Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: Nový server engine s podporou VOTE !!!
GamePark.cz fórum > Hry > Ostatní hry > Soldier of Fortune
Falty
V 5 místnosti deathmatche by spuštěn nový server engine, který by měl být použit v připravovaném turnaji Kiss of Dead (nejen v něm). Přináší sebou řadu informací a bezpečnostních prvků, které ocení především admini a správce serveru. Pro Vás bude určitě zajímavé, že podporuje vote systém. Pokud jste to nikdy neslyšeli, tak vezte, že VOTE znamená HLASOVÁNÍ. Jinými slovy bude moci ovlivňovat některé herní prvky, které mohli při hře ovlivňovat jen admini pomocí hlasování (většinový systém).

Základní prvky nového enginu:

- možnost hlasování o okamžité změně mapy
- možnost hlasování o změně mapy pro příští kolo
- možnost hlasování o vykopnutí konkrétního hráče (hrač se nemuze po 30min vrátit do hry)

- autokick pro lagující hráče (extrémě vysoký ping)
- autokick případný autoban za zneužívání některých známých bugů hry
- možnost spoždění při začátku kola (bude zapnuto asi až při turnaji)
- nahlášení názvu další mapy, příchozího hráče atd.
- systém přístupů, privilegia, tituly

Pro funkci vote musíte mít nainstavaný vote PAK. Trochu jsem ho upravil, brzy sem dám upravenou verzi pro GZ betatestery. Plná verze bude zahrnuta v příštím GZmapspacku. thumbsup.gif
Falty
Tak tady máte první upravenou verzi vote klienta. Kdyby jste měli při hraní nějaké problémy, připomínky nebo návrhy napište je sem. Uvidíme asi s tím jde něco dělat. cool.gif
S3NT!N
Ty ses blazen. proc se tak staras o SOF kdyz tam je 5 hracu tydne ? biggrin.gif biggrin.gif A navic jsou na SOFu stejne jen samy curaci a deti biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif - 12 lety poserove co si hrajou na skill - ROFL !!
BariX
Nic o tom nevíš, tak MLČ! A i přesto že už SoF není nejnovější hra tak furt je to výborná hra.
^90^Punisher(=PV=)
jdi se se S3NT!Ne zakopat s tim svym Qaukem .SOF is thumbsup.gif

Falty
Kdyby Vám přišlo, že máte málo hlášek, tak tady najdete to co hledáte blush.gif je to stažené z jednoho polského sof klanu. tongue.gif
+-=
no husty hlaška ale kam snima ??,
+-=
jo a ktěm hračům za tenhle mnesic sem videl 11 novych hraču z toho 5 sem začali chodit častějc S3NT!N a ty (nic proti tobě) si tu byl za tenhle mnesic jen málo biggrin.gif a des sem jenom na turnaj (znova nic proti tobě ale řikam jen fakta)
Falty
QUOTE(+-=[cz] @ 22.09.2005, 21:25)
no husty hlaška ale kam snima ??,
[right][snapback]139085[/snapback][/right]


Hmm do adresáře hlasky, pokud máš nainstalovaný vote_v08cz nebo na klávesu. Návod najdeš v FAQ. wink.gif
+-=
ja si nejak poradim :-)
Vulture
sice mi neni 12 ale nejsem stejnýho názoru ty velkej kluku
+-=
co toto ?? biggrin.gif
mycky
njn mě je 11 ale neposeru se z toho thumbsup.gif
Falty
Turnaj skončil, a tak jsem vrátil hodnoty nastavení do původního stavu až na pár odchylek. Nechal jsem spoždění pro logování a došlo ke změně poměru hlasování, což je trochu experiment. Uvidíme, jak se to projeví. whistle.gif

Základní nastavení pro změnu: více než 50% musí souhlasit se změnou a více než 50% musí hlasovat, aby byla platná, min. počet hlasujích 1.

*
**
***
****
*****
******
*******
********
*********
**********

Nové nastavení je: více než 50% musí souhlasit a více než 20% musí hlasovat, aby byla platná, min. počet hlasujích 2.

*
**
***
****
*****
******
*******
********
*********
**********

Doufám, že Vám došlo, že hvězdičky jsou hráči. Žluté hvězdičky označují min. počet hráčů, který musí hlasovat, aby byla změna platná. rolleyes.gif
+-=
To je chytrý :) A ještě dotaz furt je to jenom v hře 5 nebo už všude ?? (sic odpověd tušim se stejně zeptám :)
Falty
Bohužel jenom v DM v 5 místnosti.
+-=
QUOTE(Falty @ 16.12.2005, 18:16)
Bohužel jenom v DM v 5 místnosti.
[right][snapback]167353[/snapback][/right]

Hmm to sem tušil :)
Falty
Tak se objevil daší prográmek s podoporou vote. Podpora hlasovaní o vykopnutí hráče, změně mapy, rychlé načtení mapy, zopakovaní mapy, fragy, timelimit, vypnutí nábojů, herní módy, vypnutí určitého typu zbraní ... což zní celkem zajímavě. Je to na systému, který využívá třeba RDAM servery atd. Příkazy se datlují do console, ale dalo by se asi vytvořit nějaký GUI. Nejzajímavější na tom je to, že je to ve formě určitého patche na exe soubor s dll knihovnou. Jinými slovy bude asi fungovat u všech zpuštěných serverů. Původní program co jsme měli byl něco jako auto admin na jeden server, kterému zadával příkazy.
Přináší také určitou statistiku o hráčích, ale tady si nejsem jistý asi to půjde skloubit se systémem co máme teď na GP. Pokud ano, půjde to vyexportovat do nějakého formátu na web, bude na světě ranking. wow.gif
!.George.!
QUOTE(Falty @ 23.06.2006, 09:47) [snapback]302064[/snapback]

Tak se objevil daší prográmek s podoporou vote. Podpora hlasovaní o vykopnutí hráče, změně mapy, rychlé načtení mapy, zopakovaní mapy, fragy, timelimit, vypnutí nábojů, herní módy, vypnutí určitého typu zbraní ... což zní celkem zajímavě. Je to na systému, který využívá třeba RDAM servery atd. Příkazy se datlují do console, ale dalo by se asi vytvořit nějaký GUI. Nejzajímavější na tom je to, že je to ve formě určitého patche na exe soubor s dll knihovnou. Jinými slovy bude asi fungovat u všech zpuštěných serverů. Původní program co jsme měli byl něco jako auto admin na jeden server, kterému zadával příkazy.
Přináší také určitou statistiku o hráčích, ale tady si nejsem jistý asi to půjde skloubit se systémem co máme teď na GP. Pokud ano, půjde to vyexportovat do nějakého formátu na web, bude na světě ranking. wow.gif


to vypadá zajímavě
mycky
QUOTE
!.George.!' date='23.06.2006, 16:24' post='302327']
to vypadá zajímavě

a víš vůbec co to znamená?:D
+-=
QUOTE
Podpora hlasovaní o vykopnutí hráče, změně mapy, rychlé načtení mapy, zopakovaní mapy, fragy, timelimit, vypnutí nábojů, herní módy, vypnutí určitého typu zbraní ...


To by bylo jenom pro admyny či i pro nás když je to do konzole ?? :)
mycky
aji pro vás. admini to můžou udělat pomocí rconu
+-=
QUOTE(CrazyMycky @ 29.06.2006, 19:08) [snapback]307737[/snapback]

aji pro vás. admini to můžou udělat pomocí rconu

Já si to měl dočíst innocent.gif wow.gif
Falty
Hledám zájemce o test PRE verze SoFplus serveru. Vzhledem k tomu, že mě s tím někdo stále otravuje doufám, že jich bude dost a taky, že to moje mašinka utáhne. Měla by se zkoušet verte 1,4T3, která již na internetu nemá link a je spíše pro zkušené betatestery. Současná verze 1,4T6 je trochu odlehčená a všechny skripty jsou nacpaný do jednoho souboru, což je sice dobrý méně zkušené, ale nic si tam nezměníte a ani nevidíte co by tam mohlo zlobit. Tím odlehčená myslím, že nepodoporuje vote jako 1,4T3. To by se mělo bojevit zase až v plné verzi. Nedávno jsem mluvil s autorem a tem mi napsal, aby jsme to odzkoušeli a pokud by nám něco nevyhovovalo a? se ozveme, že plná verze bude zase tvořena jenom jedním soubor.
flecck
QUOTE(Falty @ 03.10.2006, 12:44) [snapback]374850[/snapback]

Hledám zájemce o test PRE verze SoFplus serveru. Vzhledem k tomu, že mě s tím někdo stále otravuje doufám, že jich bude dost a taky, že to moje mašinka utáhne. Měla by se zkoušet verte 1,4T3, která již na internetu nemá link a je spíše pro zkušené betatestery. Současná verze 1,4T6 je trochu odlehčená a všechny skripty jsou nacpaný do jednoho souboru, což je sice dobrý méně zkušené, ale nic si tam nezměníte a ani nevidíte co by tam mohlo zlobit. Tím odlehčená myslím, že nepodoporuje vote jako 1,4T3. To by se mělo bojevit zase až v plné verzi. Nedávno jsem mluvil s autorem a tem mi napsal, aby jsme to odzkoušeli a pokud by nám něco nevyhovovalo a? se ozveme, že plná verze bude zase tvořena jenom jedním soubor.


Jsem 1. zájemce :)
mycky
taky bych ti pomohl falty:-)
!.George.!
já se taky hlásim turned.gif
Falty
Tak mi jeden z autorů poslal link na download nové verze 1.4T9, která na webu zatím není.
Na hlasování tentokrát nepotřebuje Vote PAK. Zadávají se příkazy přímo do console jako třeba .kill z původní hry. Časem možná přidám nějaké rozhraní do nového mappacku ve stylu Vote PAKu pro snadnější ovládání.

Příkazy jsou následující:

.fps
.kill
.no
.players
.run
.timelimit
.vote ammo
.vote control_limit
.vote ctf_loops
.vote fraglimit
.vote gametype
.vote info
.vote kick
.vote map
.vote next
.vote no
.vote restart
.vote timelimit
.vote weapons
.vote yes
.yes


příklady:

.vote fraglimit 123
.vote kick 3
.vote map dm/nyccdm3
.vote weapons bullet
.vote ammo unlimited
flecck
QUOTE(Falty @ 01.11.2006, 20:42) [snapback]391556[/snapback]

Tak mi jeden z autorů poslal link na download nové verze 1.4T9, která na webu zatím není.
Na hlasování tentokrát nepotřebuje Vote PAK. Zadávají se příkazy přímo do console jako třeba .kill z původní hry. Časem možná přidám nějaké rozhraní do nového mappacku ve stylu Vote PAKu pro snadnější ovládání.

Příkazy jsou následující:

.fps
.kill
.no
.players
.run
.timelimit
.vote ammo
.vote control_limit
.vote ctf_loops
.vote fraglimit
.vote gametype
.vote info
.vote kick
.vote map
.vote next
.vote no
.vote restart
.vote timelimit
.vote weapons
.vote yes
.yes


příklady:

.vote fraglimit 123
.vote kick 3
.vote map dm/nyccdm3
.vote weapons bullet
.vote ammo unlimited


no lol, ale falty....ja tomu nerozumim blush.gif
Falty
QUOTE(flecck @ 01.11.2006, 21:32) [snapback]391582[/snapback]

no lol, ale falty....ja tomu nerozumim blush.gif


Nikdo není dokonalý

Dělal jsem první zkoušky a hrál si s nastavením spawn (reswap zbraní a munice). První co mě zaujalo. Celkem dobrý akorát o tom ve hře nepůjde hlasovat. Neměl by být problem to dát jako parametr při spuštění.

Pro některé jedince doplním, že se neobjeví mikro ani náboje do mikra nebo místo nábojů a ostatních zbraních budou všude jen brokovnice nebo misto všech zbrani se náhodně objeví jen střelné zbraně atd
flecck
QUOTE(Falty @ 01.11.2006, 23:16) [snapback]391644[/snapback]

Nikdo není dokonalý

Dělal jsem první zkoušky a hrál si s nastavením spawn (reswap zbraní a munice). První co mě zaujalo. Celkem dobrý akorát o tom ve hře nepůjde hlasovat. Neměl by být problem to dát jako parametr při spuštění.

Pro některé jedince doplním, že se neobjeví mikro ani náboje do mikra nebo místo nábojů a ostatních zbraních budou všude jen brokovnice nebo misto všech zbrani se náhodně objeví jen střelné zbraně atd


dobře, to by bylo super , ale kdy to začne fungovat?
a bude to ve všech místnostech?
samo nechci nalehat, ale moc se na to těším :)
bude se to někdy ještě testovat?nebo to padlo?
Falty
Jde spíš o nastavení GP klienta. Ten má různé nastavení pro módy her (DM, TDM, CTF ...) Když se změní nastavení u jednoho módu projeví se to na všechny místnosti. Není problém použít stejné parametry i jinde.

Určitě bych to dal na DM a TDM.

Včera jsem to zkoušel rozjet. Zase mam problémy se zvidtelněním na netu. Prostě jsem za routerem a mam sdílenou veřejnou IP, což je dost velký problém. Další test vidím dneska mezi 19-21.
rAs!
QUOTE(Falty @ 02.11.2006, 09:29) [snapback]391699[/snapback]

Jde spíš o nastavení GP klienta. Ten má různé nastavení pro módy her (DM, TDM, CTF ...) Když se změní nastavení u jednoho módu projeví se to na všechny místnosti. Není problém použít stejné parametry i jinde.

Určitě bych to dal na DM a TDM.

Včera jsem to zkoušel rozjet. Zase mam problémy se zvidtelněním na netu. Prostě jsem za routerem a mam sdílenou veřejnou IP, což je dost velký problém. Další test vidím dneska mezi 19-21.


Ale nejak se to VOTE nehýbe tongue.gif
Falty
Tak oficiálními testery jsme ja, ras a flecck. Ještě by se hodil jeden rozumný betatester, když tak mi napište na ICQ. worship.gif
Falty
QUOTE(Falty @ 10.02.2007, 10:10) [snapback]457146[/snapback]

Tak oficiálními testery jsme ja, ras a flecck. Ještě by se hodil jeden rozumný betatester, když tak mi napište na ICQ. worship.gif


Napsal jsem jednomu z tvůrců a zjistil jsem, že se objevila nová verze. Kromě oprav několika bugů, tam autoři doplnili vypnutí a zapnutí všech primarních i sekundárních zbraní. A nastavení vybavení po reswapu - můžete se reswapovat přímo s rake?ákem a v ba?ohu budete mít místo nože brokovnici. Potom ještě přihodili hlášky double kill ala UT atd. Ale myslím, že i s rake?ákem i granáty se na více než 3-4 mrtví najednou nedostanem, takže se to moc nevyužije.
^90^Punisher(=PV=)
QUOTE(Falty @ 14.02.2007, 07:11) [snapback]459317[/snapback]

Napsal jsem jednomu z tvůrců a zjistil jsem, že se objevila nová verze. Kromě oprav několika bugů, tam autoři doplnili vypnutí a zapnutí všech primarních i sekundárních zbraní. A nastavení vybavení po reswapu - můžete se reswapovat přímo s rake?ákem a v ba?ohu budete mít místo nože brokovnici. Potom ještě přihodili hlášky double kill ala UT atd. Ale myslím, že i s rake?ákem i granáty se na více než 3-4 mrtví najednou nedostanem, takže se to moc nevyužije.

a je tam třeba hláška headshot ? Ještě by tam měli zabudovat kemp meter biggrin.gif
+-=
QUOTE(^90^Punisher(=PV=) @ 14.02.2007, 18:57) [snapback]459627[/snapback]

a je tam třeba hláška headshot ? Ještě by tam měli zabudovat kemp meter biggrin.gif

Co rovnou napsat novou hru ? :)
Falty
QUOTE(^90^Punisher(=PV=) @ 14.02.2007, 18:57) [snapback]459627[/snapback]

a je tam třeba hláška headshot ? Ještě by tam měli zabudovat kemp meter biggrin.gif


Ne, jen tyhle:

//
// Unreal Tournament kill messages
//
// This is what it's like in UT:
// - Killing Spree! 5 kills
// - Rampage! 10 kills
// - Dominating! 15 kills
// - Unstoppable! 20 kills
// - God Like! 25 kills
// - Double Kill = 2 kills
// - Multi Kill = 3 kills
// - Mega Kill = 4 kills
// - Ultra Kill = 5 kills
// - Monster Kill = 6 kills
Falty
Tak jsem si zase jednou vzpoměl, jak to vypadá se SoF plus 1,4 a vypadá to, že konečně vyjde v plné verzi.

Tohle mi odpověděl na otazku, kdy bude konečně plná verze:

It's never finished, because there's always something new to add. But I think that the current version is pretty complete. Is something particular missing that you need?
Falty
Přidáni SoF plus bude nasledovat až po čisce maplistu a nových mapách.
Falty
QUOTE(^90^Punisher(=PV=) @ 14.02.2007, 19:57) *
a je tam třeba hláška headshot ? Ještě by tam měli zabudovat kemp meter biggrin.gif


Viděl jsem novou verzi co se zkouší na serveru "Mad Onion" přes GS. A tam už je i antykemperský doplněk. Když zakempíš, tak ti začne klesat život na 1hp.
mallyyy
to proti kempeni je ve vsech servrech nebo to je zas neco jineho?
drahous
QUOTE(mallyyy @ 27.07.2007, 19:17) *
to proti kempeni je ve vsech servrech nebo to je zas neco jineho?



myslim ze je to na hodne serveru, asi ne na vsech, ale urcite by to bylo dobry zavyst to i na gp, ale uz by to chtelo co nejdrive, za par dni nam zacina TCL tak aby sme si meli kde natrenovat mapy a udelat ten turnaj na gp...
flecck
QUOTE(drahous @ 27.07.2007, 23:42) *
myslim ze je to na hodne serveru, asi ne na vsech, ale urcite by to bylo dobry zavyst to i na gp, ale uz by to chtelo co nejdrive, za par dni nam zacina TCL tak aby sme si meli kde natrenovat mapy a udelat ten turnaj na gp...


Přesně moje řeč!!!! thumbsup.gif
Falty
QUOTE(flecck @ 28.07.2007, 11:30) *
Přesně moje řeč!!!! thumbsup.gif


O prázdninách se Vám s tím nikdo dělat nebude. Teď nemyslím sebe, ale lidi z Allstaru. Do konce prázdnin můžu mít, tak odhlehčený starý patch a připravený nový mapy. Teda pokud na to chlapy vlítnete a nebudete na to jako v A. innocent.gif
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.