Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: Auta
GamePark.cz fórum > Fórum > Mimo mísu
Stran: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58
-=FL=-felcar_cz
troll detected
John_Lenon
QUOTE(-=FL=-felcar_cz @ 07.11.2010, 18:35) *
dodatek:

ten intelektuální průjem sis moh odpustit. :) točim se na tom, protože sem v práci a kopu se radši do řiti, než abych něco dělal.

No mazda.... Drahý to bylo no, ale tak opravy třeba, prasklej synchron na trojce (dementi mi vyměnili celou převodovku, naštěstí záruka), destičky ve 40, olej klasika, prasklej držák přívodu sání do turba, netěsnilo turbo, nesvítí zpětný světlo a podle toho co mi řikali, pokud nebudu držet zpátečku v kvaltu tak ani nikdy svítit nebude (rozumněj vyvaklanej kontakt), výměna turba, sere se katalyzátor a odcházej vstřiky ( a sme zase u tý nafty že...) Jinak přetlačovanou s dacii v Modřanech do poruch nepočítám a ty desky a olej jen aby se neřeklo. Jo a vypálená izolace pod kapotou...


S hondou mám jen jednu zkušenost a to že minulá generace civicu mě zradila v alpách, když mi zamrz vstřik.... (opět nafta.... braná na rakouský OMV)
-=FL=-felcar_cz
tak desticky to je spotrebak, stejne tak volej ;D

ad drzeni kvaltu, jakoze to musis tu zpatecku tam drzet primacklou aby to svitilo, chapu to spravne?

vymena turba? co s nim bylo? zadreny? s jakym najezdem? nechavas turbo vydechnout nez chcipnes motor? nebo na frajera z dalnice sjedes k pumpe a hned to zdechnes? ;)
John_Lenon
QUOTE(-=FL=-felcar_cz @ 07.11.2010, 20:10) *
tak desticky to je spotrebak, stejne tak volej ;D

ad drzeni kvaltu, jakoze to musis tu zpatecku tam drzet primacklou aby to svitilo, chapu to spravne?

vymena turba? co s nim bylo? zadreny? s jakym najezdem? nechavas turbo vydechnout nez chcipnes motor? nebo na frajera z dalnice sjedes k pumpe a hned to zdechnes? ;)

jo z tou zpátečkou to chápeš správně, prej je to nějak nevyměnitelný, nebo vyměnitelný to je, jenže by se musel měnit nějakej komponent, co je součáští převodovky a to je zbytečně drahá sranda.

Turbo nechávám vydechnout klasicky. na benzinu jezdim většinou před nájezdem na dálnici, takže v tom by problém bejt neměl.... Jak v plzni, tak v praze zajíždim autem do centra, tak má snad času na odfrknutí dost.

Jinak co s nim přesně bylo ti neřeknu, páč tahle konkrétní oprava proběhla v mý nepřítomnosti.







Pospa
Něco málo z oblasti koncernu.

Já kdybych měl vybírat auto pro svoji přítelkyni, tak zohledním hlavně aspekty typu - kam by s tím autem jezdila a co by vozila.

VW Polo - pokud by jezdila pouze po městě a sama
Škoda Fabia - pokud by jezdila po městě, sama, ale občas by vyjela i někam dál a s někým
VW Golf - kamkoliv s kýmkoliv
Škoda Octavia - kamkoliv s kýmkoliv

S tím, že například moje sestra prodávala tři roky starý Polo za cca 170k - myslím, že seženeš moc pěkný kusy za hodně dobrý ceny a pro ženskou je to výborný. Fabie se dají sehnat všeobecně za hodně dobrý ceny a je to taky pro ženu ideální. Golfy jsou sice předražený, ale za 150k koupíš hodně zachovalou čtyřku, která poslouží dlouho. Mno a Oktávky všichni znáte, netřeba představovat, ale nevím, jestli by to tvoje mladá využila, neznám ji.

A motor? Do fábie a Pola 1.3ku. Do Golfa a Oktávky 1.6ku. S tím si žena naprosto vystačí, bude ji to žrát s klidnou nohou na plynu 7 a bude š?astná.


http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=52&t=172072
-=FL=-felcar_cz
ta 1.2ka se 40 kw je nejakej joke? ;)
Pospa
motor ze stodvacítky stále funguje no
John_Lenon
HTP - hovno to pojede...
Sawier
tak zitra zaverecne zkousky v autoskole, bude prdel :D
lllllllllll
Dneska sme byli asi po 3 bazarech a toto docela zaujmulo... 1. majitel, servisní knížka. Jo snad už nejdřív budu nějakýho takovýho fešáka řídit cool.gif

http://tokra.najednou.cz/sindex.php?idvyrb...&akc=detail
Hugo_zly_muz
Já sem myslel že si neska zajedu pěkně pro Cougárka ... Borec volal že máme přijet, tak du kvůli tomu dřív ze školy a když dojedu dom skoro o 10 minut pozdějc tak ten dement zavolá že je auto prodaný.. tak jako kde to sme...
lllllllllll
Tak v pátek si jdu pro Opel Astra Caravan 1,6 rolleyes.gif
-=FL=-felcar_cz
a to je dobra zprava, nebo ne?

jakej rok??

aby to melo aspon pozink kastli...
lllllllllll
QUOTE(-=FL=-felcar_cz @ 22.11.2010, 22:47) *
a to je dobra zprava, nebo ne?

jakej rok??

aby to melo aspon pozink kastli...

1999. Pozinkovaný to je, akorát to je u jednohokola trochu sedřený. Taky nefunguje klimatizace a potřebuje vyměnit koncovka výfuku, ale jinak v pohodě. Na nový nemám whistle.gif
Pospa
základ dobrej, to už je ta nová astra, nebo ještě ta stará škaredá?
John_Lenon
tehdá se to kulatý snad už jmenovalo astra classic.

Tak nám už krásně sneží a já nemám přezuto, hlavně že se mi od pátku válej na zadních sedadlech...
lllllllllll
Nová
lllllllllll
Tak už mi stojí dole na parkovišti :)
Pospa
Fotky, koníky, obsahy, výbavy...
lllllllllll
Opel Astra 1,6i 16V 74kW


Na léto mám liťáky
Pospa
Moc ses teda nerozepsal, ale to asi přijde až s časem. Každopádně si myslím, že si zvolil dobrou motorizaci. Já mám třeba taky 1.6, i když samozřejmě starší a slabší, ale do města je to úplně akorát. Potřebnej výkon na semafory to má.

Proč si zvolil kombíka? Jak to budeš financovat, jestli se můžu zeptat...
lllllllllll
QUOTE(Pospa @ 27.11.2010, 10:19) *
Moc ses teda nerozepsal, ale to asi přijde až s časem. Každopádně si myslím, že si zvolil dobrou motorizaci. Já mám třeba taky 1.6, i když samozřejmě starší a slabší, ale do města je to úplně akorát. Potřebnej výkon na semafory to má.

Proč si zvolil kombíka? Jak to budeš financovat, jestli se můžu zeptat...

Zatím se do toho auta sám musím vžít... zatím sem s ním jenom včera večer dojel dom a to je všechno.

Kombika kvůli tomu, že s tím budu jezdit do školy (80km), s čímž souvisí financování i to, proč sem si zvolil kombika. Nebudu jezdit sám, na benzín se budem skládat, ale kvůli tomu taky potřebuju, aby bylo velký, aby se do toho vlezli všichni i s bagáží.


Akorát je pro mě zatím docela nezvyk ten benziňák, na autoškole sem jezdil s dieselem, a to je trochu jiná práce s plynem a se spojkou, než u tohoto...


Jinak má to ABS, 2 airbagy, palubní "počítač", elektrický okna (vepředu), elektrický ovládání zrcátek, zámek šaltrpáky...
A jak už sem psal mám k tomu zimní i letní pneu s litýma kolama.
Hiroko
QUOTE(lllllllllll @ 27.11.2010, 10:24) *
Akorát je pro mě zatím docela nezvyk ten benziňák, na autoškole sem jezdil s dieselem, a to je trochu jiná práce s plynem a se spojkou, než u tohoto...

Na to, že máš vpodstatě nulové zkušenosti, to popisuješ jako kdybys byl závodní jezdec co přesednul z GT na formule.
lllllllllll
QUOTE(Hiroko @ 27.11.2010, 12:12) *
Na to, že máš vpodstatě nulové zkušenosti, to popisuješ jako kdybys byl závodní jezdec co přesednul z GT na formule.

Ty seš kráva...
Hiroko
Hmm to mě zajímá, co je tak drahého na výměně letních pneumatik za zimní v servise.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (Hiroko @ 27.11.2010, 12:32) *
Hmm to mě zajímá, co je tak drahého na výměně letních pneumatik za zimní v servise.

Lidská blbost, a za tu se holt platí.


Nechat si měnit gumy v servise.... ó hosana adonai, taková zpustlá floutkovina.
Sawier
QUOTE(lllllllllll @ 27.11.2010, 10:24) *
Zatím se do toho auta sám musím vžít... zatím sem s ním jenom včera večer dojel dom a to je všechno.

Kombika kvůli tomu, že s tím budu jezdit do školy (80km), s čímž souvisí financování i to, proč sem si zvolil kombika. Nebudu jezdit sám, na benzín se budem skládat, ale kvůli tomu taky potřebuju, aby bylo velký, aby se do toho vlezli všichni i s bagáží.


Akorát je pro mě zatím docela nezvyk ten benziňák, na autoškole sem jezdil s dieselem, a to je trochu jiná práce s plynem a se spojkou, než u tohoto...


Jinak má to ABS, 2 airbagy, palubní "počítač", elektrický okna (vepředu), elektrický ovládání zrcátek, zámek šaltrpáky...
A jak už sem psal mám k tomu zimní i letní pneu s litýma kolama.

pekny music rict, kazdopadne kamos ma astru s tim samym motoem akorat ne v kombiku a drti to porad na podlahu pac to nechce jet
Hiroko
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 27.11.2010, 12:36) *
Lidská blbost, a za tu se holt platí.


Nechat si měnit gumy v servise.... ó hosana adonai, taková zpustlá floutkovina.

Mít starou zrezivělou oktávku tak to neřeším. Jenže tu nemám. Takže prostě servis musím.
-=FL=-felcar_cz
tak tam jde spis o to ze si to clovek jen tak nevyvazi ;)

prehodit si kola problem neni, ale vymenit gumy kdyz mas jenom jedny disky ... ze bych se na to nevysral
I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (Hiroko @ 27.11.2010, 12:51) *
Mít starou zrezivělou oktávku tak to neřeším. Jenže tu nemám. Takže prostě servis musím.



Pokud jde o to jen vyměnit celý kola, tak to zvládne cvičená opice i u maserati.


QUOTE (-=FL=-felcar_cz @ 27.11.2010, 13:17) *
prehodit si kola problem neni, ale vymenit gumy kdyz mas jenom jedny disky ... ze bych se na to nevysral


Tak to je zas ale úplně jiná věc.
Qwwerty
QUOTE(lllllllllll @ 27.11.2010, 12:15) *
QUOTE(Hiroko @ 27.11.2010, 12:12) *

Na to, že máš vpodstatě nulové zkušenosti, to popisuješ jako kdybys byl závodní jezdec co přesednul z GT na formule.

Ty seš kráva...

no asi tak..
když člověk jediný co řídí je diesel v autoškole a pak ho posadí do benzínu, tak to sice řídit zvládne, ale rozdíl ve spojce je velkej
když si vezmu, že všechno co sem řídil, jak v autoškole tak po ní, bylo v dieslu, tak je to o důvod navíc, proč se mi nechce jezdit s našim benzínem, kterej ještě k tomu nemá posilovač (vim, že to není problém, ale jenom nezvyk)
Hiroko
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 27.11.2010, 15:12) *
Pokud jde o to jen vyměnit celý kola, tak to zvládne cvičená opice i u maserati.

No právěže nejde jen o pouhou výměnu kol. Na to bych si zavolala tebe ty opičko jedna. :-)
John_Lenon
Co se týče výměny letňáky/zimáky, dělal sem si to sám 4 roky, pak sem pochopil že ikdyž má človek dvě kompletní sady kol, bez pneuservisu to nejde. Prostě a jednodušše jednou za rok se ty kola musej převážit, pokud si nechceš sjet vzorek tak nerovnoměrně, že potom ztratí přilnaovst.

Vlastní zkušenost, měnil sem ve středu, rok po vážení a ty kola maj zase nový závaží.

Ať si řiká kdo chce co chce, prostě dělat to doma je blbost. Pokud za to ty dvě kila nechcete dát, sami riskujete.


edit: Samozřejmě pokud doma nemáte vlastní pneuservis...
John_Lenon
Jo a ještě, budu měnit auto. Otázkou je, zda se mi to vyplatí. Mám mazdu 3, 1,6 turbo ropu, cca 110 HP, najeto 73 tis. r.v. 05. Jedno z nejspolehlivějších aut ve svý třídě podle metodiky ADAC (a sme zase u toho Felčare, že? :)). No pravdou je, že za poslední rok sem do toho nasypal cca 60 kolíku a to nepočítám naftu. Reálná spotřeba je někde mezi 5 - 5,5 litry na sto.

Mojí obavou je, že poněvač to auto mělo neustále od začátku problémy s něčím (převodovka, turbo, atd atd) že do toho budu cpát jen další a další peníze a hodnota bude jen klesat, tzn, ztráta peněz.

No a možná náhradou by se stalo otcovo auto, jenž dává pryč, protože si kupuje nové. Je to audi A6 3,0 tdi, cca 225 HP najeto cca 31 tis. (!!!!) r.v. O spolehlivosti podle ADACU nevim nic, ale za těch 5 let, co to auto máme, němelo žádnou poruchu a jediný co se na tom měnilo, byli filtry a olej. No jo, jenže spotřeba se reálně pohybuje někde u těch osmi, devíti a náhradní díly....

Nejsem schopnej se rozhodnout, jestli mám jezdit dál za pět a prostě se smířit s tim, že mazda je zmetek (doslovně) a cpát do toho prachy, nebo doufat v to, že audina bude bez poruchy a utěšovat se potom tim, že sice jezdim za devět, ale necpu nikam další peníze? Povinný ručení neřešim, je to flotilovka.

Samozřejmě jsou tu i další faktory, mazda je mrštnější, má lepší odezvu řízení a je MENŠÍ, takže se s ní dá parkovat, jenže audi má čtyřkolku a je to prostě.... víte co.

Jen tak pro úplnost, za letošek sem najel něco kolem 30 tisíc....


No takže tak, nevim, na jednu stranu, jasný, přiznávám to, audi je prostě audi, ale zase živim to sám a přece jenom počítám koruny...
lllllllllll
Tak dneska sem si trošku zajezdil a špica, jede to krásně, spojku už sem jakžtakž vychytal... ale teď to počasí mi to všechno posere :( Zítra tu cestu do školy raději riskovat nebudu, má být kalamita a navíc tam je to o dost výš než tady, takže to tam budeš ještě horší.
Mysterious
No ono zalezi jak ji budes vyuzivat A6 ma svoje vyhody i nevyhody. Na couracky do mesta to moc neni, ale zase byl jsem s tim na horach a musim rict statecne se vydrapala az kam jsem chtel. Kombi spotreba mi vysla kolem 9,5 coz neni malo, neni problem jezdit mesto i za 12 na druhou stranu Chorvatsko a zpet prumer 6,5. Pokud nemas pro ctyrkolku vyuziti tak je to zbytecnost ktera stoji prachy. Vnitrek na pohodu i delsi trasy je tam znat ze to auto nejaky mega stalo. Zase si rikam kdo ma na tohle auto tak musi mit i na oves pro kone.
Po dobu co jsem to auto mel pujceny tak porucha zadna. Zkusenost od majitele nahradni dily nejsou zrovna nejlevnejsi provozni naklady umerny tomuhle autu.
-=FL=-felcar_cz
zadnej dehet neni na couracky po meste ty vle ;D

btw: osobne bych u auta s najetejma 31k km zadnou poruchu v minulosti ani neocekaval a na to ze ta tvoje mazda ma jenom 73k km tak se to sere teda docela dost :D moje sluzebni mondeo se sere, ale taky uz ma pres 200k km a uz zacinaj odchazet veci jako setrvacnik, spojka, starter...

kolega ma ochcavku 1.9 tdi, natoceno 110k km a zadna porucha (nekdy na zacatku co ji mel se mu tam prodrela nejaka hadice, coz byla nejaka vyrobni vada, nekdo ji tam blbe dal a ona se urizla tam kde byla uchycena) to jen tak pro porovnani ;)

no chci tim rict, ze auto ktery se zacne nejak zasadne sypat pred najetim aspon 100 k km je fakt na hovno kus a nebo sunt obecne ;)

no a nejaky statistiky adac a tuv moc smerodatny nejsou, kdyz chytite blbej kus (oni nejsou smerodatny ani normalne)
John_Lenon
No tak to sem měl tak nějak na mysli, že mám blbej kus. To neni prostě normální aby se mi to auto tak sralo.

No a k tomu ropáku - jezdim teď dvakrát tejdně praha-plzeň, výhledově se ta četnost bude jen zvyšovat, takže smysl to má.... ale ty provozní náklady. Teď sem koukal, když trefim čumák, tak mě xenony vyjdou na 80....


Edit: Já bych to auto snad i finančne utáh, ale stejně sem z toho takovej rozpačitej. Párkrát sem s tim blbnul a holt jak to má motor na nápravě, tak je to nedotáčiva cihla, co mi připravila perný chvilky quatro nequatro...
Sub-Zero
QUOTE(John_Lenon @ 28.11.2010, 11:40) *
No a k tomu ropáku - jezdim teď dvakrát tejdně praha-plzeň, výhledově se ta četnost bude jen zvyšovat, takže smysl to má.... ale ty provozní náklady. Teď sem koukal, když trefim čumák, tak mě xenony vyjdou na 80....

Nj, tak tam se předpokládá, že budeš mít havarijku, a jsi zase u toho, kolik by jsi za ní musel dát, pokud by to teda nebylo taky v rámci flotily.
Co se týče nafty, tak pokud s tím autem nejezdíš denně jen 5 km tam a zase 5 km zpátky, ale jezdíš větší dálky, tak bych to vůbec neřešil.

Docela mě překvapuje, že máš s Mazdou takovéhle problémy, asi jsi opravdu natrefil na vadný kus, já osobně nemůžu říct proti Japoncům půl křivého slova.
Jinak ti tohle rozhodování fakt nezávidim.
-=FL=-felcar_cz
QUOTE(John_Lenon @ 28.11.2010, 11:40) *
No a k tomu ropáku - jezdim teď dvakrát tejdně praha-plzeň


to bylo mireny smerem k mysteriousovi ;))
John_Lenon
Ale já vim, já to řikal tak obecně...

Jinak funny story z dnešního dopoledne. Tatík si nased do Audiny a nechtěla mu naskočit, ani elektrika se nezapla, nic. Tak zalarmoval půlku vesnice, aby sehnal kabely a ve finále po dvou hodinách zkusil nastartovat FYZICKYM klíčem, auto naskočilo. Problém? Vybitá baterie v klíči. True story....
Pospa
já bych ti lenone doporučil zbavit se mazdy a nepořizovat si audinu 4x4 v třílitru

poředpokládám, že tu mazdu sis neplatil ze svýho, takže třeba by se v rodinném rozpočtu našlo pár tisíc na jiný nový auto, ne? :P

btw ty seš přesně ta cílová skupina pro golf, golf, golf, golf, golf... někdy si ho od někoho pujč a uvidíš sám - můžeš mít jak tdi, tak benzín a stejně ti bude dělat jenom radost
John_Lenon
MALEJ KUFR! navíc kdybych to bral na protiúčet nic novýho bych pořádnýho nekoupil a ojetinu prostě nechci jen kvůli tomu, že nikdy nebudu vedět co kdo s tim autem dělal. Tady mám jasnej původ a hovno najeto. Už sem nad tim uvažoval a koukal po oktvávkách, ale to je takový.... no, prostě mi nějak nesedí řízení...
Pospa
Malej kufr?

Mazda 3 - Zavazadlový prostor: 360 l (bez dvojitého dna)
Golf IV - 350 litrů

Je to postavený myslim na stejnym podvozku jak oktávka (nebo aspoň čtyřkovej byl)...

V týhle kategorii jsou ty kufry všechny tak nějak stejný, takže argumentovat kufrem mi přijde takový vzláštní. Navíc já mám trojkovýho golfa a několikrát sem v něm vezl pět lidí se zavazadlama a vždycky sme se vešli. Stěhoval sem s tím postel. Vozím s tím otci stavební materiál atd. Není nic, co by se mi tam nevešlo :)

John_Lenon
eeeeh, tak jo, já sem ti totiž neřek, že mám sedana... vypadá to jako zmenšená 6, podle mě je to i hežčí, než hatchback...



419 litrů...
lllllllllll
Můžou být na přední a na zadní nápravě různý pneumatiky? Teď si nejsem jistej...
John_Lenon
no way!!!!


a už rozhdně ne chytrá kombinace zimáky na náhon zbytek letní...
-=FL=-felcar_cz
pockejte na pospu on vam to vysvetli...

posledne na irc jsem mlatil hlavou do stolu
Pospa
tak jsem tady, abych vám to vysvětlil, protože já sem na různý pneumatiky expert

momentálně mám vepředu letní a vzadu zimní - obojí 195/60/14 - léto sem s tím odjezdil v pohodě... hlavní je aby ste měli všude stejnej rozměr

na zimu sem chtěl koupit samozřejmě zimáky i dopředu - už sem jedny koupil, ale byly vadný, takže reklamace a jelikož se tenhle rozměr špatně shání, tak sem si dneska koupil na aukru 185/60/14

myslím, že docela výhodně
jedny 5mm za 500
a druhý za 400

ty zimáky, co mám na autě ještě střelim na aukru aspoň za 700, takže profit

teď už mi dokonce budou sedět rozměry na autě s techničákem ;)))
lllllllllll
Oboje sou letní, jen maj jinej vzorek....
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.