IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

4 Stran(y): V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Windows 10, poznatky a ...
IAczech
příspěvek 21.02.2015, 22:37
Příspěvek #1


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




Noo už cca od vydání se mi válel WIN10 na disku, tak jsem se rozhodnul dneska zkusit, nastavení VM jsem zkoušel s 1 core a 3GB RAM a instalace padnula thumbsdown.gif S dvou jádrem to vše běželo jak má a nedošlo k pádu, tak nevím, ale W10 asi už nepodporuje ONE CORE biggrin.gif Jinak instalace na SSD rychlá a svižná bez chyby. Uvidíme jaké budou ještě změny od W8.1, ale myslím, že to moc změna nebude.

Hodně mě na W10 zaujal kompletně překopaný systém ikon, které jsou teď nové a výraznější, každopádně se mi líbí více. Dále mě potěšilo že systém není jako omalovánky a je celkově strohý a co dodat k nabídce start, to mi připomíná asi nejvíc systém mobilephone, kdy nabídka (všechny programy je shodná s mobilem) a nabídka start vypadá jako dlaždice na úvodní obrazovce. Jinak jsem se hrabal v nastavení a člověk si může zapnout klasické metro a nebo nabídku start, takže to je jenom rozhodnutí, jde o zda dáte zobrazení TABLET nebo ne. Zatím pro mě pozitivní setkání s W10, těším se na finální produkt.

Už jste někdo zkoušel?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 23.02.2015, 02:38
Příspěvek #2



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




ikonky sou fajn, ale zatim pořád jenom na pár místech, takže nezbejvá než doufat, že je do léta stihnou předělat všechny ermm.gif
mrkvosoftu se povedlo něco zprasit ohledně ovladačů - někdo, kdo tomu nejspíš rozumí, napsal následující
QUOTE
MS messed up many things in Windows 10, like driver installer which doesn't run the exes inside the driver, it doesn't add the .ini's to registry and user rights ...
což v kombinaci s chatrnejma ovladačema od creative přináší částečnou nefunkčnost nastavení zvukovky worship.gif
v nabídce start se ve windows 8.1 ikonky rozložily přes celou plochu, když si přepnu na celoplošný zobrazení ve windows 10, tak mám seznam programů pořád narvanej v jednom sloupci úplně vlevo a musim posouvat clapping.gif
holt zase si bude na co zvykat a zase se bude čekat, až nějaký experti vytlačej ze zbytků sil další generaci svejch úžasnejch ovladačů biggrin.gif ale až se tohle vychytá, tak to bude snad fajn... jako vždy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 25.02.2015, 13:56
Příspěvek #3


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Já těm desítkám i věřim. Sice to bude eště víc proobláčkovaný než pánbů na obrazech od rafaela, ale tak, pokrok je pokrok. Hlavně jsem celkem výkonfreak už od dob co sem si na XPčkách vypínal windowsí procesy v exploreru a zkoumal co to pro to mega ramky navíc způsobí.


A sem hooodně zvjedaf na ten directX 12. Nevim kolik jsou toho marketingový mrdky, ale pokud to opravdu na podporovanejch grafárnách bude umět ty čachry s přímym přístupem do VRAM jak slibujou, tak si konzole NE-ŠKRT-NOU a krom novejch blejskátek se u her, se kterejma to myslej vývojáři vážně, můžem setkat s něčim fakt pěknym co bude běhat dobře i na horšim železe.

Úplně si pamatuju na rozhovor s Johnem (Doom) Carmackem, kerej si zoufal nad tim jak konzole pěkně umožňujou mnohem větší kontrolu nad železem a tim pádem se z nich daj žďímat zázraky, zatimco u PC to tam ta mezivrstva mrví.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 11.03.2015, 18:14
Příspěvek #4


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Instaluju preview Win10. Prepare your anuses for my hate!


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 15.03.2015, 21:06
Příspěvek #5


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




QUOTE(A.l.i.3.n @ 11.03.2015, 18:14) *
Instaluju preview Win10. Prepare your anuses for my hate!

Ja mam uz odzkouseno rolleyes.gif A zatím pohoda, ale jak rikam, uživatel W8.1 ani nepozna ze na W10 presel biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 15.03.2015, 21:38
Příspěvek #6



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




uživatel to určitě pozná, leda by byl slepej a blbej, protože ty ikonky sou dost výrazný
brzo by mělo vyjít nový sestavení, tak tomu dám možná zase šanci

Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 16.03.2015, 10:48
Příspěvek #7


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Konecne se to zase da pouzivat, ne jak Win8. Dokonce v hodne ohledech okopirovali OS X, coz je plus :D

Co mi asi nejvic vadi je to podivna nehomogenost designu (pulka dialogu ma metro design, druha klasickej oknovej) a absence ikon tam, kde by meli byt (napriklad Settings), protoze je mnohem rychlejsi orientovat se podle obrazku nez podle textu.

To, ze po me pri instalaci chteji opsat kod z e-mailu, na ktery nemam pristup, protoze jsem jeste nedokoncil instalaci, je jen detail :)

Příspěvek upravil A.l.i.3.n, 16.03.2015, 10:48.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IAczech
příspěvek 16.03.2015, 14:54
Příspěvek #8


Jsem MafesX věřte mi ??
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4953
Registrován: 12.01.2006
Bydliště Barel s žíravinou
ID: 10551




QUOTE(Slamb @ 15.03.2015, 21:38) *
uživatel to určitě pozná, leda by byl slepej a blbej, protože ty ikonky sou dost výrazný
brzo by mělo vyjít nový sestavení, tak tomu dám možná zase šanci

Mel jsem na mysli pouzitelnost ... nee jen zmenu grafických ikonek, to je stejne jako si zmenit theme plochu v mobilu, ale porad to bude ten samej mobil biggrin.gif rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 17.03.2015, 20:38
Příspěvek #9


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(IAczech @ 15.03.2015, 21:06) *
Ja mam uz odzkouseno rolleyes.gif A zatím pohoda, ale jak rikam, uživatel W8.1 ani nepozna ze na W10 presel biggrin.gif

Ja to teda poznam, konecne uz neotravuje to posahany metro a je tam normalni start menu :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevimjmeno2
příspěvek 18.03.2015, 00:27
Příspěvek #10





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 118
Registrován: 08.07.2014
Bydliště Praha
ID: 46535




Stejně z té politiky Windows je mi na blití. Jakou dobu XP vydrželi. Na osmičky stejně nikdo nepřešel a už trapčí s 10 thumbsdown.gif Zlaté sedmičky, láska do konce života biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
moc velký podpis, smazáno, 1st
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 18.03.2015, 17:09
Příspěvek #11


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(nevimjmeno2 @ 18.03.2015, 00:27) *
Stejně z té politiky Windows je mi na blití. Jakou dobu XP vydrželi. Na osmičky stejně nikdo nepřešel a už trapčí s 10 thumbsdown.gif Zlaté sedmičky, láska do konce života biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Tak 10 jsou hlavně kvůli nápravě průseru, kterej Win8 udělali ... navíc aktualizace zdarma :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 18.03.2015, 20:39
Příspěvek #12


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (nevimjmeno2 @ 18.03.2015, 00:27) *
Stejně z té politiky Windows je mi na blití. Jakou dobu XP vydrželi. Na osmičky stejně nikdo nepřešel a už trapčí s 10 thumbsdown.gif Zlaté sedmičky, láska do konce života biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Čeho konkrétně na politice? Že od dob windows XP windowsy aktualizujou mnohem rychlejš, stojej mnohem míň, dávaj zdarma nebo hodně levně update na novou verzi a relativní HW náročnost dost znatelně klesla?

A to "nikdo nekupuje osmičky"... osmiček je na světě asi 15% ze všech PC... což je asi tak 5* víc než všech maců dohromady :)


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honoron
příspěvek 20.03.2015, 10:53
Příspěvek #13





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 5
Registrován: 20.03.2015
ID: 46841




Zkrátka potřebují vydělávat. Jen o tom to je. A jak jinak to mají chudáci dělat, než chrlit svůj produkt, který jakože bude stále lepší a lepší a lepši, sem tam horší, aby ten další mohl být zase lepší, a tak stále dokola
biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 18.07.2015, 01:05
Příspěvek #14



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




zlatá nabídka start z windows 8.1 rolleyes.gif nechci si nic připichovat, chci mít všechno hezky rozložený po celý ploše a místo toho se musim spokojit s takovou nudlí a posuvníkem thumbsdown.gif a tohle je ještě ta větší varianta, ta výchozí se krčí v levym dolnim rohu...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 19.07.2015, 21:45
Příspěvek #15


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8293
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




Banda kreténů. W8 byl fajn. Bylo to jiný, ale fungovalo to. Pak to rezesrali 8.1 a teď to dokurví úplně, jelikož místo plochy jasně deklarované na myš a Metra jako ultrajednoduchýho systému na cokoliv, vytváří paskvil, kterej se má snažit vyhovět všem. Prostě fail.

Příspěvek upravil BariX, 19.07.2015, 21:46.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stran(y): V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 28.03.24 - 19:48
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist