Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: sluchátka - hlasitost
GamePark.cz fórum > Fórum > Mimo mísu > Software & Hardware
funziik
Dobrý den. Podobný problém jako mám já jsem tady na foru nenašel, tudíž jsem založil topic. Můj problém je následující: Koupil jsem si tyto reproduktory http://www.alza.cz/genius-gx-gaming-sw-g2-...rne-d297737.htm ... A po připojení sluchátek do těchto reproduktorů mi sluchátka hrají strašně potichu, i když dám sound na max jak u repráků, tak u sluchátek. Pokud zapojím sluchátka zezadu přímo do počítače, tak hrají normálně a není žádný problém. Ale pro usnadnění práce bych chtěl tento problém vyřešit. Problém ve sluchátkách určitě není. Spíš si myslím, že se to musí dát nastavit nekde v nastavení zvuku nebo tak, ale vubec nevím jak. A ještě bych dodal, že když zapojím ty sluchátka do reproduktorů, tak mi hrají i reproduktory, ale strasne potichu. Takže kdybych to shrnul: Chci prostě docílit toho, aby moje sluchátka po připojení do reproduktorů hráli normálně hlasitě, a né potichu. Děkuji předem za odpovědi. PS: mám win 7
Qwwerty
zjistit jestli tohle je std. chování a reklamovat

pokud hrajou potichu sluchátka, může to být impedancí
nicméně pokud hrajou repra při zapojenejch sluchátkách, tak udělali soudruzi někde chybu - co taky čekat od pseudo-high-tech-designu low-endovejch geniusů za tyhle prachy :))
Legio IX
Mám ty stejný u PC-TV. Takto se nechovají a vidím to na reklamaci.
funziik
Takže si myslíte, že je chyba v techto reprákách? Chyba sluchátek to nebude..když je zapojim zezadu do počítače, hrajou normálně..když je zapojim do notebooku, tak hrajou taky fajn...jen proste když je zapojím do techle repráků, tak mi hrajou potichu...zkoušel jsem i jiný sluchátka, a je to stejný..také hrají potichu po připojení do repráků..A jeste co je to ta impedance?
Qwwerty
impedance jest odpor cívek ve sluchátkách (čím větší impedance, tím silnější potřebuješ audio signál k vybuzení stejné akustické hladiny)

nicméně pokud Legio hlásí, že mu se tak nechovají, tak máš vadnej kus - repro by se mělo při zapojení sluchátek vypnout úplně a ne potichu hrát
funziik
QUOTE(Qwwerty @ 11.02.2013, 19:28) *
impedance jest odpor cívek ve sluchátkách (čím větší impedance, tím silnější potřebuješ audio signál k vybuzení stejné akustické hladiny)

nicméně pokud Legio hlásí, že mu se tak nechovají, tak máš vadnej kus - repro by se mělo při zapojení sluchátek vypnout úplně a ne potichu hrát



Jo, taky mi to připadalo divný..Já jsem si právě myslel, jestli tady nemám něco nastavený špatně...třeba nejaka možnost, aby mi to hralo z repro a zaroven ze sluchátek :D..ale to je asi blbost..takže jediný, co se s tim dá dělat, je reklamace?
Tipos
taková blbost, ale dáváš konektor od sluchátek až na doraz? .. když je zapojený jen na "půl" může to dělat přesně to jak popisuješ
funziik
QUOTE(Tipos @ 11.02.2013, 20:52) *
taková blbost, ale dáváš konektor od sluchátek až na doraz? .. když je zapojený jen na "půl" může to dělat přesně to jak popisuješ


Samozřejmě, že to dávám až na doraz..to bylo první, co jsem udělal
Qwwerty
QUOTE(funziik @ 11.02.2013, 19:34) *
.Já jsem si právě myslel, jestli tady nemám něco nastavený špatně

leda že by se to dalo nastavit někde na té reprobedně (což pochybuju)
tohle je hardwarová záležitost, kdy zasunutím jacku sluchátek sepneš kontakt, který by se měl postarat o odpojení repro (dost možná za to může právě tenhle kontakt - stačí studenej spoj, kterej nepřenese patřičnej signál do řídícího švábu)

jak říká Tipos, špatně zastrčenej konektor se projevuje stejně - jenže to by jsi musel být debil, aby se ti to povedlo při několika pokusech a ještě k tomu s různejma sluchátkama :))
Tipos
Jojo, to já jen tak plácl protože jsou stejné příznaky. Já to měl u středověkých repráku, genius 2.0 výkon prd, ale dírku na sluchátka to mělo, a bylo to tak debilně řešené že ten konektor byl zapuštěný, a díra která byla kolem zajisté nestačila na to aby se tam protlačil ten kabel, takže to nikdy nedošlo až na doraz takže to dělalo přesně s tím zvukem ;).

Každopádně, už to dávno takhle nedělají, takže to taky vidím na reklamaci.
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.