Znáte Heroes of the Storm?

Je to nová MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) hra od studia Blizzard Entertainment, který stojí za tak známými tituly jako World of Warcraft, Starcraft nebo Diablo.
Podstatou hry je, že proti sobě stojí dva týmy po 5 hráčích a snaží se zničit nepřátelskou základnu (stejně jako třeba v Dotě 2 nebo LoL).

Na rozdíl od ostatních MOBA her ale Heroes of the Storm spoléhá na týmové zkušenosti a klíčovou roli hraje obsazování žoldáckých kempů, jejichž minioni jsou velmi silní a přidají se na stranu týmu, který jejich kemp dobije. Týmové zkušenosti fungují na bázi sdílené úrovně, takže se nestává jako v jiných hrách, že by měli hráči v jednom týmu rozdílnou úroveň.

Hra je ve fázi technické alfa verze a nedá se prozatím volně stahovat a hrát. Do budoucna bude Free-to-Play a nebude potřeba za ni platit. Hráči si mohou odemknout hrdiny herní měnou, kterou budou získávat z úkolů. Pokud bude někdo chtít svůj progres uspíšit, může použít skutečné peníze, ale hra půjde hrát i bez investování jediné koruny. Výjimku mohou tvořit některé dodatečné skiny a vizuální vylepšení hrdinů, jako je to třeba v LoL nebo Dotě, ale těžko zatím soudit.

Více informací se dozvíte na fanstránce této hry -> HeroesZone.cz


Tak co na to říkáte, bude to stát za houby a nebo to může dopadnout dobře ?
Osobně si myslím, že to bude zajímavé a hratelné. Asi to nebude tak progamingová záležitost jako je dneska třeba Dota 2 nebo LoL, ale to může naopak té hře prospět.