Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: AoE2 nemůže GP klient nalézt
GamePark.cz fórum > Hry > Age of Empires
Myron
Mám problém s AoE2, v GP klientu mi to hlásí, že mi to tu hru nemůže najít, i když jí mám nainstalovanou. Přitom dřív než jsem musel formátovat disk mi to šlo. Cesta bohužel ručně nastavit nejde. Reinstal ani nic jinýho nepomáhá. Nevím čím by to mohlo být, ale je fakt, že dřív jsem měl 98, když jsem to hrál. Taky mi nepomohly ani patche, jelikož ani jeden nešel nainstalovat. Prosím poraďte. Děkuji.
Platon
Jaktoze cesta rucne nastavit nejde, co ti to vypise za hlasku?

Patche jdou instalovat pokud mas hru korektne nainstalovanou. Predpokladam, ze mas originalku, pokud ne, tak chyba bude asi tam
Myron
Píše mi to že hra není nainstalovaná (přitom je). A jestli jí program nedetekoval automaticky, mám nastavit cestu k jejímu spouštěcímu souboru ručně v Nastavení, položka Instalované hry. Jenže to nejde protože hra používá DirectPlay. Originálku nemám, ale dřív to nijak nevadilo. Zkusil jsem to nainstalovat do standartního adresáře (C:/Program Files/Microsoft Games/Age of Empires 2), ale nepomohlo to.
Platon
No, zkus tedy stahnout toto a pouzit
vojtah22
mno... mám stejnej problém ač tohle vypadá velice slibně a nadějně tak newim co zadat do toho spodního pole age2_x1.. může mi pls někdo poradit ?

tady je ukázka problému:

IPB Image
Platon
Horni radek je odkaz na kings, spodni radek na conquerors.
vojtah22
aha díky tu nemám ale seženu thumbsup.gif
vojtah22
teď se zdá být všechno v pořádku, ale pokud chci spustit hru vyhodí to tenhle error:

DirectPlay: Chyba při spuštění aplikace.
An unknown application was specified.

To je asi špatný co ? to nepude ? turned.gif
biglebowski_sk
skuste editovat registre rucne...
C:\age2 je adresar, kde je nainstalovana hra, ak pouzijete regedit.exe, namiesto \\ piste len jedno lomitko
kto nema conquerors (datadisk) vynecha zelene casti

vypis .reg suboru:


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires\2.0]
"CDPath"="E:\\"
"PID"="51160-442-0640693-46783"
"InstallType"="5"
"InstallationDirectory"="C:\\age2"
"Zone"="http://www.zone.com/asp/aoe2redir.asp"
"Version"="2.0a"
"Launched"="1"
"EXE Path"="C:\\age2"
"VersionType"="RetailVersion"
"InstalledGroup"="5"
"LangID"=dword:00000009

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires\2.0\EULA]
@=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires II: The Conquerors Expansion]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires II: The Conquerors Expansion\1.0]
"Zone"="http://www.zone.com/conquerors"
"Version"="1.0C"
"Launched"="1"
"PID"="53532-442-5105476-84495"
"EXE Path"="C:\\aoc"
"CDPath"="E:\\"
"VersionType"="RetailVersion"
"InstalledGroup"="3"
"LangID"=dword:00000009


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectPlay\Applications\Age of Empires II]
"Guid"="{FB69A260-5031-11d3-A2D4-006097BA6550}"
"Launcher"="Empires2.Exe"
"File"="Empires2.ICD"
"CommandLine"="lobby"
"Path"="C:\\aoc"
"CurrentDirectory"="C:\\aoc"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectPlay\Applications\Age of Empires II - The Conquerors Expansion]
"Guid"="{5DE93F3F-FC90-4ee1-AE5A-63DAFA055950}"
"Launcher"="\\age2_x1.Exe"
"File"="\\age2_x1.icd"
"CommandLine"="Lobby"
"Path"="C:\\aoc\\AGE2_X1"
"CurrentDirectory"="C:\\aoc"
Hugo_zly_muz1
Takže jako když nemám origo tak si nezahraju? já myslel že tady na GP bych si právě bez origa zahrát měl :(
Hugo_zly_muz1
Já sem už patch nainstaloval, dostal sem se i do klienta ale ve hře my zmizely skoro všechny písma a takle se nedá hrát nevíte někdo co to je? před tím sem spustil dávkový soubor "font" který byl ve složce s hrou až pak šel nahodit patch a jít do klienta, poraďte pls
Platon
Nejlepsi pro tebe bude poridit si originalku. Gold edici sezenes za tri stovky;-)
Hugo_zly_muz1
QUOTE(Platon @ 15.08.2007, 01:05) *
Nejlepsi pro tebe bude poridit si originalku. Gold edici sezenes za tri stovky;-)

No na originálku prdím teď protože sem to zrpovoznil ale jedinej důvod proč to enjde hrát že nemám tu podělanou veřejnou IP, což je fakt demence že je potřeba thumbsdown.gif thumbsdown.gif biggrin.gif
Platon
Jake mas pripojeni? Mas router? Mozna staci jen presmerovat porty
Hugo_zly_muz1
Router mám no.... příjímám signál od hlavního netu kterej máme na firmě.... ono to pude nějak sprovoznit???
Platon
http://www.portforward.com/english/routers...routerindex.htm

Tady na te adrese najdes seznam routeru a jak porty presmerovat. Takze si najdi svuj a zkus to.

Porty, ktere je treba otevrit:
TCP - 2300 až 2400 a 47624
UDP - 2300 až 2400 a 6073
Blu3^
:) hlawne Aoe musi byt nainstalovane .D zkopcenou verzi to nenajde :X a bez origosky to ani neskouset. bo se to nepusti T_T
Hugo_zly_muz1
lol lamo ale já nemám origoš a najde to v poho ale ta posraná veřejná IP adresa...
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.