Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: Prokrastinace
GamePark.cz fórum > Fórum > Mimo mísu
Stran: 1, 2
A.l.i.3.n
Když už prokrastinovat, tak společně a snějakou tou štábní kultůrou. Takže pište jaké povinnosti zrovna úspěšně odkládáte a jak jste na to (zaslouženě) hrdí.

Taky můžete psát, své taktiky na vypořádání se s prokrastinací, případně s jejími následky.

E: A já můžu rovnou začít: Místo toho, abych pracoval na novém klientském administračním rozhraní do práce, které musí být hotové do zítra, tak zakládám vlákna na GPF.
lllllllllll
Prokrastinace se týká zhruba všeho, co mě nebaví. Takže všeho.
preca1
odkládam svojí spokojenou a příjemnou budoucnost
I-I.e.r.g.o.t.I-I
Dva tejdny se nutim do učení a z vymezenýho času kterej pro to vyhrazuju dosahuju takový třetiny.. zbytek prokrastinuju až to bolí.


Letos je prokrastinace nejsilnější jakou sem kdy zažil. Asi to bude motivací - už mam všechny předměty zavřený krom tohohle, kterej se navíc ani nějak pořádně učit nedá... nemůžu se donutit se na to soustředit.
<Your>Father<CZ>
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 06.02.2011, 15:21) *
Letos je prokrastinace nejsilnější jakou sem kdy zažil.

Odkládám psaní zprávy ze stáže, jejíž termín odevzdání byl začátkem října.
Odkládal jsem 4 týdny učení na všechny zkoušky - ještě mi jich skoro půl chybí - do konce mám týden. :)
Odkládám od začátku prosince napsání e-mailu Mamertovi ohledně Punkbusteru. :)
Odkládám už měsíc tréninkový program za účelem přípravy na lezení po horách.
Odkládám zaplacení prodloužení platnosti své domény wolfenstein.cz (je expiraci :D)
Odkládám od září komplexní restrukturalizaci pokoje.
Odkládám přidělání tří obrazů na zeď čtvrt roku. Jejich zadělání do rámů jsem odkládal 3/4 roku.
Půl roku odkládám výměnu plášťů na kole.
Odkládám vývoj desítek věcí a sepsání mnoha článků.

No a určitě by se našlo mnoho dalšího. :)
coldik
btw jak už dlouho odkládáš holku?
I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (<Your>Father<CZ> @ 06.02.2011, 16:40) *
Odkládám psaní zprávy ze stáže, jejíž termín odevzdání byl začátkem října.
Odkládal jsem 4 týdny učení na všechny zkoušky - ještě mi jich skoro půl chybí - do konce mám týden. :)
Odkládám od začátku prosince napsání e-mailu Mamertovi ohledně Punkbusteru. :)
Odkládám už měsíc tréninkový program za účelem přípravy na lezení po horách.
Odkládám zaplacení prodloužení platnosti své domény wolfenstein.cz (je expiraci :D)
Odkládám od září komplexní restrukturalizaci pokoje.
Odkládám přidělání tří obrazů na zeď čtvrt roku. Jejich zadělání do rámů jsem odkládal 3/4 roku.
Půl roku odkládám výměnu plášťů na kole.
Odkládám vývoj desítek věcí a sepsání mnoha článků.

No a určitě by se našlo mnoho dalšího. :)



Co můžeš udělat zítra, odlož na pozítří a získáš den volna.

fakt, čim dál tim častějš mam pocit že kdybych byl pilnej a dělal vše jak se má, je ze mě toudle dobou asi nějakej doktor manhattan nebo něco takovýho ekvivalentního... až někdo vymyslí prášky na prokrastinaci, HDP planety vzroste o tisíce procent..
MadOnion
Prokrastinovat se koukám taky musí umět pořádně. Já vašich kvalit chlapci nedosahuju ani omylem. A to jsem si myslel, že jsem v tomhle dobrej:-)
Beluga
QUOTE(coldik @ 06.02.2011, 16:58) *
btw jak už dlouho odkládáš holku?

Co já vím, tak prokrastinace je odkládání věcí, které nás nějakým způsobem "nebaví, děsí, odpuzují...".
Holka je věc veskrze zábavná, pokud zvolíš partnerku s citem.

„Udělám to později.“ Lenost? U čtvrtiny vysokoškoláků se jedná o nemoc
<Your>Father<CZ>
To je ale náhoda. na iDnes vyšel zrovna článek. :)

„Udělám to později.“ Lenost? U čtvrtiny vysokoškoláků se jedná o nemoc

TEST

Mně vyšla těžká prokrastinace. :))

EDIT: protože jsem odkládal odeslání tohoto příspěvku, Beluga mě předeběh. :D
coldik
Jste lehký prokrastinátor.
lllllllllll
Jste těžký prokrastinátor. Z Vašich odpovědí se zdá, že Vám prokrastinace způsobuje významné potíže, a to pravděpodobně ve všech oblastech Vašeho života. Doporučujeme Vám vyzkoušet svépomocnou aplikaci pro zvládání prokrastinačního chování. Pro vstup do tohoto programu je nejdříve potřeba se zaregistovat.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (lllllllllll @ 06.02.2011, 21:27) *
Jste těžký prokrastinátor. Z Vašich odpovědí se zdá, že Vám prokrastinace způsobuje významné potíže, a to pravděpodobně ve všech oblastech Vašeho života. Doporučujeme Vám vyzkoušet svépomocnou aplikaci pro zvládání prokrastinačního chování. Pro vstup do tohoto programu je nejdříve potřeba se zaregistovat.

Touché, to samý.


Určitě by se to dalo na něco svést, jako "společnost studenty přetěžuje a školní osnovy je znechucují i na oborech, které si vybrali protože je baví"... sem totiž moc línej i na to problém řešit, tak to svedu na společnost.
+-=
Omg to je snad nemoc ze všeho dělat nemoc ... obrátí v první třídě písmenko je to dysgrafik , blbej jak bota je to dyslektik , bojí se knoflíků je to koumpounofobie ... fakt na hlavu toto .

Jinak ten test nemá cenu dělat teď , udělám si ho jindy :)


I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (+-= @ 06.02.2011, 21:36) *
Omg to je snad nemoc ze všeho dělat nemoc ... obrátí v první třídě písmenko je to dysgrafik , blbej jak bota je to dyslektik , bojí se knoflíků je to koumpounofobie ... fakt na hlavu toto .

Jinak ten test nemá cenu dělat teď , udělám si ho jindy :)

mnáhodou, nikdo určitě nedělal nějakou velkou studii jak působí věk informatiky a informací a hektickýho života na mladý lidi a studenty. Prokrastinace je určitě nějakej obranej mechanismus mozku, jak se vyrovnávat s "vopicí z informací" a obecně s vopicí z pracovních úkolů.. sem si všim nedávno že ten prokrastinační stav je hodně podobnej tomu jako kdy máte opici z chlastu - nic se vám nechce, na zdroj svýho stavu se nemůžete ani podívat...
A.l.i.3.n
Jo ten test vypadá zajímavě, ale taky bych jeho vyplnění odsunul na zítra, či pozítří :)
Beluga
HHote, ten vliv na naše mozky bude imho značnej nejenom v tomhle ohledu.
Si jen vem, jak přistupujeme k informacím posledních 10 let.

Proč bych si něco pamatoval, když to dohledám na wikině během tří vteřin, co zadávám dotaz?
Pamatujeme si hesla, nikoliv jejich význam.

Prokrastinace je, myslím si, dost podobná.
Když se chceme bavit, stačí dneska zmáčknout knoflík, kliknout myší, rozepnout poklopec. Většina "ne-pracovních" úkolů se dá vyřešit taktéž rychle, zadáním do Googlu.
Najednou něco nejde instantně jako všechno okolo a tak se nám do toho nechce.
Lukino
Těžký prokrastinátor :)

Já se měl učit na dnešní zkoušku a odkládal jsem to tak dlouho, že ta zkouška už je za hodinu a půl a já na to ještě ani nemrkl :)
<Your>Father<CZ>
Jako zkušený prokrastinátor mohu potvrdit, je-li člověk vskutku v prokrastinaci pilný, za nějaký čas se stane součástí jeho intuice odhad, který umožní odhad časové náročnosti aktivity tak, aby odkládáním neohrozil vlastní cíle sledované vykonáváním oné aktivity.
strécoWolfrámo
Zatím úspěšně prokrastinuju veškeré učení na maturitu. Vím, že se mi vysmějete, že to je jen matura, ale prostě začínám mít strach, bohužel prokrastinace je silnější!
Pospa
Já sem velmi těžký prokrastinátor, test sem odsunul na jindy a rád bych doplnil, že prokrastinací to nekončí. Zpozoroval jsem totiž u sebe opačný jev, který prokrastinaci provází ruku v ruce. Tou je netrpělivost. Čím víc odkládám úkoly nepříjemné, nezábavné, nutné, tím rychleji musím mít hotové to, co chci, baví mě to, těším se na to, potřebuju to mít. V praxi to vypadá tak, že například první tejden zkouškového sem jel radši do Německa pro Golfa, druhý týden řešil technickou a přepis a dneska například se v něm jedu s kámošem vrtat místo abych se učil na středeční ekonomii. Mno a pokud čekám na něco, co mi přinese radost, či užitek, tak se nejsem schopný naučit ani básničku..

Jinak teda už rok před sebou tlačím zkoušku z matematiky, na kterou se nejsem schopnej naučit.
Půl roku dlužím email známé z Bulharska s fotkama. Ta než je dostane, tak už se na nich ani nepozná.
Několik let odkládám úklid skříně v pokoji, kde mi hnijou totální kraviny, zatímco v pokoji nemám vůbec místo.
Opravu stolního počítače, který chytá prach od té doby, co mám netbook, radši nezmiňuju. V této souvilstoi bych také rád přesunul wifi do obýváku, aby se k ní netáhl kabel přes celý byt.
Ještě že mám v práci vždy na konci měsíce měsíční inventuru, u který většinou doženu všechny resty. Jediné, co už zase táhnu druhým měsícem je vymazání nepoužívaných surovin z inventury.
Napsání kostry bakalářní práce odkládám od Listopadu, ale myslím, že tato práce je na nejlepší cestě k absolutnímu odložení do velmi vzdálené budoucnosti.

Určitě sem na spoustu věcí zapomněl, ale myslím, že pointa je jasná :)
coldik
joo řešením jsou deadliny a tresty při nedodržení, který dá někdo jinej.. obecně pracovní poměr :) to už se člověk donutí dělat..
repeek
Ja jsem uz i odkladal napsani do tohoto tematu...
lllllllllll
Když už není nic, co bych mohl dělat místo toho co dělat musím, du se prostě projít. Mezitím se zase najde něco, co dělat místo učení a až to dodělám, du se zas projít. Nic moc byznys...
Marx^
Já bych klidně založil i nějaké hnutí pro lid s prokrastinací s cílem dát to veřejnosti najevo.. ale radši až příští týden..
vEprik?
Vyšla mi těžká prokrastinace a nedá se tomu odporovat, už jen proto že jsem odkládal tenhle post tak dlouho, až jsem zapomněl co chytrýho jsem vám chtěl sdělit.
E: Jo už vim, chtěl jsem pronést moudro jako že prokrastinace je mentální masturbace a že jí nejde odolat.
+-=
Je jasný jak to Majové mysleli s rokem 2012 ... odložili psaní kalendáře na jindy . Z toho plyne jak dopadne tahle civilizace , jednoho dne odložíme naprosto vše na jindy a bude konec. Docela hezký ne , určitě lepší než dostat zásah šutrem nebo na sebe naházet hromadu atomovek pod záminkou rasové a náboženské čistoty , která stejně vznikla tím že někdo něco odložil a to naštvalo toho který to za něj musel dělat ...
I-I.e.r.g.o.t.I-I
QUOTE (Marx^ @ 07.02.2011, 22:11) *
Já bych klidně založil i nějaké hnutí pro lid s prokrastinací s cílem dát to veřejnosti najevo.. ale radši až příští týden..




Bylo by určitě libé duším švejkovským uspořádati pochod, gayové a lesbičky by mohly záviděti našich alegorických vozů (feldy s vlaječkou, protože na víc je člověk líný).
lllllllllll
Zas sem v tom, co s tím? :D

zatím mě nenapadlo nic lepšího, než řešení problémů s prokrastinací odložit na později, stejně tak jako sešit do literatury...
A.l.i.3.n
Když tak přemýšlím, tak ve většině případů, kdy jsem přestal prokrastinovat, to bylo jen zdání. Ve skutečnosti jsem jen začal dělat věc, kterou jsem dlouho odkládal, kvůli tomu, abych našel výmluvu k odložení jiné věci.
<Your>Father<CZ>
V rámci proktastinační samoléčby jsem si po semestru odkládání zředil studentskou průkazku na vlak.
coldik
a proč? by to ještě počkalo dva, tři roky :)
<Your>Father<CZ>
Už mě nebavilo jezdit vlakem načerno. :)

Od toho je MHD.
coldik
jejej to mi řekni, jak se dá vyhejbat kontrolujícím pracantům? ses schovával pod sedadlem? :D
Beluga
Bych už kur.. měl začít dělat to daňový přiznání...
<Your>Father<CZ>
„U vysokoškolské populace se odhady ve vyspělých západních zemích pohybují v hodnotách od 20 %, přes 50 % k až neuvěřitelným 90 %! To by znamenalo, že pouze jeden z deseti vysokoškoláků neprokrastinuje. Ze statistického hlediska lze namítnout, že mezi vysokoškoláky by prokrastinace byla normou a deviantním se stává chování toho, kdo neprokrastinuje.“
rawloF
Jste střední prokrastinátor. Z Vašich odpovědí se zdá, že Vám prokrastinace způsobuje významné potíže, nicméně ne ve všech oblastech Vašeho života.

ty vole, to je těžká srajda, btw už 3 měsíce sem se chtěl objednat ke kožní
lllllllllll
Tak sme se doprokrastinovali až k tomu, že každej den píšem test z matiky. Sem zvědavej jak budeme prokrastinovat teď, asi jako "v srpnu se to naučíme"...
!Tvý?ák!
koukám samí chronici jako já biggrin.gif
nevim proč, ale když si mám jít koupit měsíční jízdenku, tak to odkládám až na ten úplně nejposlednější den a přitom tam můžu jít minimálně o 14 dní dřív a potom mít klid, složenky to samý
a učení? ráno mozek nejvíc bere, to dělám něco jinýho, odpoledne si říkám, že už bych jako měl a večer mě k tomu donutí vědomí, že když se na to nepodívám, tak nebudu z toho nic vědět a blbě to dopadne, jenže to už je potom všechno narychlo, nic nestíhám a půlku stejně zapomenu no a ráno že bych se poučil? vůbec, dyť začnu třeba tak po obědě, ejhle už je 22:00 a zase jsem nic neudělal whistle.gif
lllllllllll
Jak říkám, nejhorší je, když už se odhodlám otevřít učení a nemám nic jinýho, co bych mohl dělat, jdu se projít. Mezitím nakáčou blbou na facebooku, gp fóru a mám na chvíli práci. Pak se du zase projít. Blahopřeji sám sobě, po 8 hodinovém učení nevím ani to nadpis toho, co sem se učit chtěl.
Lukino
Už měsíc si uklízím pokoj :)
<Your>Father<CZ>
Beluga
Říkal jsem něco o daních?
coldik
do 31.3. času dost ne? :)
Qwwerty
QUOTE(Beluga @ 27.02.2011, 22:03) *
Říkal jsem něco o daních?

já už si po měsíci, co sem to začal nějak řešit, opatřil i potvrzení o zdanitelnejch příjmech ^^

akorát když sem viděl ten formulář a pokyny k jeho vyplnění, tak sem plně pochopil tu scénu z Black Books a už po několikaté si položil otázku, jestli to za ty 2000,- stojí :/
Šupex
Zítra písemka z matematické analýzy, zkoušení v algoritmech...ale L4D2 je lákavější což? :)
coldik
joo to mi připomíná, že bych měl začít už kurva psát tu bakalářku..
Qwwerty
tak .. bylo rozhodnuto - v rámci lenosti se další účast na fyzikálních laboratořích neplánuje
coldik
QUOTE(coldik @ 01.03.2011, 22:44) *
joo to mi připomíná, že bych měl začít už kurva psát tu bakalářku..

musím se pochlubit, už jsem to prolomil a začal konečně něco dělat :)
rawloF
Měl jsem osm měsíců na zařízení praxe, snad mě zítra někam vezmou :-D.
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.