IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

4 Stran(y): V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Herní PC, Radu pls
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 10.11.2014, 19:11
Příspěvek #46


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 10.11.2014, 17:36) *
Ja jsem spis pysnej na to, ze jsem na tom rozbehal OS X ... papirove to neni zadny delo, ale to ani byt nemelo :)

Ale po pravde nevim jestli par usetrenejch EUR proti Mac mini za to stoji. Po byte mam vsude krabice od komponent, case je velkej jak krava, CPU vetrak huci na plny koule a v OS X mi zatim ne uplne vsechno funguje (porad ale lepsi nez Linux nebo Windows biggrin.gif )

Čistě ze zajímavosti;

Ty jsi pokud dobře vim kodér webů.

Co tě vede preferovat Applos oproti linuxu (nebo teda woknům)..? Máš snad iphone, tak ses rozhod že budeš mít od apple všechno?


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 10.11.2014, 19:39
Příspěvek #47


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 10.11.2014, 19:11) *
Čistě ze zajímavosti;

Ty jsi pokud dobře vim kodér webů.

Co tě vede preferovat Applos oproti linuxu (nebo teda woknům)..? Máš snad iphone, tak ses rozhod že budeš mít od apple všechno?

Ve Windows je oser rozbehat cokoliv, co je potreba k vyvoji webu: PHP, MySQL, Node.js, nefungujou tam symlinky, ... proste se vsim, co nema klikaci aplikaci je vzdycky nejakej oser.

V Linuxu je zase oser rozbehat cokoliv jineho a at si vezmes jakekoliv distro, tak UI je proste hnus. Na to, abys mohl system poradne pouzivat musis nejdriv resit tunu sracek, co resit nechci nebo nemam cas.

OS X ma vsechny vyhody Linuxu i Windows a prijde mi, ze je uzivatelksy mnohem privetivejsi nez Windows. iPhone zatim nemam, ale asi ho koupim prave kvuli peknemu ekosystemu s OS X.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 12.11.2014, 21:06
Příspěvek #48


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 10.11.2014, 19:39) *
Ve Windows je oser rozbehat cokoliv, co je potreba k vyvoji webu: PHP, MySQL, Node.js, nefungujou tam symlinky, ... proste se vsim, co nema klikaci aplikaci je vzdycky nejakej oser.
V Linuxu je zase oser rozbehat cokoliv jineho a at si vezmes jakekoliv distro, tak UI je proste hnus. Na to, abys mohl system poradne pouzivat musis nejdriv resit tunu sracek, co resit nechci nebo nemam cas.
OS X ma vsechny vyhody Linuxu i Windows a prijde mi, ze je uzivatelksy mnohem privetivejsi nez Windows. iPhone zatim nemam, ale asi ho koupim prave kvuli peknemu ekosystemu s OS X.

Mno, pokud chce člověk vyvíjet v čemkoliv jinym než .visual světě, tak nevidim jiný konečný východisko než linux.. pokud to člověk myslí vážně a chce to táhnout dál. Sám nejsem kdovíjakej linuxář, ale v práci ho do mě kolegové perou pod parou the hard way, blížim se k okamžiku kdy zahodim oknový klikací GUI jako takový a začínám si fakt už uvědomovat, že to s těma woknama prostě nejde.

IOS vidim jako takovej kompromis mezi zábavou a uživatelskostí a .. no, commad lajnou (jiná pracovní výhod oproti windows tam imho neni). Ale aspoň z mýho pohledu kompromis ve špatnym slova smyslu.


Moje budoucnost asi bude konvergovat k fulltime linuxovství (nebo nějakej slušnej virtuál), a windows jen na hry ta takový to domácí šolíchání... ale tak, ta chvíle je ještě daleko.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 12.11.2014, 21:07.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 12.11.2014, 21:57
Příspěvek #49


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2190
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




Jakmile si clovek zvykne pracovat (minimalne jako programator) na Linuxu, tak neni cesty zpet na Windows. Ani Mac OS X neni tak dobry na praci jako Linux, teda alespon subjektivne. Ono v podstate hlavni duvodem je to, ze vetsina nastroju a knihoven je vyvijenych primarne na/pro Linux. A navic ma Linux zdaleka nejlepe zmaknute repozitare balicku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 13.11.2014, 13:23
Příspěvek #50


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Hele pro me je OS X == Linux s mnohem lepsim GUI a mnohem vic featur, ktere ocenite jako uzivatel i vyvojar.

Na normalni aplikace je tu App Store, ktery je podle me lepsi nez jakakoliv alternativa a na veci pro developery je tu opensource Homebrew, ktere v podstate funguje uplne stejne jako aptitude/apt-get/yum.

U Linuxu me to balickovani strasne sralo protoze jsem se vzdycky dostaval do situaci, kdy jsem kvuli jednomu programu, ktery potreboval XY verzi knihovny nemohl nainstalovat druhy program, ktery potreboval ZZ verzi knihovny. U OS X jsem na nic podobneho nenarazil asi hlavne diky rozdeleni applikaci/knihoven mezi App Store a Homebrew (tzn napriklad Skype si nenainstaluje nejakou knihovnu, kvuli ktery bych pak nemohl nainstalovat PHP).

Samozrejmne, ze lidi, co nejradeji pouzivaji terminal + screen + vim a nejake IDE je nezajima, tak jim OS X bude pripadat jako zbytecnost.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 13.11.2014, 14:36
Příspěvek #51


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2190
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




No v appstoru jsem snad nikdy nenašel to co jsem potřeboval, a když už jo (např kalkulačku) tak to téměř vždy stojí peníze. Homebrew je podle mě oproti třeba apt-get nebo pacmanovi o dost horší, a to v podstatě protože všechno kompiluje, takže se to docela často dosere.
Na ten problém s verzemi balíčků jsem teda ještě nenarazil, ale imho muže stejný problém nastat u homebrew.
Já teda taky hlavně používám spíš GUI, a je pravda že na Macu je docela vymakanejší (i když zas taková sláva to taky neni) , ale když na Linuxu něco v GUI nejde, tak to udělám přes terminál, to mi zas tak nevadí. Ale když chci třeba nainstalovat nějaký balíček, kde na Linuxu mi to zabere asi 10 sekund, a na Macu mi to zabere 4 hodiny, tak to už mi vadí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 14.11.2014, 10:55
Příspěvek #52


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Je fakt, že tak polovina aplikací co používám v App Store neni ... jenže tyhle aplikace na Linux třeba vůbec neexistujou :)

Vždycky bude záležet na tom, v k čemu přesne OS používáš. Je mi jasný, že pro lidi, co programují nějaké core knihovny nebo jich 100 potřebují jako závyslosti, bude Linux lepší. Obecně asi pro všechny, co používají zastaralé technologie jako C++, je Linux lepší biggrin.gif tongue.gif

Pro webaře, co většinu závislostí instalujou přes Composer, potřebují PhotoShop, Illustrator a podobné appky a na zbytek jim stačí Homebrew je OS X rozhodně nejlepší volba ... "It just works!" :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 14.11.2014, 15:32
Příspěvek #53


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2190
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




No ja zadny C++ programator nejsem :D

Bud programuju v Pythonu, nebo v Jave. A balicek, ktery jsem chtel nainstalovat, byl Octave, coz je programovaci jazyk, ktery je dost podobny Matlabu.

Ale verim, ze Mac funguje pro webare a grafiky dobre.. ale pokud chce clovek delat neco narocnejsiho nebo matematictejsiho (treba strojove uceni nebo dolovani dat), tak narazi tak jako jsem narazil ja.

// Ach.. ted se snazim vytvorit ad-hoc sit.. proc to nejde? proc? Vsichni mi rikali "it just works", tak proc to do prdele prace nejde? :(

Příspěvek upravil W3N4, 14.11.2014, 16:02.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 18.11.2014, 18:02
Příspěvek #54


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Tak ono se da asi delat vsechno vsude. Koneckoncu i na Windows muzes vyvijet Linux kernel. Pro me je asi ted nejhlavnejsi jak rychle se da OS pouzivat se vsim vsudy, jak moc se musim srat s nastavenim a stahovanim programu po reinstallu/migraci na jinej HW apod. Napriklad obnoveni z Time Machine po reinstallu (pridaval jsem SSD) je fakt parada. Obnovi se proste VSECHNO.

Ten Octave ma primo binarky pro OS X, tak by to melo fakat, ne?

Tady mas navod for Dummies biggrin.gif
http://www.dummies.com/how-to/content/how-...ss-network.html


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 18.11.2014, 18:27
Příspěvek #55


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2190
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




No to jo, asi nejvetsi vyhoda Mac OS X je, ze se clovek hned po instalaci nemusi drbat s plno blbostma.

Octave ma binarky, ale taky ma plno zavislosti, ktere clovek musi slozite sprovoznovat (treba QT, to byl vylozene boj). Takze zhruba 4 hodiny cisteho casu jsem instalaci stravil.

Navod jsem si nasel, problem je, ze to nefunguje, kliknu na "Create Network", vyplnim nazev (pole pro heslo tam ani neni), kliknu "Create" a nic se nestane, jen zmizi okno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stran(y): V  « < 2 3 4
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 11:28
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist