IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

28 Stran(y): V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Apple®, Mac, MacBook, iPhone, iPad
Hodnocení 3 V
A.l.i.3.n
příspěvek 09.07.2011, 22:13
Příspěvek #16


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(s1on @ 09.07.2011, 23:05) *
u Applu sem začal s ipodem classic což se o nějakym Os mluvit nedá :) ale před dvěma a půl rokama sem si od tmobile koupil 3g za dost neuvěřitelnejch 3 tisíc a minulej rok v prosinci sem si doplatil litr za iphone 4 takže mě pořizovací cena netrápí :)

sem spokojenej hlavně díky kvalitnímu zpracování a vymazlenýmu os který se dá dost lehce wareznout a nastrkat si tam aplikace a hry za 300$ během pár minut a plně funkční :) jedinej souboj byl zezačátku s itunes který sem moc nemusel ale teď mi přijdou naprosto skvělý :)

Za 4 litry iPhone 4? Zarid mi to, dam ti litr navrch! rolleyes.gif

QUOTE
OS X prostě musí šlapat dobře protože pro něj je ten stroj přesně vyladěnej a naopak OS X je přesně vyladěnej na ten stroj ... zatím co Win je "jen" OS a uživatel rozhodně do kterého stroje to narve , takže na různých strojích předvádí různé výsledky , taky proto si nemůže dovolit tolik co OS X , které přesně ví na čem poběží :)

U urcitych veci je to urcite pravda, ale spousty veci jsou na HW nezavisle a presto je proste Windows nema :) ... je fakt, ze Apple velkou vyhodu, ze dela jak HW, tak SW, ale me jako uzivatele nezajima duvod, proc neco nemuze fungovat na Winech, ale proste pujdu tam, kde to funguje :)

Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 09.07.2011, 22:17.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 09.07.2011, 22:21
Příspěvek #17


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Schvalne se podivejte na tohle video: http://www.apple.com/findouthow/mac/#timemachinebasics
No neprijde vam to proste kruty? biggrin.gif


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 09.07.2011, 22:30
Příspěvek #18


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




No vymlouvat ti to samozřejmě nebudu, u něčeho bych to ani nezvlád koneckoncu, ale ty klávesové zkratky se mi prostě nezdají. A hotovo.

Jinak na video se nepodívám, páč ten balast Quicktime si instalovat nebudu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 09.07.2011, 22:42
Příspěvek #19


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Za nainstalovani to stoji. Ted koukam na videa o Aperture a asi se ze me stane fanatickej jablickar :-D


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
preca1
příspěvek 10.07.2011, 00:26
Příspěvek #20


Klikni si na koníky.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1930
Registrován: 23.02.2005
ID: 5150




ségra dřív jela klasicky winy. pak odjela do usa, kde sou apple věci levnější a koupila si nějakej ten macbook a je s nim nadmíru spokojená. třeba ten touchpad a gesta si nemůže vynachválit


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 10.07.2011, 08:47
Příspěvek #21


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




QUOTE(A.l.i.3.n @ 09.07.2011, 23:21) *
Schvalne se podivejte na tohle video: http://www.apple.com/findouthow/mac/#timemachinebasics
No neprijde vam to proste kruty? biggrin.gif

Není tam něco na co nepotřebuji Quick time ?:D



Prostě mi připadá že je to sice krásné a umí to hromadu věcích navíc , které ale nikdy nevyužiji ... Přijde mi že když máš ve win věci které nechceš , tak je smažeš . Když v OS Mac/ku a jsou tam věci které nechceš , tak si na ně prostě zvykneš a pak je budeš mít rád :)


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 10.07.2011, 09:16
Příspěvek #22


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




Ve windows jsou klávesový zkratky na každou hovadinu. Já je teda nepoužívám, protože nemám důvod - prakticky všude se dostanu na max. 3 kliknutí, což je rychlejší a lepší než cosi ťukat na klávesnici. A hlavně si nechcu pamatovat zkratky na každou volovinu, lepší je snad použitelý a přehledý UI, což win 7 splňuje na 100% a taky to splňuje o 99% líp než mac os.

Je to jenom screen nápovědy kde jsou nabídky který se daj rozkliknout a v nich pak ty zkratky jsou (ps. než sem se dostal k tomu oknu nápovědy se zkratkama, tak mi to trvalo max. tak 7 vteřin a to sem to nikdy předtím nehledal - tomu já říkám intuitivní UI. Schválně jak dlouho bys to hledal na mac os? :p)


Příspěvek upravil BariX, 10.07.2011, 09:28.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 11.07.2011, 14:16
Příspěvek #23


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 09.07.2011, 22:26) *
Jen, co me napada ted rychle z hlavy:
TrackPad gesta
Vice ploch
TimeMachine
Exposé
Unix a vsechny jeho klasicke programy (!)
Triliarda klavesovich zkratek
AppStore
+ miliony drobnosti, ktere ti usnadni/urychli praci (staci se podivat na ta videa v linku, co jsem postoval). Je to o detailech. A windowsi editor textu a prohlizec v zakladu? To je preci vysmech (i pro obycejneho uzivatele)

Tyhle veci clovek treba primo nepotrebuje, ale kdyz je ma, tak uz o ne nikdy nebude chtit prijit :)

multitouch ovládání má
víc ploch nemá
timemachine nevim co je, ale má verzování, obnovení a timestampy taky a to docela fešně. Taky sem to donedávna nevěděl, ale sedmičky maj třeba systém obnovování souborů už fakt vymáklej.
exposé je taková ta věc co ti prdne náhled všech oken vedle sebe? No to sice nemá, ale startlišta sedmiček mi teda příjde jako ekvivalent kterej naopak aspoň podle mýho vkusu macos nedotahuje..
unix - je to jinej typ OS :)
klávesový zkratky - nenech se vysmát, wokna jich maj že nevim co s nima


+ drobnosti + editory textu a pod.
Víš proč? Protože z jakýhosi důvodu má každej tendenci žalovat microsoft za to že dává pomalu na výběr pozadí plochy a nenechává to na "programech třetích stran".
Mek má elegantní ovládání, ale je to prostě taková nějaká konzole. Windousy mi příjdou víc jako klasickej stroj, kterej je na praktickou práci, a ne píčoviny..
co na tom nesnášim je právě ta konzolovost, quicktime, itunes a obecně takovej nějakej pocit, že ten stroj pracuje s váma a ne vy s nim. Že se na vás řítí letka dild který po vás chtěj aby jste je kouřili, a že nemůžete nikam uhnout.



Co ale nechápu je že se tolik na noteboocích zanedbává ten touchpad. Apple je v tom fakt u svejch (opakuju ale proč - svejch) strojích dál. Přitom softwarově u notesů tomu nic nebrání... nevim proč to výrobci tak šulej.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 11.07.2011, 14:28.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 11.07.2011, 16:57
Příspěvek #24


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




No kdysi sem čet, že si to Apple ze začátku nějak ošetřil patentem.

Navíc mám pocit, že zrovna u Windows by to byl problém i softwareový v případě, že by se gesta měly dát použít v rámci celého systému a aplikací.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 11.07.2011, 17:06
Příspěvek #25


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




Přiznejme si kolikrát používáte ty gesta ?

Pokud chci pořádně pracovat mám myš ... neumím si představit dělat celej barák na touchpadu . Pokud jen tak brouzdám a mám noťas na klíně , tak zas kolik neklikám a jediný gesto který používám je scrolling stránky a to ještě k tomu nedělám tím "super" gestem kdy je jeden prst na ploše a druhej se hýbe (kdo tohle může používat ? je to hrozně nepříjemný) , ale prostě jedu po straně touchpadu ...

Zoom ? Jen když jsem zkoušel co to umí ... otáčení fotek ? Super ale Xnview to neumí , takže nic ...


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 11.07.2011, 17:24
Příspěvek #26


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(A.l.i.3.n @ 09.07.2011, 23:42) *
Za nainstalovani to stoji. Ted koukam na videa ...

srsly?
proč by měl za instalaci stát nějakej crapware, kterej má polovinu funkčnosti omezenou na placenou verzi, když ty soubory jdou většinou(=nemají proprietální data) otevřít v běžnejch multimediálních přehrávačích?

ad. gesta na touchpadu - můžete mě s tim někdo nějak obeznámit?
sem člověk, kterej na touchpadu vyhrál HL:DM několikrát po sobě nad deseti lidma - tzn. pokud nejde o přesnou práci, tak u ntb radši touchpad než myš .... stejně tak sem zvyklej na něm používat gesta Opery
ale jako +-= si nedokážu představit, že bych u gest vztahujících se přímo vůči tp využil něco víc než scroll - dokonce ani ten horizontální scroll nepoužívám, proto mě vůbec nenapadá jaký jiný gesta by se tam měly nabastlit

a pochopitelně u hardwarovýho tp očekávam multiplatformnost a né proprietární řešení vyrobený přímo pro konkrétní systém - kromě Applu je na to expert třeba Sony (Vaio je holygrail proprietálních řešení, který zná jenom Sony, aby je nedejbože nebylo možný použít někde jinde) a spousta dalších

Příspěvek upravil Qwwerty, 11.07.2011, 17:26.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NimF
příspěvek 11.07.2011, 20:21
Příspěvek #27


That's Groove in U ...
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3588
Registrován: 20.04.2005
ID: 6014




QUOTE(preca1 @ 10.07.2011, 00:26) *
ségra dřív jela klasicky winy. pak odjela do usa, kde sou apple věci levnější a koupila si nějakej ten macbook a je s nim nadmíru spokojená. třeba ten touchpad a gesta si nemůže vynachválit

BECAUSE SHE'S A WOMAN

.. a co dělala venku z kuchyně?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 11.07.2011, 21:42
Příspěvek #28


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Hergoth:

- multitouch: uz jsem to psal Supexovi. Multitouch, to sice ma, ale jeste jsem nevidel notebook, kde by to bylo pouzitelne jinak, nez na scrollovani. Jak pise +-=, ze to na PC nepouziva. Proc asi? Protoze je to k hovnu. Jednak touchpady, ktere vyrabeji stoji za hovno a druhak MS nema sanci propojit to tolik s OS jako Mac. S Trackpadem je pouzivani gest naprosto intuitivni a prijemne. Prsty po sklenenem Trackpadu krasne klouzou, odezva OS je okamzita a zrychleni prace znatelne a uzivatelsky pozitek super.

- vice ploch: naprosta demence a neschopnost MS. Uz Visty meli mit vice ploch. (dokonce i mobily je maji) Uz vidim, jak budou vice ploch predstavovat jako jednu z nejprevratnejsich novinek Windows 8.

- zalohovani/verzovani: funguje to nejak takhle? http://www.youtube.com/watch?v=IkY-BI377NI...feature=related podle me je to naprosta dokonalost :)

- expose: startlistickou mas na mysli taskbar? ... ty nahledy vsech oken po prejeti mysi jsou dobry, to si taky chvalim ... stejne tak jako moznost aplikace implementovat vlastni right-click menu + status bar primo v ikonce. Windows7 v tomhle hodne pokrocili, to nepopiram ... jenze Mac dock tohle vsechno a vic ma uz davno :)

- unix: njn ... jenze scriptovani v shellu je proste pro programatora nenahraditelna vec ... a terminal ve Windowsech, co si budem povidat, stoji za hovno.

- zkratky: je to mozny, fakt je, ze je moc nepouzivam ... hlavni duvod je asi ten, ze je clovek musi hledat nekde v helpu apod. Mac je ma vzdycky u prikazu vpravo napsane, takze je clovek ma na ocich a je otazkou casu, kdy misto cestovani mysi odela jeden pohyb ruky na klavesnici. Rekneme ze je to detail :)

- drobnosti, editory apod: duvod me nezajima - dusledek je stejny: zakladni programy, ktere jsou k windows stoji za hovno.

Prave ze me naopak prijde Mac jako stroj na praci a ne na picoviny. Je pravda, ze na PC mas vetsi volnost a muzes si upravit snad uplne vsechno. Coz pry v MacOS jde taky (neznam priklad toho, co by neslo - pokud ho nekdo znate, sem s nim!). Jenze k praci tyhle picoviny nepotrebujes. K praci potrebujes aby ti OS pomohl udelat veci, ktere delas nekolikrat denne, rychle a efektivne a nemusel si resit veci, ktere jako uzivatel resit nechces. Myslim, ze odmena za vykourieni par robertku je sladka :)))

+-=: To, ze si to nedokazes predstavit, je chyba PC. Zkus Mac a nebudes si moct predstavit je nepouzivat :-D

Qwwerty: par zakladnich gest tady (kdyz uz nechces instalovat ten QT ... cemuz se teda nedivim, taky me sere)



Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 11.07.2011, 21:56.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 11.07.2011, 22:02
Příspěvek #29


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




QUOTE(A.l.i.3.n @ 11.07.2011, 22:42) *
...

Na to že Mac ještě nepoužíváš ho naprosto vychvaluješ , skoro jako ovce ;) ... Připomíná mi to ty fory jakože bez Mac jsem nikdy nežil a že i vzduch je s ním lepší :)

Ono co jsi budeme nalhávat , když jsem si vybíral noťas tak jsem si dokonce otevřel jejich nabídku ... až pak jsem se dostal k ceně :/ Ono když už Mac tak hliník a to už jsme u ceny 59 000 , to je hodně i když budu mít naprosto funkční a cool touchpad kterej opravdu nebudu používat :) Ale jak jsem psal a jak píšeš ty , protože je to tak super tak bych začal používat i to co nepožívám :) Což jak jsem tady někde psal je základní rozdíl mezi uživatelem Mac a PC ... uživatel PC to prostě nepoužívá , vymaže nebo nahradí něčím jiným . Uživatel Mac si na to zvykne , časem oblíbí a udělá z toho největší přednost ... i když to na PC nikdy nepoužíval a nechtěl používat :) Na to se dá říct jen dobře pro něj ... ale apeluji na uživatele Mac , přestaňte se chovat jak evangelíci kteří nám prosťáčkům chtějí otevřít oči a ukázat ten pozemský ráj ...


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 11.07.2011, 22:12
Příspěvek #30


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




tak ad. ty videa - eye-candy
v tom prvním je to vidět neskutečně - animovaný prasečiny, který dobře vypadaj, ale v praxi bych je používat nechtěl, minimálně dokud by neměly volitelnej delay

a v tom druhym - pár věcí vypadá použitelně, ale buď je to otázka jednoduchýho pohybu v GUI nebo něčeho co jestli chceš, tak už máš dávno vyřešený
navíc např. "Open link in new tab" je pro mě doslova komickej - proč bych měl chtít udělat trojklik třema prstama, kdy akorát hrozí, že si posunu kurzor a otevřu něco úplně jinýho, když mi u ntb stačí stisknout LMB+RMB ... představa, že si třeba na nyxu otevřu seznam diskuzí, na každou (std. nový posty v 20+ diskuzích) najedu a udělám trojklik, mě děsí - to dřív dostanu křeč do ruky, než si přečtu co kdo napsal

taky riziko nechtěnýho multitouch gesta, když je touchpad skoro zahlazenej s povrchem mi přijde dost velkej - stává se mi úplně běžně a ještě kdyby to tady na ty moje errory reagovalo, tak bych byl asi běsnej

a víc ploch? už v XP http://qwwerty.ic.cz/fsemoznej_bordel/picty/deskspace.JPG
ale to je přesně ono - kdo chtěl, používal, kdo nechtěl, ten to ignoroval
a ne ve stylu "hele, čum co mi systém donesl až pod nos a jak je to hustý .. no to ve win vůbec nebylo"

Příspěvek upravil Qwwerty, 11.07.2011, 22:16.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Stran(y): V  < 1 2 3 4 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 13:03
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist