IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

14 Stran(y): V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Windows 8
Qwwerty
příspěvek 20.11.2012, 21:31
Příspěvek #61


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(BariX @ 19.11.2012, 22:51) *
Zajímavý, že jedinej kdo říká že se to používá hůř jsou lidi kteří s tím nezkoušeli pořádně pracovat :-) Ale respektuju tvůj odlišnej, byť špatnej názor :-)

ribbon je zrůdnost a to ti říkám jako člověk co ho používá v excel/word/outlook defacto denně (z hlediska office by bohatě stačil i prázdnej "customize tab" kam by si uživatel mohl naskládat nástroje podle sebe)
kdybych to měl mít ještě v exploreru, tak by mi asi hráblo

krátký srovnání - řesili jsme, jak dosáhnout toho, aby si každej excel dokument otevřel vlastní okno a nebyly všechny v jednom
to se dělá upravením handle, tzn. akce kterou vyvolá otevření souboru a předání parametrů excelu
v XP to šlo udělat v libovolnym okně exploreru
kolega s Win7 už musel prohrabávat nastavení
a ocenil bych vaší odpověď, jak to mají Win8? tam už se musí rovnou do registrů, protože něco takovýho nemůže mít BFU klikací nebo co?
(taky by mě zajímalo, jak se na takovouhle věc používá ten interní wokenickej search, ptže sme na to nepřišli ani jeden)



btw doufám, že jste četli tohle
Microsoft hit with lawsuit over Surface's storage space
http://news.cnet.com/8301-10805_3-57550085...-storage-space/
"Microsoft's Surface, which hit stores last month, is advertised as having 32GB of storage when in fact there is only 16GB of free storage space for users to fill with music, documents, and photos. This is because the device comes pre-loaded with space-taking apps like Word and Excel, along with Windows recovery tools and Windows RT. For the 64GB model, users are left with only 46GB."
"...Apple's 32GB iPad comes with only 28GB free storage capacity; and its 16GB actually holds 14.3GB."

ofc že ten člověk je debil a nepřečte si co je na webu, nicméně při srovnání s konkurencí je vidět, že M$ je zase pozadu

Příspěvek upravil Qwwerty, 20.11.2012, 21:36.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 20.11.2012, 21:43
Příspěvek #62


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8294
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(Qwwerty @ 20.11.2012, 21:31) *
ribbon je zrůdnost a to ti říkám jako člověk co ho používá v excel/word/outlook defacto denně (z hlediska office by bohatě stačil i prázdnej "customize tab" kam by si uživatel mohl naskládat nástroje podle sebe)
kdybych to měl mít ještě v exploreru, tak by mi asi hráblo

krátký srovnání - řesili jsme, jak dosáhnout toho, aby si každej excel dokument otevřel vlastní okno a nebyly všechny v jednom
to se dělá upravením handle, tzn. akce kterou vyvolá otevření souboru a předání parametrů excelu
v XP to šlo udělat v libovolnym okně exploreru
kolega s Win7 už musel prohrabávat nastavení
a ocenil bych vaší odpověď, jak to mají Win8? tam už se musí rovnou do registrů, protože něco takovýho nemůže mít BFU klikací nebo co?
(taky by mě zajímalo, jak se na takovouhle věc používá ten interní wokenickej search, ptže sme na to nepřišli ani jeden)

Ribbon si můžeš v průzkumníku jednoduše schovat, je tam na to vždy ikonka, takže kdo nechce, tak o něm vůbec neví.

Co se týká Excelu, tak nevím, nemám nainstalovanej Office. Ale obecně, to je dost specifickej požadavek, trend je totiž opačnej, tzn. záložky, záložky, záložky, ne pro vše nový okno. Popravdě už si dneska nedovedu představit, že bych měl jednu aplikaci na liště Xkrát. Myslím že tenhle bordel už do našeho desetiletí nepatří :-) Win 7 to řešil správně, tzn. jedno okno, po najetí na aplikaci v liště se otevře nabídka se otevřenýma záložkama, Win 8 to má stejně.
Chtít opět vše otevírat v novým okně stavím na stejnou pozici jako lítat dneska v Evropě po lese a lovit mamuty.

Co se týká toho v závorce, tak to netuším o čem mluvíš.

Příspěvek upravil BariX, 20.11.2012, 21:53.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 20.11.2012, 22:45
Příspěvek #63


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(A.l.i.3.n @ 20.11.2012, 20:42) *
Musíš si uvědomit, že to je Hulán ... ten Microsoftu chválí každou sračku, kterou vydaj. Pokud nechválí W8, je něco šeredně špatně :)

Je pěkné, že si od Hulána vybereš jednu věc, která se ti hodí, protože jinak o Win8 klasicky píše strašně fanaticky. Nejlepší systém na světě, nejsluníčkovější, atp. Ale chápu, že pro tvé potřeby hejtu je právě jedna tahle věc tvým pilířem.
QUOTE(Qwwerty @ 20.11.2012, 21:31) *
ribbon je zrůdnost a to ti říkám jako člověk co ho používá v excel/word/outlook defacto denně (z hlediska office by bohatě stačil i prázdnej "customize tab" kam by si uživatel mohl naskládat nástroje podle sebe)
kdybych to měl mít ještě v exploreru, tak by mi asi hráblo

krátký srovnání - řesili jsme, jak dosáhnout toho, aby si každej excel dokument otevřel vlastní okno a nebyly všechny v jednom
to se dělá upravením handle, tzn. akce kterou vyvolá otevření souboru a předání parametrů excelu
v XP to šlo udělat v libovolnym okně exploreru
kolega s Win7 už musel prohrabávat nastavení
a ocenil bych vaší odpověď, jak to mají Win8? tam už se musí rovnou do registrů, protože něco takovýho nemůže mít BFU klikací nebo co?
(taky by mě zajímalo, jak se na takovouhle věc používá ten interní wokenickej search, ptže sme na to nepřišli ani jeden)

Ty vole, já teda nevím, co dělám špatně, ale v excelu kliknu na new, vyberu prázdný dokument a světe div se, otevře se v novém okně. Office 2013

Vůbec nechápu, co jsi myslel tím vyhledáváním.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 21.11.2012, 09:15
Příspěvek #64


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 13001
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Tož sem si to sosnul z drýmspárku plnou osmiček.

A ta sviňě mi nenabízí upgrade ze sedmiček se zachovánim nastavení a aplikací. Xiindlll... To to budu muset jako celý instalovat vole znova?


Mimochodem, užívejte si ševrežimu, v devítkách pro jistotu už žádnej desktop nebude.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 21.11.2012, 09:18.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 07.02.2013, 02:27
Příspěvek #65


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Tak jsem dneska zase nabootoval do Win8, kvuli dementnímu mfcr.cz a jejich javové aplikaci, která mimojiné vyžaduje IE (viz thread Kdy jste byly nasr...). Ten systém by nebyl tak spatny, kdyby neposrali Metro (resp. kdyby ho tam vůbec nedávali) .... vzdyt je to samej UI/UX fail. IE a vyhledávání Bing je taky pořád ještě stále sranda :))

Zkuste si třeba přes metro nainstalovat aktualizace systému a libovolnou z nich odškrtnout (aby se neinstalovala) ... chova se to uplne zmatene a nakonec vas to vyhodi do dekstopove aplikace :))

Kdyz uzivatel otevre na desktopu soubor ... napr PDF a hodi ho to do fullscreen metra, tak to je taky zazitek. ESC, ktere insinktivne zmackne imho vetsina uzivatelu nic nedela.

Prepinani mezi metro aplikacema jsem nejak nepobral ... resp nechapu, proc je to tak dementne udelane.

O totalni neprehlednosti polozek v nastaveni (podle ceho je to razene???, proc tam nejsou aspon ikonky???) jsem uz psal?



--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.Linux
příspěvek 07.02.2013, 04:53
Příspěvek #66


Člověk je autodestrukční systém přírody.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 935
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Štatl
ID: 131




8mičky jsem měl měsíc, už nikdy více


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 07.02.2013, 10:56
Příspěvek #67


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8294
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




Otázká zní, proč Alien řeší updaty přes Metro, proč PDF otevírá v Metru, proč má vůbec potřebu přepínat mezi Metro aplikacema (když je nechce používat,...)? :-)

Metro slouží na PC pro pro to stejný, pro co sloužil Start, teda spouštění aplikací (desktop aplikací). Kdo nechce, tak s ním víc nepřijde do styku, proto je tato kritika akorát samoúčelná :-) To je prostě jenom na volbě uživatele a pokud je uživatel blbej a používá to špatně, tak není chyba nikde jinde než v něm samotným :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 07.02.2013, 11:11
Příspěvek #68


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(BariX @ 07.02.2013, 10:56) *
Otázká zní, proč Alien řeší updaty přes Metro, proč PDF otevírá v Metru, proč má vůbec potřebu přepínat mezi Metro aplikacema (když je nechce používat,...)? :-)

Metro slouží na PC pro pro to stejný, pro co sloužil Start, teda spouštění aplikací (desktop aplikací). Kdo nechce, tak s ním víc nepřijde do styku, proto je tato kritika akorát samoúčelná :-) To je prostě jenom na volbě uživatele a pokud je uživatel blbej a používá to špatně, tak není chyba nikde jinde než v něm samotným :-)

No protože se to tam otevírá samo neasi ... otázka je proč když pracuju v desktopu a otevřu v průzkumníků PDF, proč se otevírá v Metru? Když chci Updatovat Windows, tak musim, tak metro se jeví jako nejrychlejsi moznost (je to hned pod settings). Kdyz bych to chtel updatovat bez metra, tak ani nevim jak. Vyhledavat Windows Update, Ovladaci Panely?

Metro je jako nahrazka Startu totalne na hovno. M$ misto toho, aby napad nekomu ukradl a jen ho trochu vylepsil (jak to delal drive) vymyslel nejakou vlastni slataninu a vubec se mu to nepovedlo. Meli pokracovat v kopirovani OS X, pridat "Start" podobny tomu v Ubuntu Unity a jen to vsechno postelovat. Jenze neeee, oni chteji ted vydelavat na tabletech, tak museji vsem posrat ovladani PC :))


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krusty
příspěvek 07.02.2013, 11:15
Příspěvek #69


everybody loves silken pussy
Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 5887
Registrován: 26.07.2004
Bydliště Prague
ID: 2338




QUOTE(A.l.i.3.n @ 07.02.2013, 11:11) *
No protože se to tam otevírá samo neasi ... otázka je proč když pracuju v desktopu a otevřu v průzkumníků PDF, proč se otevírá v Metru? Když chci Updatovat Windows, tak musim, tak metro se jeví jako nejrychlejsi moznost (je to hned pod settings). Kdyz bych to chtel updatovat bez metra, tak ani nevim jak. Vyhledavat Windows Update, Ovladaci Panely?

Metro je jako nahrazka Startu totalne na hovno. M$ misto toho, aby napad nekomu ukradl a jen ho trochu vylepsil (jak to delal drive) vymyslel nejakou vlastni slataninu a vubec se mu to nepovedlo. Meli pokracovat v kopirovani OS X, pridat "Start" podobny tomu v Ubuntu Unity a jen to vsechno postelovat. Jenze neeee, oni chteji ted vydelavat na tabletech, tak museji vsem posrat ovladani PC :))

nepoužívej windows a zůstaň u Linuxu, pak nebudeš mít problém s W8. Mám je od začátku co vyšly a fungují úplně normálně jak jsem očekával


--------------------
My důležití jsme. Doby, kdy jsme se tak snažili jenom vypadat, jsou nenávratně pryč
a vubec, my nejsme zadna opozice, my sme vetsinovej vzorek lidstva!

tak to jsme v pěkných sračkách velebnosti
好奇的貓
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 07.02.2013, 11:18
Příspěvek #70


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Krusty @ 07.02.2013, 11:15) *
nepoužívej windows a zůstaň u Linuxu, pak nebudeš mít problém s W8. Mám je od začátku co vyšly a fungují úplně normálně jak jsem očekával

Tak tys byl vzdycky fanatickej Windowsak. Porad pouzivas Windows i na servery a v mobilu? :) ... Jinak na Linuxu zase pro zmenu nic nefunguje, takze jedina volba na PC je OS X :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.Linux
příspěvek 07.02.2013, 11:29
Příspěvek #71


Člověk je autodestrukční systém přírody.


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 935
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Štatl
ID: 131




souhlasím s elijenem, nechci metro už jen proto, že když posunu blbě myš (rohy), tak na mě vyskočí nějaké prasárny, které vůbec nechci


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 07.02.2013, 11:31
Příspěvek #72


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8294
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(A.l.i.3.n @ 07.02.2013, 11:11) *
No protože se to tam otevírá samo neasi ... otázka je proč když pracuju v desktopu a otevřu v průzkumníků PDF, proč se otevírá v Metru? Když chci Updatovat Windows, tak musim, tak metro se jeví jako nejrychlejsi moznost (je to hned pod settings). Kdyz bych to chtel updatovat bez metra, tak ani nevim jak. Vyhledavat Windows Update, Ovladaci Panely?

Metro je jako nahrazka Startu totalne na hovno. M$ misto toho, aby napad nekomu ukradl a jen ho trochu vylepsil (jak to delal drive) vymyslel nejakou vlastni slataninu a vubec se mu to nepovedlo. Meli pokracovat v kopirovani OS X, pridat "Start" podobny tomu v Ubuntu Unity a jen to vsechno postelovat. Jenze neeee, oni chteji ted vydelavat na tabletech, tak museji vsem posrat ovladani PC :))

Tak asi něco děláš blbě, mně se PDF normálně otevírá v desktop Adobe Readeru (či jak se to jmenuje) - nikdy jsem nic okolo toho nenastavoval.

A když chceš do Ovládacích panelů, tak se tam dostaneš uplně stejnou cestou jako ve Startu - klik na win klávasu, napsat "ov", což najde ovládací panely a klik na enter. Zdaleka nejrychlejší způsob jak se Win7, tak i 8. Mnohem rychlejší než klikat v metru na settings a lozit do metro verzi Windows update.
Prostě to neumíš používat, ono Metro je o tom zvyknout si na jinej systém, kdo si na to zvykne, tak s tím pak nemá problém (naopak), kdo tomu nedá šanci a jde do toho od začátku s tím že je to na hovno a bude s tím bojovat, tak s tím holt bude bojovat :)

Příspěvek upravil BariX, 07.02.2013, 11:33.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krusty
příspěvek 07.02.2013, 11:42
Příspěvek #73


everybody loves silken pussy
Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 5887
Registrován: 26.07.2004
Bydliště Prague
ID: 2338




QUOTE(A.l.i.3.n @ 07.02.2013, 11:18) *
Tak tys byl vzdycky fanatickej Windowsak. Porad pouzivas Windows i na servery a v mobilu? :) ... Jinak na Linuxu zase pro zmenu nic nefunguje, takze jedina volba na PC je OS X :)

Na telefonu ne, na serverech ano, protože linux, ať už chceš nebo ne, neumí to co windows server a když to umí, tak to je taková pakárna, že ani zatvrzelí linuxáci to nechtěli dělat !!

QUOTE(.Linux @ 07.02.2013, 11:29) *
souhlasím s elijenem, nechci metro už jen proto, že když posunu blbě myš (rohy), tak na mě vyskočí nějaké prasárny, které vůbec nechci

Tohle řekne jen někdo, kdo neví jak to vypnout :)

Windows 8 se dokáže chovat jako klasický desktop, tak jak jej znáte z v7. Jen to chce trošku více hledat (bohužel)


--------------------
My důležití jsme. Doby, kdy jsme se tak snažili jenom vypadat, jsou nenávratně pryč
a vubec, my nejsme zadna opozice, my sme vetsinovej vzorek lidstva!

tak to jsme v pěkných sračkách velebnosti
好奇的貓
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 07.02.2013, 11:50
Příspěvek #74


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(Krusty @ 07.02.2013, 11:42) *
Na telefonu ne, na serverech ano, protože linux, ať už chceš nebo ne, neumí to co windows server a když to umí, tak to je taková pakárna, že ani zatvrzelí linuxáci to nechtěli dělat !!

Jake veci napriklad? :)


QUOTE
Tak asi něco děláš blbě, mně se PDF normálně otevírá v desktop Adobe Readeru (či jak se to jmenuje) - nikdy jsem nic okolo toho nenastavoval.

No ja tuplem nic nenestavoval. Proste se to tak otevira, nic blbe nedelam.

QUOTE
Prostě to neumíš používat, ono Metro je o tom zvyknout si na jinej systém, kdo si na to zvykne, tak s tím pak nemá problém (naopak), kdo tomu nedá šanci a jde do toho od začátku s tím že je to na hovno a bude s tím bojovat, tak s tím holt bude bojovat :)

Kdyby to zvykani si bylo vykoupene tim, ze mas lepsi system, ktery se lepe a rychleji pouziva, tak nic nerikam ... jenze to pripad W8 ocividne neni.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 07.02.2013, 11:52
Příspěvek #75


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8294
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




QUOTE(A.l.i.3.n @ 07.02.2013, 11:50) *
Kdyby to zvykani si bylo vykoupene tim, ze mas lepsi system, ktery se lepe a rychleji pouziva, tak nic nerikam ... jenze to pripad W8 ocividne neni.

Očividně je, což ti potvrdí asi každej uživatel W8 :-)
Nicméně, máš svoji pravdu a tu ti stejně nikdo nevymluví :-)

Příspěvek upravil BariX, 07.02.2013, 11:54.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stran(y): V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 2.05.24 - 06:51
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist