IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

> Opravdu konec ?, hloubání nad tím, co dál
Oslik
příspěvek 23.01.2015, 17:55
Příspěvek #1





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 6
Registrován: 02.10.2013
ID: 45991




Zdravím,

psal jsem si se ŠIčkou a k nemilému překvapení jsem se od nej dozvěděl, že GP zrušil MC, prostě jen tak, lusknutím prstů. Můžeme tu naříkat nad tím, jak nefér přístup to je, ale to by nespíš ničemu nepomohlo, takže zbývá jen přemýšlet nad tím, co dál. Co mě napadá hned takhle z hlavy, jsou tři možnosti, o nichž se rozepíši níže. Berte to prosím pouze jako úvahu, respektive malou sondu do vás, aby bylo jasno co by mohlo být reálné a co ne. Tohle píši víceméně na vlastní pěst, nezávisle na Šič - ce/kovi (kruci, jak skloňovat ženský název používaný chlapem ? :) ), který se k tomu ještě ani nijak nevyjádřil. No k věci :

1-polknout hořkou pilulku a přijmout fakt, že je konec. To mi přijde líto už jen pro to množtví práce, co do toho Šička, Blood Luke a další před nimi narvali.

2-rozběhnout server doma, to jsme oba zavrhli, protože je třeba výkonný internet, veřejná IP a určité HW prostředky, protože nám prostě nám oběma vždy něco z toho chybí. Nicméně kdyby to pro někoho z vás nebyl problém, určitě by to bylo nejlepší řešení. Jo a zapoměl jsem zmínit, že PC musí jet víceméně nonstop :).

3-najít jiný hosting. Několik možností se už nabízí. Tam je ale třeba zmínit, že to není zadarmo. Byť jsou varianty, kde to není drahé, pořád je to třeba platit každý měsíc. Výhodou je, že se většinou platí za počet slotů (slot=připojený hráč). No a jelikož tady nebývá najednou online zas až tolik lidí, myslím, že by bohatě stačlo takových 20 slotů . Určitě pro začátek.
Nikdo nemůže po adminech chtít, aby to platili ze svého, takže je třeba zodpovědně říct, kdo by byl ochotný platit pravidělně. Kolik by to bylo, to zálěží na počtu platícíh lidí. Nevím kolik hrálo dohromady lidí (nemyslím najednou připojených, ale celkově), tyhle informace asi bude mít šička. Ale už od takových deseti lidí by se jednalo o symbolickou částku, ktrá by ničí city neranila.
Pro představu, jeden ze serverů co jsme našli, stojí 425 kč měsíčně. Což je při deseti lidech 42.50 kč měsíčně, což opravdu není drama.
Ještě jedna věc, čistě pro jistotu by to chtělo asi vybrat peníze na nějaký rozjezd předem, řekněme na tři měsíce (pořád velice přijatelná částka, stále závislá na množství přispěvatelů) aby to Šička nebo kdokoliv jiný nemusel cvakat ze svého kdyby během následujících tří měsíců "tenhle odpadl, tamtem si to rozmyslel" a tak podobně. Další býhodou je, že v případě předplatného naskakuje sleva. U tří měsíců je to 5% ... postupně se to navyšuje.

Jak říkám, chci tím jen rozproudit diskuzi a zjistit možnosti, tak by bylo fajn, kdybyste se k tomu nějak vyjádřili. A úplně bezva by bylo, kdyby se tu objevil něco jako seznam lidí, kterým by nědělalo potíž jít do těch příspěvků. Čeho se ale bojím, je mizerná návštěvnost fóra, takže si toho hádám všimnou další dva tři lidé ..



No a začnu sebou. Já bych do příspěvků šel a nevidím problém ani v tom složit se na ten rozjezd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Příspěvky k tomuto tématu


Reply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 26.04.24 - 07:01
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist