IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

4 Stran(y): V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Windows 10, poznatky a ...
Slamb
příspěvek 20.07.2015, 02:24
Příspěvek #16



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




já bych to teda naopak všechno sloučil do jednoho novýho prostředí, ale střídmě biggrin.gif prostě aby se to pěkně přizpůsobovalo velikosti obrazovky, popř. aby se dala nastavit velikost klikatelnejch ploch - něco ve stylu google disku na webu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 20.07.2015, 09:57
Příspěvek #17


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (Slamb @ 20.07.2015, 03:24) *
já bych to teda naopak všechno sloučil do jednoho novýho prostředí, ale střídmě biggrin.gif prostě aby se to pěkně přizpůsobovalo velikosti obrazovky, popř. aby se dala nastavit velikost klikatelnejch ploch - něco ve stylu google disku na webu



Sorry, ale než budou windows webová stránka v bootstrapu, budem muset eště chvíli počkat.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 20.07.2015, 11:36
Příspěvek #18


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(BariX @ 19.07.2015, 22:45) *
paskvil, kterej se má snažit vyhovět všem. Prostě fail.

Presne tohle bylo prece Metro - plne UX kompromisu mezi mobilnim a desktop prostredim. Na tabletu jeste mozna OK, ale cpat to na desktop byl opravdickej fail. Od te doby, co jsme naposled flamovali jsem dokonce Win8 zacal pouzivat na praci a a ni po par mesicich jsem si nezvykl.

QUOTE
já bych to teda naopak všechno sloučil do jednoho novýho prostředí, ale střídmě biggrin.gif prostě aby se to pěkně přizpůsobovalo velikosti obrazovky, popř. aby se dala nastavit velikost klikatelnejch ploch - něco ve stylu google disku na webu

Responzivni design? Klidne. Do jiste miry kazdy OS uz responzivni je. Ale nechapu proc bych na desktopu mel pouzivat elementy, ktere jsou jasne urcene na mobilni zarizeni s malym displayem a bez podpory periferii.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 21.07.2015, 16:40
Příspěvek #19


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Pro mě je Úvodní obrazovka systému Windows 8.1 užitečným vylepšením oproti starším systémům. Je to evoluce 1D seznamu v nabídce Start starších systémů do 2D — namísto jednoho seznamu má člověk možnost mít několik vedle sebe vizuálně oddělených seznamů. Už nemusí mít v jednom šuplíku ponožky, trenky a kravaty, ale může si je roztřídit.

Úvodní obrazovka ve Win 8.1 se pokusila vnutit uživatelům PC namísto staré nabídky Start efektivnější způsob spouštění aplikací. Někdo tu možnost využil, někdo si ji neuvědomil, někomu je ukradená nebo ho obtěžuje.
Největší přínos Úvodní obrazovky je, dle mě, pro pokročilé uživatele a nejmenší pro obyčejné uživatele. Obyčejnej uživatel totiž buď neumí potenciál té obrazovky využít nebo o její využití nemá vůbec zájem, pač mu stačí někde jedna ikonka na spuštění webového prohlížeče, druhá na Word a třetí na Solitaire. To, co je v defaultním nastavení na té obrazovce, je tuna kravin, co tu obrazovku akorát znepřehledňujou.

Líbilo by se mi řešení, kdy by dali uživateli mnohem větší možnost nastavit si to, jak se budou zobrazovat části systému jako je Průzkumník nebo nabídka Start. Takže pokročilý uživatel by si to mohl vyladit k obrazu svému. No a pro toho obyčejného by mohlo být nachystáno několik hotových předvoleb zobrazení — např. něco jako úvodní obrazovka ve Win 8.1, něco jako klasická nabídka Start, něco jako nějaký inovativní experimentální způsob zobrazení. Zkrátka by bylo fajn, kdyby se uživatelů dalo vybrat z více možností.

Co se týče té nabídky Start ve Windows 10, tak když podráždím Google, tak se mi na screench ukazuje Start tak, že to bude možné mít jako mix klasické nabídky Start a Úvodní obrazovky. Nemáš ten Start jen omylem/nevědomě osekaný, Slambe?

Příspěvek upravil <Your>Father<CZ>, 21.07.2015, 16:49.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 21.07.2015, 22:07
Příspěvek #20



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




start osekanej nemám, jenom sem z tý pravý části vyházel připíchnutý aplikace, který stejně nepoužívám (takže všechny)
a to je ten problém - ta pravá část slouží jenom k připínání a mně víc vyhovovalo, když sem tam měl vybalený všechny nainstalovaný programy biggrin.gif
ale už si zvykám, navíc nahoře je hambáč pro rozbalení nejčastějc používanejch aplikací (který bych si třeba připíchnout moh), takže celkem pohoda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 22.07.2015, 00:58
Příspěvek #21


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Mě nenapadlo, že jsi takovej masochista, že si zobrazuješ všechny programy. :)

Já naopak převážně používám to připíchnutí. Pokud chci pustit něco, co nemám připíchnutý, tak to dám Hledat a spouštím tam — čtení hromady nudnýho textu mě nebaví, radši to za sebe nechávám dělat počítač.

Ve všech aplikacích mám několik stovek programů a aplikací. Několik desítek jich mám připíchnutých.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 22.07.2015, 04:10
Příspěvek #22



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




to neni žádnej masochizmus, nainstalovanejch jich mám jenom pár, všechny ostatní drobnosti portable biggrin.gif mně jenom přijde blbý, že místo toho, aby se mi všechno hezky rozprostřelo přes celou plochu, tak tam musim mít vlevo takovou nudli s posuvníkem, na w8.1 to vypadalo líp... ale já si zvyknu

Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 22.07.2015, 16:32
Příspěvek #23


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Dyť tam musí jít povolit "klasická osmičková startplocha (metro)", ne? Nebo vám to opravdu nutí nudli / klasický Start?


Jinak s tím připícháváním... taky jich tam mám pár píchlejch, ale příjde mi že lidskej mozek fakt funguje jinak. Skutečně to, co potřebuju mít pod zástupcem, mam normálně připnutý na liště na ploše, a co nevyužívám tak často, řeší ten jejich chytrej piš-hledátor případně zástupce na ploše.
Kdo OPRAVDU používá desítky programů tak, že je nutně potřebuje mít ihned přehledně přístupný? Nikdo... potřebujete jich tak 5-10. A to stačí normálně mrdnout na "start lištu"



Jinak, jestlipak víte o triku schovaném ve windows 8.1? Zkuste schválně kliknout na to jejich "jakobystart" tlačítko pravym čudlem :)

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 22.07.2015, 16:34.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 22.07.2015, 17:39
Příspěvek #24



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 22.07.2015, 17:32) *
1) Dyť tam musí jít povolit "klasická osmičková startplocha (metro)", ne? Nebo vám to opravdu nutí nudli / klasický Start?
2) Jinak, jestlipak víte o triku schovaném ve windows 8.1? Zkuste schválně kliknout na to jejich "jakobystart" tlačítko pravym čudlem :)

1) no existuje malá nabídka start a velká nabídka start... malá je cca stejně malá jako ta ve w7, velká je ta na mym screenu o něco vejš
2) když cvaknu pravym myšítkem na w8.1/10, tak tam mám vypnutí / restart a spoustu užitečnejch odkazů, mělo by tam bejt i něco jinýho? eh-smiley.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 22.07.2015, 18:00
Příspěvek #25


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




No já myslel že ta velká je jako fosmičkách.

Jo, todle. Fíčura, skoro nikdo o ní neví... šikovný quick odkazy.

Příspěvek upravil Slamb, 22.07.2015, 18:22.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 23.07.2015, 09:13
Příspěvek #26


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Samozřejmě jediněj správnej způsob spouštění programů je přes hledání. Pokud to děláte jinak, tak se nemůžete nazývat "pokročilý uživatel". Před Win8 to tuším nešlo skoro vůbec ve Win8 to jakžtakž jde, ale hledání je dost hloupé a pomalé. Win10 v tomhle konečně kopíruje OS X a vypadá použitelně (i když spotlight v OS X my pořád přijde tak nějak rychlejší, lepší).



--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 23.07.2015, 22:12
Příspěvek #27


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 23.07.2015, 10:13) *
Samozřejmě jediněj správnej způsob spouštění programů je přes hledání. Pokud to děláte jinak, tak se nemůžete nazývat "pokročilý uživatel". Před Win8 to tuším nešlo skoro vůbec ve Win8 to jakžtakž jde, ale hledání je dost hloupé a pomalé. Win10 v tomhle konečně kopíruje OS X a vypadá použitelně (i když spotlight v OS X my pořád přijde tak nějak rychlejší, lepší).

Pičovina. Lidskej mozek je dělanej aby si pár věcí pamatoval, a na těch pár věcí tam má bejt zástupce..


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 23.07.2015, 22:27
Příspěvek #28


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 23.07.2015, 23:12) *
Pičovina. Lidskej mozek je dělanej aby si pár věcí pamatoval, a na těch pár věcí tam má bejt zástupce..
.
Jenže k tomu zástupci se musíš nejdřív nějak dostat. Já, když chci otevřít Chrome, tak zmáčknu 4 klávesy a mám to. Navíc nikdy nedokážeš odhadnout kdy jakou aplikaci budeš potřebovat (a pro které vytvářet zástupce). Já jich mam nainstalovaných něco kolem 100 a pokaždé hledat zástupce by byl dost slušný oser.


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marx^
příspěvek 25.07.2015, 13:06
Příspěvek #29





Skupina: Uživatel
Příspěvků: 1825
Registrován: 30.04.2006
ID: 14645




Jak to máte s driverama? Jde provizorně jet na 8.1 než sebou kluci od Asusu pohnou?


edit: ty píčo, ono mi to ty drivery na pozadí samo stahuje a instaluje, pro BFU je to určitě pěkný, ale preferoval bych nedozvědět se to přes taskmgr :D

Příspěvek upravil Marx^, 25.07.2015, 13:27.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 25.07.2015, 15:49
Příspěvek #30



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




btw #1 - práce s oknama je na w10 úplně boží biggrin.gif jak se to všechno přichytává a dá se to rozdělit i na čtvrtky, navíc zbytek aplikací se hodí do zbejvající volný plochy thumbsupsmileyanim.gif
btw #2 - to by mě zajímalo, co je tohle za vopičárnu dizzy.gif normální disk v počítači (jeden ze dvou nesystémovejch) a byla u něj tahle možnost... než sem to vypnul, tak se často stávalo, že nešlo pracovat s jeho obsahem (vytížení 100%), čekalo se i několik minut na otevření souboru atd. eh-smiley.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stran(y): V  < 1 2 3 4 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (1 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 16.04.24 - 06:56
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist