IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

14 Stran(y): V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Volby 2013
Tak..
Nemůžete zobrazit výsledek hlasování, dokud neodhlasujete. Přihlašte se a hlasujte.
Celkem hlasů: 54
Neregistrovaní nemohou hlasovat 
black.tulip
příspěvek 11.10.2013, 16:48
Příspěvek #31


Bill Clinton
Ikona skupiny

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 5974
Registrován: 23.10.2003
ID: 176




QUOTE (BariX @ 11.10.2013, 15:40) *
Říkat, že zvýšením daní snížíme spotřebu a že pomocí investic budeme ekonomicky stoupat až do nebe je sice hezký, ale je třeba k tomu dodat, že bez zvýšení daní budou důchodci umírat hlady. A nebo si na ty důchody budeme půjčovat a za pár let, až překročíme laťku, bude hlady umírat daleko víc lidí, protože jim stát nebude díky platební neschopnosti schopnej ty služby zajistit.

důchodci budou umírat hlady proto, že se zdražujou všechny položky a důchody jim zůstávaj stejný

já tady nemluvím o teorii a nějakým dlouhým období, ale o tom, co se tady dělo během bezprostředně proběhlých let během minulé vlády

a ta vláda samozřejmě důchodovej problém vůbec nevyřešila, no...

nepotřebuju tady číst nějaký ekonomický poučky, já jsem to studoval


--------------------
I have a dream
American Presidents Club
Politicky nám to myslí
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 11.10.2013, 17:00
Příspěvek #32


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6477
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




QUOTE(BariX @ 11.10.2013, 15:26) *
Místo na mapě světa.
Je lepší být velkej, než malý, bezvýznamný hovno.
To, že EU není teď ideální je jedna věc. To, jaká EU může být je věc druhá a to, že k tomu vede dlouhá cesta není důvod se toho vzdávat.

Jo ono některé malé bezvýznamné státy se bez EU bortí :) Popřípadě Norsko ... Jak Švejcaři tak Norové mají dost smluv s EU které se jim vyplatí + nemají její regulace ... na druhou stranu ani její prachy. Vše má svoje + a -, v 89 bych si netroufal tvrdit že to dotáhneme na Švejcarsko, ale na Norsko jsme to dát mohli. Děkujeme geniálním tahům tehdejší politické moci :) Aneb "exulanti vy do toho nemáte co kecat, zdrhli jste a my si to uděláme po svém. Sice jsme žili 40 v socializmu, ale přece udělat volný trh zvládneme i bez rádců ze zahraničí, kteří zradili vlast a zdrhli!"
Zase uznávám že to "rodinné zlato" v podobě velkých "super" podniků bylo trochu zoxidované :) Výroba byla zmetková a naprosto jinde než západ, jen dnes se to podává jako že jsme měli "zlato" ... a jak dopadlo pravé zlato. Opravdu nechápu jak jen těch "pár" let mohlo lidi tak zničit.

Stalo se a asi s tím už nemůžeme nic dělat. Ještě asi naše generace a pak se to snad nějak uzdraví - nebo přijde nová totalita :)



/I když z posledních voleb v Norsku taky nejsou moc nadšení/


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 11.10.2013, 17:03
Příspěvek #33


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




QUOTE(BariX @ 11.10.2013, 14:26) *
Místo na mapě světa.
Je lepší být velkej, než malý, bezvýznamný hovno.

Jako třeba Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Island, Norsko.

QUOTE(BariX @ 11.10.2013, 14:40) *
Lidi si tady nevidí do huby, chtějí služby jako ve Švédsku, ale hulákají, když se zvyšují daně. Může být buď jedno, nebo druhý, teda nízký daně (tak jako máme teď) a omezený služby státu, nebo vysoký daně a plnohodnotný služby státu. Oboje prostě a jednoduše nejde.

Tohle rád řikal Zeman před volbama. Ale mně se to moc nezdá moc odpovídající skutečnosti. Podle mě tu lidi chěj především služby jako v ČR, tj. žádný výrazný rušení/omezování těch současnejch.

Jo. Lidi si stěžujou na zvyšování daní. Ale důležitý je proč. Z mých zkušeností se mi jeví, že tu převládaj dva většinový důvody, proč nezvyšovat daně.
A to: špatný hospodaření s daněma a poškozování hospodářství.
Situace, že by někdo někdy nadával na zvyšování daní jen proto, že by mu pak zbylo málo, se mi zdá celkem výrazně v menšině.

Je fakt, že se nepohybuju mezi dělníkama, takže tam to může bejt trochu jinak.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coldik
příspěvek 11.10.2013, 17:10
Příspěvek #34





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 7640
Registrován: 16.01.2005
ID: 4565




tady uz chybi jenom call, aby nam to vsem vysvetlil :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 11.10.2013, 17:16
Příspěvek #35


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8296
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 11.10.2013, 18:03) *
Jako třeba Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Island, Norsko.

Problém je, že my nejsme Švýcarsko. A nikdy nebudeme. Jejich postavení je dost jedinečný a nedá se "okopírovat".
Island usiluje o vstup do EU, i do eurozóny.
Lichtenštejnsko je státeček s 36 tisícama obyvatel, dost bohatej, nemá žádnej státní dluh, pravidelně hospodaří s přebytkem. Z jeho pohledu je naprosto logický, že nebude vstupovat do EU.

Jediný Norsko je dobrej příklad. Ale sám uznej, že na základě jednoho státu z celé Evropy, těžko něco vyvozovat :-)

Příspěvek upravil BariX, 11.10.2013, 17:21.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
+-=
příspěvek 11.10.2013, 17:27
Příspěvek #36


součinitel evakuace = 0,6
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 6477
Registrován: 26.08.2005
Bydliště Příbram ...
ID: 8214




Norsko má ropu ... :)


--------------------
"Kámen - může se hodit."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 11.10.2013, 17:59
Příspěvek #37



Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12929
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(+-= @ 11.10.2013, 18:27) *
Norsko má ropu ... :)

[sarcasm]
a ten zlej zahřívač ionosféry EISCAT, kterej mu určitě platěj židozednáři (•_• )
[/sarcasm]
...
ehm..
no..

btw když se podívám na programy jednotlivejch stran - proč lidi volají po přímé demokracii?
distribuce inteligence je podle Gaussovy křivky - vždyť se podívejte, co jsme si zvolili za prezidenta
dovedete si představit, že by se takhle přímo volilo na většinu pozic nebo by se něco rozhodovalo v celostátním referendu?

Příspěvek upravil Qwwerty, 11.10.2013, 18:00.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lllllllllll
příspěvek 11.10.2013, 18:06
Příspěvek #38


DMS


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 3907
Registrován: 03.12.2006
Bydliště Brno
ID: 18985




Po celým týdnu sem z toho tak rozhořčenej, že bych vám tady neraději napsal dlouhý odstavce, ale už sem tak vyřízenej, že to nechám na jindy a raději půjdu na pivo.

A volit budu jednoho z mých dvou favoritů, zatím to vypadá na to že ta, která si ten můj hlas zaslouží víc ho asi nedostane, protože změna je potřeba a je potřeba radikální! Můj hlas dostane buď Tomio Okamura nebo Strana Svobodných Občanů.



Hrozně rád bych se chtěl rozčilovat nad spolkama ANO a TOP09, ale fakt na to teď nemám sílu.


--------------------
I wanted to see exotic Vietnam... the crown jewel of Southeast Asia. I wanted to meet interesting and stimulating people of an ancient culture... and kill them. I wanted to be the first kid on my block to get a confirmed kill!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 11.10.2013, 18:38
Příspěvek #39


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




QUOTE(BariX @ 11.10.2013, 17:16) *
Problém je, že my nejsme Švýcarsko. A nikdy nebudeme. Jejich postavení je dost jedinečný a nedá se "okopírovat".
Island usiluje o vstup do EU, i do eurozóny.
Lichtenštejnsko je státeček s 36 tisícama obyvatel, dost bohatej, nemá žádnej státní dluh, pravidelně hospodaří s přebytkem. Z jeho pohledu je naprosto logický, že nebude vstupovat do EU.

Jediný Norsko je dobrej příklad. Ale sám uznej, že na základě jednoho státu z celé Evropy, těžko něco vyvozovat :-)

Tenhle přístup, že Tonda z vedlejší vesnice něco neumí/nemá/nezná/nemusí, tak proč bys to měl umět/mít/znát/muset ty, já neuznávám.

Před tím, než se např. Švýcarsko stalo tím, čím je, tak taky nikdo takovej nebyl. Kdyby si řikali to, co teď ty, tak taky nejsou tam, kde jsou.

Totiž pokud si myslíš, že něco nejde, okamžitě si začneš hledat důvody, proč to nejde, a skutečně je najdeš. Pokud se ale tohohle bloku mysli zbavíš a uvědomíš si, že je to možné, uskutečnitelné a proveditelné, začneš se zabývat způsobem, jak toho dosáhnout.

Jde především o stav (kolektivní) mysli, ne nerostný bohatství, velikost území, počet obyvatel, a pod. Tyhle materiální věci jen znamenají, že si někteří mohou dovolit jen za svým úspěchem na easy mód a jiní na medium nebo hard.

QUOTE(Qwwerty @ 11.10.2013, 17:59) *
dovedete si představit, že by se takhle přímo volilo na většinu pozic nebo by se něco rozhodovalo v celostátním referendu?

Ono to funguje. A dokonce i v ekonomicky úspěšnějších státech.
Jako má to své nevýhody samozřejmě, ale výhody je z mýho pohledu značně převažujou.

Tohohle bych se nebál:



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 11.10.2013, 18:58
Příspěvek #40


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8296
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 11.10.2013, 19:38) *
Tenhle přístup, že Tonda z vedlejší vesnice něco neumí/nemá/nezná/nemusí, tak proč bys to měl umět/mít/znát/muset ty, já neuznávám.

Před tím, než se např. Švýcarsko stalo tím, čím je, tak taky nikdo takovej nebyl. Kdyby si řikali to, co teď ty, tak taky nejsou tam, kde jsou.

Totiž pokud si myslíš, že něco nejde, okamžitě si začneš hledat důvody, proč to nejde, a skutečně je najdeš. Pokud se ale tohohle bloku mysli zbavíš a uvědomíš si, že je to možné, uskutečnitelné a proveditelné, začneš se zabývat způsobem, jak toho dosáhnout.

Jde především o stav (kolektivní) mysli, ne nerostný bohatství, velikost území, počet obyvatel, a pod. Tyhle materiální věci jen znamenají, že si někteří mohou dovolit jen za svým úspěchem na easy mód a jiní na medium nebo

Dilky za poučku mimo téma, jenže v tomhle se shodnem.
V čem se ale neshodnem je směr kterým se vydat.
Ja se chci vydat směrem federace, jednoduše proto, že si myslím, že je to lepší a proto to tak chci.

Stejnou poučku jako jsi tady napsal, bych mohl napsat já tobě, když si myslíš, ze není možný udělat v Evropě skutečnou a funkční federaci. A tak začneš hledat důvody proč to nejde a ty samozřejmě najdeš. To je totiž stav mysli. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 11.10.2013, 19:47
Příspěvek #41


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




QUOTE(BariX @ 11.10.2013, 18:58) *
Stejnou poučku jako jsi tady napsal, bych mohl napsat já tobě, když si myslíš, ze není možný udělat v Evropě skutečnou a funkční federaci. A tak začneš hledat důvody proč to nejde a ty samozřejmě najdeš. To je totiž stav mysli. :)

Však já tu ani nikde nepsal, že to nejde v rámci EU.

Já si do kážu představit, že by obě varianty fungovaly dobře. V EU i mimo EU.
Mám ale rád diskuze a přitakáváním člověk moc nepodiskutuje a moc se toho nedozví.

------------

Mám tu ještě jednu poučku. Teda dvě.

Island už neusiluje o vstup do EU.

Pokud někdo chce voličskej průkaz, aby mohl volit i mimo své trvalé bydliště, může o něj bezplatně zažádat do 18. října na obecním úřadě. Stačí vytisknout, vyplnit a poštou poslat žádost. Poštou pak na určenou adresu přijde onen průkaz. Zdarma.

Příspěvek upravil <Your>Father<CZ>, 11.10.2013, 19:48.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 11.10.2013, 20:26
Příspěvek #42


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(black.tulip @ 11.10.2013, 17:48) *
důchodci budou umírat hlady proto, že se zdražujou všechny položky a důchody jim zůstávaj stejný

já tady nemluvím o teorii a nějakým dlouhým období, ale o tom, co se tady dělo během bezprostředně proběhlých let během minulé vlády

a ta vláda samozřejmě důchodovej problém vůbec nevyřešila, no...

nepotřebuju tady číst nějaký ekonomický poučky, já jsem to studoval

Já bych důchodovej systém zprivatizoval. Nějaký pilíře jsou podle mě zbytečně komplikovaný hovadiny.

QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 11.10.2013, 20:47) *
Pokud někdo chce voličskej průkaz, aby mohl volit i mimo své trvalé bydliště, může o něj bezplatně zažádat do 18. října na obecním úřadě. Stačí vytisknout, vyplnit a poštou poslat žádost. Poštou pak na určenou adresu přijde onen průkaz. Zdarma.

Hmm, rád bych si o něj zažádal a volil, ale pořád ještě mi to za ty 2 litry, co bych musel dát na vlak do Madridu nestojí. Rači se místo toho pokusím přesvědčit někoho, kdo by jinak nevolil (nebo ještě lépe - volil někoho jiného), aby volil za mě ... takže pár dnů před volbama ode mě čekejte pořádnou agitku :D


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rumčajz
příspěvek 12.10.2013, 14:15
Příspěvek #43





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 4034
Registrován: 05.02.2006
Bydliště mám
ID: 11680




http://uloz.to/xZu3mzXu/babis-vola-do-ln-mp3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sub-Zero
příspěvek 12.10.2013, 15:06
Příspěvek #44


Qui ventum seminat, turbinem metet!
Ikona skupiny

Skupina: CoD2 head admin
Příspěvků: 5497
Registrován: 14.08.2006
ID: 16943




Je upřímnej a navíc má pravdu. Alespoň je vidět, jak ten novinářskej póvl funguje.


--------------------
"To přeci každej civilizovanej člověk ví že když tluče, a někdo na něj zatluče, že na něj tluče proto aby netlouk!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marx^
příspěvek 12.10.2013, 15:42
Příspěvek #45





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1825
Registrován: 30.04.2006
ID: 14645






If you dont understand dont worry be happy!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stran(y): V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 8.06.24 - 17:35
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist