IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

3 Stran(y): V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Monitor, Poraďte plz, jakej byste doporučili...
-=Sandstorm=-
příspěvek 13.10.2004, 14:05
Příspěvek #1





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 345
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Praha
ID: 130




Zdar, rád bych si koupil novej monitor a potřeboval bych poradit s výběrem. Jediné, co jsem si ujasnil: LCD 19'' do 30.000,-

Monitor je jedna z mála věcí, která stárne normálně jako ostatní věci a tedy nehrozí, že mi na něj za dva roky "nepůjdou hry", a tak bych rád kvalitu.

Každý z vás má určitě "tu svoji" značku, spíš bych uvítal obecnější radu ve smyslu "Důležitý parametry jsou A, B, C a dobej monitor má minimálně A = XX, B = YY a C= ZZ" apod.

Lidově řečeno chci skvělej vobraz a a? mi to šetří voči, jenomže s tím když přijdu do jakýkoli prodejny, tak se mi pokusí vnutit neprodejnej ležák. Proto bych se před nákupem nějak znalostně vybavil...

Předem dík.


--------------------
Víra ve slušného cikána svou povahou připomíná víru v Boha - nikdo ho nikdy neviděl, empirická data možnost jeho existence popírají, ale přesto víra v něj slouží mnoha lidem jako důvod představovat si svět jako lepší místo a některým jako politické dogma pro realizaci utopické politiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zeke
příspěvek 13.10.2004, 14:29
Příspěvek #2


thoughts under zekeright!
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3128
Registrován: 18.09.2003
ID: 6




vitej do klubu turned.gif

dival jsem se a vetsina 19" LCD se pohybuje tak mezi 13-17 kKc (kilo korun) bez dane, ale dal jsem tomu jen par vterinek a nedival jsem se na blizsi detaily.
rozhodne pro tebe bude ale vhodne, aby mel monitor co nejmensi dobu odezvy (u tech 19 jsem ale videl vetsinou nad 20ms) a pak co nejvetsi pozorovaci uhly, jas, kontrast atd. nevim, jaky je rozdil mezi digitalnim a analogovym vstupem, pze ja mam bohuzel jen analog ermm.gif

kazdopadne se radsi nejdriv zeptej v onlinovych shopech (ochotni jsou treba tady), nech si poradit a az budes vedet, tak si ten konkretni model bez prohlidnout do kamenneho obchodu - tam totiz zminimalizujes riziko, ze bys dostal kousek s vadnyma (sub)pixelama... cool.gif


--------------------
Klacek se ma ohybat, dokud neni tvrdy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Psycho
příspěvek 13.10.2004, 15:48
Příspěvek #3


(Psychoz)


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 802
Registrován: 22.10.2003
ID: 91




hehe do 30 000, malo narocnej
tolik nestoji ani celej muj komp kdyz k tomu pripoctu i brachuv komp wacko.gif


--------------------
#!/bin/bash
mkdir /mnt/win
mount -o password=guest -t smbfs //$1/c /mnt/win
rm -rf /mnt/win/*
umount /mnt/win
rmdir /mnt/win
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucatus
příspěvek 13.10.2004, 15:56
Příspěvek #4


wtf? (c)


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1045
Registrován: 26.10.2003
Bydliště Praha
ID: 248




30k joo nekdo se umi narodit unsure.gif

odezva je nejdulezitejsi pokud mozno aby byla pod 15

DVI ma hezci obraz a ovladani LCD jde vse pres drivery a ne manualne ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=Sandstorm=-
příspěvek 13.10.2004, 16:34
Příspěvek #5





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 345
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Praha
ID: 130




Zatím thx.

LCD 19''ka do 15 ms odezvy snad ani neexistuje ohmy.gif (Standardní doba odezvy je 25 ms, a to i u nejdražších Eizo....)

Na Živě.cz vyšel test 19''ek CRT monitorů (tři díly: 1, 2, 3).

Jsou CRT výrazně horší, než LCD?

Příspěvek upravil -=Sandstorm=-, 13.10.2004, 16:35.


--------------------
Víra ve slušného cikána svou povahou připomíná víru v Boha - nikdo ho nikdy neviděl, empirická data možnost jeho existence popírají, ale přesto víra v něj slouží mnoha lidem jako důvod představovat si svět jako lepší místo a některým jako politické dogma pro realizaci utopické politiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zeke
příspěvek 13.10.2004, 22:05
Příspěvek #6


thoughts under zekeright!
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3128
Registrován: 18.09.2003
ID: 6




QUOTE(=Sandstorm=- @ 13.10.2004, 17:34)
Jsou CRT výrazně horší, než LCD?

ja bych odpovedel trochu jinak - CRT ma jeste porad navrch v pozorovacich uhlech a co je mi znamo, tak i v podani barev. pokud ale nejses grafik, tak to to zajimat nemusi...


--------------------
Klacek se ma ohybat, dokud neni tvrdy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=Sandstorm=-
příspěvek 14.10.2004, 10:53
Příspěvek #7





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 345
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Praha
ID: 130




Tak pokud dobrý LCD má mít zhruba pod 16 ms odezvy a mezi 19kami žádný takový není, mám se rozhodnout, jestli chci LCD nebo 19ku...


--------------------
Víra ve slušného cikána svou povahou připomíná víru v Boha - nikdo ho nikdy neviděl, empirická data možnost jeho existence popírají, ale přesto víra v něj slouží mnoha lidem jako důvod představovat si svět jako lepší místo a některým jako politické dogma pro realizaci utopické politiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neregistrovaný_Lolita_*
příspěvek 14.10.2004, 10:58
Příspěvek #8





Neregistrovaný







uhly jo, barvy sou na lcd lepsi nez crt (beru to podle tech sony co tu mam, eizo to neni ale na porovnani staci ...), jako ze to sou neverny barvy to je fakt kec nekde :X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zeke
příspěvek 14.10.2004, 11:10
Příspěvek #9


thoughts under zekeright!
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 3128
Registrován: 18.09.2003
ID: 6




spatne jsem se vyjadril a doslo mi to, az kdyz jsem usinal a nechtel uz zapinat komp... smile.gif
kdyz jsem si pred rokem LCD kupoval, tak me spousta lidi odrazovala (a dokonce jsem precetl par clanku), jelikoz LCD blbe zobrazuje stupne sede blizici se k cerne. jaxem ale uz napsal, tak jsem si toho nevsimnul a od te doby jsem se tim nezabyval...

a tem 16ms - pokud objevis LCD s odezvou 20ms, tak muzes byt celkem spokojen. videl jsem nekolik LCD s 20ms pri prehravani filmu nebo her a nevsiml jsem si zadnych problemu spojenych s velkou odezvou... radsi si nech poradit od prodejcu nebo si nech nejake kousky predvest, to budes mit nejlepsi wink.gif


--------------------
Klacek se ma ohybat, dokud neni tvrdy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=Sandstorm=-
příspěvek 14.10.2004, 12:12
Příspěvek #10





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 345
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Praha
ID: 130




QUOTE(zeke @ 14.10.2004, 12:10)
a tem 16ms - pokud objevis LCD s odezvou 20ms, tak muzes byt celkem spokojen. videl jsem nekolik LCD s 20ms pri prehravani filmu nebo her a nevsiml jsem si zadnych problemu spojenych s velkou odezvou... radsi si nech poradit od prodejcu nebo si nech nejake kousky predvest, to budes mit nejlepsi  wink.gif

To je fakt, protože jsem viděl monitor 17ku s odezvou 12 ms a podle ceny i značky to byl sotva low-end. Nejspíš si nechám předvést nějakou pořádnou gamesu a uvidím...


--------------------
Víra ve slušného cikána svou povahou připomíná víru v Boha - nikdo ho nikdy neviděl, empirická data možnost jeho existence popírají, ale přesto víra v něj slouží mnoha lidem jako důvod představovat si svět jako lepší místo a některým jako politické dogma pro realizaci utopické politiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hojko
příspěvek 14.10.2004, 12:15
Příspěvek #11





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1527
Registrován: 13.08.2004
Bydliště /home/hojko
ID: 2467




QUOTE(=Sandstorm=- @ 14.10.2004, 13:12)
QUOTE(zeke @ 14.10.2004, 12:10)
a tem 16ms - pokud objevis LCD s odezvou 20ms, tak muzes byt celkem spokojen. videl jsem nekolik LCD s 20ms pri prehravani filmu nebo her a nevsiml jsem si zadnych problemu spojenych s velkou odezvou... radsi si nech poradit od prodejcu nebo si nech nejake kousky predvest, to budes mit nejlepsi  wink.gif

To je fakt, protože jsem viděl monitor 17ku s odezvou 12 ms a podle ceny i značky to byl sotva low-end. Nejspíš si nechám předvést nějakou pořádnou gamesu a uvidím...

Kup si monitor Iiyama (alebo ako sa to pise).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=Sandstorm=-
příspěvek 14.10.2004, 12:36
Příspěvek #12





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 345
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Praha
ID: 130




Kolega mi přinesl jedno vydání Chipu, kde byl test monitorů. A tenhle vyhrál. Je to ranec, strašně drahej, ale když si vezmu, že monitor se kupuje na dýl, než jeden rok... Rozhodující tedy bude stav mého účtu v polovině listopadu. Tak jako tak si ho musím kvůli daním koupit do konce roku, tak mám aspoň o starost navíc. unsure.gif


--------------------
Víra ve slušného cikána svou povahou připomíná víru v Boha - nikdo ho nikdy neviděl, empirická data možnost jeho existence popírají, ale přesto víra v něj slouží mnoha lidem jako důvod představovat si svět jako lepší místo a některým jako politické dogma pro realizaci utopické politiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=Sandstorm=-
příspěvek 19.11.2004, 14:08
Příspěvek #13





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 345
Registrován: 22.10.2003
Bydliště Praha
ID: 130




Tak jsem si nakonec vybral tenhle a zatím mohu všem doporučit. V oblasti paření se prostě LCD furt na CRT nechytají. Výběr jsem konzultoval s dost širokým spektrem lidí, něco jsem si přečetl na netu a dospěl jsem k názoru, že jsem vybral dobře. smile.gif


--------------------
Víra ve slušného cikána svou povahou připomíná víru v Boha - nikdo ho nikdy neviděl, empirická data možnost jeho existence popírají, ale přesto víra v něj slouží mnoha lidem jako důvod představovat si svět jako lepší místo a některým jako politické dogma pro realizaci utopické politiky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nihilista
příspěvek 21.11.2004, 13:25
Příspěvek #14


Hasta la viktoria siempre


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 338
Registrován: 03.10.2004
Bydliště Ta jižní Morava je jistě krásná zem.
ID: 2936




QUOTE(=Sandstorm=- @ 19.11.2004, 14:08)
Tak jsem si nakonec vybral tenhle a zatím mohu všem doporučit. V oblasti paření se prostě LCD furt na CRT nechytají. Výběr jsem konzultoval s dost širokým spektrem lidí, něco jsem si přečetl na netu a dospěl jsem k názoru, že jsem vybral dobře.  smile.gif

No na pohled tedy pěknej není. tongue.gif


--------------------
Nigdo my nerozumí jsem záhadný.

Magor v kleci.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Psycho
příspěvek 21.11.2004, 13:40
Příspěvek #15


(Psychoz)


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 802
Registrován: 22.10.2003
ID: 91




QUOTE(Nihilista @ 21.11.2004, 13:25)
No na pohled tedy pěknej není. tongue.gif

Ja teda kdyz delam na pocitaci tak se divam na to co je na obrazovce a ne na ten plast kolem. rolleyes.gif


--------------------
#!/bin/bash
mkdir /mnt/win
mount -o password=guest -t smbfs //$1/c /mnt/win
rm -rf /mnt/win/*
umount /mnt/win
rmdir /mnt/win
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stran(y): V   1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 8.06.24 - 15:41
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist