IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

2 Stran(y): V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Macbook Air
Šupex
příspěvek 13.04.2012, 12:08
Příspěvek #1


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




Zdravím,
přítel chce ségře koupit nový notebook a favoritem je Macbook Air. Měl bych pár dotazů na lidi, kteří se o počítače nikdy, ale opravdu nikdy nezajímali, počítač je pro ně jenom nástroj, jak napsat mail, něco ve wordu(officech), podívat se na film, poslechnout hudbu, zkontrolovat facebook, napsat někomu na icq, prohlížet fotky a jejich lehkou editaci(pravdepodobně jenom otočit).

Nejde mi o samotný hardware, páč tam není moc, co řešit, a vzhledem k tomu, jak vypadá její notebook po 4 letech, tak celohliníkové unibody by byl epic win. Postranní vstupy/výstupy jsou taky jedno, stejně nikdy nepoužila krome USB nic jiného. Nevadí ani nepřítomnost ethernetu, páč dva roky zpátky se ji nějakým zázrakem podařilo zkazit konektor na stávajícím notebooku a pokud mě paměť neklame, tak jsem ho stejně použil jenom já při prvotní instalaci, kdy jsme ještě doma neměli wifinu.

Jediné, co mě z hardwaru možná trochu znepokojuje je 11,6" displej. Je mi šumák, že je lesklý, ale ta velikost. Sám mám 13,3" a pracuje se mi na tom pohodlně a zvládám na tom všecky věci ve škole, ale nevím jestli 11,6" není už málo. Je pravda, že ten notebook má dostat až po státnicích, takže je dost možné, že se předešlý výpis aktivit zkrátí o office práce, ale zas to koukání na filmy a fotky :/ A 13,3" varianta stojí o osum litrů více, což mi zas příjde jako totální vyžírání peněz.

No ale hlavně mi jde o Mac OSX. Jak se vám přecházelo na OSX? Chápu, že si bylo třeba zvykat na jiné prostředí, ale zajímalo by mě, jak dlouho to trvalo. Na programy se asi ani ptát nebudu, páč OSX je na tom tak, že to není ani třeba řešit.

Na jednu stranu se mi ta představa líbí, páč by tam všecko fungovalo, bylo by to z mého pohledu relativně hodně bezúdržbové a jak znám ségru, tak by se jí dost líbil. Na druhou stranu nevím, jak rychle a jestli vůbec by si ona, typický příklad BFU, který mě volá, když jí vyskočí nějaké okýnko, zvykla na OSX.


Apple hateří pro jednou vypadnou a nebudou nic komentovat, dík.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 13.04.2012, 13:50
Příspěvek #2


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




jestli si chceš zkusit neoficiální OS X, tak Kalyway
možná dneska už budou i lepší imitace nebo by ses mohl pokusit rozjet přímo OS X ... na tohle sem si akorát vzpoměl, ptže sem to sám testoval

jinak dej si bacha na reklamace - Apple servis je u nás afaik jenom jeden, takže případný problémy skončí tam
sestřenici přišel Air zpátky se spodkem z nějakýho úplně jinýho a pak nemohla kupovat/aktivovat (dunno jak to funguje) software, ptže jí nesedělo nalepený seriový číslo
o tom, že servis závadu neodstranil netřeba mluvit (desce posralo teplotní čidlo a procesor pak běžel trvale vytíženej na 50%) - nezbývá než doufat, že dneska už tyhle nedostatky odstranili

Příspěvek upravil Qwwerty, 13.04.2012, 13:51.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BariX
příspěvek 13.04.2012, 14:57
Příspěvek #3


Presidents Club
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 8294
Registrován: 16.02.2005
Bydliště Štatl tatíček všech měst
ID: 5043




K té velikosti displeje, 11,6" mi přijde dostatečná velikost na sledování filmů, fotek a brouzdání na webu. Ono i na ten Office se to dá v klidu použít, pokud člověk přímo nepracuje s nějak moc velkýma tabulkama v Excelu, nebo nedělá stostránkový prezentace, na Word je to uplně v klidu.

Ale holt taky záleží na konkrétním člověku. Znám lidi co sebou budou tahat 17" i kdyby na tom měli používat jen kalkulačku a někdo bude zas radši nosit malou 11" (tam se řadím já). To je prostě o preferencích. Ale myslím že ženské by nemusel vadit malej displej, to spíš naopak.

Příspěvek upravil BariX, 13.04.2012, 14:59.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sakrblé
příspěvek 13.04.2012, 15:18
Příspěvek #4


consequences will never be the same
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4751
Registrován: 29.12.2005
Bydliště Brno
ID: 10315




Velikost displeje posuzovat nebudu, to ať si rozmyslí oni, jestli je to málo nebo ne... možná bych se podíval za kolik jsou jiný 13" ultrabooky, krom toho, že na to bude asi líp vidět, vleze se tam větší baterka, pokud teda není apple (resp. mac os x) to rozhodující.


na mac os x si zvyknou, pokud to nejsou takoví ti uživatelé, kterým vadí, když posune ikona internet exploreru a začnou říkat, že se jim rozbil počítač


--------------------
"no ja kdyz cumel na nejaky ty kradeny fotky z libka a videl co jsou ty maly kurvicky schopny nafotit, se dneska uz nicemu nedivim"
Conan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 13.04.2012, 15:47
Příspěvek #5


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




QUOTE(Qwwerty @ 13.04.2012, 14:50) *

Na ntb mi běží ve virtuálu hackintosh, ale to není ono a zas se mi to nechce instalovat přímo na disk. Ale mám představu, respektive vím o tom, jak to funguje a jak se to spravuje a příjde mi to docela intuitivní až na pár nedostatků.

No já tam žádnou nálepku na spodku nevidím. Ale vím taky hovno o tom, jak to funguje.



QUOTE(BariX @ 13.04.2012, 15:57) *

Říkala, že ta moje 13,3" se ji líbí, páč je právě mneší a lehčí narozdíl od její staré 15,6" kysňi, takže předpoklad je, že by jí to vadit nemuselo.

No a jelikož to má dostat po těch státnicích, tak tipuju, že na tom už moc věcí v excelu a powerpointu dělat nebude.

QUOTE(Sakrblé @ 13.04.2012, 16:18) *

No Apple je a není rozhodující. Navrhl jsem právě i 13" ultrabooky, případně 13" VAIO, ale její přítel už vypadá celkem rozhodnutě. Respektive on by klidně koupil něco jiného, ale ptal se mě jestli ten Apple má nějaký zásadní nedostatek a mě vlastně přišel na mysl jenom ten rozdíl Win/OSX.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PraRocky
příspěvek 13.04.2012, 22:37
Příspěvek #6


Fakof na to :-)


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 3767
Registrován: 21.03.2007
Bydliště Český Krumlov
ID: 20206




nevim přijde mi to malý, jablečný a hlavně zbytečně drahý a honit si triko jen prot že mac mekbůk. Když už tak bych si pořídil http://www.alza.cz/asus-n53sv-sx455v-d2330...mpan=heureka.cz , jelikož ta velikost "11" je fakt málo alespoň pro mě, občas dělám věci na tchánovo přítelkyni aceru aspire one a hrůza děs ta velikost.

Příspěvek upravil PraRocky, 13.04.2012, 22:40.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 14.04.2012, 07:14
Příspěvek #7


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE
Měl bych pár dotazů na lidi, kteří se o počítače nikdy, ale opravdu nikdy nezajímali, počítač je pro ně jenom nástroj, jak napsat mail, něco ve wordu(officech), podívat se na film, poslechnout hudbu, zkontrolovat facebook, napsat někomu na icq, prohlížet fotky a jejich lehkou editaci(pravdepodobně jenom otočit).

Jestli ho tvoje segra bude pouzivat prevazne na tyhle veci, tak ji 11" bude stacit a vsadim se, ze po par tydnech uz nebude chtit Windows nikdy videt. (OS X je vic BFU friendly).

Jinak Airy maji opravdu dobre displaye. 11" = 1366 x 768 / 13" = 1440 x 900


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sakrblé
příspěvek 14.04.2012, 11:59
Příspěvek #8


consequences will never be the same
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 4751
Registrován: 29.12.2005
Bydliště Brno
ID: 10315




air není drahej, resp. mezi ostatníma ultrabookama nijak nevybočuje (druhý vysvětlení je, že ultrabooky jsou drahý)

a air se kupuje právě kvůli tomu, že je malej (stejně jak všechny ultrabooky)... a v té nabídce mu konkuruje snad jen asus zenbook a možná ten od toshiby


--------------------
"no ja kdyz cumel na nejaky ty kradeny fotky z libka a videl co jsou ty maly kurvicky schopny nafotit, se dneska uz nicemu nedivim"
Conan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=FL=-felcar_cz
příspěvek 14.04.2012, 17:03
Příspěvek #9


drunk member
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 5441
Registrován: 02.03.2004
ID: 1133




jn, ja osobne nad airem taky uvazuju

btw: on si nekdo honi triko nad applem? :D ty vle prarocky nechodis nahodou diskutovat na idnes? :D


--------------------
Hele vole, kde mam káru!?! Bojler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bizziiik
příspěvek 14.04.2012, 19:48
Příspěvek #10





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 842
Registrován: 18.08.2007
Bydliště Jablonec
ID: 21877




11 bo 10,1 to už ji může rovnou pořídit Tablet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hugo_zly_muz
příspěvek 14.04.2012, 20:19
Příspěvek #11





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2610
Registrován: 18.12.2007
Bydliště Luka nad Jihlavou
ID: 23635




Nejsem sice nějakej hater apple jejich věci mám rád, ale sakra kdo třeba za tohle vyhodí 24 000 ? http://www.alza.cz/macbook-air-11-cz-d251585.htm - asi sem blbej, ale podle mě je to ta nejzbytečnější věc co existuje a jak napsal Biziiik to už je fakt snad lepší koupit Tablet


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bizziiik
příspěvek 14.04.2012, 21:38
Příspěvek #12





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 842
Registrován: 18.08.2007
Bydliště Jablonec
ID: 21877




Já bych třeba zkusil něco takového http://www.czc.cz/asus-eee-pad-transformer...&q-first=18
I když by mohl vadit Android, tak to může bejt velice zajímavá koupě.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Šupex
příspěvek 14.04.2012, 22:22
Příspěvek #13


Geekoviny. Ty jsou moje, i když jim vůbec nerozumím.
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 11618
Registrován: 06.03.2006
Bydliště Ostrava
ID: 13513




Boha, tak já nevím jestli člověk musí být debil nebo troll. Píšu někde něco o tabletech nebo Androidu? Ne, takže dík, za nic a gtfo.
QUOTE(-=FL=-felcar_cz @ 14.04.2012, 18:03) *
jn, ja osobne nad airem taky uvazuju

Jestli koupíš někdy v dohledné době, tak podej echo o tom, jak se přechází.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bizziiik
příspěvek 14.04.2012, 23:03
Příspěvek #14





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 842
Registrován: 18.08.2007
Bydliště Jablonec
ID: 21877




A ty jsi co za k*** takhle to musím říct.
Napsali jsme ti alternativu a jako notebook je to skvělá náhrada a je to prakticky totéž akorát bez klávesnice v tomhle případě klávesnice pomocí docu.
Napsal jsi, že hledá noťas a že přítel uvažuje o macbook a tohle má stejné využití jako notebook bo jako ultrabook a prakticky je to stejné, ale jenom se to jmenuje "tablet" s docem s klávesnicí.
Jestli nechceš na to slyšet i jiné názory, tak co tu sakra děláš. Rozhodně jsem nebyl OT a byl jsem k tématu a podal jsem návrh jestli se ti nelíbí jde to napsat normálně, takže si příště to tvoje gtfo víš co.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qwwerty
příspěvek 15.04.2012, 08:48
Příspěvek #15


Clinically Insane
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12928
Registrován: 18.05.2005
ID: 6539




QUOTE(Bizziiik @ 15.04.2012, 00:03) *
....

pořídit tablet s dockem a s Androidem a říkat tomu náhrada ultrabooku je komický :))
co se konstrukce týče, tak ten Air hliník je jednoznačně win

to že dneska se staví všechno tak, aby z toho bylo spotřební zboží je tady jasně vidět - proč asi vymizely klasický booky v kombinaci titan/magnézium?
protože to přežilo i když po tom člověk skákal a pak nebyla motivace jít a vyhodit prachy za novej ... např.


jedinou alternativu o který bych asi přemýšlel tak je 13'' XPS, jenže jeho základní varianta začíná cenou tam kde Air a full je 2x dražší

Příspěvek upravil Qwwerty, 15.04.2012, 08:57.


--------------------
When freedom is oulawed, only outlaws wil be free (⌐■_■)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stran(y): V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 16.04.24 - 09:48
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist