IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

6 Stran(y): V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Notebooky / Netbooky / Ultrabooky/ Tablety, Koncentrační tábor podobných témat
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 24.01.2015, 14:20
Příspěvek #76


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (Pospa @ 23.01.2015, 22:03) *
Tak sem poslechl rady qwwertyho, spojil se s jeho notebookovým delarem a vzal si od něj jednoho Della nitrožilně. Konkrétně mi nastřelil E6420ku za 7ku, takže bez daně za hubičku. Jedná se o cca tři roky starej kousek, kterej byl ale celou dobu v docku a vypadá uplně jak novej. Podle mě ho někdo používal v rukavicích za úplňku. Co se týče výbavy, tak i5ka 2,5 GHz dual, 2GB RAM, 250GB disk. Kovový pouzdro, baterka dává ještě tři hoďky. Čerstvá originální instalace sedmiček atd...

... ale hlavně to má moultitouch, takže fuck yeah, moje úchylka je uspokojena!

Kdybych věděl, že si za necelou šestku můžu koupit něco, co funguje asi tak pětkrát rychleji, než můj starej komp, tak už sem si to koupil dávno. Viva la repas.

Tříletej notes neni to samý jako tříletej PC stolák.
Repas notesy starší než jeden rok? Nevr evr. LEDA by pro to byl dobrej důvod (potřebuju malej otrockej komp kerej bude na drátě celou dobu) A nebo je to nějakej fakt echt kvalitní notes.

Jinak fakt nevr evr.

U notesu prostě potřebuju aby měl nějakou životnost, since je to na nich to nejhorší a to na čem nejčastějš chcípaj. Záruka je tim pádem automatikoj. Nikdy jsem neměl notes (a to ani ten celokovovej ultrabuk) kerej bych do těch dvou let aspoň jednou nereklamoval - a to si šunty nekupuju. Pokud vám to stačí jako stanice a jste fakt chudý? OOuuukk.... pak ale otázka, proč si, kurva, nepostavit za podobný prachy novou stanici... nebo starou stanici za směšný prachy.

Prostě - proč mít notes jako stolák když i tak dostanu za stejný prahy .. lepší stolák.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 24.01.2015, 14:22.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 24.01.2015, 14:52
Příspěvek #77


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 24.01.2015, 14:20) *
....

1. stolní není mobilní (resp. je ale kdo se s tím má tahat a bez zásuvky to nejede)
....ad. prachy - viz níž

2. ani jeden repas jsem nikdy nereklamoval
kupoval jsem jich minimálně 5 - jeden funguje už víc jak 6 let (měnila se akorát klávesnice kvůli polití), další vydržel přes 3 (po 2 letech odešly ložiska u větráku = 300,-) ... ty ostatní beží kratší dobu a zatím bez problémů
...rejpavá otázka - značka těch reklamovanejch? consumer nebo bussines class?

3. životnost - proto jsem zmiňoval že je potřeba dívat se na CPU (RAM se dá dokoupit, disk vyměnit) ... není problém koupit teď jetý i5/i7, který bude výkonově dostačovat dalších pár let
...repas pod jeden rok většinou neseženeš protože firmy mají rotaci techniky podle záruky (2 nebo 3 roky), tzn. leda kousky z výstav, výloh, etc...

podstatná otázka je, jak moc hraješ hry ...tam ofc ntb dost zaostávaj protože grafiky
pokud nehraješ, tak integrovaná grafika v i5 bez problému utáhne 2 fullHD monitory a neřešíš



abych jenom nekecal tak nějaký čísla
repas dell ntb za 9k: i5 2520M, 8G RAM, 256 SSD (+ dock za 500,- ... novej stojí 3,8k)

(zdroj czc)
Intel i: i3-4160 3250,- (nejlevnější iX Intel - ten mobilní zaostává, ale levnější iX do desktopu prostě není)
8G DDR3 @ 1333 = 1779
jako nejlevnější MB do kterýho to půjde nacpat na mě vypadlo GA-H81M-S2V 1168,-
+ zdroj (400W, 80 Bronze) = 1048
+ HDD (magnetickej, nejlevnější) cca 1500 (kdyby tam bylo to 256SSD, tak jsme na 2600)
+ case = 500
=> 3250 + 1779 + 1168 + 1048 + 1500 + 500 = 9245,-
tohle je příklad nejlevnější sestavy, kterej nereflektuje to co by si člověk koupil - nejlevnější case nebývá žádná sláva, za HDD se vyplatí zaplatit o trochu víc a mít 5 let záruky a ofc při variantě s grafikou by byl vhodnější silnější zdroj

afaik notebooky byly vždycky o tom, že se rozhodneš obětovat výkon za mobilitu (protože notebookový ekvivalenty desktopů stojej nekřesťanský prachy)

Příspěvek upravil Qwwerty, 24.01.2015, 17:48.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pospa
příspěvek 24.01.2015, 17:33
Příspěvek #78


Bůh je mrtev.
Ikona skupiny

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 4968
Registrován: 15.06.2005
Bydliště Praha
ID: 7022




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 24.01.2015, 14:20) *
Tříletej notes neni to samý jako tříletej PC stolák.
Repas notesy starší než jeden rok? Nevr evr. LEDA by pro to byl dobrej důvod (potřebuju malej otrockej komp kerej bude na drátě celou dobu) A nebo je to nějakej fakt echt kvalitní notes.

Jinak fakt nevr evr.

U notesu prostě potřebuju aby měl nějakou životnost, since je to na nich to nejhorší a to na čem nejčastějš chcípaj. Záruka je tim pádem automatikoj. Nikdy jsem neměl notes (a to ani ten celokovovej ultrabuk) kerej bych do těch dvou let aspoň jednou nereklamoval - a to si šunty nekupuju. Pokud vám to stačí jako stanice a jste fakt chudý? OOuuukk.... pak ale otázka, proč si, kurva, nepostavit za podobný prachy novou stanici... nebo starou stanici za směšný prachy.

Prostě - proč mít notes jako stolák když i tak dostanu za stejný prahy .. lepší stolák.

Nevim proč do toho taháš stolní počítač. Taky si umim za pár tisíc složit dělo, ale asi ti nemusim vysvětlovat rozdíly mezi stolnim počítačem a notebookem.

Co se týče životnosti, tak si troufnu říct, že i kdybych utratil dvakrát tolik peněz, tak by to byl nějakej plastovej sráč s dobrou grafikou, kterou stejně nepotřebuju.

Ber v potaz, že každej používáme notebook trochu jinak a máme od něj jiný požadavky. Navíc pro mě to není priorita, peníze potřebuju na jiný aktivity a tak hledám v týhle oblasti co největší kompromis. Což sem myslím rozhodně našel.

Za tři roky ti napíšu verdikt, teď sem jenom chtěl poděkovat qwwertymu za dobrou radu a kontakt ;)


--------------------
podpis už není a nebude
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PetrNový
příspěvek 02.12.2016, 12:45
Příspěvek #79





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2
Registrován: 11.08.2016
ID: 47167




QUOTE(strécoWolfrámo @ 30.05.2012, 12:24) *
To Lenovo je krásné, co si budeme povídat... možná si uplivneš, až otevřeš tenhle odkaz ... http://www.alza.cz/search.htm?exps=ultrabook%20acer

Proč čekat na Ivy Bridge, když můžeš mít v ultrabooku i7 Sandy Bridge + nVidia GT640M :)

Já jsem trochu nováček, hledám nějaké info na netu a našel sjem tuhle vaši diskuzi - můžete mi poradit? Mám si na Vánoce vybrat notas do cca 6000,- je reálné sehnat něco solidního na hry? Nechci vyloženě bazarovku bez záruky a kámoš mi doporučil nějaký repas, že to jsou značkové věci. No mě to přijde sice super ta cena, ale myslím, že to jsou spíš kancelářské notasy - máte někdo zkušenost? Uvažuji, zda by tohle: zařízení utáhlo třeba Mafii? eh-smiley.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 02.12.2016, 17:08
Příspěvek #80



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




něco solidního na hry do 6000 opravdu reálný neni wow.gif ani tenhle notebook s integrovanou grafikou
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 05.12.2016, 02:20
Příspěvek #81


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Do 6k bych sel asi do nejake ochipovatelne konzole - cokoliv na co se daji krast hry (do jake, to nevim).


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stran(y): V  « < 4 5 6
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 16:31
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist