Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: ŠupexovY problémy
GamePark.cz fórum > Fórum > Mimo mísu > Software & Hardware
Šupex
Vím, že tu je nějaký podobný dred, ale ten pohlupavý search engine nic nenajde.

Takže...je nějaký způsob jak odstranit ty debilní hvězdy?
Zobrazení přílohy, klikněte zde

Jo a mimochodem se připravuje IE7Pro. Momentálně je v betě 3 a už konečně umí automatické obnovené záložek při zapnutí IE7. To mi chybělo nejvíc.
Šupex
No mám takový delikátní problémek. Oproti hvězdám v IE je rozhodně záhadnější.

Mám nějaké videa v MOV. Naprosto blbý formát, ale což. Zatím jsem nepotkal digitál, který by videa ukládal v jiném formátu. v CCCP kodek na MOV není, takže jsem se to snažil vyřešit nějak jinak. Jako první jsem chtěl zkusit QT alternative, ale...jakmile jsem potom to video otevřel ve wmp, tak to hned spadlo a v mpc to přehrálo asi 1/2sekundy a spadlo to taky. Takže, ač nerad, jsem nainstaloval klasický Apple QuickTime, který ovšem taky nejede nejlépe. Některé videa se sekají a některým nejde zvuk. Ví někdo co s tím?

Zkoušel jsem 2.4 a 2.3 verzi toho QT alternative a ten QuickTime je ve verzi 7.4. Preferuju spíše neoficiální řešení. To je, dát sbohem QuickTime.
HovoriCML!HovoriCML!
QUOTE(Šupex @ 21.02.2008, 18:15) *
No mám takový delikátní problémek. Oproti hvězdám v IE je rozhodně záhadnější.

Mám nějaké videa v MOV. Naprosto blbý formát, ale což. Zatím jsem nepotkal digitál, který by videa ukládal v jiném formátu. v CCCP kodek na MOV není, takže jsem se to snažil vyřešit nějak jinak. Jako první jsem chtěl zkusit QT alternative, ale...jakmile jsem potom to video otevřel ve wmp, tak to hned spadlo a v mpc to přehrálo asi 1/2sekundy a spadlo to taky. Takže, ač nerad, jsem nainstaloval klasický Apple QuickTime, který ovšem taky nejede nejlépe. Některé videa se sekají a některým nejde zvuk. Ví někdo co s tím?

Zkoušel jsem 2.4 a 2.3 verzi toho QT alternative a ten QuickTime je ve verzi 7.4. Preferuju spíše neoficiální řešení. To je, dát sbohem QuickTime.

k-lite mega codec pack + WMP classic ?
Šupex
K-lite codec pack používá QT alternative :/ A navíc cpe svoje codecy do systému a nezvládá mi přehrát futuramu => http://www.cccp-project.net/wiki/index.php...le=K-Lite_fails
Asi jsem zlolitovatěl v tomhle ohledu po přečtení jeho starého topicu.
Ale je pravda, že s k-litem mi to šlo :/ Asi zkusim kuchnout jeho kodek.
Jo a MPC=tvoje WMP classic.

edit: hahaha...Šupex zas jednou zvítězil nad počítačem :) Použil jsem starší QT alternative z lolitového codec packu.
Šupex
Takový dotaz. Už mě to začíná trochu otravovat.

Už asi měsíc se mi nabízí k instalaci aktualizace KB898461 a nikdy se nedokáže nainstalovat. Ani z WU, ani z WU z windosw a ani manuálně po stáhnutí. Nějaké nápady jak to řešit?
Daniels
na web updatu nastavit, aby se ti uz nikdy nehlasila pro stazeni
*HentaiRush*
QUOTE(Šupex @ 28.05.2008, 11:52) *
Takový dotaz. Už mě to začíná trochu otravovat.

Už asi měsíc se mi nabízí k instalaci aktualizace KB898461 a nikdy se nedokáže nainstalovat. Ani z WU, ani z WU z windosw a ani manuálně po stáhnutí. Nějaké nápady jak to řešit?

Tohle jsme řešili v práci nedávno... Není to tak, že když to dáš stáhnout, tak to probliknce a dělá se to nainstalovaný? Nám stačilo pouze zablokovat proxy server.. xD Ale to asi není tvůj případ.. :)
Šupex
Daniels: Ona je to zrovna aktualizace, která je potřeba nainstalovat, aby se mi mohly instalovat další.

Začlo mi to dělat od odinstalování SP3, myslel jsem, že zpětné nainstalování to spraví, ale hovno.

Hentai: No, dám jakože instalovat, stahování proběhne v pořádku, inicializace instalace taky, ale samotná instalace se nikdy nepodaří.
A.l.i.3.n
QUOTE(''HentaiRush'' @ 30.05.2008, 15:27) *
Tohle jsme řešili v práci nedávno... Není to tak, že když to dáš stáhnout, tak to probliknce a dělá se to nainstalovaný? Nám stačilo pouze zablokovat proxy server.. xD Ale to asi není tvůj případ.. :)

Hentai pracuje ... vidíte to!?!?!?!!!!!11!1§1!!1one!!!?

The end is near!!!
*HentaiRush*
QUOTE(A.l.i.3.n @ 30.05.2008, 15:39) *
Hentai pracuje ... vidíte to!?!?!?!!!!!11!1§1!!1one!!!?

The end is near!!!

Praxe = Práce... Koho to sere.. :P
Šupex
Šupex si potřebuje koupit nová střeva do kompu a nějaké cypoviny okolo, ale doby kdy Šupex věděl něco o HW jsou asi úplně v hajzlu, páč pomalu nepozná ani CPU od GPU a tak potřebuje poradit.

Jaký má vztah časování pamětí a jejich frekvence?

Proč třeba todlencto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...400821Y51WF1SLY má pomalejší frekvenci, ale lepšejší časování, než todlencto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...400821Y51WF1SM0 ?

edit: Debilně položené otázka. Jednoduše. Co z toho je lepší?
Slamb
větší frekvence -> větší propustnost
větší frekvence -> větší časování
A.l.i.3.n
Šupexi, dlouho jsme neřešili tvé problémy. Posaď se u nás. Jak jde život? Pořád tě holky nechtěj? Dáš si kafe, čaj?
<Your>Father<CZ>
QUOTE(Šupex @ 24.09.2013, 20:18) *
edit: Debilně položené otázka. Jednoduše. Co z toho je lepší?

Neutrácejte zbytečně – výkonem stačí levnější DDR3 paměti
IAczech
QUOTE(Šupex @ 24.09.2013, 21:18) *
Šupex si potřebuje koupit nová střeva do kompu a nějaké cypoviny okolo, ale doby kdy Šupex věděl něco o HW jsou asi úplně v hajzlu, páč pomalu nepozná ani CPU od GPU a tak potřebuje poradit.

Jaký má vztah časování pamětí a jejich frekvence?

Proč třeba todlencto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...400821Y51WF1SLY má pomalejší frekvenci, ale lepšejší časování, než todlencto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...400821Y51WF1SM0 ?

edit: Debilně položené otázka. Jednoduše. Co z toho je lepší?


Pořiď si tak rychlé paměti jaké podporuje tvůj procesor, více ti je stejně k ničemu, když neuděláš OC sběrnice. Já jsem si do svého nového PC mini-ITX pořídil 2400Mhz A-DATA cca 2k za 8GB, mám v tom A10 6800k, tomu běhá defaultně sběrnice na 2133Mhz, tak jsem na ní hodil OC a teď to chodí na 2400Mhz, kdy je efekt hodně znát na svižnosti a výkonu integrované GK, dá se s tím hrát na medium BF3 v 1920x1080p cca 33-35FPS, na integrovanou GK pěkná práce. Stavím PC postupně, takže příští měsíc padne volba na Radeon 7950 rolleyes.gif
Šupex
Tak paměti jsem nakonec pořešil a teď bych potřeboval pomoct s jinou věcí.

Jaký vybrat SSD disk? To je věc, která mě minula úplně. Nevím na jaké parametry koukat. Jenom vím, že to je must have a navíc mám dojem, že mi můj systémový disk odchází do křemíkového nebe.

Velikostně a cenově bych se rád vešel do kategorie těhdle disků http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14007H2AN35B
Slamb
s SSDčkama je to snadný, je to úplně jedno, hlavně že tam nějaký bude (pokud de o cenu)...
pokud de o sympatie, tak já bych asi dál setrval u corsairu a řadiče od LSI, možná bych teoreticky uvažoval o samsungu...
když sem někdy před rokem upgradoval z vertex 2 od ocz na force gt od corsairu (SATA 3 Gb/s -> SATA 6 Gb/s), žádnýho rozdílu sem si při běžný nenáročný práci nevšimnul... a kdybych tam teď měl jakýkoliv jiný, pochybuju, že bych nějakej rozdíl postřehnul biggrin.gif
(tehdy sem jenom potřeboval nějaký starý SSD pro komp se starym rozhraním SATA, jinak bych na původním jel asi ještě dneska)
Šupex
Právě vím, že se u ssd řešily hlavně ty řadiče a něco s TRIMem, ale ten je předpokládám už dneska vyřešený a v těch řadičích nemám přehled vůbec.

Nutně nepotřebuju a nechcu koupit to nejlevnější, co je na trhu. Komp upgradeuju jednou za 4 roky, takže potřebuju, abych s tím, pokud možno, ty 4 roky neměl problém. Samozřejmě je mi jasné, že posrat se to může dycky, ale věřím, že i v SSD jsou firmy a modely, které jsou jakože ty nejvíc. No a takový nějaký bych potřeboval navrhnout.
Sub-Zero
Intel, a možná nejen ten, má na některé modely záruku 5 let. Já mmj. i SSD dost řešil před několika měsíci, nakonec i kvůli té záruce a recenzím jsem koupil tenhle - http://www.czc.cz/intel-ssd-520-120gb-box/107762/produkt a zatím bez nejmenšího problému.
Abedi-Pele
Já jsem taky řešil nedávno SSD a do starého kompu jsem kupoval Intel 520 180GB a pak po půl roce jsem řešil úplně nový PC a tam jsem dal nakonec - tenhle Jinak nabíhání systému a aplikací je úplně jinde a jak prohlásil jeden nejmenovaný jak přičuchneš k SSD tak už nebudeš chtít nic jiného
Šupex
CPU, Mobo a RAMky koupené minulý týden. Vyměnil jsem za předchozí HW. Od té doby v neurčitých intervalech absolutní zamrznutí, s kterým pomůže jenom tvrdý restart. Stává se to fakt kdykoliv. Můžu hrát dvě hodiny a nic, a pak se to stane při normálním brouzdání na webu a naopak. Někdy se to stane 5 minut po zapnutí kompu, někdy až po dvou hodinách. Jelikož zrovna začínám dělat na bakalářce, tak to je dost nepoužitelné pro práci, protože se klidně stane, že to vytuhne i 4x za hodinu, což už je dost nápor na mé nervy.

Teploty v pořádku, ramky v pořádku, disky v pořádku. Se starým HW ten počítač fungoval několik let a teďkom zase funguje. Takže otázka zní co to může být?

Vypozoroval jsem, že se mi občas jen tak samovolně odpojil HDD s daty, tak jsem vyměnil káble a nepomohlo. No a pokud se tohle náhodné odpojení stane systémovému disku, tak je myslím jasné, kde je problém. Ale disky jsou otestované a jsou bez chyby. Navíc na starém HW je to zase všecko normálně fční.

Ještě mě napadlo jestli to nemůže být zdrojem, páč je pravda, že ten s sebou táhnu v kompech od roku 2005 a je to nějaký 300W borák. Ale wattáž s novou Mobo a CPU je papírově úplně stejná.

Nějaký hint předtím než se naseru a zajdu koupit nový zdroj?
Slamb
aktaulizovat bios, jestli se tak ještě nestalo...
ale používat nějakej 300w zdroj z roku 2005, to zavání solidním průšvihem thumbsupsmileyanim.gif
Šupex
BIOS aktualizovaný na nejnovější verzi byl proveden hned po nainstalování HW. Ještě mě spíš napadlo downgradeovat.

Jako ten zdroj mi zní nejpravděpodobněji, ale na druhou stranu ty TDP nového a starého HW jsou úplně stejné.

edit: Ale co já vím. Třeba do Mobo příjde o jeden elektron méně a nová elektronika se s tím popasuje hůř než stará.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
Zkus se mrknout do logu... ééé, né že bych to někdy dělal, ale pokud tam nemáš XPčka, jsou docela detajlní. Zaškrtat někde "logovat všecko" bo jak, a podívat se, co ti to tam píše. Jen sou ty logy schovaný někde hluboko v klikátkách... hledej.

když tohle nepomůže, a ani komplet update driverů všech komponent, pak nezbejvá než zkoušet jednu po druhý za jinou.
Šupex
Pokud se systémový disk odpojí za běhu, tak mi jsou veškeré logy k ničemu, protože se do nich nic nezapíše.
IAczech
QUOTE(Šupex @ 06.10.2013, 17:38) *
CPU, Mobo a RAMky koupené minulý týden. Vyměnil jsem za předchozí HW. Od té doby v neurčitých intervalech absolutní zamrznutí, s kterým pomůže jenom tvrdý restart. Stává se to fakt kdykoliv. Můžu hrát dvě hodiny a nic, a pak se to stane při normálním brouzdání na webu a naopak. Někdy se to stane 5 minut po zapnutí kompu, někdy až po dvou hodinách. Jelikož zrovna začínám dělat na bakalářce, tak to je dost nepoužitelné pro práci, protože se klidně stane, že to vytuhne i 4x za hodinu, což už je dost nápor na mé nervy.

Teploty v pořádku, ramky v pořádku, disky v pořádku. Se starým HW ten počítač fungoval několik let a teďkom zase funguje. Takže otázka zní co to může být?

Vypozoroval jsem, že se mi občas jen tak samovolně odpojil HDD s daty, tak jsem vyměnil káble a nepomohlo. No a pokud se tohle náhodné odpojení stane systémovému disku, tak je myslím jasné, kde je problém. Ale disky jsou otestované a jsou bez chyby. Navíc na starém HW je to zase všecko normálně fční.

Ještě mě napadlo jestli to nemůže být zdrojem, páč je pravda, že ten s sebou táhnu v kompech od roku 2005 a je to nějaký 300W borák. Ale wattáž s novou Mobo a CPU je papírově úplně stejná.

Nějaký hint předtím než se naseru a zajdu koupit nový zdroj?

Zdroj vynechej, hraješ na tom 2h a nic a pak se to kousne při brouzdání. Klasický problém, zvyš napětí na pamětech RAM a problém zmizne. Doufám, že máš v BIOSU nastaveno jako každej trouba "AUTO" na voltáž pamětí RAM. Mne moje 2400Ghz chodí až na 1.65V a když dáš auto tak to chodí na 1.40V, kalsický problém, a zamrzavání. Podívej se kolik ti doporučuje výrobce nastavení voltáže a nebo to o pár desetin zvedni sám. Většinou není problém s tolerancí +20%.
Šupex
Hmm, nový zdroj, paměti projeté memtestem bez chyby, nastavil jsem jim i větší voltáž. Ve specifikacích je, že mají rozmezí mezi 1,4 až 1,575, tak jsem jim dal 1,55. Více moc nechci zkoušet. A stejně se to děje pořád. Fakt nemám tucha co je špatně.
Slamb
nechat zapojený jenom cpu+mb+ram+ssd+psu a zkoušet...
IAczech
QUOTE(Šupex @ 20.10.2013, 11:13) *
Hmm, nový zdroj, paměti projeté memtestem bez chyby, nastavil jsem jim i větší voltáž. Ve specifikacích je, že mají rozmezí mezi 1,4 až 1,575, tak jsem jim dal 1,55. Více moc nechci zkoušet. A stejně se to děje pořád. Fakt nemám tucha co je špatně.

To je fakt divný, protože to co popisuješ jsou z 90% problémy pamětí a jejich malé napětí.

QUOTE(Slamb @ 20.10.2013, 17:55) *
nechat zapojený jenom cpu+mb+ram+ssd+psu a zkoušet...

Plně souhlas... Šoupátko budeš muset to asi hodně osekat a zkoušet thumbsup.gif
Šupex
Paměti jsem dal do jiného PC a problém nenastal. Už asi dva týdny si testovací počítač spokojeně hučí.

Takže bych to viděl asi na desku. Zní to tak co?
Šupex
Tak včera jsem vyzvednul z reklamace procesor a paměti. Oboje bylo prý vyměněné za nové zboží a ono to dělá stejně zas. No není to prdel. Práci na novém počítači jsem si teda představoval jinak. To že mi to docela nepomáhá v práci na bakalářce je už jenom takový bonus.
Pospa
mám se zeptat souseda, jestli neví, co s tím je?
Šupex
Prosím :) A nebo se neptej. Už se jdu zabývat sebehanou.
coldik
ja myslim, ze nejaka ta sleva na steamu by ti hned spravila naladu... jo pockat, akorat bys ji mozna nemel kde vyzkouset :)
IAczech
Tak jsem si dneska udělal radost ... a koupil ... GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming thumbsup.gif A je po problémech ...

Joo kdyby někdo chtěl, tak prodávám R9 280X Sapphire V-raptor s kuponem na FC BLOOD DRAGON k tomu za 4,5k, tak se klidně můžete ozvat. Myslím že to není špatná cena. Karta je jak nová i když již mimo záruku, koupeno v CZC dne 11.10.2013.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (IAczech @ 11.09.2016, 23:47) *
Tak jsem si dneska udělal radost ... a koupil ... GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming thumbsup.gif A je po problémech ...

Joo kdyby někdo chtěl, tak prodávám R9 280X Sapphire V-raptor s kuponem na FC BLOOD DRAGON k tomu za 4,5k, tak se klidně můžete ozvat. Myslím že to není špatná cena. Karta je jak nová i když již mimo záruku, koupeno v CZC dne 11.10.2013.

Pekny, ale tak max na full HD ne?
Mě ruplo v bedně, furt čekám na nějakej ultramonitor a na 1080Ti....
IAczech
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 13.09.2016, 00:05) *
Pekny, ale tak max na full HD ne?
Mě ruplo v bedně, furt čekám na nějakej ultramonitor a na 1080Ti....

Ses dostal k prachům co ? thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif Joo tak stačí mi FHD, protože mám ve stejném rozlišení telku a taky všechny monitory a ani do budoucna nějaké 4K nehodlám pořizovat ...
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.