IPB

Vítejte ( Přihlášení | Registrace )

497 Stran(y): V  « < 491 492 493 494 495 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Share your happiness..., Re: kdy jste byli opravdu na*rani?
Hodnocení 3 V
<Your>Fath...
příspěvek 05.02.2016, 12:07
Příspěvek #7381


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Nuže, pořídil jsem si GTX 960.

Demontoval jsem starou kartu, rozbalil novou a asi 5 minut se snažil zasunout kartu do slotu. Chtělo to trochu umění, vlastně hrubé síly, abych ohnul základní desku a kartu do slotu zasunul aniž bych při tom vysunul operační paměti. Když jsem se chtěl kartu přišroubovat k bedně, tak mi zapadl šroubek, takže jsem musel kartu vyndat a proces se zasouváním opakovat. Když byla karta nainstalována, tak jsem chtěl zapojit kabel od monitoru, ale uvědomil jsem si, že můj monitor má pouze vstup D-Sub a karta jen HDMI, DVI a Display Port.
Takže jsem kartu opět vyndal, vložil starou, v BIOSu aktivoval integrovanou v procesoru, vyndal starou, vložil novou a začal používat integrovanou. Další den jsem si koupil redukci z DVI na D-Sub, deaktivoval integrovanou a začal používat onu GTX 960.

Zkusil jsem si zahrát Planet Side 2, ale trvalo mi hodinu než jsem vyřešil problém, kdy hra nastavovala 2x vyšší obnovovací frekvenci než kterou zvládá monitor. Ale výsledek je skvělý, 75 FPS při nastavení grafiky 'Ultra high'.

Taky jsem nakoupil dohromady za 7 $ hry Call of Juarez: Gunslinger, Grow Home, Rayman Origins, Far Cry 3, Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, and Assassin’s Creed Chronicles: China.
Nemám je ale kam nainstalovat. :))


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 07.02.2016, 20:51
Příspěvek #7382


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (<Your>Father<CZ> @ 05.02.2016, 12:07) *
Nuže, pořídil jsem si GTX 960.

Demontoval jsem starou kartu, rozbalil novou a asi 5 minut se snažil zasunout kartu do slotu. Chtělo to trochu umění, vlastně hrubé síly, abych ohnul základní desku a kartu do slotu zasunul aniž bych při tom vysunul operační paměti. Když jsem se chtěl kartu přišroubovat k bedně, tak mi zapadl šroubek, takže jsem musel kartu vyndat a proces se zasouváním opakovat. Když byla karta nainstalována, tak jsem chtěl zapojit kabel od monitoru, ale uvědomil jsem si, že můj monitor má pouze vstup D-Sub a karta jen HDMI, DVI a Display Port.
Takže jsem kartu opět vyndal, vložil starou, v BIOSu aktivoval integrovanou v procesoru, vyndal starou, vložil novou a začal používat integrovanou. Další den jsem si koupil redukci z DVI na D-Sub, deaktivoval integrovanou a začal používat onu GTX 960.

Zkusil jsem si zahrát Planet Side 2, ale trvalo mi hodinu než jsem vyřešil problém, kdy hra nastavovala 2x vyšší obnovovací frekvenci než kterou zvládá monitor. Ale výsledek je skvělý, 75 FPS při nastavení grafiky 'Ultra high'.

Taky jsem nakoupil dohromady za 7 $ hry Call of Juarez: Gunslinger, Grow Home, Rayman Origins, Far Cry 3, Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, and Assassin’s Creed Chronicles: China.
Nemám je ale kam nainstalovat. :))



Youuuu grew old, weeeak and sloooow......

Takovýdle fejly se můžou dít codařovi v třinácti. Dej si dvacet kliků za trest.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 07.02.2016, 21:00
Příspěvek #7383


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Hm, já si za těžký prachy koupil GTX 970 a hraju na něm jen cca 1x týdně League of Legends biggrin.gif


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 15.02.2016, 23:10
Příspěvek #7384


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Na trhu není dobrý 4K IPS monitor vhodný pro hry! To už se mi dlouho nestalo aby trh prostě něco neměl... a ejhle!

Takovejch pěknejch kousků s tim QHD rozlišenim je, 144hz, g-sync a podobný ftákoviny, a IPS taky, ale... ALE! 4K, nic. Samý volezlý TNko nebo nějaký nedůvěryhodný IPS...


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 16.02.2016, 04:13
Příspěvek #7385



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




a co tenhle? eh-smiley.gif
http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-p2415q/#!o=2
https://pcmonitors.info/reviews/dell-p2415q/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 16.02.2016, 08:25
Příspěvek #7386


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (Slamb @ 16.02.2016, 04:13) *

Zapoměl jsem dodat že 24 palců nepovažuju za 4K monitor, ale za chorobný výplod hořečnantých bláznů. A navíc, to GTG - 6 nebo 8 ms. To znamená že to bude eště horší... to prostě furt neni na hry.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 16.02.2016, 13:16
Příspěvek #7387


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




Mgr. W3N4

A uz na skolu uplne kaslu! KONEC.

Stejne, kdyz si uvedomim, ze jsem tady zacal psat, kdyz jsem zacinal na stredni skole.. a ted uz koncim s vysokou skolou, to uz je dlouho. Skoro by mi slza ukapla. Radej se pujdu ozrat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
<Your>Fath...
příspěvek 16.02.2016, 14:08
Příspěvek #7388


Der Draufgänger
Ikona skupiny

Skupina: GP admin
Příspěvků: 4503
Registrován: 04.09.2004
Bydliště rodný kraj Johna Kennedyho
ID: 2655




Gratuluju!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slamb
příspěvek 16.02.2016, 15:00
Příspěvek #7389



Ikona skupiny

Skupina: GP Support
Příspěvků: 6437
Registrován: 20.02.2005
Bydliště Praha
ID: 5109




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 16.02.2016, 08:25) *
Zapoměl jsem dodat že 24 palců nepovažuju za 4K monitor, ale za chorobný výplod hořečnantých bláznů. A navíc, to GTG - 6 nebo 8 ms. To znamená že to bude eště horší... to prostě furt neni na hry.

uváděná odezva přece nemá s tou reálnou nic společnýho
proč by to byl výplod bláznů? eh-smiley.gif 24" je sice menší velikost, ale aspoň ta jemnost displeje už je na přijatelnější úrovni
ale jestli je libo větší, tak třeba tenhle by na tom měl bejt podobně http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-p2715q/#!o=2
a jestli obrovskej, tak tenhle http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-up3216q/#!o=2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 16.02.2016, 19:16
Příspěvek #7390


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




Počkat, 24" je moc malé nebo moc velké? Mě to příjde jako hraniční velikost a větší už bych nechtěl, protože bych musel celý den kroutit krkem aby se z jedné strany mohl podívat na druhou.

QUOTE
uváděná odezva přece nemá s tou reálnou nic společnýho

No ono je u těch IPS monitorů docela znát, když mají velkou odezvu. Hlavně teda u FPS her.

QUOTE
Na trhu není dobrý 4K IPS monitor vhodný pro hry! To už se mi dlouho nestalo aby trh prostě něco neměl... a ejhle!

Hlavně není grafárna, co by 4K hry pořádně utáhla (za normální cenu)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 16.02.2016, 21:40
Příspěvek #7391


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (W3N4 @ 16.02.2016, 13:16) *
Mgr. W3N4

A uz na skolu uplne kaslu! KONEC.

Stejne, kdyz si uvedomim, ze jsem tady zacal psat, kdyz jsem zacinal na stredni skole.. a ted uz koncim s vysokou skolou, to uz je dlouho. Skoro by mi slza ukapla. Radej se pujdu ozrat.


Gratulace. Taky sem byl naměko. Éra skončila... nová éra přikovanosti v práci ke stolu za mrzkej peníz začíná :D

QUOTE (Slamb @ 16.02.2016, 15:00) *
uváděná odezva přece nemá s tou reálnou nic společnýho
proč by to byl výplod bláznů? eh-smiley.gif 24" je sice menší velikost, ale aspoň ta jemnost displeje už je na přijatelnější úrovni
ale jestli je libo větší, tak třeba tenhle by na tom měl bejt podobně http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-p2715q/#!o=2
a jestli obrovskej, tak tenhle http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-up3216q/#!o=2


má i nemá. Ta recenze pod tim to celkem potvrzuje. Prostě to neni.... vono. Ne že by se nedalo, a ne že bych někdy v životě měl něco lepšího než 61hz LCD monitor, ale jsem na to punktlich. Na velkym displeji nemá cenu smažit střílečky pokud ta odezva není prostě lepší. je to akorát k bolení hlavy a vzteku. NečtyřiK pořádný monitory to maj lepší.


QUOTE (A.l.i.3.n @ 16.02.2016, 19:16) *
Počkat, 24" je moc malé nebo moc velké? Mě to příjde jako hraniční velikost a větší už bych nechtěl, protože bych musel celý den kroutit krkem aby se z jedné strany mohl podívat na druhou.


No ono je u těch IPS monitorů docela znát, když mají velkou odezvu. Hlavně teda u FPS her.


Hlavně není grafárna, co by 4K hry pořádně utáhla (za normální cenu)


--- Pánové, 24 palců je pro 4K naprostej nesmysl. Pro koho by byla? Grafika? Ten ocení větší plochu. Hráče? Ten ocení taky větší plochu - beze ztráty rozumný jemnosti. A na filmy? No tak tam čim větší displej tim lepší bez debat.
Jemnost při zachování malý úhlopříčky není takové plus, s ohledem na náklady ve financích a hlavně výkonu grafárny, aby to uhnala. Ve hrách na 24 nepoznáte rozdíl mezi 4K a QHD a vo tom to je. A i kdybyste poznali, nebude to takovej rozdíl aby to ospravedlnil.
Větší dipslej, tak 28-32 je na tohle ideální. Krásnej obraz, zabírá většinu zornýho pole, kroutit hlavou za tim nemusíte a požitek je lepší.

No a grafárny na to nedozrály sice ještě, ale teď v letě snad dozrajou, vypadá to slibně.


PS: pro PC je podle mě ten limit velikosti monitoru na stole fakt tak nějak u těch 28-32 palců. Pokud by nerostly do vejšky, tak se dá ještě přidat na šířce, tam by klidně mohly bejt ještě dvakrát takový než jsou při 16:9. Ostatně takový ultraširoký už se i dělaj, a docela mě to láká. Ale zatim to nechci, páč na práci je to naprd - protože software na to neni připravenej. Takovej monitor by musel mít virtuální konce monitorů a pásma, aby se vokna mohly snadno škálovat. Mít takovej word otevřenej v maximalizovanym vokně na ultrawide monitoru je kravina a nepraktický.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 16.02.2016, 21:46.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 16.02.2016, 21:57
Příspěvek #7392


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




Hahahaha, HAHAHA HAHAHAmy o vlku.... a na gameparku je odkaz zrovna na recenzi. Určitě mi četli myšlenky.

Tak TOHLE je konečně něco o čem mluvim a co mi tu chybí....
http://lcd-monitory.heureka.cz/asus-pg27aq/

a vůbec ta recenze nemá špatný kousky.
http://www.cnews.cz/recenze/recenze-asus-r...ru-s-ips-g-sync



Jen ta cena je teda dost mastná. Ale tak což... třeba kapku klesne do toho léta (aby nestoupla).

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 16.02.2016, 21:59.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A.l.i.3.n
příspěvek 16.02.2016, 22:15
Příspěvek #7393


Om ňom ňom ...


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 8888
Registrován: 19.11.2003
ID: 516




QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 16.02.2016, 21:40) *
Pánové, 24 palců je pro 4K naprostej nesmysl. Pro koho by byla?

Pro mě. Celý den koukám na písmenka a čím ostřejší, tim lepší.

U 24" monitoru už fakt je cítit, že podívat se na jeden okraj obrazovky a pak druhej, aniž bych při tom pohnul hlavou, neni uplně pohodlné. A to ani není ultra-wide - ten mám v kanclu a nepoužívám ho, protože je mnohem pohodlnější pracovat na 13" MacBooku. Mít 2 aplikace otevřené vedle sebe je uplně na nic. Víc času bych ztratil ježděním myši z jednoho konce na druhý, než prací ...

Podle mě je na práci ideální 15" retina :)


--------------------
- dope
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I-I.e.r.g.o.t.I-...
příspěvek 16.02.2016, 22:21
Příspěvek #7394


Truth prevails, and that's why we lose
Ikona skupiny

Skupina: Guru
Příspěvků: 12999
Registrován: 02.03.2005
Bydliště Kdo neměl svého tuku, upadl lichvě v šanc.
ID: 5250




QUOTE (A.l.i.3.n @ 16.02.2016, 22:15) *
Pro mě. Celý den koukám na písmenka a čím ostřejší, tim lepší.

U 24" monitoru už fakt je cítit, že podívat se na jeden okraj obrazovky a pak druhej, aniž bych při tom pohnul hlavou, neni uplně pohodlné. A to ani není ultra-wide - ten mám v kanclu a nepoužívám ho, protože je mnohem pohodlnější pracovat na 13" MacBooku. Mít 2 aplikace otevřené vedle sebe je uplně na nic. Víc času bych ztratil ježděním myši z jednoho konce na druhý, než prací ...

Podle mě je na práci ideální 15" retina :)

Takový jako ty já znám. Apláci a úchyláci.
Já mam teda v práci tři monitory, dva fullHD... hmm.. tak dvaadvacítky (nebo čtyřia?) plus displej otevřenýho notese v dokyně. A tudle se mi stalo že mi to nestačilo.
Ale programovat bez dvou monitorů si už ani neumim rozumně představit. Ježdění myší je nic proti tomu jak nesnášim přepínání mezi voknama pod sebou. Navíc si hovno pamatuju, takže to musim všecko vidět vedle sebe abych nezapoměl co bylo na tom okně ze kerýho sem se zrovna přepnul.

Příspěvek upravil I-I.e.r.g.o.t.I-I, 16.02.2016, 22:23.


--------------------
Vzestup zla
Go to the top of the page
 
+Quote Post
W3N4
příspěvek 17.02.2016, 21:12
Příspěvek #7395


i = i++;


Skupina: Uživatel
Příspěvků: 2191
Registrován: 14.05.2007
ID: 20694




QUOTE (<Your>Father<CZ> @ 16.02.2016, 14:08) *
Gratuluju!

Dik!
QUOTE (I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 16.02.2016, 21:40) *
Gratulace. Taky sem byl naměko. Éra skončila... nová éra přikovanosti v práci ke stolu za mrzkej peníz začíná :D

Dik. Jo, presne tak, jedna era skoncila, nova zacina. Prestoze teda ale uz asi skoro 4 roky pracuju, a tedy se toho pro me moc nezmeni, tak stejne je ten pocit z ukonceni skoly takovy zvlastni :)
QUOTE (I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 16.02.2016, 22:21) *
Takový jako ty já znám. Apláci a úchyláci.
Já mam teda v práci tři monitory, dva fullHD... hmm.. tak dvaadvacítky (nebo čtyřia?) plus displej otevřenýho notese v dokyně. A tudle se mi stalo že mi to nestačilo.
Ale programovat bez dvou monitorů si už ani neumim rozumně představit. Ježdění myší je nic proti tomu jak nesnášim přepínání mezi voknama pod sebou. Navíc si hovno pamatuju, takže to musim všecko vidět vedle sebe abych nezapoměl co bylo na tom okně ze kerýho sem se zrovna přepnul.

Taky takove znam a taky to vubec nechapu. 15" by mi na praci absolutne nestacilo. Taky mam v praci tri monitory i kdyz teda ten monitor na notebooku nepouzivam a mam ho permanentne zavrenej. Doma mam Dell U2515H a jsem hodne spokojeny. Jen ty pozorovaci uhly by mohly byt lepsi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

497 Stran(y): V  « < 491 492 493 494 495 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Uživatel(é/ů) pročítá toto téma (2 neregistrovaných a 0 anonymních uživatelů)
0 registrovaní:

 



RSS Lo-Fi verze Dnes je: 25.04.24 - 11:28
Darkness Skin by Danellis. Converted by New Horizon Skins.
Toplist