Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: Guild Wars 2
GamePark.cz fórum > Hry > Ostatní hry
Cloud
Od ty doby co sem se dozvedel o GW2 nemuzu delat nic jinyho nez slintat :D. Prece jen, GW ftw a WoW ftl. Prave GW2 ma hratelnost zachovat ale celkove pozvednout herni system... Prece jen je to stary GWcko jednotvarny a pokud by tam nebylo tolik drsnejch instanci a megozni end-game equipy tak by nebylo co by ( az na PvP, ale na kdo se chce prosadit, ten to musi parit tak moc jak CSko :X... )

No a jak sem si tady cet ty ostatni temata, tak chci vedet, kdo se na GW2 tesi tak moc jako ja :D. Pochopte... konecne nestatickej a otevrenej svet, muzete plavat, lizt po stromech, ruzny rasy... aaach! to vse se zachovanym GW stylem...

Ovsem temna strana utoci s hardwarovou narocnosti. Sice tvurci tvrdi, ze hra nebude mit prilis vysoke naroky, ale komu se da dneska verit...?

teehee.gif
Juress
Welcome to the Year of the Dragon!
http://www.arena.net/blog/dragon

Yeeeeah, tak to vypadá, že v březnu-dubnu už se koukneme do Tyrie :)
Slint ^^
Juress
Tak tento víkend se koná limitovaná beta pro pozvané hráče a novináře (total biscuit is in!), takže od pondělka můžeme čekat mraky videií a dojmů ze hry.
Juress
Yapeeeee!

http://beta.guildwars2.com

Otevřeno jen na dalších 48 hodin, tak se registrujte.
phtm
Nejde mi to, nějakej problém v tom posílání těch pc informací.
Juress
QUOTE(phtm @ 22.02.2012, 20:30) *
Nejde mi to, nějakej problém v tom posílání těch pc informací.

Chvilku to měli přehlcené, ale už to jede v klídku :)
Blu3^
Zdravim, Vsude ctu neco jineho, a dost se v tom pletu..
Muze mi tu nekdo RICI prosim Kdy planujou ostry provoz? CCA?

Dekuju
Conan
QUOTE(Blu3^ @ 28.05.2012, 18:10) *
Zdravim, Vsude ctu neco jineho, a dost se v tom pletu..
Muze mi tu nekdo RICI prosim Kdy planujou ostry provoz? CCA?

Dekuju

Asi az nekdy k podzimu, beta ukazala dost bugu a tak je co opravovat
Blu3^
QUOTE(Conan @ 28.05.2012, 18:12) *
Asi az nekdy k podzimu, beta ukazala dost bugu a tak je co opravovat

AiAiAi..
Btw.. Kdyz si to koupim v predprodeji .. je moznost dostat se este do bety?
Juress
QUOTE(Blu3^ @ 28.05.2012, 18:40) *
AiAiAi..
Btw.. Kdyz si to koupim v predprodeji .. je moznost dostat se este do bety?

Můžeš si koupit pre-order kod, kterej ti zaručí vstup do všech beta eventů.
http://xzone.cz/nahledgame.php3?idg=3082
Blu3^
QUOTE(Juress @ 28.05.2012, 19:14) *
Můžeš si koupit pre-order kod, kterej ti zaručí vstup do všech beta eventů.
http://xzone.cz/nahledgame.php3?idg=3082

Paradni .. dekuju
Juress
Mwahahaha, chytl jsem GW2 beta víkend klíč :)

Kdo by chtěl, má šanci dnes v 18:00 na http://www.tentonhammer.com/giveaways/gw2/bwe2 (bude druhá várka) - musíte být registrovaní a přihlášení. Pravděpodobně tam bude nějaká otázka na doplnění a servery budou praskat pod náporem lidí, takže si ještě projděte http://www.gw2hub.com/
Juress
Klíče do poslední bety příští víkend - http://www.curse.com/betas/guild-wars-2-eu
Tak berte dokud jsou.
rodier
ja jsem clenem klanu boiians.cz je nas tam cca 20 co uz to mame predkoupene a byli jsme i v bete. Takze kdo mate zajem pripojit se k multihernimu klanu :-)
zamerujeme se hlavne na pvp mmorpg, ale taky na wot/bf3, mame velkou zakladnu v DDO, LOL, Eve, Smite..

btw hra ma oficialni datum vydani 28.8.
Blu3^
Nemate nekdo nejakej zbytecnej key na posedni betu? :P Potrebuju vedet jestli mi to vubec pobezi :-/
Juress
Pojede :)
Lidi si stěžovali na vysoké nároky, ale to bylo jen v beta víkendech, protože byla hra CPU bound. Release pojede pěkně skoro každému. Pokud rozjedeě Diablo3 nebo WoWko tak ti pojede i toto.
A.l.i.3.n
Teď koukám na tohle video:

A vypadá to docela hustě. Jak je na tom GW2 oproti WoW? Také mají tendenci přizpůsobovat hru dementům? Nebo jsou tam epické raidy o 40 lidech (kteří bez skillu často wipujou) jako v začátcích WoW?
Bizziiik
Hele lidi nevíte kdy přesně začíná ta poslední beta?
Já myslím nějak kolem 21 hodiny našeho času, ale nejsme si jistej, tak bych rád bližší info.
Juress
QUOTE(A.l.i.3.n @ 20.07.2012, 12:03) *

A vypadá to docela hustě. Jak je na tom GW2 oproti WoW? Také mají tendenci přizpůsobovat hru dementům? Nebo jsou tam epické raidy o 40 lidech (kteří bez skillu často wipujou) jako v začátcích WoW?

Raidy nebudou, jsou tam dungeony pro 5 lidí, které mají každý 3 verze + explorable evrzi. Ta explorable verze bude hardocre a každej medicore hráč tam bude wipovat pořád.
Přizpůsobování dementům? Nikdo neví, hra ještě nevyšla.
Je to mnohem zajímavější, eventy hraje zaráz klidně 50 lidí, ne jako ve wowko, že každej vysekával moby jiným.
A.l.i.3.n
O těch raidech jsem právě četl. Přijde mi to jako trochu škoda, ale pokud budou dostatečně epický "world bosses", tak by tam nemuseli vůbec chybět.
Juress
QUOTE(A.l.i.3.n @ 20.07.2012, 14:28) *
O těch raidech jsem právě četl. Přijde mi to jako trochu škoda, ale pokud budou dostatečně epický "world bosses", tak by tam nemuseli vůbec chybět.

Taky mě to trochu mrzí, ale když si to vemu kolem a kolem, raidy mě vždycky zabavily ve wowku jen na měsíc a potom už to bylo neskutečně ohrané.
Blu3^
QUOTE(Bizziiik @ 20.07.2012, 13:24) *
Hele lidi nevíte kdy přesně začíná ta poslední beta?
Já myslím nějak kolem 21 hodiny našeho času, ale nejsme si jistej, tak bych rád bližší info.

Jojo je to v 9. :-)
A.l.i.3.n
QUOTE(Juress @ 20.07.2012, 14:33) *
Taky mě to trochu mrzí, ale když si to vemu kolem a kolem, raidy mě vždycky zabavily ve wowku jen na měsíc a potom už to bylo neskutečně ohrané.

Nj, ale to je po tom, co je nerfli kvuli 12 letejm zmrdům :( ... dřív se chodilo na jeden raid měsíc, než boss padl.
Conan
No nevim ... zkusil jsem a jelikoz to nemam vubec nastudovany a ani predchozi GW sem nehral, tak je to pro me silene slozity a vubec se v tom vsem nevyznam
Cloud
QUOTE(A.l.i.3.n @ 20.07.2012, 12:03) *

Davej pozor elijene, Guild Wars neni WoW. Prvni GW nebylo ani MMORPG ( a bylo to dobre ). Hra jako samotna mela jiny cile a vubec neobsahovala ideje kolem gearovani nebo nejakejch stupidnich grindu. Grindovat si samozrejme mohl, ale jen aby sis budoval svuj epic armor e-peen, kazdopadne zadny bonusy ti to nikdy neprineslo. Pribehova progrese se rovnala i progresi skillu. A jak se zda, v GW2 to bude podobne. Stale jen 8 skillu v equipu, kde ale kazdy z nich ma nejaky ucel.

Jak sem cetl v jednom clanku, GW2 je to co WoW melo byt. Navic si to koupis jen jednou a muzes parit do aleluja. Navic tenhle model umoznuje Arena Netu delat veci jinak nez jak je dela Blizzard. Nemuseji to nerfovat aby si udrzeli cash-flow, stejne tak jako Bethesda nemusela nerfovat Skyrim. Jak byla prvni hra tezka zalezelo vzdycky na hracich samotnejch.

Pokud budou recenze kladne a vse odpovidat tomu jak mega-huste to z tech videi vypada, tak si nemyslim ze je ceho se bat. V GW1 zadny stupidni nerfy nikdy nebyly a zdejsi 'raidy' obsahovaly max 8 lidi. Veci se dali koordinovat, ale nikdy ti nepripadalo ze bys tech dalsich 32 nejak zavazne potreboval... Zaroven by tak bylo hloupe jak od jednicky tak od dvojky ocekavat vylepsenej WoW-experience... pokud se ovsem Arena Net nelekne jejich prijemne a uspesne nekonformity.

Jinak nevim, blablabla. Vlastne o 2jce az tolik nevim. Jednicka byla smazba. Dvojka vypada jako smazba, a kdyz rikaji ze zachovaji styl jednicky s novymi MMO prvky, tak nejak nemam duvod o tom pochybovat.

+ A za mesic je to venku, takze je zbytecny o tom nejak spekulovat bude to takovy a makovy. Recenze to jisti. Kazdopadne to, ceho se bojis v GW zatim neexistovalo.
Bizziiik
Tak poslední beta vyzkoušena. A mám z toho celkem radost, ale nějaké mouchy k tomu mám.
I když je to můje první hra celkově v guild wars, tak musím říct, že jsem celkem spokojen a rozhodně půjdu do koupi. Grafika, systém soubojů, rasy všechno v naprostém pořádku, ale co mě trochu zklamalo jsou skilly.

Nevím jak u Vás, co jste to hráli, ale trochu mě štve že na každou zbraň už jsou skilly přednastavené a není žádná možnost změny nebo vylepšování třeba jednoho skillu. Ty skilly které si naopak vybíráte, tak je sice celkem toho hodně na výběr, ale v důsledku budete používat max 3 skilly, ale co mě nejvíce naštvalo (nevím jestli to nejde nebo to třeba bude povoleno v plné verzi) bylo to že během soubojů musíte používat ty skilly, které máte v danou chvíli ve slotech a nelze je měnit, takže během souboje prostě využijete klasické skilly na zbrani a další 2-5 na slotech.
Nějaký převratný vývoj postavy v betě taky nečekejte. Ono se to opravdu bude měnit až od toho 15-20 lvl, kde bude už větší využití traitů a budou tam vidět ty rozdíly.
Další opravdu malou neduhou jinak na perfektní hře je trochu nepřehlednost NPC postav, když je více lidí. Skoro nevíte kdo je kdo.
Uvidíme jestli nakonec tyto pro mne neduhy vylepší ještě v konečné verzi hry, ale jinak jsem i tak se hrou spokojen a vydržel jsem u ní opravdu sedět. Příběhová stránka, kterou mají každý rasy jinou, tak je to na MMO výborný. Prosředí je rozmanité a není to stále se dokola opakující travnatý porost se stromama.
Conan
No nemel sem na to moc cas ... udelal sem cca 12 lvl, ale nakonec se mi to celkem zalibilo a asi predobjednavku necham. Na hodnoceni bych to musel hrat delsi dobu, protoze plno veci mi prijde podivnych jen proto, ze do toho poradne nevidim ...mozna by to chtelo i nejakej lepsi tutorial tvorby postavy, atp.
Blu3^
Podle mne total zmatenost :P Uplne neco jineho nez co jsem zazil.. Hral jsem za guardina :D a absolutne jsem nepobral jak funguje healovani :D healnout se mi podarilo snad jednim skillem zbytek jsem nepochopil :D .... Ale rozhodne Si kvuli ty hre koupim novou grafiku :P bo to je vyzva jak svin :D
BariX
Hrajete někdo?
Já do toho nakonec šel a musím říct že toho nelituju, není to vůbec špatný. I když zatím to hraju jen alá singleplayer, plním si questy a občas se připletu do něčeho skupinovýho (ty dynamický questy v tomhle fungují perfektně, žádný půlhodinový shánění party jako v jinejch MMO, tady se vždycky lidi slezou, protože se to všem v okolí objeví na mapě a všichni si toho jdou).
Úkoly v questech jsou taky super, žádný stereotypní grindění jako třeba v Lineage 2. Obecně jsou tady questy dost zábavný a nejsou otrava - napříkad jsem házel sněhový koule po děckách, nosil králičí žrádlo přes území s hladovejma králíkama, zapaloval pochodně,... prostě to není jen o tom "jdi tam a zabij X potvor".
Navíc ten svět je naprosto nádhernej, takový fantasy-scifi prostředí, do detailů vypilovaný.
Jediný co bych tomu vytknul jsou hratelný rasy - viz. https://www.guildwars2.com/en/the-game/races/
Nějaká malá svině (Asura), pak cosi co vypadá jak salát (Sylvari), lidi a další lidi (lidi a Norni jsou uplně stejní, akorát Norni jsou větší a maj tetování) a paroháči (Charr). Chybí mi tam nějaká rasa vyloženejch hnusáků, třeba jako z jejich oficiálních wallpaperů - https://d2vn94glaxzkz3.cloudfront.net/wp-co...1-1280x1024.jpg
https://d2vn94glaxzkz3.cloudfront.net/wp-co...1-1280x1024.jpg
A.l.i.3.n
Wat? Co ty samopaly a vrtulníky v pozadí? Něco mi uniklo? biggrin.gif
Conan
Tak takovyhle vrtulniky a samopaly tam fakt nejsou .... jsou trosku vic steampunk :D Kazdopadne hraju to taky, dneska konecne halloween event
BariX
Zbraně tam jsou
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Pistol
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Rifle
a když s tím střílí, tak to vážně lítá jak ze samopalu :-)
Ale jinak ten Wallpaper je evidentně nějakej artwork, či co. Každopádně jsem ho tu dal jako příklad nějaké rasy, která mi tam chybí.
A.l.i.3.n
Hrajete to jeste nekdo? :)

Jaky lvl jste a na jakem serveru?
BariX
No moc nehraju. Spíš vůbec. Nebyl čas.

Ale mám na serveru Aurora Glade 9lvl Elementalist a 17lvl Ranger.
A.l.i.3.n
Mě to docela chytlo i když teď taky není moc čas. Fissure of Woe Elementalist lvl 28 :)

Ještě mám Norn Warriora lvl 4, ale jeho kecy ve story questech me tak srali, ze jsem ho prestal hrat a raci udelal jinej character. Vubec ty dialogy mi prijdou dost blbe udelany a trochu pribuzly.
Cloud
Nevim jak to vidite vy, ale to co me od tyhle hry pomerne instantne odradilo byl fakt, ze 90% kvestu, tj ty co mame pozadovat za mega-intovativ-awesome-intricate shit sou prachpusty picoviny ktery sou naplneny ultimatni porci monotonosti, ktera po vas chce abyste klikali a sbirali ptakoviny ze zeme, zatim co na vas nabihaj rance naskriptovanejch kreatur. Plus vsichni ti bossove co sem videl byli moc hezci, ale nejak mi ani nepripadalo, ze bych na ne potreboval nejake kolegy, ci dokonce vic nez autoatak. Ale taky sem se moc daleko nedostal, ze.
A.l.i.3.n
QUOTE(Cloud @ 27.12.2012, 20:59) *
Nevim jak to vidite vy, ale to co me od tyhle hry pomerne instantne odradilo byl fakt, ze 90% kvestu, tj ty co mame pozadovat za mega-intovativ-awesome-intricate shit sou prachpusty picoviny ktery sou naplneny ultimatni porci monotonosti, ktera po vas chce abyste klikali a sbirali ptakoviny ze zeme, zatim co na vas nabihaj rance naskriptovanejch kreatur. Plus vsichni ti bossove co sem videl byli moc hezci, ale nejak mi ani nepripadalo, ze bych na ne potreboval nejake kolegy, ci dokonce vic nez autoatak. Ale taky sem se moc daleko nedostal, ze.

Jak daleko jsi se dostal? :)

Mě systém questů přijde zatím nejlepší co jsem viděl. Jednak odpadá nutnost nudného hledání NPC, které quest zadává (pro začátek a konec questu) a druhak mi přijde, že jsou questy mnohem zábavnější, než u ostatních MMORPG (je tam spousta questů, co nejsou jen zabij x příšer, najdi x itemů apod.). Pak tam jsou eventy a group eventy, díky kterým hráči spontáně spolupracují (odpadá nudné hledání groupy).

Dungy (zatím jsem teda zkoušel 1, který má 7 částí) jsou taky mnohem (MNOHEM) zábavnější, než třeba u WoW (např. vodní část, kde se proměníte v delfína s delfíníma abilitama) a bossové jsou celkem challange. Byl jsem v groupě samejch lvl 80 a dung byl na obtížnost 1 z 80 a nebylo to úplně jednoduché...

A.l.i.3.n
Už vim, kde se na tom obrázku vzali ty vrtulníky :)

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Commando
Cloud
QUOTE(A.l.i.3.n @ 28.12.2012, 12:05) *
Jak daleko jsi se dostal? :)

Mě systém questů přijde zatím nejlepší co jsem viděl. Jednak odpadá nutnost nudného hledání NPC, které quest zadává (pro začátek a konec questu) a druhak mi přijde, že jsou questy mnohem zábavnější, než u ostatních MMORPG (je tam spousta questů, co nejsou jen zabij x příšer, najdi x itemů apod.). Pak tam jsou eventy a group eventy, díky kterým hráči spontáně spolupracují (odpadá nudné hledání groupy).

Dungy (zatím jsem teda zkoušel 1, který má 7 částí) jsou taky mnohem (MNOHEM) zábavnější, než třeba u WoW (např. vodní část, kde se proměníte v delfína s delfíníma abilitama) a bossové jsou celkem challange. Byl jsem v groupě samejch lvl 80 a dung byl na obtížnost 1 z 80 a nebylo to úplně jednoduché...

Spíš sem od toho čekal asi něco nereálnýho, co se mi zjeví před ksichtem a já padnu na kolena... Daleko sem se nedostal. Pak jsem to dva měsíce nehrál a když sem se nalognul, tak mi nějakej číňan napowerlevloval postavu z dvanáctky na 52. Napsal sem nějakýmu týpkovi co se mi objevil ve friendech co to má bejt a on se mi normálně omluvil, že už to powerovat nebude :D

No ale k věci, je fakt že sem do jádra hry neprohlídnul, no ale abych upřesnil co mě přišlo nic moc - Ty battlegroundy sou takový divný. Pořád jen někam hodinu běžíš jen aby tě zabil nějakej gang, s tim že ta plocha je sice 'velká' ale nikdo nepřiznal že ty mapy sou zas inovativně ctrl+c ctrl+v pro každou frakci.

Kvestů je tam asi spousta jinejch, každopádně ty co sem viděl se neslučujou se zábavou. A to jak na prvních levlech tak když sem pobíhal po světě s tou napowerlevlovanou postavu.

Myslim si, že problém týhle hry, nározdíl od tý první, je přílišnej kalkul. Je jasný, že mě ten samej koncept nemůže bavit pořád, proto sem přestal hrát GW1, potom WoW... Na mmo fórech se všichni bavěj o tom jak je důležitý aby hra měla 'rewarding gameplay', ale upřímně mi připadá, že to vede jen k gamedesignérskýmu kalkulu na úkor opravdu novejch věcí. Nevím jak může někdo čekat a chtít aby ho hra něčím odměňovala... pak to končí u nějakýho kreténskýho lootfestu.

UI je celý takový divný, moc nevypadá, že do toho světa patří a fakt už mi to připadá jak jen nějaká oteplená matrixovize plná nejapnýho photoshopu a kreslenejch efektů, který do sebe ale nepasujou. Plus hudba mi přišla obzvlášť oproti předchozímu dílu dost slabá. V jedničce mělo každý místo super nádech.

Nechci zakládat svůj prožitek z první hry, nechtěl jsem refresh ale něco co by mě přivedlo zpátky k žánru a odpověď na otázku, jestli je možný aby to bylo ještě zábavný, když mi je 21. Ale taky se to asi všechno nakonec vrací k faktu, že mě hry bavěj čím dál tim mín, no a právě asi kvůli omývání toho samýho furt dokola. Nějaký Call of Copy, Weed for Speed...
A.l.i.3.n
Mno tak u tebe je asi hlavní problém, že tě přestávají hry bavit obecně ... navíc, když ti někdo napowerleveluje postavu z 12 na 52, tak se není čemu divit, že tě to nijak moc nebere.
Conan
Jako nevim, ale ten pohled mi prijde jen hodne okrajovej ... nevim co si z toho sveta stihnul poradne videt, ale rozhodne je moc dobre udelanej a questy jsou asi nejlepsi co sem kdy v jakym RPG a MMORPG delal ... plus ty poschovavany jump puzzly vsude po svete a dalsi a dalsi veci ... je sice pravda, ze me to asi po dvou mesicich celkem omrzelo ... resp. spis to nebyla moje priorita a nemam cas to hrat, ale urcite se k tomu zase vratim a vim, ze i kdyz sem tu mapu probehnul 2x tak tam pokazdy je jeste neco k novyho k najiti
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.