IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Opravdu konec ?, hloubání nad tím, co dál
Oslik
příspěvek 23.01.2015, 17:55
Příspěvek #1





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 6
Registrován: 02.10.2013
ID: 45991




Zdravím,

psal jsem si se ŠIčkou a k nemilému překvapení jsem se od nej dozvěděl, že GP zrušil MC, prostě jen tak, lusknutím prstů. Můžeme tu naříkat nad tím, jak nefér přístup to je, ale to by nespíš ničemu nepomohlo, takže zbývá jen přemýšlet nad tím, co dál. Co mě napadá hned takhle z hlavy, jsou tři možnosti, o nichž se rozepíši níže. Berte to prosím pouze jako úvahu, respektive malou sondu do vás, aby bylo jasno co by mohlo být reálné a co ne. Tohle píši víceméně na vlastní pěst, nezávisle na Šič - ce/kovi (kruci, jak skloňovat ženský název používaný chlapem ? :) ), který se k tomu ještě ani nijak nevyjádřil. No k věci :

1-polknout hořkou pilulku a přijmout fakt, že je konec. To mi přijde líto už jen pro to množtví práce, co do toho Šička, Blood Luke a další před nimi narvali.

2-rozběhnout server doma, to jsme oba zavrhli, protože je třeba výkonný internet, veřejná IP a určité HW prostředky, protože nám prostě nám oběma vždy něco z toho chybí. Nicméně kdyby to pro někoho z vás nebyl problém, určitě by to bylo nejlepší řešení. Jo a zapoměl jsem zmínit, že PC musí jet víceméně nonstop :).

3-najít jiný hosting. Několik možností se už nabízí. Tam je ale třeba zmínit, že to není zadarmo. Byť jsou varianty, kde to není drahé, pořád je to třeba platit každý měsíc. Výhodou je, že se většinou platí za počet slotů (slot=připojený hráč). No a jelikož tady nebývá najednou online zas až tolik lidí, myslím, že by bohatě stačlo takových 20 slotů . Určitě pro začátek.
Nikdo nemůže po adminech chtít, aby to platili ze svého, takže je třeba zodpovědně říct, kdo by byl ochotný platit pravidělně. Kolik by to bylo, to zálěží na počtu platícíh lidí. Nevím kolik hrálo dohromady lidí (nemyslím najednou připojených, ale celkově), tyhle informace asi bude mít šička. Ale už od takových deseti lidí by se jednalo o symbolickou částku, ktrá by ničí city neranila.
Pro představu, jeden ze serverů co jsme našli, stojí 425 kč měsíčně. Což je při deseti lidech 42.50 kč měsíčně, což opravdu není drama.
Ještě jedna věc, čistě pro jistotu by to chtělo asi vybrat peníze na nějaký rozjezd předem, řekněme na tři měsíce (pořád velice přijatelná částka, stále závislá na množství přispěvatelů) aby to Šička nebo kdokoliv jiný nemusel cvakat ze svého kdyby během následujících tří měsíců "tenhle odpadl, tamtem si to rozmyslel" a tak podobně. Další býhodou je, že v případě předplatného naskakuje sleva. U tří měsíců je to 5% ... postupně se to navyšuje.

Jak říkám, chci tím jen rozproudit diskuzi a zjistit možnosti, tak by bylo fajn, kdybyste se k tomu nějak vyjádřili. A úplně bezva by bylo, kdyby se tu objevil něco jako seznam lidí, kterým by nědělalo potíž jít do těch příspěvků. Čeho se ale bojím, je mizerná návštěvnost fóra, takže si toho hádám všimnou další dva tři lidé ..



No a začnu sebou. Já bych do příspěvků šel a nevidím problém ani v tom složit se na ten rozjezd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Davling
příspěvek 23.01.2015, 20:26
Příspěvek #2





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 4
Registrován: 17.06.2013
ID: 45710




Jasně nemá cenu si stěžovat, ale přeci jenom bych rád nadhodil aspoň tohle:
Age of Empires Hru právě nikdo nehraje.
Age of Empires II Hru právě nikdo nehraje.
Age of Empires II: Conquerors Hru právě nikdo nehraje.
Call of Duty Hru právě nikdo nehraje.
Call of Duty: United Offensive Hru právě nikdo nehraje.
Counter-Strike Hru právě nikdo nehraje.
Counter-Strike: Source Hru právě nikdo nehraje.
Grand Theft Auto: San Andreas Hru právě nikdo nehraje.
Lineage II Hru právě nikdo nehraje.
Medal of Honor: Allied Assault Hru právě nikdo nehraje.
Quake 3 Arena Hru právě nikdo nehraje.
Unreal Tournament Hru právě nikdo nehraje.
Unreal Tournament 2003 Hru právě nikdo nehraje.
Unreal Tournament 2004 Hru právě nikdo nehraje.
Unreal Tournament 3 Hru právě nikdo nehraje.

Mají na gameparku 90% her, u kterých jsem nikdy neviděl, že by je někdo hrál(apoň v posledních letech). Tak proč zrušit zrovna minecraft, který měl vždycky aspoň někoho online. To mi opravdu nedochází. Tak to je asi můj postoj k této věci.

A teď k tomu vlastnímu severu. Upřímě řečeno nechce se mi platit nic. Ne vážně. Klidně mě označte za socku, ale znám spoustu serverů, kde nemusím platit nic. Ano, na gameparku bylo několik fajn lidí, ale taky velká spousta "ubrečenejch" dětí. Ano byly tu docela dobrý eventy, ale ty jsou i jinde. Abych to shrnul. Podle mě nemá vůbec význam se o něco takovýho pokoušet, protože asi ani ostatním lidem se nebude chtít nic platit. A pokud ano, tak jich bude málo. Samozřejmě je to jen můj osobní názor.

Každopádně vám s tím ale přeju hodně štěstí.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bighead
příspěvek 23.01.2015, 20:56
Příspěvek #3


velký = big a dál ?
Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 3316
Registrován: 10.04.2006
ID: 14196




QUOTE(Davling @ 23.01.2015, 20:26) *
Jasně nemá cenu si stěžovat, ale přeci jenom bych rád nadhodil aspoň tohle:

ty hry kde nikdo nehraje začnou využívat prostor až když tam někdo hraje, minecraft měl svůj virtual, protože je dost náročný na provoz, jelikož byl ten virtual potřeba k něčemu jiném, tak se vedení rozhodlo mc zrušit a asi v současné době není kam mc umístit. Gta přišlo také o space po přesunutí, proto to píše 0 hráčl, jinak hráči hrají stále ( http://cod.gamepark.cz/onlinemap/ )


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sicka
příspěvek 24.01.2015, 12:26
Příspěvek #4



Ikona skupiny

Skupina: Minecraft admin
Příspěvků: 93
Registrován: 10.07.2012
ID: 44082




Tak abych se k tomu také nějak vyjádřil. Slohy mi nikdy nešly..

Moc mě to nepřekvapuje, že byl server zrušen, neboť v minecraft servery mají od vydání 1.8 celkem krizi(O Ukrajině mluvit nebudu, nebojte se.). Je to převážně sporem ohledně licencí v Bukkitu. Přestali vycházet aktualizace a polovina vývojářů se na to vyprdla. Nyní, na začátku prosince svitla naděje v podobě spigotu(Upravený bukkit), který se rozhodl vydávat aktualizace na vlastní pěst. Byly zahájeny přípravy, testování pluginů atd.. Neboť hodně základních pluginů přestalo šlapat, musel jsem začít psát vlastní Pluginy, např. messagemanager či přeprogramovat staré verze aby fungovali na 1.8 a novějších verzích. např. residence a residence-dynmap. Ohledně resicence, na kterou jsem celkem pyšný.. moje životní dílo... Podpora UUID(žádná dostupná verze residence to nemá), které bude od další verze nutné. Servery se starší verzí budou mít dost velký problém s přechodem. Dalo mi to celkem dosti práce, napsal jsem par tisíc řádků a když už bylo závěrečné testování tak přišla smutná zpráva. Minecraft je žrout, je psán v javě, takže velké HW nároky. Před rokem, jsem se pokusil snížit nároky přechodem na spigot(upravený bukkit), který umožňoval optimalizace a snížení zátěže, když zrovna nikdo nebyl na serveru. Bohužel i to nejspíše nepomohlo. Je to škoda, dnes měl být ostrý start. Bohužel se nedá nic dělat, jen je pravdou, že mám celkem propracovaný projekt, ale nemám server. Škoda, že se mi to nepodařilo rozjet naplno v čas, třeba by to něco změnilo, kdyby tam bylo dost lidí.

Ohledně toho co píše oslík. Jsem ochotný dám tomu ten čas, starat se o to. Ale nemohu to táhnout z vlastní kapsy. Studuji, programy nejsou příliš levný, zastánce cracku nejsem, tudíž každá kačka dobrá.

Každopádně bych přispíval na chod serveru

Příspěvek upravil sicka, 24.01.2015, 15:16.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mc_havlis
příspěvek 24.01.2015, 20:17
Příspěvek #5



Ikona skupiny

Skupina: Minecraft admin
Příspěvků: 24
Registrován: 11.02.2013
ID: 45199




Ahoj všem, popravdě nás to se Šičkou celkem mrzí, poněvadž jsme na tom strávili celkem dost času. Šička to celé programuje a ten čas mu nikdo nevrátí. Určitě bych na server taky přispěl, ale chtělo by to více lidí ať to nejsou takové částky. Sice jsem pracující člověk, ale nechci dávat za to nějaké tzv.dardy.
Jak píše Davling, je spousta serverů kde se dá hrát, ale.............Co si budeme povídat 90% serverů vás nutí pro kupování tzv.VIP, kde si vlastně kupujete admin práva atd..To myslím ztrácí úplně smysl hry. Jenže admin práva atd.. jsou na to aby se ten daný člověk o server staral...(spousta hráčů v tom vidí jen fly, god, a we....), ale neuvědomuje si., že někdo ten server musí naprogramovat, připravovat eventy, starat se o bugy hry atd..... je toho mraky o čem by se dalo psát.
Doufám, že to spolu nějak vyřešíme a že se bude pokračovat....Buď už tady na GP a nebo někde jinde. A můj názor je, že GP prostředky má na to aby tu udrželo hry co mají i když ne velkou, ale aspoň nějakou návštěvnost. Je to škoda.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambam666
příspěvek 25.01.2015, 10:05
Příspěvek #6





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2
Registrován: 13.01.2015
ID: 46771




Čaudy... jen ohledně toho co psal oslik... je to strašná škoda, ten server je fakt top, já ho miluju, zvykl jsem si na něj, hraju tam docela dlouho a dost hodin jsem si tam napařil, chybělo by mi to. Znám ten server prostě a chci tam hrát dál... jasný je hromada jinejch servrů, ale.. nikde neni to co tady, gp je hodně originální, neni to server jako každej druhej, od tý doby co je server offline hledám jinej server a nikde se nemůžu chytit.. líbí se mi pluginy, líbí se mi eventy, líbí se mi admini (no homo) .. byla by to fakt škoda.. ty peníze mi nedělaj problem... :) hh
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sicka
příspěvek 25.01.2015, 21:28
Příspěvek #7



Ikona skupiny

Skupina: Minecraft admin
Příspěvků: 93
Registrován: 10.07.2012
ID: 44082




Zahájili jsme přípravy spuštění serveru na hostingu. Pokud by někdo měl zájem o bližší info, či se podílet na sbírce a vědět, jaké výhody z toho bude mít, nechť si mě přidá na skype

schutzpetr@gmail.com


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheSasudomi
příspěvek 03.02.2015, 14:53
Příspěvek #8





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 33
Registrován: 08.10.2012
ID: 44483




".. líbí se mi pluginy, líbí se mi eventy, líbí se mi admini (no homo).. "

Pluginy několikrát problémový,eventy co se nekonají a admini kteří nejsou aktivní.Hm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 16:59
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist