IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

3 Stran(y): V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Divadlo žije, aneb trocha té kultůry neuškodí
Hodnocení 4 V
+-=
příspěvek 22.07.2010, 21:14
Příspěvek #1


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




Tak se pochlubte . Co , kde , kdy , s kým , co jste dělali po tom , vaše nej hry ... taky jednou založím něco , v odpadu je málo ...

(tohle jsme tu fakt neměli ? hledal jsem hledal a nenašel )


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nakell
příspěvek 22.07.2010, 21:37
Příspěvek #2





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 643
Registrován: 21.12.2009
Bydliště Brno
ID: 32947




Nesnáším buzny, "problémové občany" kteří nepracujou, bruslaře a divadlo. Divadlo je mrtvá věc, kterou drží nad vodou už jen několi drblých lidí + důchodc, chudáci náctiletí kteři do divadla musí kvůli drblejm rodičům...


--------------------
Hamilton, Button, McLaren!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 22.07.2010, 21:37
Příspěvek #3


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




sice jenom záznam, ale imho epic kousek v rámci této kultury
http://tekk.fv.cz/==video==/TyJaatroPremieraCross.avi



jinak proč tady asi není topic na divadla - je to snobárna za kterou se platí a ještě se tam musí v kvádru .. wtf .. fight old structures! :))


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 22.07.2010, 21:43
Příspěvek #4


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




To ani takovej Cimrman ? Nebo vám vadí že musíte myslet a nesmíte bejt úplně vypatlaní ? :)


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Janulka.
příspěvek 22.07.2010, 21:47
Příspěvek #5





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1011
Registrován: 25.07.2008
ID: 26303




Divadlo? tj širokej pojem, činohra, balet, opera, opereta?

jinak sem teda podle Nakella drblá, ale mám divadlo ráda....je to jiný než kino, když jsou dobří herci a dobré představení, je to paráda

viděla sem moc představení, komedie, klasiku z činohry a baletu...viděla jsem i operu, sice přenos z New Yorku Aidu a Carmen a prostě to mrtvý není

Příspěvek upravil Janulka., 22.07.2010, 21:56.


--------------------
Představme si to ticho, kdyby lidé říkali jenom to, co opravdu vědí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lllllllllll
příspěvek 22.07.2010, 21:49
Příspěvek #6


DMS


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 3907
Registrován: 03.12.2006
Bydliště Brno
ID: 18985




Jednou sem byl s praprarodičema na Louskáčkovi (byli profesionální bale?áci).


--------------------
I wanted to see exotic Vietnam... the crown jewel of Southeast Asia. I wanted to meet interesting and stimulating people of an ancient culture... and kill them. I wanted to be the first kid on my block to get a confirmed kill!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nakell
příspěvek 22.07.2010, 22:03
Příspěvek #7





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 643
Registrován: 21.12.2009
Bydliště Brno
ID: 32947




Možná to bdue znít pohodlně, já rád po večerech vyrážím do klubů, na diskotéky atp, ale proč koukat na chlapi kteří v elastákách tancujou jak holky? To je případ baletu.
Pak tu máme to divadlo jako živej film, tam takovej hater nejsem ale i tak, radši si pustim YT a za ušetřenej čas i peníze půjdu právě do toho klubu nebo pro nějaký pěkný triko za uštřenejch i kdyby 300 korun do Kenvela :P. Takže tak, a nakonec stejně pudu radši na komedii do kina...


--------------------
Hamilton, Button, McLaren!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 22.07.2010, 22:03
Příspěvek #8


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




Začnu odzadu.

Kurz negativního myšlení (Švandovo divadlo)

Chtěl jsem na to zajít z toho důvodu, že jsem doufal ve větší vtažení do děje a lepší přenos emocí, když budu koukat na člověka pár metrů odemne.
To se povedlo.

Příběh je o týpkovi, který po autonehodě zůstane na vozejku. Těžce to nese, utápí to v chlastu, marihuaně, prášcích atd. Žena se snaží zachránit rozpadající se vztah a tak pozve skupinu podobně postižených lidí. Obecně lidí, co mají nějaký problém. Všichni jsou až nechutně vyrovnaní s tím, že je jejich život úplně ve sračkách a hlavní hrdina je cynickej, věčně nabroušenej bastard, co ztratil vůli žít.

"…Ale jistě jsi v poslední době prožil něco hezkého, o čem můžeme mluvit ne?"
"V poslední době jsem ochrnutej a impotentní, takže nemám pocit, že bych zažil něco hezkýho."


Skupinu těch psychoušů vede jistá Tori a ta s ním svádí dost nevyrovnaný souboj. Celej večer se jim tak docela zvrhne. Fakt super.

Nutno podotknout, že kvalita téhle hry jistojistě bude stoupat a padat s výkonem Michala Dlouhého. Hrál to perfektně a už jenom ten hlas a jeho intonace dokázala vykouzlit mráz na zádech.

Jak vyloupit Banku (Divadlo na Fidlovačce)

Poměrně krátká hra, ale o smích tam nebylo nouze.
Je to o bankovním lupiči, který po jedné nezrovna zdařené "prácičce" slíbí Bohu, že na "kasu" dalších 30let nešáhne. Jeho děti, které do toho tenkrát zatáhnul, mezitím získají svoje místo na slunci, ale staré křivdy, pravdy i skutečnosti se jim vrátí jako bumerang, když tatínek oslaví sedmdesáté narozeniny a naplánuje si, že vykrade novou, moderní banku.

Splašené nůžky (Divadlo Kalich)

Gondík. Jo, myslel jsem, že za něj tehdá nasbírám bonusový body.
Hra byla perfektní, to po ní už nikoliv. To se kruci nevyvedlo.

Donutil jako buzerant, co hraje šéfa stylingového salonu. Jedna buchta z Růžový zahrady jako nejotravnější ženská, kterou jsem kdy viděl.
Jedna vražda a hlavní protagonisté v roli podezřelých.
Docela zajímavé bylo vtáhnutí do děje - lidi pomáhali vyšetřovat vraždu a pak ke konci vlastně i hlasováním určili, kdo je vrah a herci to tak zahráli. Rozhodně druhá nejlepší hra, kterou jsem kdy viděl. Protože člověk se nestíhá soustředit na všechny detaily, které na tom jevišti proběhnou, ale pak je dotazován, aby je v rámci vyšetřování vyjmenoval. Perfektní, vtipné, jen ten konec maličko zaskřípal. Ale improvizace herců, a všechno jinak na nejvyšší úrovni. Všichni co tam na jevišti byli jsou "páni herci" (a samozřejmě paní herečky).

Tohle mám jen prostě spojené s dost špatnými vzpomínkami.

Přelet nad kukaččím hnízdem (Divadlo pod Palmovkou)

Perfektní osazenstvo, z kterého jsem ale znal snad akorát Poloczka, i když to údajně měli být samí známí herci. Mac Murphy (doufám, že si to pamatuju ještě správně) je zavřen do ústavu pro choromyslné za nějaký mravní delikt. Myslel si, jak si tam pomůže, že bude mít volnější režim, než v klasické káznici. Jenže tohle oddělení vede frigidní a přísná hlavní sestra. Zase je tu souboj dvou postav, jejichž ego se pomalu nevejde do sálu. Neuvěřilné vtípky a stěry, jedna hláška střídá druhou, do toho dokonalý situační humor. A pak bác, když se to začně vyvíjet dobře,... přijde nejsmutnější část představení a fakt jsem měl tehdá co dělat, aby neukápla slzička. Všechno to bylo tak strašně nespravedlivé.

Doporučuju všema deseti prstama.

Tohle jsou nejlepší hry, které jsem měl tu čest navštívit. Zanedlouho snad přibydou další, tak budu referovat, jestli něco stálo za to.

Příspěvek upravil Beluga, 22.07.2010, 22:06.


--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 22.07.2010, 22:05
Příspěvek #9


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




QUOTE(Nakell @ 22.07.2010, 22:37) *
Nesnáším buzny, "problémové občany" kteří nepracujou, bruslaře a divadlo. Divadlo je mrtvá věc, kterou drží nad vodou už jen několi drblých lidí + důchodc, chudáci náctiletí kteři do divadla musí kvůli drblejm rodičům...

Jsi ztracenej.
Buď jsi na pořádnym divadle nebyl, nebo tě doma málo třískaj.


--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lllllllllll
příspěvek 22.07.2010, 22:05
Příspěvek #10


DMS


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 3907
Registrován: 03.12.2006
Bydliště Brno
ID: 18985




Nakell ty si kokot


--------------------
I wanted to see exotic Vietnam... the crown jewel of Southeast Asia. I wanted to meet interesting and stimulating people of an ancient culture... and kill them. I wanted to be the first kid on my block to get a confirmed kill!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 22.07.2010, 22:15
Příspěvek #11


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




Já teda nevím , ale vstupenka za 300,- to je tak v Národním , ne ? :)
A kdo chodí do divadla každej večer ? To snad jde jenom v praglu a stejně by za 14 dní všechno viděl ... a u Cimrmana se válim smíchy teda víc než u nějakejch prciček 7-8-9 ? nebo novejch cool komedií v kině + to si ještě můžu stáhnout z netu a za ušetřenej peníz jít do "klubu" (ehmm hospody) nebo koupit tričko od kenve... (ale co to kecám kenvelo ? to je takoví to oblečení to no tamto ? )


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beluga
příspěvek 22.07.2010, 22:18
Příspěvek #12


Back to the roots.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12637
Registrován: 05.02.2006
Bydliště Praha
ID: 11876




Eh, jako rád bych chodil do divadla za 300,-
Tohle je holt Praha. Zajímavý lístky (5.-9. řada) tady stávaj tak 400-600,-
Ale tohle není věc, která by mě zastavila. Nevím, ale kino je taková spotřební záležitost.
Divadlo má pořád svůj jistej punc. Většina lidí přijde slušně oblečená, až na pár trollů a mě se na ženský v šatičkách hrozně příjemně dívá. Všechno je takový načančaný. Jo, možná je to divadlo v divadle, ale mě se to líbí. Divadlo mám rád.


--------------------

O Belugově obchodu s lidskými orgány uslyšíte na černém trhu hotové legendy.
Jediný Evropan, který dokáže konkurovat Číňanům.
Jednou prý ze čtyř mrtvol složil jedenáct lidí, a ještě mu zbylo na liliputa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Janulka.
příspěvek 22.07.2010, 22:18
Příspěvek #13





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1011
Registrován: 25.07.2008
ID: 26303




jak čtu belugův příspěvek, zašla bych zas...

je smolec, že tu v okolí jsou buď ty malý divadýlka, kde to teda moc nemusím páč to zkoušej s takovým alternativním uměním a to je na nic

pak jen Brno, tam Mahenovo, představení jsem teda neviděla už nějakej ten pátek, takže tak podrobně výčet neudělám, překvapila mě Lucerna, pobavil Brouk v hlavě...obecně mě žádný představení nezklamalo zatím...asi nejsem náročnej divák to roznodně ne...na baletu jsem viděla Coppélie z Montmartru a představení o životě Hanze Christiana Andersena v divadle F. X. Šaldy v Liberci


--------------------
Představme si to ticho, kdyby lidé říkali jenom to, co opravdu vědí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coldik
příspěvek 22.07.2010, 22:36
Příspěvek #14





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7640
Registrován: 16.01.2005
ID: 4565




týjo divadlo mno tak to mě dost minulo, i když se snažím kulturně žít, ale koncerty a kina jsou přec jenom jiná káva.. ale na pár sem teda byl, i když to nějak čas zpět bude..

Oscar Wilde – Jak je důležité míti Filipa Divadlo ABC
Georges Feydeaua - Brouk v hlavě Divadlo na Vinohradech (Preiss, Trojan výborný)
John Steinbeck – O myších a lidech Divadlo Pod Palmovkou (ten co hrál retarda, tak byl výbornej, otázkou je, zda retard skutečně nebyl :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
preca1
příspěvek 23.07.2010, 02:46
Příspěvek #15


Klikni si na koníky.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1930
Registrován: 23.02.2005
ID: 5150




právě před chvilkou sem přemejšlel, že bych něco podobnýho založil :). chtěl bych jít do divadla, ale nevim na co. peníze ani moc nerozhodujou, spíš aby se tam nemuselo v obleku :). a aby to za něco stálo. nápady?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stran(y): V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 20.05.24 - 10:35
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist