčně což je nejlepší cena worship.gif

Jak odešel Steve Ballmer, tak MS jenom nápady hýří a opět se snaží dostat zpět, kdy samotná politika MS je o 180° jiná než kterou vedl Steve Ballmer a nová politika se mi líbí thumbsup.gif , kdy jsem ochotný zaplatit za dobrý software a produkty ...

Příspěvek upravil Slamb, 13.02.2015, 23:35.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sawier
příspěvek 14.02.2015, 14:22
Příspěvek #186



Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3707
Registrován: 23.12.2005
ID: 10196




ja bych si strasne rad koupil foun s WP jenze by mi chybelo spoustu aplikaci co denne pouzivam + propojeni vseho mail, drive, keep fotky atd. asi mi nezbyde nic nez si poridit iphone 5s az bude za prijatelnou cenu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 15.02.2015, 13:12
Příspěvek #187


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13005
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (Sawier @ 14.02.2015, 14:22) *
ja bych si strasne rad koupil foun s WP jenze by mi chybelo spoustu aplikaci co denne pouzivam + propojeni vseho mail, drive, keep fotky atd. asi mi nezbyde nic nez si poridit iphone 5s az bude za prijatelnou cenu.


Co konkrétně? Mail je ve wp propojenej tak že sem to ještě nikde neviděl, drive můžeš používat jakej chceš - apek je tam na to kvantum, keep fotky nevim co znamená...
Se vole podívej do storu.
Jako takle - chááápu, že člověku MŮŽOU chybět nějaký appky na píčovinky, nebo hry. Prostě standalone blbiny který nemaj alternativu na wp. (ač už jich moc neni).
Ale co se všeho s normálnim používánim founu týče (kalendář, sociální kokotiny, fotky, videa, kontakty, mejly, poznámky, volání, autozálohy, cloud) má ms fakt elegantně a funkčně zmáklý.
----
mimochodem, WP plně podporuje integraci a synchronizaci google kalendáře a mejla do sebe, takže vo to se člověk taky bát nemusí. Je tam na to celá aplikace defaultně nainstalovaná která umožňuje migraci nebo nastavní synchronizace. Mě ten krám dokonce uměl zmigrovat i data ze starý "hloupý" nokie, asi poprvý v životě kdy se mi nerozesraly kontakty při migrování.

----

Podle mě prostě co se mobilů do 5000 týče, microsoft teď nemá naprosto žádnou konkurenci. Co se vod 5-10 000 týče, tam už konkurenci má, ale zase záleží co od toho mobilu chcete. Já ho furt využívám mnohem víc jako kancelářskou věc (včetně čtení knížek a zevlení na fb) než jako počítač. A to plní líp než android, řek bych.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 15.02.2015, 13:20.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sawier
příspěvek 15.02.2015, 18:03
Příspěvek #188



Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3707
Registrován: 23.12.2005
ID: 10196




tam mi chybi carka ma tam byt keep, fotky :D https://keep.google.com/

uz jen ze s WP spolupracuje velmi male mnozstvi fitness naramku a pokud jo tak jen ty drahe. Appky se mi nechcou vypisovat, ale pritelkyne i bracha maji WP a vzdykcy co jsem nejakou hledal tak jsem si rikal to snad musi na WP byt, ale prdklacky. Jinak jako system je to super i na low end phonech to fici super. Ja mam ted starsi S3 za 3,5k kupovanou asi rok z5 a uplne stezovat si nemuzu, jednou za cas smaznu cache a zas to nejakou dobu jede v poho.

Příspěvek upravil Sawier, 15.02.2015, 18:03.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 16.02.2015, 22:49
Příspěvek #189


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




Tak volba padnula na Nokii 930, teď mám telefon od Drujda, který je stejně výkonný jako Nokia 830, ale sám vím, že tohle je srovnávat hrušky a jablka ... biggrin.gif Sice nemá SD slot, ale 32GB vnitřní paměť mi bude dostačovat, když teď vydržím v pohodě s 8GB a to tam je ještě Drujd.

Každopádně dneska jsem si zkoušel jen tak pro prdel Drujda na LG G3 a Samsungu a stejně ty přechody nejsou plynulé, W8.1 a iOS je prostě dokonale vyladěný rolleyes.gif

Příspěvek upravil IAczech, 16.02.2015, 22:50.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 20.02.2015, 16:37
Příspěvek #190


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




Telefon nebe a dudy ... V marketu je tak 60% toto co je na drujd marketu ( zase tam nejsou chujoviny jako na Googleplay, který je plný nesmyslů ), ale všechny důležité appky chodí perfektně (myslím že objem appek se hodně zvýší, jak vyjdou W10, kdy budou skoro na každém PC) a začnou se pro ně dělat hry. Jinak je super, že si v marketu stáhnete hru třeba Asphalt 8 a tu můžete hrát jak na PC tak na mobilu, účet je jeden takže je to i synchronizované. AA hry vypadají pěkně jak na mobilu tak na PC. thumbsup.gif Uvidíme co se z toho vyklube, zatím spokojenost a OS W8.1 v mobilu max vychytané, je to přehledné a vše plynulé a rychlé, to jsem potřeboval. Jinak ještě žádný pád aplikace a to s tím dělám pěkné kousky thumbsup.gif Jinak jsem koukal na preview W10 a ty okna se ještě hodně zlepší.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 21.02.2015, 11:56
Příspěvek #191


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13005
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (IAczech @ 20.02.2015, 16:37) *
Telefon nebe a dudy ... V marketu je tak 60% toto co je na drujd marketu ( zase tam nejsou chujoviny jako na Googleplay, který je plný nesmyslů ), ale všechny důležité appky chodí perfektně (myslím že objem appek se hodně zvýší, jak vyjdou W10, kdy budou skoro na každém PC) a začnou se pro ně dělat hry. Jinak je super, že si v marketu stáhnete hru třeba Asphalt 8 a tu můžete hrát jak na PC tak na mobilu, účet je jeden takže je to i synchronizované. AA hry vypadají pěkně jak na mobilu tak na PC. thumbsup.gif Uvidíme co se z toho vyklube, zatím spokojenost a OS W8.1 v mobilu max vychytané, je to přehledné a vše plynulé a rychlé, to jsem potřeboval. Jinak ještě žádný pád aplikace a to s tím dělám pěkné kousky thumbsup.gif Jinak jsem koukal na preview W10 a ty okna se ještě hodně zlepší.

Jojo. ta 930 je pěkná, má lepší displej a i HW. Jen je škoda že nemá glance screen. Super věc (dipslej umí zobrazovat jednoduchý údaje jako čas, eventy a upozornění i bez toho aby byl zaplej nebo jste museli odemykat).

Winfoun zkrátka fachá dobře a po desítkách bude asi eště líp.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 21.07.2015, 19:55
Příspěvek #192


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Na mém i rodinném PC je Win 8.1 Pro x64.

Moje PC: Intel Core i5-4670S, 16 GB paměti, SSD, grafika AMD 6670
Rodinné PC: Intel Pentium Dual-Core E2180, 3 GB paměti, klasický HDD, grafika ATI x1650

Na mém PC nepozoruju jediný problém nějak související s operačním systémem až na občasnou fialovou (modrou) smrt tak jednou za měsíc.

S rodinným PC je to hodně jinak. Problémů se systémem hromada:

1) Při startu PC (zmáčknu tlačítko na bedně) se na monitoru zobrazí nápis RESUMING FROM HIBERNATION, disk jede jak divej a než naběhne systém, tak to trvá tak 5 až 10 minut a většinu času je vidět černá obrazovka s kurzorem myši. Pokud ale někdy po zobrazení toho, že se probudil z hibernace zmáčknu HW reset, tak se restartuje a naběhne normálně do 30 sekund. Takže start PC probíhá tak, že zmáčknu tlačítko pro zapnutí PC, čekám tak 30 sekund a pak zmáčknu reset — systém naběhne normálně. No dělat to takhle pořád je docela otrava. Zkoušel jsem googlit, ale řešení jsem nenašel.

2) Proces systému a některé systémové služby velmi často zatěžuji disk na maximum, což se projevuje obrovským zpomalením průzkumníka, webového prohlížeče a vůbec všech aplikací, co pracujou s diskem (např. IDE a GITu).
Tenhle problém zkouším teď řešit vypnutím superfeteche a indexování souborů, jsem zvědav, jestli to pomůže. To, že je skoro všechno o dost pomalejší než by mělo, jsem si uvědomil po docela dlouhý době, protože před tím jako rodinné PC sloužilo mnohem horší, co se HW týče, a tudíž jsem na pomalost byl zvyklý.

3) Běh flashových aplikací je pomalejší někdy i několikanásobně oproti tomu, jak je to na Win XP. Na to jsem přišel náhodou, když jsem se chystal zlikvidovat starý systém (Win XP), který byl nainstalován pro předchozí PC, ale zůstal na disku. Zkusil jsem XP ze zvědavosti nastartovat a zjistil jsem, že všechno je mnohem svižnější. Systém a jeho služby nepřetěžují disk, po startu systém žere jen 400 MiB namísto 900 MiB jako u Win 8.1, 3D Mark 2003 pod Win XP ukazuje o 20 % lepší skóre, benchmarky Flashe dopadnou někdy i několikanásobně lépe než pod Win 8.1. A to je ten Windows XP po 5 letech provozu bez přeinstalování. Pod Win XP mám pocit, jako kdybych si koupil nové PC. Např. pod Win 8.1 je přehrávání videa na webu ČT skoro v libovolnym rozlišení provázený seknutím co pár vteřin (libovolný prohlížeč). Pod Win XP video běží jako chrt za zajícem.

4) Náhodně se mi přepíná rozložení klávesnice z CS na EN. Třeba jako teď při psaní tohohle příspěvku — jen jsem překlikl do Správce úloh a zpět do formuláře GP fóra a už se mi nastavení zase samo přepnulo. Když jsem to zopakoval, tak už se nepřepnulo. (v nastavení rozložení mám samozřejmě jako default české rozložení) Edit: tak problém byl v tom, že MS má dementní klávesou zkratku pro přepnutí layoutu — Ctrl + Shift. Vůbec jim nevadí, že koliduje s jinejma zkratkama. OMG Lidí, co s tim má problém, je hromada.

No mám sto chutí nainstalovat Linux (nebo Windows Embedded POSReady 2009).

Příspěvek upravil <Your>Father<CZ>, 21.07.2015, 21:44.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 22.07.2015, 16:26
Příspěvek #193


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13005
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Obecně můžeš mít už třeba jetej disk. Dal bych ho zkontrolovat nějakym fičurátorem.

1) vypínáš pc šmudlem nebo softwarově přes "vypnout"? Jestli šmudlem, může tam bejt nastavený že se to dycky hybernuje místo vypne. A to pak může dělat ten načítávací binec. Prostě se pojistit že když se ti pc vypíná, tak se vypíná a NE hibernuje

2) pomalej systém je klasika. Pomáhá odinstalovat naprosto všechno co na rodinném PC nevyužíváš, systém uklidit, aktualizovat, dát nové ovladače, anebo holt "factory reset" který mají windows v sobě. Jo a odstranit všechny antiviry

Mrkni se taky po ctrl+alt+del do "historie aplikací" nebo jak se to tam jmenuje a uvidíš co ti zpomaluje při startu. Pokud to koreluje s nějakým programem co rád papá ramku, pryč s nim.



Asi bych doporučil nejdřív otestovat HDD na chyby a pak factoryreset windowsů..... bývá to mnohem menší zlo než se snažít vykoumat kde je problém.

Příspěvek upravil Slamb, 22.07.2015, 17:34.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 22.07.2015, 22:09
Příspěvek #194


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Disk je v poho, ten jsem kontroloval jako první (jako případný nejzávažnější problém).

Pc vypínám softwarově Start -> Vypnout.
Jinak Po spuštění mi startují jen dvě aplikace — jedna z nich je NOD. Mužu ho schválně dočasně vypnout, ale moc tomu nedávám.

Po vypnutí stránkovacího souboru, služeby Superfetch a "Windows Search" je znát velký zrychlení a systém včetně jeho služeb disk nepřetěžují.
Jen jsem musel vypnout hlášení o docházející paměti, protože Windows mi to hlásil každou chvíli už při překročení 2 GiB ze 3 (na to si stačí otevřít pár tabů v prohlížeči webů). No a samozřejmě budu muset dávat majzla na to, abych nezaplnil paměť úplně.

Ještě zrychlit ten Flash a řešení problému se startem Windows klidně oželim.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 25.07.2015, 12:54
Příspěvek #195


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Tak problém číslo 1) jsem vyřešil povolením a zakázáním hibernace pomocí příkazů:
CODE
powercfg.exe /hibernate on
powercfg.exe /hibernate off


Příspěvek upravil <Your>Father<CZ>, 25.07.2015, 12:56.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stran(y): V  « < 11 12 13 14 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 8.06.24 - 07:55
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist