IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

2 Stran(y): V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Proč mi při připojování píše že jsem byl odmítnut???
Kalfa
příspěvek 04.02.2006, 23:22
Příspěvek #1





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 04.02.2006
ID: 11650




Zdravim mám FLat out originál českej a při připojování mi píše že jsem byl odmítnut?? Čím to je??? Je to tím že se zrovna jede závod eh-smiley.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kalfa
příspěvek 05.02.2006, 12:45
Příspěvek #2





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 04.02.2006
ID: 11650




Ch jo...píše to pořád tato hra není přístupná... proč??? mám czech verzi za 300,- grrr.gif grrr.gif grrr.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agony
příspěvek 05.02.2006, 13:18
Příspěvek #3





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 741
Registrován: 13.09.2005
ID: 8510




QUOTE(Kalfa @ 05.02.2006, 12:45) [snapback]194026[/snapback]

Ch jo...píše to pořád tato hra není přístupná... proč??? mám czech verzi za 300,- grrr.gif grrr.gif grrr.gif

jj protoze se hraje... musis si tam nekdy vlest kdyz se zaklada
jinak CZECH verzy za 300,- ma asi kazdej czech co ma flatouta :D ja teda taky ,.. ale hraju anglickou pac CZ se mi nak poskrabala tak sem si na dc vysosal engl :D ..

Příspěvek upravil agony, 05.02.2006, 13:19.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SuperGo
příspěvek 05.02.2006, 13:19
Příspěvek #4





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 277
Registrován: 26.10.2004
ID: 3333




QUOTE(Kalfa @ 05.02.2006, 12:45) [snapback]194026[/snapback]

Ch jo...píše to pořád tato hra není přístupná... proč??? mám czech verzi za 300,- grrr.gif grrr.gif grrr.gif


NEVIM....ale je mozny ze je uzivatel za nakym super hyper firewallem...takze se nejde pripojit

QUOTE(agony @ 05.02.2006, 13:18) [snapback]194129[/snapback]

jj protoze se hraje... musis si tam nekdy vlest kdyz se zaklada
jinak CZECH verzy za 300,- ma asi kazdej czech co ma flatouta :D ja teda taky ,.. ale hraju anglickou pac CZ se mi nak poskrabala tak sem si na dc vysosal engl :D ..

no ale kdyz nastavis ze se muzes pripojovat v prubehu hry tak by to melo jet ne??


--------------------

Firefox - Web pod kontrolou! Thunderbird: Pošta pod kontrolou. Web browser
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ghost_CZ
příspěvek 05.02.2006, 20:59
Příspěvek #5





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 12
Registrován: 12.10.2005
Bydliště Plzeň
ID: 8938




Mé poznatky z hraní o častých problémech:

1) Nemůžu se připojit. Připojit se dá tehdy, když jsou hráči v "Lobby" - tzn. v tom menu, kde se mění auta, tratě, nastavení. Jakmile hostující hráč rozjede závod, připojit se nejde. Jde se připojit zase až tehdy, až závod skončí a bude se v Lobby. Tohle dělá asi největší problém - většina lidí přijde, dá spustit hru a nejde to. Takže se seberou a odejdou. Chce to prostě chvilku počkat.
Je proto docela dobré, když hostující hráč po závodě skočí omrknout chat na klientu a případným hráčům napíše že teď se můžou připojit (normálně stiskem tlačítka windows nebo kombinací alt+tab hru zminimalizovat do lišty. Mě konkrétně to nedělá problémy, ale znám lidi, kteří když tohle udělají v různých hrách, tak jim hra padne nebo totálně zatuhne comp. Flat Out ale není tak náročný a všem lidem co znám tohle nedělá problémy).

2) Nemůžu se připojit ani tehdy, když jsou hráči v lobby. Já si vždycky, než spustím hru, zkusím "propignout" IP adresu hosta. Tím hned zjistím, jestli to má cenu zkoušet nebo ne (postup jak napíšu níž). Dost lidí si totiž neuvědomuje jaké má připojení a postupuje způsobem "zdar lidi, pojďte závodit, založim", přičemž vůbec neví, jestli má veřejnou IP nebo ne. Někteří na takovéhle dotazy odpovídají způsobem "Jak to zjistim?" nebo "Co to je?". Nemusí být pravidlem, ale většinou platí, že připojení jako např. wi-fi (bezdrát), veřejnou IP nemá (i když znám výjmku, které to pravdilo potvrzuje biggrin.gif ). Proto je tedy dobré nejdřív zjistit, jestli tu veřejnou IP mám nebo ne (tzn. kontaktovat providera = poskytovatele).

3) Host má určitě veřejnou IP adresu, je v lobby, ale pořád se nemůžu připojit. Tady zbývá už jediná věc - firewall. Pro hraní musí být buď správně nastaven nebo vypnut (je to sice trochu riskantní, ale ...). Prostě musíte doufat, že se ten hráč mrkne do chatu v klientu, přečte si to a s tim firewallem něco udělá. No a teď už to určitě musí jít... wink.gif

EDIT:

4) Další důležitý poznatek, který jsem zapoměl napsat. Flat Out je tak šikovně koncipovaný, že když se odpojí host během závodu, tak se připojení přenese na jiného vhodného hráče (pokud tam tedy je nějaký - např. s veřejnou IP) a závod se může dojet. Bohužel to má i své zápory a souvisí to s problémem odpojení při výběru auta. Znamená to, že máš ping na hostujícího hráče, ale nemáš odezvu na některého z ostatních hráčů. Proto to kope. Tudíž je-li hráč, ke kterému tvoje packety neproletí, už přihlášen, tak tě to automaticky vyhodí. Je to sice blbý, ale je to tak. Je to prostě zvláštní hra. Bylo by mi 100x milejší, kdyby se host choval jako plnohodnotný server (a kdyby se ten odpojil nebo mu to spadlo, aby to spadlo i ostatním) než jako tenhle vlastně jakoby "zprostředkovatel". Co se dá dělat, holt to prostě není dedicated server... sad.gif Teoreticky by se tomu dalo předejít vypnutím firewallu u všech hráčů, ale muselo by se to ozkoušet. Bohužel se ale často stává, že když někomu napíšu, aby ten firewall buď vypnul nebo nastavil, tak napíše: "Proč?"
Tak třeba já mívám ještě jiný problém - hraje se hra, hraje tam několik hráčů. Já ale nemám ping na hosta a ostatním to jde. Tohle souvisí s konkrétním nastavením připojení. Já jako koncový uživatel wi-fi do toho samozřejmě poskytovateli nevidím, ale vím jistě, že moje připojení je nastaveno tak, že firewally některých lidí detekují moje packety jako útok a blokují je. Řešením je úplné vypnutí firewallu hosta. Ale ten v 99% napíše: "Ostatním to jde, já na to se*u".


Jak jsem napsal výš, tady je postup, jak zkusit ping na zakládajícího hráče:
Když se připojíte do místnosti (jina křečeno do "roomu" wink.gif ), uvidíte nahoře IP adresu správce (hosta). Ta je ve formátu XXX.XXX.XXX.XXX (např. 123.4.567.89). Pak budete postupovat takto:

START -> SPUSTIT -> ping -t 123.4.567.89 (místo tohodle příkladu tam samozřejmě vložíte tu IP hosta. Aby nedošlo k omylům, napíšete to do tý bílý řádky vedle slova otevřít) -> OK.

Pak vám vyskočí taková černá tabulka a v ní se budou vypisovat hodnoty. Pokud tam budou rychle za sebou přibývat řádky (za slovem čas v každém řádku se ukazuje ping - bez lagů se dá hrát s pigem pod 100 ms), je to ok a můžete hrát. Když tam řádky budou přibývat pomalu (cca po 5 vteřinách a bude tam napsáno "vypršel časový limit žádosti"), tak nemáte odezvu a tudíž se nepřipojíte do hry. Řešení je v bodech 2 a 3 výš.

EDIT2:
Pro hostující hráče: Jak vypnout firewall?
1) Integrovaný firewall Windows. START -> NASTAVENÍ -> OVLÁDACÍ PANELY -> BRÁNA FIREWALL SYSTÉMU WINDOWS -> VYPNOUT. Jestli jiný firewall nepoužíváte, po hře si ho zase zapněte.

2) Jiný firewall (např. Kerio). Kerio (a myslím i Zone Alarm a ostatní) se schovává dole vpravu v liště vedle hodin. Konkrétně Kerio vypadá jako modrý štít (Zone Alarm asi oranžový - nepoužívám ho, nevím přesně). Na ten štít klepnete pravým tlačítkem a zvolíte ukončit. Po hře ho zase zapněte (z nabíkdy start) !!!

Příspěvek upravil Ghost_CZ, 06.02.2006, 15:34.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SuperGo
příspěvek 05.02.2006, 22:23
Příspěvek #6





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 277
Registrován: 26.10.2004
ID: 3333




QUOTE(Ghost_CZ @ 05.02.2006, 20:59) [snapback]195371[/snapback]

Mé poznatky z hraní o častých problémech:...

supr konecne se otom nekdo rozepsal thumbsup.gif


--------------------

Firefox - Web pod kontrolou! Thunderbird: Pošta pod kontrolou. Web browser
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kalfa
příspěvek 06.02.2006, 09:12
Příspěvek #7





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 04.02.2006
ID: 11650




Uff....TEn firewall je problém zakládajícího nebo můj??? je pravda že jsem vždy připojoval do her které už deset minut jeli thumbsdownsmileyanim.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ghost_CZ
příspěvek 06.02.2006, 12:14
Příspěvek #8





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 12
Registrován: 12.10.2005
Bydliště Plzeň
ID: 8938




QUOTE(Kalfa @ 06.02.2006, 09:12) [snapback]195888[/snapback]

Uff....TEn firewall je problém zakládajícího nebo můj??? je pravda že jsem vždy připojoval do her které už deset minut jeli thumbsdownsmileyanim.gif


Problém může být u obou, jak u zakládajícího tak u tebe. Doporučuju firewall Kerio, přehledné a jednoduché pro nastavení. Navíc je pro domácí použití free.

Příspěvek upravil Ghost_CZ, 06.02.2006, 12:14.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kalfa
příspěvek 06.02.2006, 13:34
Příspěvek #9





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 04.02.2006
ID: 11650




tak už se dostanu a ž k výněru auta, a jak to potvrdím tak mi to napíše že bylo ztraceno spojení se serverem
PROČ???

Příspěvek upravil Kalfa, 06.02.2006, 13:57.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ghost_CZ
příspěvek 06.02.2006, 14:25
Příspěvek #10





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 12
Registrován: 12.10.2005
Bydliště Plzeň
ID: 8938




QUOTE(Kalfa @ 06.02.2006, 13:34) [snapback]196095[/snapback]

tak už se dostanu a ž k výněru auta, a jak to potvrdím tak mi to napíše že bylo ztraceno spojení se serverem
PROČ???


Tak přesně tohle teď vysvětlím. Je to dlaší důležitý poznatek a zapoměl jsem ho napsat do toho mého dlouhého příspěvku. Flat Out je tak šikovně koncipovaný, že když se odpojí host, tak se připojení přenese na jiného hráče (pokud tam tedy je nějaký) a závod se může dojet. Bohužel to má i své zápory a souvisí to s problémem odpojení při výběru auta. Znamená to, že máš ping na hostujícího hráče, ale nemáš odezvu na některého z ostatních hráčů. Proto to kope. Tudíž je-li hráč, ke kterému tvoje packety neproletí, už přihlášen, tak tě to automaticky vyhodí. Je to sice blbý, ale je to tak. Je to prostě zvláštní hra. Bylo by mi 100x milejší, kdyby se host choval jako plnohodnotný server (a kdyby se ten odpojil nebo mu to spadlo, aby to spadlo i ostatním) než jako tenhle vlastně jakoby "zprostředkovatel". Co se dá dělat, holt to prostě není dedicated server... sad.gif Teoreticky by se tomu dalo předejít vypnutím firewallu u všech hráčů, ale muselo by se to ozkoušet. Bohužel se ale často stává, že když někomu napíšu, aby ten firewall buď vypnul nebo nastavil, tak napíše: "Proč?"
Tak třeba já mívám ještě jiný problém - hraje se hra, hraje tam několik hráčů. Já ale nemám ping na hosta a ostatním to jde. Tohle souvisí s konkrétním nastavením připojení. Já jako koncový uživatel wi-fi do toho samozřejmě poskytovateli nevidím, ale vím jistě, že moje připojení je nastaveno tak, že firewally některých lidí detekují moje packety jako útok a blokují je. Řešením je úplné vypnutí firewallu hosta. Ale ten v 99% napíše: "Ostatním to jde, já na to se*u".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kalfa
příspěvek 06.02.2006, 18:55
Příspěvek #11





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 04.02.2006
ID: 11650




mno tzn že si nikdy Flat out po netu nezahraju??? angry.gif angry.gif angry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SuperGo
příspěvek 06.02.2006, 19:15
Příspěvek #12





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 277
Registrován: 26.10.2004
ID: 3333




QUOTE(Kalfa @ 06.02.2006, 18:55) [snapback]196649[/snapback]

mno tzn že si nikdy Flat out po netu nezahraju??? angry.gif angry.gif angry.gif

ja myslim ze jo...a pokad to vyjde zajezdis si vice nez dost..nech se zatim prekvapit...a vyjadri se
zde


--------------------

Firefox - Web pod kontrolou! Thunderbird: Pošta pod kontrolou. Web browser
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ghost_CZ
příspěvek 06.02.2006, 19:43
Příspěvek #13





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 12
Registrován: 12.10.2005
Bydliště Plzeň
ID: 8938




QUOTE(Kalfa @ 06.02.2006, 18:55) [snapback]196649[/snapback]

mno tzn že si nikdy Flat out po netu nezahraju??? angry.gif angry.gif angry.gif


Zahraješ, ale musíš mít odezvu na všechny hráče, tudíž musí mít všichni správně nakonfigurovanej nebo úplně vypnutej firewall. Jinak tam bude pořád ten člověk, kterej nemá ping na ty ostatní (vlivem toho firewallu), vytvářet ten vykopávací element.
Bohužel ale dost hodně hráčů se přihlásí a se slovy "lidi dem pařit" se někam připojí a nějaké nastavování systému jim nic neřiká. Kdyby si aspoň pročetli tohle fórum... Jinak řečeno, Flat Out není hra pro PC lamy, zvyklé jen hrát Call of Duty na dedikáči.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kalfa
příspěvek 07.02.2006, 08:52
Příspěvek #14





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7
Registrován: 04.02.2006
ID: 11650




Ghoste: ty to můžeš zakládat???

Příspěvek upravil Kalfa, 07.02.2006, 08:53.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ghost_CZ
příspěvek 07.02.2006, 10:28
Příspěvek #15





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 12
Registrován: 12.10.2005
Bydliště Plzeň
ID: 8938




QUOTE(Kalfa @ 07.02.2006, 08:52) [snapback]197378[/snapback]

Ghoste: ty to můžeš zakládat???


Ne, bohužel nemůžu. Mám wi-fi. A taky občas působím jako ten vykopávač, protože jak už jsem psal výš, některé firewally blokují moje packety. Aby to šlo všem bez problémů, chtělo by to, aby všichni ten firewall prostě vyply (i ten integrovanej ve Win). Viz. můj dlouhý příspěvek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stran(y): V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 25.04.24 - 06:25
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist