Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: OpenTTD na GameParku ?
GamePark.cz fórum > Hry > OpenTTD
Stran: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
bighead
Určitě z mnoho z vás zná Tycona ( OpenTTD ) video zde

Kdo neví o co se jedná, tak video, ale i screeny mohou napovědět

O hře:
Hru začínáte v roce ( možno nastavit ) např. 1930 a vaším úkolem je vypracovat svou společnost. Začínáte s nějakým základním kapitálem, který máte na výstavbu.

Ve hře můžete:
- stavět tratě ( lokomotivy, koleje... se během let vyvíjejí )
Pomocí vlaků přepravujete osoby, peníze, zboží, uhlí apod....

- automobily ( obdobné jako u vlaků, také se vyvíjí )
Automobily můžete taktéž převážet různé suroviny nebo osoby....

- Lodě
Pomocí lodí bud převážíte osoby, ropu, zboží....

-Letadla
V online hře bývají velmi omezeny, protože jsou velmi prosperující.

V MP může za jednu společnost hrát i více lidí, max společností na jednom serveru je 15. Může hrát i počítač.

O co ve hře jde ? hlavně o zábavu, ale i o prvenství na daném serveru, kde soupeříte s ostatními
calll_
no to byla super hra, můj system železnic byl tak propracovanej že ani hra to nepochopila a často se to tam nejak buglo
__sXe__
Tak to áno, to by hrala aj priatelka asi :) jednoduchá hra na grafiku a tycoonky sú super série thumbsup.gif
Piplovic.
Možná by to někoho chytlo , ale také časem omrzelo , nemyslíte ?
strécoWolfrámo
Takže takové simple Cities XL :) pokud ano, není problém ... Cities XL mě chytlo, a od té doby co jsem byl v Chicagu mám furt potřebu stavět vysoké budovy, a vůbec města :))
bighead
hra je to starší, ale autoři stále tuto hru vylepšují a opravují bugy... Možná by se zde na gameparku našla své vášnivce
Hugo_zly_muz
Pokud by to tu bylo, tak bych to i znova okusil a přiznejme si to, tady už se těžko nějaká hra jakkoliv chytne a toto by se chytnou mohlo... jen škoda že to nepřišlo už před lety... Já sem teda pro...
Tipos
Jooooo !!! Rozhodně ano !

Nové klienty už jsou dost dobré, od verze 1 už to jede solidně, i inteligence řidičů je lepší a lepší ... mapy mohou byt krutopřísně velké

Bylo by super aby Gp měl aspoň 1 server :)
Bizziiik
Taky bych tuto hru asi oprášil, ale musela by se zavést nějaká pravidla jakože nesmíš stavět přes silnici jednu kolej + depot, kde bylo za cíl zníčit tomu druhému co nejvíce autíček.
Ale jinak ta hra se i dnes pořád trochu vyvíjí a přidávají se do ní spoustu zajímavých věcí, takže by to bylo zajímavé.
Hugo_zly_muz
Uvidíme, jelikož na fórum chodí prd lidí, tak se prd dozvíme, ikdyž anketa vypadá pěkně... jedinej způsob asi je server prostě spustit, hodit novinku na GP a uvidí se časem jestli má smysl pokračovat a server zlepšovat...
Tipos
Jojo, ty pravidla by byly potřeba, aby se to hlídalo případně trestalo.

Ještě otázka zda udělat server veřejný pro všechny, nebo jen pro gp

ale to navazuje na další otázku jestli to lze propojit s klientem ...
Hugo_zly_muz
QUOTE(Tipos @ 25.11.2011, 22:11) *
Jojo, ty pravidla by byly potřeba, aby se to hlídalo případně trestalo.

Ještě otázka zda udělat server veřejný pro všechny, nebo jen pro gp

ale to navazuje na další otázku jestli to lze propojit s klientem ...

podle mě asi lze, jinak bysme se tu o tom asi nebavili teehee.gif ...
Tipos
tááákže, kdy máme čekat server? :D
Preu
Joo u tohohle jsem taky strávil pár desítek hodin :) a je fakt že ve svým oboru do minulého roku neměla konkurenci přece jen Cities In Motion je trochu víc moderní a propracovanější.

Každopádně přes net sem nehrál žádnou podobnou hru.. mohlo by to být zajímavý vyzkoušet ale je to taková hurá akce na chvilku..
bighead
server sem testoval u sebe a simuloval klienta, na server by se šlo připojit přes klienta.

- Po připojení vám to založí společnost ( společnost si můžete zaheslovat, aby vás někdo nevykradl )
- Můžete se přepnou do jiné společnosti
- Můžete jen pozorovat hráče
- Pokud bude zapnuté posílání peněž, tak si můžete navzájem posílat prachy

Viděl bych to asi takto, v klientu by se dalo nastavit:
- Volba země ( mírný pás, poušť.... )
- Od jakého roku by se začínalo
- Počet aut
- Počet lodi
- Počet letadel
- Počet vlaků
- Velikost mapy
- Typ terénu ( plocha, hory ...)

Tipos
To ne, spíše aby admin nastavil ruzne mapy, ruznych klimat, vytvořilo se a bylo na pevno.

Bych spíše řek já. Pokud mě tedy chápete. Pak tu bude milion map a nebude se hrát, každý si vytvoři co mu vyhovuje, já si myslím že daná mapa podmínky, a starej se. Hrát dle svých podmínek můžou sp.
bighead
QUOTE(Tipos @ 26.11.2011, 09:45) *
To ne, spíše aby admin nastavil ruzne mapy, ruznych klimat, vytvořilo se a bylo na pevno.

Tak mapa bude vždy jiná, protože se generuje automaticky podle velikosti, nebo udelat Stredni a Hard server, jelikoz zacatecnik na hardu hned chytne bankrot
Tipos
QUOTE(bighead @ 26.11.2011, 09:56) *
Tak mapa bude vždy jiná, protože se generuje automaticky podle velikosti, nebo udelat Stredni a Hard server, jelikoz zacatecnik na hardu hned chytne bankrot

Jojojo, ale myslím obtížnosti jsou dobry nápad.

Ale já tím myslel aby hráč nemohl zakládat mapy, třeba tady na foru se rozhodneme jake kombinace uděláme, a na nich se bude hrát.
Hugo_zly_muz
Já teda musím říct, že sem multiplayer v této hře nikdy nehrál a nevím jak to může fungovat vůbec... někde sem četl že naserveru může bejt až 256 lidí... ale myslím si že pokud příde někdo kdo to umí a někdo kdo skoro vůbec tak se nebude chytat vůbec, zvlášť když ten profík mu bude schválně lézt do měst hned a do ekonomiky a zničí ho... Ale nejlepší je prostě ten server nahodit co nejdřív a vyzkoušet....
bighead
255 jsem viděl, ale max 15 společností, takže servery budou asi pro 30-50 lidí
Nahodíme asi 3 servery s tím, že se bude moc volit rozloha a obtížnost a potom se to bude dál upravovat podle hráčů
Aldaris
Já jsem pro zavedení OpenTTD, takováhle hra mi na GP chybí.

QUOTE (Hugo_zly_muz @ 26.11.2011, 13:13) *
Já teda musím říct, že sem multiplayer v této hře nikdy nehrál a nevím jak to může fungovat vůbec... někde sem četl že naserveru může bejt až 256 lidí... ale myslím si že pokud příde někdo kdo to umí a někdo kdo skoro vůbec tak se nebude chytat vůbec, zvlášť když ten profík mu bude schválně lézt do měst hned a do ekonomiky a zničí ho... Ale nejlepší je prostě ten server nahodit co nejdřív a vyzkoušet....

Multiplayer jsem hrál a můžu ujistit, že s tou konkurencí není problém. Ty mapy jsou tak velký, že si každý může najít nějakou výdělečnou činnost.
A ohledně těch naschválů, jako je sejmutí aut nebo vlaku jiným vlakem, tak to podle mě v OpenTTD nejde, jen v původním TTD. Ale třeba se pletu.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
Dycky sem hrál bez konkurence a spíš mě bavilo hrát si na dopravního boha, ale tohle neni vůbec ale vůůbec hloupej nápad.

Stejnak nastává éra cloudofašoher v klasickym slova smyslu který nebudou mít dedikovaný servery. I na cod dojde, pokud už nedošlo. A tohle? Zní skvěle.

Co se týče oddělení lam od skilerů, jediná možnost je vést žebříček a odměňovat jej... pak člověka to odradí od fejků.
Tipos
QUOTE(Aldaris @ 26.11.2011, 13:58) *
A ohledně těch naschválů, jako je sejmutí aut nebo vlaku jiným vlakem, tak to podle mě v OpenTTD nejde, jen v původním TTD. Ale třeba se pletu.

jo jde to prasit všem v okolí, na to by byl vhodný admin.. ale nevím zda lze někomu třeba udělit sankci, adminování opravdu netuším jak tam funguje.
Hugo_zly_muz
Tak to nahoďte a ozkouším to, už ani nvm jak se to hraje biggrin.gif
Tipos
:-P, tak jak jste daleko s házením ? :-)
bighead
QUOTE(Tipos @ 28.11.2011, 20:34) *
:-P, tak jak jste daleko s házením ? :-)

uvidíme jestli se to schválí
Bizziiik
Už jsem to nainstaloval, ale potřebuju jestli do toho nemusím ještě přidat nějaký obsah jako patche a tak. Tak uvidíme :-)
Hugo_zly_muz
QUOTE(bighead @ 28.11.2011, 20:42) *
uvidíme jestli se to schválí

ou, chybička se vloudila biggrin.gif
IAczech
Jsem to hrál s kámošem ... A dokonce se tam dá společnost celá skoupit! Hráli jsme to pozdě večer a já usnul, takže mi tam vylítnul 3x bankrot a pak mu to nabídne odkoupení thumbsup.gif Je to sranda hrát po lanu... jsme se u toho bavil jak nikdy, hlavně pak když ste na TSku a hecujete se biggrin.gif Dokonce se dá uměle navýšit hodnota společnosti půjčkou v bance a tak, ale kdo hrál tak už ví ... jinak by jsem hrál only harcore. Normál je pro lamy biggrin.gif

Jinak mě stačí 3 nastavení: Klima, obtížnost, počet hráčů, víc nepotřebuji.
Tipos
Jo po lance to je sranda :D. Když se dá těžká, tak to je fakt výzva :D
Hugo_zly_muz
Teda to bych chtěl taky někdy usnout u hry biggrin.gif biggrin.gif
calll_
nemá někdo zkušenost s tymhle graf. addonem ? protože to celkem ujde

Hugo_zly_muz
Hej to vypadá hustodémonskykrutopřísně biggrin.gif nahoďte to sem a rychle thumbsup.gif
Bizziiik
Ten se mi teda moc nelíbí a přijde mi ještě horší jak originál :-D. Ale proti gustu...
Tak kdy to sakra schválej :-D.
Tipos
asi uvažujou jestli to utahne HW ... :D
Hugo_zly_muz
QUOTE(Tipos @ 29.11.2011, 20:09) *
asi uvažujou jestli to utahne HW ... :D

no určitě je to náročnější než ten novej server na MW3 biggrin.gif
IAczech
Kdyby zrušili jeden server pro CoD 2 tak je výkonu haba kůůůůůů thumbsup.gif
Slamb
maximální výkon herního serveru se zdaleka nevyužije ještě X let innocent.gif horší je to ale se spacem, kde se pořád ještě dolaďuje a opravuje...
Hugo_zly_muz
QUOTE(Slamb @ 30.11.2011, 05:01) *
maximální výkon herního serveru se zdaleka nevyužije ještě X let innocent.gif horší je to ale se spacem, kde se pořád ještě dolaďuje a opravuje...

logické, když hráčů na GP ubývá geometrickou řadou biggrin.gif ... a ten SPACE to bude taky betaverze pořád ne? vždyť ještě není ani na všech hrách danej ne? whistle.gif
bighead
takže si chvíli počkáme, zda se to přidá se rozhodne asi v lednu, pomalu se na to můžem připravovat a kdo ví, třeba to bude dárek k vánocum thumbsup.gif
Hugo_zly_muz
QUOTE(bighead @ 30.11.2011, 15:41) *
takže si chvíli počkáme, zda se to přidá se rozhodne asi v lednu, pomalu se na to můžem připravovat a kdo ví, třeba to bude dárek k vánocum thumbsup.gif

v lednu se teprv rozhodne jestli se to přidá? Ta GP rychlost mě fakt udivuje... whistle.gif
bighead
QUOTE(Hugo_zly_muz @ 30.11.2011, 16:13) *
v lednu se teprv rozhodne jestli se to přidá? Ta GP rychlost mě fakt udivuje... whistle.gif

jsou zde jiné okolnosti, proto to bude chvíli trvat
calll_
QUOTE(bighead @ 26.11.2011, 09:56) *

nej by to bylo takhle

-- server 1 --

- všechno na hard
- non stop nebyl by tam limit kdy by hra končila / videl sem servery kde byl rok 13654 takže to asi funguje /
- 1 společnost může založit max 10 stanic za 20 let aby se predešlo tomu že za 10 let si tam postavím 100 stanic a prakaticky všechno vyžeru a dosáhnu ekonom. mega boostu / tohle by musel hlídat admin pokud by to jinak nešlo /
- velikost hry 2048 x 2048

-- server 2 --

- všechno na hard
- vyhral by ten kdo by se dostal na hranici napr 100 000 000 eur / videl sem server kde to hodilo na konci tabulku kdo se jak umístnil a do 20 sec se pak restartovala mapa a začala nová takže to funguje /
- pridalo by to body tomu kdo by vyhral kolo a ty body by se započítavali do celk. tabulky nejlepších hráču
- velikost hry 1024 x 1024

-- server 3 --

- všechno na medium
- vyhral by ten kdo by se dostal na hranici 100 000 000 eur
- velikost hry 512 x 512
bighead
v configu se dá nastavit i v jaké roce se resetne server, nevím jak je to s těmi penezi, ale pokud je to jinde, tak to musí jít
Bizziiik
Hele lidi chtěl bych se zeptat, jaký druh AI požíváte nebo jste používali snažím se to znova rozehrát, ale nevím už jaké AI jsou opravdu dobrý.
calll_
žádná ai nedosahuje schopnosti človeka kterej to umí hrát :P
Bizziiik
QUOTE(calll_ @ 10.12.2011, 12:08) *

Na to jsem se neptal!!! A jinak to vím taky.
Hugo_zly_muz
Už to dejte sem na GP radši... tongue.gif
bighead
ještě to chvíli potrvá, jak sem říkal, třeba to bude na vánoce jako dárek nebo až v novém roce.
Tipos
QUOTE(Bizziiik @ 10.12.2011, 10:42) *
Hele lidi chtěl bych se zeptat, jaký druh AI požíváte nebo jste používali snažím se to znova rozehrát, ale nevím už jaké AI jsou opravdu dobrý.

QUOTE(calll_ @ 10.12.2011, 12:08) *

tak to si stáhněte ChooChoo, nebo tak nějak , je to prase jak sviň, hraju proti němu na hard, a to prase jede nehorázně, nehorázná sít železnice

QUOTE(bighead @ 10.12.2011, 15:45) *
ještě to chvíli potrvá, jak sem říkal, třeba to bude na vánoce jako dárek nebo až v novém roce.

na VÁNOCE !!! worship.gif
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.