IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

28 Stran(y): V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Apple®, Mac, MacBook, iPhone, iPad
Hodnocení 3 V
A.l.i.3.n
příspěvek 11.07.2011, 22:48
Příspěvek #31


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(+-= @ 11.07.2011, 23:02) *
Na to že Mac ještě nepoužíváš ho naprosto vychvaluješ , skoro jako ovce ;) ... Připomíná mi to ty fory jakože bez Mac jsem nikdy nežil a že i vzduch je s ním lepší :)

Rikam co vidim a jak to citim. Parkrat jsem ho zkousel a prijde mi to super. Hlavni duvod, proc ho vychvaluju je ten, aby mi to tu nekdo vyvratil a ja neutratil 40 litru zbytecne. Zatim se vam to nedari :-D

QUOTE(+-= @ 11.07.2011, 23:02) *
Ono co jsi budeme nalhávat , když jsem si vybíral noťas tak jsem si dokonce otevřel jejich nabídku ... až pak jsem se dostal k ceně :/ Ono když už Mac tak hliník a to už jsme u ceny 59 000 , to je hodně i když budu mít naprosto funkční a cool touchpad kterej opravdu nebudu používat :) Ale jak jsem psal a jak píšeš ty , protože je to tak super tak bych začal používat i to co nepožívám :) Což jak jsem tady někde psal je základní rozdíl mezi uživatelem Mac a PC ... uživatel PC to prostě nepoužívá , vymaže nebo nahradí něčím jiným . Uživatel Mac si na to zvykne , časem oblíbí a udělá z toho největší přednost ... i když to na PC nikdy nepoužíval a nechtěl používat :) Na to se dá říct jen dobře pro něj ... ale apeluji na uživatele Mac , přestaňte se chovat jak evangelíci kteří nám prosťáčkům chtějí otevřít oči a ukázat ten pozemský ráj ...

Jestli se nepletu, tak vsechny MacBooky jsou z hliniku. Case by se lisit nemel. Myslis, ze to lidi pouzivaji proto, ze je k tomu OS donutil? To je prece blbost a sam tomu neveris. Gesta pouzivat nemusis, kdyz nechces. Stale tam jsou klavesove zkratky hodne podobne tem na Windowsech a stale muzes jezdit mysi, pokud ti to vyhovuje. ... Imho duvod, proc gesta lidi pouzivaj je ten, ze jim to opravdu usnadnuje praci. Videl jsem kolegu pracovat na Macu a tam ty plochy litaj sem tam sem tam a vubec jsem nestihal jak rychle dela :-D

QUOTE(Qwwerty @ 11.07.2011, 23:12) *
tak ad. ty videa - eye-candy
v tom prvním je to vidět neskutečně - animovaný prasečiny, který dobře vypadaj, ale v praxi bych je používat nechtěl, minimálně dokud by neměly volitelnej delay

Tak ty animovany praseciny nejsou uplne zbytecny pro orientaci. V tom videu to schvalne ukazujou extremne pomalu, aby to bylo dobre videt. Jinak v praxi to lita rychle a urcite to jde vypnout.

QUOTE(Qwwerty @ 11.07.2011, 23:12) *
a v tom druhym - pár věcí vypadá použitelně, ale buď je to otázka jednoduchýho pohybu v GUI nebo něčeho co jestli chceš, tak už máš dávno vyřešený
navíc např. "Open link in new tab" je pro mě doslova komickej - proč bych měl chtít udělat trojklik třema prstama, kdy akorát hrozí, že si posunu kurzor a otevřu něco úplně jinýho, když mi u ntb stačí stisknout LMB+RMB ... představa, že si třeba na nyxu otevřu seznam diskuzí, na každou (std. nový posty v 20+ diskuzích) najedu a udělám trojklik, mě děsí - to dřív dostanu křeč do ruky, než si přečtu co kdo napsal

taky riziko nechtěnýho multitouch gesta, když je touchpad skoro zahlazenej s povrchem mi přijde dost velkej - stává se mi úplně běžně a ještě kdyby to tady na ty moje errory reagovalo, tak bych byl asi běsnej

Tak to pri tom otvirani tabu drzis porad jeden prst na TP a klikas dalsima dvema, takze si kurzor moc neposunes. Ale osobne jsem zvyklej na ctrl+click a taky bych si u toho mozna vykloubil ruku. Schvalne to zkusim az budu zas na Macu :)

QUOTE(+-= @ 11.07.2011, 23:02) *
a víc ploch? už v XP http://qwwerty.ic.cz/fsemoznej_bordel/picty/deskspace.JPG
ale to je přesně ono - kdo chtěl, používal, kdo nechtěl, ten to ignoroval
a ne ve stylu "hele, čum co mi systém donesl až pod nos a jak je to hustý .. no to ve win vůbec nebylo"

Ja zkousel nekolik alternativ a vzdycky se tam neco sralo. Bud to vypadalo neuveritelne hnusne, chovalo se to divne a nebo to dost blbe fungovalo v kombinaci s vice monitorama. Nejdo o to "hele, čum co mi systém donesl až pod nos" ale o "hele, cum je to integrovany v systemu a vsechny aplikace s tim muzou pocitat a taky je to odladeny a nedelal to zadnej 13 letej bastlic".


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 11.07.2011, 23:04
Příspěvek #32


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(A.l.i.3.n @ 11.07.2011, 23:48) *
Ja zkousel nekolik alternativ a vzdycky se tam neco sralo. Bud to vypadalo neuveritelne hnusne, chovalo se to divne a nebo to dost blbe fungovalo v kombinaci s vice monitorama. Nejdo o to "hele, čum co mi systém donesl až pod nos" ale o "hele, cum je to integrovany v systemu a vsechny aplikace s tim muzou pocitat a taky je to odladeny a nedelal to zadnej 13 letej bastlic".

já to testoval na desktopu (viz screen) a bez problémů - akorát absoltuně nevyužitelný, ptže na co by mi bylo víc ploch, když mám velký rozlišení a třířádkovej start
na ntb jedu pod compizem a tam to má svoje využití

teoreticky bych si mohl hrát s Airem, až budu v Praze a jestli mi bude ochotně zapůjčen - ale čekam, že jako matfyzackej book bude půlka systému přetweakovaná a upravená user-skriptama


což když sem to nakousl - nevim jestli už sem to vykládal
prej se sestřenici v Airu dojebalo termočidlo - což vedlo k posranýmu ACPI a trvale vytíženýmu CPU na 50%
dala to do uberApple servisu, vrátili jí to a za pár týdnů znova
a pak ještě při aktivaci nějakýho softu zjistila, že jí tam dali úplně jinej dekl (=jiný výrobní číslo), takže zase řešila se servisem, ať seženou zpátky ten její a přehoděj jí to zpátky :))

Příspěvek upravil Qwwerty, 11.07.2011, 23:07.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 11.07.2011, 23:53
Příspěvek #33


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(A.l.i.3.n @ 11.07.2011, 23:48) *
Hlavni duvod, proc ho vychvaluju je ten, aby mi to tu nekdo vyvratil a ja neutratil 40 litru zbytecne. Zatim se vam to nedari :-D

Nedaří se nám to asi proto, že ty už máš hotový názor a to takový, že OSX je dospělý OS, zatímco Windows je strašně dementní. A mi je tak nějak u prdele, že zvažuješ přechod na OSX, ale za tu dobu na netu jsem hodně alergický právě na ty názory, že Windows je naprosto dementní.

Plno věcí z tvého prvního postu umí nativně Windows a to, co neumí, je docela jednoduše doinstalovatelné. Samozřejmě ti to může vadit, ale tvrdit jen kvůli absenci multiploch, že Windows je dementní systém pro děcka, je pěkná kravina. Osobně multiplochy nepoužívám ani na linuxu, ale asi mám jenom blbý návyk z těch dementních Windows.

Nevím jestli jsi nečetl, co jsem ti psal, ale zmínil ses tu o úžasném skriptování v *nixových systémech a porovnání s komand lajnou ve Windowsech, takže to napíšu znovu. Existuje něco jako Powershell, což je vlastně přímá náhrada klasického cmd.exe a tam si můžeš skriptovat až do haleluja. Ve Windows 7 Pro a Ultimate je, tuším, dokonce součásti základní instalace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 12.07.2011, 00:27
Příspěvek #34


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Šupex @ 12.07.2011, 00:53) *
Nedaří se nám to asi proto, že ty už máš hotový názor a to takový, že OSX je dospělý OS, zatímco Windows je strašně dementní. A mi je tak nějak u prdele, že zvažuješ přechod na OSX, ale za tu dobu na netu jsem hodně alergický právě na ty názory, že Windows je naprosto dementní.

Plno věcí z tvého prvního postu umí nativně Windows a to, co neumí, je docela jednoduše doinstalovatelné. Samozřejmě ti to může vadit, ale tvrdit jen kvůli absenci multiploch, že Windows je dementní systém pro děcka, je pěkná kravina. Osobně multiplochy nepoužívám ani na linuxu, ale asi mám jenom blbý návyk z těch dementních Windows.

Mě přijde OSX úžasný, to je pravda. Snažím se na něm najít chyby a věci ve kterých je horší než Windows a prostě se mi to nedaří. Když jsem řekl, že Windows je dementní tak jsem tím myslel jen to, že oproti OSX postrádá spousty funkcí. (nejen ty, které jsem vyjmenoval). Tím nechci říc, že je nepoužitelný. Chápu, že většina, ne-li všechny funcke se dají nahradit 3rd party programama. Ale pak je v tom systému prostě guláš, protože každý program dělá někdo jiný sám podle sebe. Není v tom žádná jednotnost, kompatibilita, ... vetsinou ani zaruka kvality/bezpecnosti. Pořád je to ale funkční a imho celkem kvalitní systém a používám ho mnohem rači než Linux (především W7).

QUOTE(Šupex @ 12.07.2011, 00:53) *
Nevím jestli jsi nečetl, co jsem ti psal, ale zmínil ses tu o úžasném skriptování v *nixových systémech a porovnání s komand lajnou ve Windowsech, takže to napíšu znovu. Existuje něco jako Powershell, což je vlastně přímá náhrada klasického cmd.exe a tam si můžeš skriptovat až do haleluja. Ve Windows 7 Pro a Ultimate je, tuším, dokonce součásti základní instalace.

Ted na to koukam a opravdu to tu ve Win7 Ultimate mam. Podivam se na to podrobnejc :)

Nechci aby to vypadalo, ze na Windows hazim spinu. To budu mozna delat az si koupim Mac a zmagorim kompletne :-D ... Ale do te doby je to zatim stale OS #1 jen mi na nem proste vadi par veci (nektere vic nektere min) a v OS X vidim nadeji, ze tyhle nedostatky resi + jeste pridava neco navic.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 12.07.2011, 07:29
Příspěvek #35


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




mě hlavně přijde, že srovnání Win a OS X je celkem nereálný

každej ten systém je založenej na něčem úplně jinym - kdyby měl Apple udělat multiplatformní systém se širokou podporou 3rd party aplikací, tak pravděpodobně skončí stejně jak MS
je ovšem zajímavý, že když se na tohle MS vykašle, tak dostane pokutu za monopolizaci trhu
Apple dostává pokuty snad akorát za porušení patentů ...
tzn. do jisté míry je vývoj softwaru deformovanej zákonama a nezáleží čistě na výrobci
(docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se MS vykašlal na desktopy a začal vyrábět vlastní HW platformy - akorát nejsou tak blbý, aby se odstřihli od peněz, takže toho se nedočkáme)

v každym případě co nenávidim je, když systém dělá něco za uživatele - sám mi přesouvá a duplikuje soubory, sám něco někam uploaduje .. prostě takový ty funkce, který BFU usnadňujou život (a proto s nima začínaj být ty systémy přecpaný), ale mě přiváděj k šílenství
to stejný proprietální utility - proč bych měl chtít použít aplikaci výrobce, když mi 3rd party poskyne několikanásobně víc možností

ale nechci obhajovat ani jeden systém
OS X je z mýho pohledu moc uzavřenej a zacílenej na BFU
u Win se ta zacílenost na BFU, přes candy-eye efekty a neužitečný fičury, začíná projevovat na pro mě nesnesitelné hranici (viz. nemám 4Gb RAM, ptže XP by je nevyadresovaly a upgrade nechci)
a Linux - takový DIY, kde vám nikdo nezaručí, že když toho půlku překompilujete, tak to začne fungovat, ale když začne, tak je to příjemnej systém, kterej máte přesně podle sebe



--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 12.07.2011, 09:29
Příspěvek #36


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 01:27) *
Mě přijde OSX úžasný, to je pravda. Snažím se na něm najít chyby a věci ve kterých je horší než Windows a prostě se mi to nedaří.

Proč by měl člověk chtít více ploch? Já to nikdy nepochopil. Windows taskbar funkci více ploch totální drtí:

Kliknutí na aplikaci na taskbaru je totiž pohodlnější než přepínat celou plochu. Když má člověk 10 aplikací na 10 plochách, tak je v tom bordel, oproti tomu když má člověk 10 aplikací na taskbaru, tak není žádnej problém se mezi nima bleskově přepínat a rychle orienovat.

Nedávno mi kolega půjčil v práci svůj macbook se slovama "Chvilku si s tím hraj a nebudeš chtít nic jinýho". Chvilku jsem si s tím hrál a opravdu už nechci nic jinýho než windows. Dementní vyšednutí tlačítek pro ovládání okna (minimalizace, maximalizace, zavřít) u neaktivního okna beru jako bug, jelikož to znemožňuje práci s více oknama zároveň vedle sebe. Dál mě totálně sralo to že má aktivní aplikace systémový menu uplně nahoře u kraje monitoru, místo toho aby to bylo prostě u té aplikace (to se dá snad komentovat jedině jako fail a opak jednoduchosti pro uživatele).

Nevím, třeba se to dá nějak nastavit, nehledal sem. Každopádně nechápu co řešíš ty. Pokud ti to vyhovuje, tak na tom chyby nehledej a vesele to používej a hlavně nás ale nepoučuj o tom co je lepší. Nám kterým to nevyhovuje ti můžeme vyjmenovat x problémů s mac os, ale ty je stejně neuznáš. Prostě používej to co je pro tebe lepší - neznáme tvůj vkus, neznáme tvoje zvyky a to jak u PC myslíš a proto ti těžko pomůžeme s hledáním důvodů proč je mac horší.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 12.07.2011, 10:19
Příspěvek #37


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6476
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




QUOTE(A.l.i.3.n @ 11.07.2011, 23:48) *
Jestli se nepletu, tak vsechny MacBooky jsou z hliniku. Case by se lisit nemel. Myslis, ze to lidi pouzivaji proto, ze je k tomu OS donutil? To je prece blbost a sam tomu neveris. Gesta pouzivat nemusis, kdyz nechces. Stale tam jsou klavesove zkratky hodne podobne tem na Windowsech a stale muzes jezdit mysi, pokud ti to vyhovuje. ... Imho duvod, proc gesta lidi pouzivaj je ten, ze jim to opravdu usnadnuje praci. Videl jsem kolegu pracovat na Macu a tam ty plochy litaj sem tam sem tam a vubec jsem nestihal jak rychle dela :-D

Základní Mackbook je plasťák , alespoň býval a určitě to neměnili ... ten má asi nejpřijatelnější cenu .

Ano myslím si že lidi to začnou používat kvůli tomu že je OS donutí , protože jak píšeš je to tak super že to člověk musí začít používat ... Ale pokud vyškrtám to co nebudu používat , tak mám zase Win jen trochu jiném kabátě (což si umím předělat aj v normálním Win ) akorád cena nehorázně vzroste a zase budu muset shánět nové programy .

Ale opravdu ty gesta nechápu ... pokud si čtu (a nemám myšku ) tak další stránku dám šipkou , zoomnu +kem a až teprv posouvám touchpadem dolu . Pokud namítneš že to všechno můžu dělat na touchpadu , můžu ale oboje je stejně rychlé a stejně pohodlné ...



Tak kup to bude určitě dobrej , to se ti tu nesnažíme rozmluvit (teda alespoň já ne) , jedná se tu o to že to není dar z nebes kterej ti zlepší kvalitu života o několik řádů .
Hlavně s tímhle na lidi tady na foru nemůžeš ... mě stačí vidět na přednáškách už jen podle noťasu poznáš kdo co studuje , Apple mají slušně oblečení architekti (dokonce ti méně majetní lepí samolepky aby to aspoň z dálky vypadalo) ... a prostě to v té škole vypadá snobsky (neřikám že třeba v USA kde to má každej) , ale když si sedne někdo v krásně vyžehlené zapnuté košili bez vtipných obrázků , tak je jasné že vytáhne ten hliník a bude poslouchat přednášku nebo maximálně brouzdat po netu a nedá si s námi CS :)


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 12.07.2011, 10:26
Příspěvek #38


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




command lajna, i ta základní, ve windows oproti zažitejm představám neni zas tak blbá. Co já vim, snad moc neumí ty klasický grepy, sedy, awk a podobně, ale její moc mě na jednom z předmětů až překvapila. Když tam microsoft týpek něco zaštrachal a najednou mu ve formátovaný HTML tabulce commandlina vyplivla soubor s výpisem všech ovladačů upravenej dle jeho požadavků, docela sem čuměl jak puk. Bez jakejchkoliv extra nástrojů.
Fůra věcí co mě (na xp) štvala jak pes bylo, jak jsem zjistil, zaviněnejch vlastně mojí debilitou a egem protivujícím si některý fundamentální věci zjistit fakt od začátku. A voila, s minimální námahou to najednou všechno fachá a umí to věci pomocí pár okýnek, který bych měl na unixu, alespoň teda já, SAKRA problém udělat bez fůry CTRL+C a CTRL+V z for, kopíruje kusy skriptů, kterejm ani člověk moc nerozumí.


Najednou mam pocit že většina mejch problémů s windows, byly li jaký, byly zaviněný spíš tim že sem si pohrával s věcma kterejm sem "tak úplně vlastně" nerozuměl.


btw .)



Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 12.07.2011, 10:29.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 12.07.2011, 12:21
Příspěvek #39


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Qwwerty @ 12.07.2011, 08:29) *
mě hlavně přijde, že srovnání Win a OS X je celkem nereálný

každej ten systém je založenej na něčem úplně jinym - kdyby měl Apple udělat multiplatformní systém se širokou podporou 3rd party aplikací, tak pravděpodobně skončí stejně jak MS
je ovšem zajímavý, že když se na tohle MS vykašle, tak dostane pokutu za monopolizaci trhu
Apple dostává pokuty snad akorát za porušení patentů ...
tzn. do jisté míry je vývoj softwaru deformovanej zákonama a nezáleží čistě na výrobci
(docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se MS vykašlal na desktopy a začal vyrábět vlastní HW platformy - akorát nejsou tak blbý, aby se odstřihli od peněz, takže toho se nedočkáme)

Srovnání je reálný z hlediska uživatele. Uživatel má většinou jeden stroj a je mu jedno, jestli ten OS poběží i na jiném PC. Mac imho 3rd party aplikace podporuje docela široce. To, že Windows podporuje 90% HW podle mě vůbec není zásluha MS. Ovladače píšou výrobci. Neříkám, že to MS nekomplikuje život, ale jak jsem psal. Důvody a výmluvy mě, jako zákazníkovi a uživateli, jsou uplně u zadku. Pro mě je důležitej výsledek.

QUOTE(Qwwerty @ 12.07.2011, 08:29) *
v každym případě co nenávidim je, když systém dělá něco za uživatele - sám mi přesouvá a duplikuje soubory, sám něco někam uploaduje .. prostě takový ty funkce, který BFU usnadňujou život (a proto s nima začínaj být ty systémy přecpaný), ale mě přiváděj k šílenství

To já taky. Jenže většinou hlavně proto, že to systém dělá špatně nebo jinak než chci/potřebuju. U OS X to všechno vypadá pohodlně, logicky a když se ti to nelíbí, tak si to můžeš nastavit/vypnout. Taky už jsem tak nějak upustil od extremu, kdy jsem chtěl mít nad systémem 100% kontrolu. Ať si to dělá co chce. Hlavně, když to funguje.

QUOTE
to stejný proprietální utility - proč bych měl chtít použít aplikaci výrobce, když mi 3rd party poskyne několikanásobně víc možností

To určitě platí u Windows. Ale OS X má proprietální utility mnohem víc vymakaný. Pokud ne, pořád můžeš používat jinou 3rd party aplikaci.

QUOTE(BariX @ 12.07.2011, 10:29) *
Proč by měl člověk chtít více ploch? Já to nikdy nepochopil. Windows taskbar funkci více ploch totální drtí:

Kliknutí na aplikaci na taskbaru je totiž pohodlnější než přepínat celou plochu. Když má člověk 10 aplikací na 10 plochách, tak je v tom bordel, oproti tomu když má člověk 10 aplikací na taskbaru, tak není žádnej problém se mezi nima bleskově přepínat a rychle orienovat.

Nejde o to mít 10 aplikací na 10 plochách, ale o to, že si můžeš plochy logicky rozdělit. Na jedný můžeš třeba pracovat a do druhou se přepnout, když máš pauzu a chceš si přečíst GP forum. Nebo pokud dělám nějakou aplikaci na mobil, tak na jedný ploše můžu mít Photoshop + složky s grafikou a další grafické nástroje. Na druhé ploše můžu mít otevřené IDE, ve kterém programuju.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 12.07.2011, 12:22
Příspěvek #40


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(BariX @ 12.07.2011, 10:29) *
Nedávno mi kolega půjčil v práci svůj macbook se slovama "Chvilku si s tím hraj a nebudeš chtít nic jinýho". Chvilku jsem si s tím hrál a opravdu už nechci nic jinýho než windows. Dementní vyšednutí tlačítek pro ovládání okna (minimalizace, maximalizace, zavřít) u neaktivního okna beru jako bug, jelikož to znemožňuje práci s více oknama zároveň vedle sebe. Dál mě totálně sralo to že má aktivní aplikace systémový menu uplně nahoře u kraje monitoru, místo toho aby to bylo prostě u té aplikace (to se dá snad komentovat jedině jako fail a opak jednoduchosti pro uživatele).

Ta lišta na okraji monitoru mi přijde taky docela matoucí, ale imho je to ozvyku. Dost Linuxovejch dister ted zacina kopirovat GUI Macu i ten Windousí taskbar je docela kopie Mac docku. Takze na tom, jak to dela Apple, asi neco bude.

QUOTE(BariX @ 12.07.2011, 10:29) *
Nevím, třeba se to dá nějak nastavit, nehledal sem. Každopádně nechápu co řešíš ty. Pokud ti to vyhovuje, tak na tom chyby nehledej a vesele to používej a hlavně nás ale nepoučuj o tom co je lepší. Nám kterým to nevyhovuje ti můžeme vyjmenovat x problémů s mac os, ale ty je stejně neuznáš. Prostě používej to co je pro tebe lepší - neznáme tvůj vkus, neznáme tvoje zvyky a to jak u PC myslíš a proto ti těžko pomůžeme s hledáním důvodů proč je mac horší.

V tomhle ohledu neresim nic. Me to prijde super a pouzitelne a budu to urcite pouzivat. Vam to nenutim. Pokud jste zvykli na Windowsi pristup a plne vam postacuje, tak nemate duvod na Mac prechazet. Jen se snazim vyvracet argumenty, ze je to vsechno jenom eye-candy o hovne, nepouzitelny, ve windows uplne stejne funkcni apod.


QUOTE(+-= @ 12.07.2011, 11:19) *
Základní Mackbook je plasťák , alespoň býval a určitě to neměnili ... ten má asi nejpřijatelnější cenu .

Samozrejme ze menili. Oni HW upgradujou celkem casto. Ted uz by mel kazdy Macbook mit unibody, coz je case slozenej jen z jednoho kusu hliniku.


QUOTE(+-= @ 12.07.2011, 11:19) *
Ano myslím si že lidi to začnou používat kvůli tomu že je OS donutí , protože jak píšeš je to tak super že to člověk musí začít používat

Tak to pak sorry, ale takovy lidi jsou dementni :) ... ja to hodlam pouzivat proto, ze mi to usetri cas a praci.

QUOTE(+-= @ 12.07.2011, 11:19) *
Ale opravdu ty gesta nechápu ... pokud si čtu (a nemám myšku ) tak další stránku dám šipkou , zoomnu +kem a až teprv posouvám touchpadem dolu . Pokud namítneš že to všechno můžu dělat na touchpadu , můžu ale oboje je stejně rychlé a stejně pohodlné ...

Tak urcite jde oboji. Je otazka co ti vic vyhovuje a v jake jsi zrovna situaci. Kdyz uz mas polozenou ruku na touchpadu, tak raci udelas gesto nez prehmatavat na klavesnici a zase zpet. Stejne tak asi naopak.


QUOTE(+-= @ 12.07.2011, 11:19) *
Tak kup to bude určitě dobrej , to se ti tu nesnažíme rozmluvit (teda alespoň já ne) , jedná se tu o to že to není dar z nebes kterej ti zlepší kvalitu života o několik řádů .
Hlavně s tímhle na lidi tady na foru nemůžeš ... mě stačí vidět na přednáškách už jen podle noťasu poznáš kdo co studuje , Apple mají slušně oblečení architekti (dokonce ti méně majetní lepí samolepky aby to aspoň z dálky vypadalo) ... a prostě to v té škole vypadá snobsky (neřikám že třeba v USA kde to má každej) , ale když si sedne někdo v krásně vyžehlené zapnuté košili bez vtipných obrázků , tak je jasné že vytáhne ten hliník a bude poslouchat přednášku nebo maximálně brouzdat po netu a nedá si s námi CS :)

Njn je fakt, ze jsem asi trochu zapomel, ze tohle je GamePark forum :) Vetsina lidi tu vlastne ani na PC poradne nepracuje.

QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 12.07.2011, 11:26) *
command lajna, i ta základní, ve windows oproti zažitejm představám neni zas tak blbá. Co já vim, snad moc neumí ty klasický grepy, sedy, awk a podobně, ale její moc mě na jednom z předmětů až překvapila. Když tam microsoft týpek něco zaštrachal a najednou mu ve formátovaný HTML tabulce commandlina vyplivla soubor s výpisem všech ovladačů upravenej dle jeho požadavků, docela sem čuměl jak puk. Bez jakejchkoliv extra nástrojů.

Nepopiram, ze to umi spoustu veci. Hodne veci, co jdou udelat pres gui, jdou udelat i pres command line. Jenze jednak samotnej terminal (jakozto ta aplikace) je na hovno a druhak ty grepy, sedy, awk apod jsou naprostej zaklad.

Microsoft ma tendenci delat veci sam podle sebe. Klidne spatne, ale hlavne kdyz je to jinak, nez to ma konkurence. Aspon tak mi to pripada. Viz naprosto zkurvenej InternetExplorer.

Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 12.07.2011, 12:24.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 12.07.2011, 13:17
Příspěvek #41


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:21) *
Srovnání je reálný z hlediska uživatele. Uživatel má většinou jeden stroj a je mu jedno, jestli ten OS poběží i na jiném PC. Mac imho 3rd party aplikace podporuje docela široce. To, že Windows podporuje 90% HW podle mě vůbec není zásluha MS. Ovladače píšou výrobci. Neříkám, že to MS nekomplikuje život, ale jak jsem psal. Důvody a výmluvy mě, jako zákazníkovi a uživateli, jsou uplně u zadku. Pro mě je důležitej výsledek.

To, že Windows běží na miliónech kombinací je možná zásluhou ovladačů od výrobců HW, ale je to především díky x86 architektuře, která tu je tak dlouho, že to je prostě standard. Mac už je sice taky na té samé architektuře, ale u něj je to dáno historickým vývojem.
QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:21) *
To určitě platí u Windows. Ale OS X má proprietální utility mnohem víc vymakaný. Pokud ne, pořád můžeš používat jinou 3rd party aplikaci.

Nějaký ukázkový příklad?
QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:21) *
Nejde o to mít 10 aplikací na 10 plochách, ale o to, že si můžeš plochy logicky rozdělit. Na jedný můžeš třeba pracovat a do druhou se přepnout, když máš pauzu a chceš si přečíst GP forum. Nebo pokud dělám nějakou aplikaci na mobil, tak na jedný ploše můžu mít Photoshop + složky s grafikou a další grafické nástroje. Na druhé ploše můžu mít otevřené IDE, ve kterém programuju.

Záleží určitě podle člověka, ale já jsem schopný se rychleji zorientovat na jedné ploše pomocí alt+tab a taskbaru.

QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:22) *
Ta lišta na okraji monitoru mi přijde taky docela matoucí, ale imho je to ozvyku. Dost Linuxovejch dister ted zacina kopirovat GUI Macu i ten Windousí taskbar je docela kopie Mac docku. Takze na tom, jak to dela Apple, asi neco bude.

No minimálně z pohledu ergonomie to je hodně na hovno. Zvlášť když si nějakou malou aplikaci typu kalkulačka přesuneš do pravého dolního rohu. Jinak v UI bude mít OSX více chyb.
QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:22) *
Tak urcite jde oboji. Je otazka co ti vic vyhovuje a v jake jsi zrovna situaci. Kdyz uz mas polozenou ruku na touchpadu, tak raci udelas gesto nez prehmatavat na klavesnici a zase zpet. Stejne tak asi naopak.

Sice mám obyčejný stupidní notebook s Windows, takže ty gesta asi nejsou takové jaké jsou na Macu, ale ty základní, kterými disponuje, nepoužívám, protože je pro mě děsně neergonomické. Třeba zoom je pro mě skoro nemožný. Takže radši všecko přes klávesové zkratky nebo prostě normálně pohybem po touchpadu.
QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:22) *
Njn je fakt, ze jsem asi trochu zapomel, ze tohle je GamePark forum :) Vetsina lidi tu vlastne ani na PC poradne nepracuje.

Zrovna ty bys mohl vědět, že minimálně Mimo mísu je úplně jiná sorta lidí, než na samotném GP, takže zbytečný flame argument :)
QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:22) *
Nepopiram, ze to umi spoustu veci. Hodne veci, co jdou udelat pres gui, jdou udelat i pres command line. Jenze jednak samotnej terminal (jakozto ta aplikace) je na hovno a druhak ty grepy, sedy, awk apod jsou naprostej zaklad.

Od toho je tu ten Powershell a to, že ho lidí neznají je vlastně jenom důkaz toho, že běžný uživatel tohle nepotřebuje.
QUOTE(A.l.i.3.n @ 12.07.2011, 13:22) *
Microsoft ma tendenci delat veci sam podle sebe. Klidne spatne, ale hlavne kdyz je to jinak, nez to ma konkurence. Aspon tak mi to pripada. Viz naprosto zkurvenej InternetExplorer.

Tak samozřejmě bych lhal, kdybych tvrdil, že jsi jediný, kdo tak vidí IE, ale rozhodně ne všichni to tak vidí. IE9 bych klidně používal kdyby na to přišlo. Rozhodně radši než FF.
QUOTE(Qwwerty @ 12.07.2011, 08:29) *
OS X je z mýho pohledu moc uzavřenej a zacílenej na BFU
u Win se ta zacílenost na BFU, přes candy-eye efekty a neužitečný fičury, začíná projevovat na pro mě nesnesitelné hranici (viz. nemám 4Gb RAM, ptže XP by je nevyadresovaly a upgrade nechci)

To, že ti XP nedokázaly adresovat celý obsah paměti, přece neznamená, že to je neužitečná fičura nebo něco pro BFU. To je obyčejné SW omezení pro 32 bit systém, který dokáže adresovat pouze 4GB paměti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 12.07.2011, 13:35
Příspěvek #42


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




hlavně je v tědle debatách potřeba si uvědomit že nic jako XP neexistuje. Neexistuje slovo XP ve spojení se slovem Apple.

XP je deset let starej OS. Zapomeňte na XP.



Badjwej - pro nerda, geeka, hračičku a pařana je dle mě OSX naprosto nejhorší možnost. Považte

- neni ani z desetiny tak transparentní jako windows a ani z deseti tisíciny jako linux.
- neni pořád dobrou platformou pro hry
- máte unixlike příkazovou řádku, ale k čemu na OSX? K nastavování virtual serveru? Lol?
- prachy, panebože, prachy.
- mnohem míň programů než windows. Příklad - hledáte nějakou pičovinu program na problém X. Na windows pustíte google a za chvíli máte warez i tý nejobskurnější blbiny. Na OSX? čau.

- itunes jsou spíš mínus než plus pro kohokoliv kdo neni úplnej bfu co chodí v košili s mikinou uvázanou kolem krku a nosí wayfarerky
- stejně tak mam pochyby i o podpoře připojitelnýho HW..

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 12.07.2011, 13:41.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 12.07.2011, 16:01
Příspěvek #43


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(Šupex @ 12.07.2011, 14:17) *
To, že ti XP nedokázaly adresovat celý obsah paměti, přece neznamená, že to je neužitečná fičura nebo něco pro BFU. To je obyčejné SW omezení pro 32 bit systém, který dokáže adresovat pouze 4GB paměti.

přečti si to ještě jednou - nikde nespojuju BFU fičury a adresování
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 12.07.2011, 14:35) *
- stejně tak mam pochyby i o podpoře připojitelnýho HW..

v tomhle to není až tak strašný
spíš si Apple syslí pro sebe a ven pouští minimum
krásnou ukázkou je Cups - drivery pro mojí tiskárnu jsou pro OS X, ale pro linux ve kterym běží cups taky, už nejsou


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dodge
příspěvek 12.07.2011, 17:04
Příspěvek #44


Big Boss


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2164
Registrován: 08.01.2006
ID: 10494




Ad gesta, jejich používání je opravdu intuitivní a člověk si na ne velice rychle zvykne. Takhle na videích to možná vypadá jako eyecandy, ale praktická využitelnost je vysoká, vracet se pak ke standartnímu touchpadu je krok zpět, který je znát i na efektivitě "práce".

A já teď začínám pokukovat po iphonu. Vzhledem k tomu, že dostanu stipendium, byla by to pěkná odměna za studium. Máte ho někdo? Zatím jsem z mého okolí nezaregistroval žádné větší stížnosti a jeho displej je jedoduše dokonalý. .)


--------------------
Všechno je jinak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calll_
příspěvek 12.07.2011, 17:14
Příspěvek #45


_
Ikona skupiny

Skupina: Poker admin
Příspěvků: 3532
Registrován: 07.10.2006
Bydliště carentan
ID: 18001




QUOTE(Dodge @ 12.07.2011, 18:04) *
po iphonu.......odměna za studium

tohle nejak nesedí :) jako odměnu bych ti doporučil mobil s androidem


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Stran(y): V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (2 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 16:30
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist