Nápověda - Vyhledávání - Členové - Kalendář
Plná verze: Newsflash!
GamePark.cz fórum > Fórum > Mimo mísu
Stran: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Qwwerty
QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 28.01.2014, 17:53) *
Špidla nechal vyvést novináře ochrankou?
Tomu nevěřim.

myslel jsem to, že Ransdorf přišel na prezenčku a zas vypadl
to s vyvedením novinářů imho češi nebyli, ale vypadalo to dost podobně - je vidět, že tenhle už věděl, proč čekat venku :D
W3N4
QUOTE (<Your>Father<CZ> @ 28.01.2014, 17:53) *
Předevšim by si EU měla začít dbát na důsledné dodržování svejch vytyčinejch politik. Bejt to tak, tak (už) Řecko neni v EU dávno před nějakou krizí.
Takže by EU vůbec nemusela teď řešit, co s Řeckem.

EU se chová jako hodnej kluk, co si neumí stát svým — a toho darebáci využívaj a my platíme.

Pokud se nepletu, tak kdyz na to EU prisla, tak uz bylo pozde. Ale samozrejme to chce nastavit ten system tak, aby se na tyto problemy prislo driv, ale holt pred Reckem nikdo nepocital, ze se najde zeme, ktera ma sebedestruktivni sklony.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
http://zpravy.idnes.cz/peklo-na-zemi-v-kyj..._zahranicni_vez

Ty krávo, čumte na ty videa... tam začala docela drsná válka
<Your>Father<CZ>
Moskva poslala na Krym stovky vojáků, podle Kyjeva chce vyprovokovat konflikt

Ráno jsem někde viděl video, jak neoznačení chlápci v zelenym s AK a odstřelovačkami stavěli zátarasy na silnici k letišti u Sevastopolu. U videa stálo, že zatím nikdo neví, kdo jsou a kde se tam vzali.

Teď už je to jasné. Rus si hlídá klíčovou vojenskou základnu. Podle mě zcela jistě půjde do války, jestliže ho Ukrajinec bud chtít plácnout přes prsty.
Qwwerty
QUOTE(<Your>Father<CZ> @ 01.03.2014, 01:09) *
..

obrazem - všechny už minimálně 24 hodin starý





_____
a jedna kuriozitka


+-=
Hmm snaha přidat se k západu a potom příjezd tanků ... to už jsem někde viděl.
Qwwerty
meanwhile v krymskym parlamentu

https://pbs.twimg.com/media/BhoXGQnCYAA6h3w.jpg:large

btw jak sakra funguje "pbs.twimg.com" a proč ty předchozí img se teď už nezobrazujou?
dynamicky generováný jméno kvůli repostum nebo wtf?
lllllllllll
No bude to hodně zajímavý. Já sem spíš pro-rusky orientovanej, ale docela se bojím kam toto všechno zajde.
A.l.i.3.n
Nevíte někdo kde se dá pokud možno objektivně zjistit, o co tam vlastně jde? Nejlépe nějak od začátku, protože o Ukrajině toho vím asi tolik, že se tam mluví skoro-rusky a je tam korupce.
Qwwerty
QUOTE(A.l.i.3.n @ 01.03.2014, 13:40) *
Nevíte někdo kde se dá pokud možno objektivně zjistit, o co tam vlastně jde? Nejlépe nějak od začátku, protože o Ukrajině toho vím asi tolik, že se tam mluví skoro-rusky a je tam korupce.

vím toho tolik co ty, ale 3 body k nastínění situace

ukrajina je klíčová v tom, že od tam pochází nejvíc evropské obilné produkce - proto "sýpka evropy"
dokonce i číňani tam kupovali pronajímali půdu k pěstování http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evrop...phtml?id=791184

další "tradiční konflikt" jsou dodávky plynu z Ruska - ukrajina ofc dluží a dluží hodně
Rusko bylo ochotný dluh přehlížet, ale výměnou za to že UA bude blíž k RU než k EU, což ohrozil nedávný převrat

proč Krym? je tam silná ruská populace (blue - Ukrainian, red - Russian), takže Rusko může předstírat, že chráni svoje lidi a mezitím obsazovat základny a klíčový objekty
co tak koukám na mapu tak Simferpolem a Sevastopolem si celkem upevní kontrolu nad Černým mořem




____
meanwhile
13:18
Rusko vidí jako řešení vojenský kontingent
Řešením situace na ukrajinském Krymu by mohlo být vyslání "menšího vojenského kontingentu". Dnes to podle agentury Reuters prohlásila šéfka horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková. Rusko by podle ní vojáky rozmístilo na Krymu z bezpečnostních důvodů.
BariX
Nevěřím, že tam Rusáci opravdu něco udělaj. Samozřejmě budou chrastit zbraněma, vydávat silácký prohlášení, ale Ukrajina není Gruzie, na to je Rusko moc malej pán.

Předpokládám, že jen budou tajně podporovat skupiny, který budou chtít osamostatnit Krym, ale otevřeně tam armádu nepošlou (těch pár rezavejch tanků a vrtulníků z té jejich základny nepočítám). A se zbytkem Ukrajiny samozřejmě nenadělaj už vůbec nic.

V každým případě je to rána pro všechny kapitalistobijce, protože se jen ukazuje, že Rusáci se serou do třetích států mnohem radši jak ti zlí Amíci.
Qwwerty
QUOTE(BariX @ 01.03.2014, 14:55) *
V každým případě je to rána pro všechny kapitalistobijce, protože se jen ukazuje, že Rusáci se serou do třetích států mnohem radši jak ti zlí Amíci.

akorát rozdíl v mentalitě
rusové jdou do konfliktů přímo
amerika mnohem radši rozmísťuje základny v cizích státech (v rámci dobŕe vůle neasi) a jde cestou infiltrace
150 států z 195 mi nezní, jako že neradi zahraničí :)

podle demografie je Krym defacto ruská oblast a při vyhlášení demokratických (>50%) voleb se imho s chutí odtrhne od UA

___
Putin požádal ruský parlament o schválení nasazení ruské armády na Krymu.
http://www.unian.net/politics/891579-putin...sk-v-kryim.html
+-=
Tak cca před 2 lety byl článek o Krymu v NG ... technicky vzato naprostá šikana každého kdo vůbec uznával Ukrajinu jako svobodný stát, o jazyku ani nemluvě :) Vyplynulo z toho že normální Ukrajinci už dávno utekli protože se tam nedalo žít + stát to naprosto nezajímalo. Redaktor tam dělal rozhovory i s pár "magory" kteří pořádají dětské tábory pro pravé Rusy (střelba a boj nožem zajisté obsaženy :). Ale zase tam bylo pár magorů /úplně ty původní "kmeny"/ kteří to dělali také + někdy se pomlátili na fotbalu. Psal to Amík tak to bylo zase trochu pokřivené z jiné strany. Ale skoro všichni se tam shodli že by chtěli SSSR zpátky, nebo aspoň být pod Ruskem -> dost těch Rusů to tam má divný s občanstvím a najednou jim Ukrajina nedává důchody/cokoliv. Prostě zase částečná šikana od státu :)
Qwwerty
QUOTE(+-= @ 01.03.2014, 15:23) *
Ale skoro všichni se tam shodli že by chtěli SSSR zpátky, nebo aspoň být pod Ruskem

"Situace je dramatická, většina lidí na Krymu je ale spokojená. Ukrajinské vojáky tu nevidíme, pouze slyšíme hlasy z Kyjeva.Nenarazili jsme ani na jednu ukrajinskou hlídku, na Krymu jsou jen ruská vojenská vozidla," říká z místa reportér ČT Miroslav Karas. :))
Qwwerty
QUOTE(Qwwerty @ 01.03.2014, 15:13) *
Putin požádal ruský parlament o schválení nasazení ruské armády na Krymu.
http://www.unian.net/politics/891579-putin...sk-v-kryim.html

oprava: údajně zmínil "ukrajinské území" a ne specificky Krym, takže se to vztahuje na celou UA (já azbukou nevládnu... )
schvaleno
https://twitter.com/maxseddon/status/439782...3695488/photo/1


kdyztak tu: https://twitter.com/maxseddon
a fotky tu: https://twitter.com/BBCDanielS

unconfirmed: "Členové horní komory ruského parlamentu požadují stáhnutí ruského velvyslance při OSN. Shodli se na tom při dnešním mimořádném jednání."

lllllllllll
Nelíbí se mi to, protože teď Rusko získá pozici agresora.
Qwwerty
QUOTE(lllllllllll @ 01.03.2014, 17:23) *
Nelíbí se mi to, protože teď Rusko získá pozici agresora.

místním se to docela líbí :)
"Residents of #Simferopol celebrate Russian troops, march and wave #Crimea flags, chanting "#Russia! Russia!""
lllllllllll
Já vím, ale já tady už týdny nebo spíš měsíce do všech cpu, jak to tam ten západ chce politicky ovládnout a najednou tam Rusové najedou s tankama :D
+-=
QUOTE(Qwwerty @ 01.03.2014, 16:57) *
unconfirmed: "Členové horní komory ruského parlamentu požadují stáhnutí ruského velvyslance při OSN. Shodli se na tom při dnešním mimořádném jednání."

Lol to je jak otočení fotky ženy když jí chci podvádět :D ... Sice jsme podepsali chartu OSN, ale když tam nebudeme můžeme si dělat co chceme. Pak se vrátíme a budeme dělat že se nic nestalo. Popravdě jsem docela těmhle smlouvám věřil, ale jak koukám tak Car zkouší co všechno může i mimo svaz. A jak to tak vypadá Car může skoro všechno, příště musí vyzkoušet jestli si může dovolit na někoho v NATO a pak ... snad je Finsko zase zastaví, mají v tom praxi :P

Ale zase nezapomínejte že Krym byl do roku 1954 částí "Ruska" /myšlena matička Rus/ až po 54 ho přiklepli k Ukrajině aby to vypadalo že ve svazu jsou si všicí rovni...
Qwwerty
teď už to může být jak chce - střílí se a na Sevastopolskym checkpointu údajně řekli novinářům "vítejte v rusku" biggrin.gif



BariX
QUOTE(lllllllllll @ 01.03.2014, 18:07) *
Já vím, ale já tady už týdny nebo spíš měsíce do všech cpu, jak to tam ten západ chce politicky ovládnout a najednou tam Rusové najedou s tankama :D

Na druhou stranu, teď můžeš tvrdit, že tam rusové jedou s tankama proto, aby mírumilovně ochránili místní lid proti vlivu západu :-)

Ale, já stále nevěřím, že je Rus tak blbej, aby tam opravdu vlítnul. A dokud se to nestane, tak tomu věřit nebudu. Celý to zatím považuju jen za ukázku odhodlání. Kdyby Rusko nic nedělalo, tak by vypadalo slabě. Zatím ale neudělali nic opravdovýho, nic co by je mohlo cokoliv stát, maximálně schytají pár flame vzkazů přes média, toť vše.
Qwwerty
QUOTE(BariX @ 01.03.2014, 20:34) *
Ale, já stále nevěřím, že je Rus tak blbej, aby tam opravdu vlítnul. A dokud se to nestane, tak tomu věřit nebudu. Celý to zatím považuju jen za ukázku odhodlání. Kdyby Rusko nic nedělalo, tak by vypadalo slabě. Zatím ale neudělali nic opravdovýho, nic co by je mohlo cokoliv stát, maximálně schytají pár flame vzkazů přes média, toť vše.

otázkou je, co znamená "nic co by je mohlo cokoliv stát"

celkem trefně to napsalo jedno nyxí ID
"nespokojnosť, trochu to podnietime, počkáme, nech sa zomelú. čo nás po nich, nám momentálne ide o krym. času dosť, keď sme už tak dlho čakali. a až nastane vhodná chvíľa a do vedenia sa dostanú naši priaznivci, pošleme/najmeme si pár provokatérov, počkáme o žiadosť o pomoc a vyrazíme. zvyšku krajiny trochu pohrozíme zvýšením ceny plynu, no a svet? na ten sa môžeme vykašľať, tí sa na nič nezmôžu. osn vydá pár bezzubých rezolúcií, amerika má slabého prezidenta, ktorého všetka odvaha sa vyčerpala na blízkom východe a v afrike, európania budú držať pec - tiež majú strach o plyn, naviac sa boja konfliktu priamo na svojich hraniciach."

do přístavu už připlula Balaklava, některý kusy techniky na sobě mají ruský insignie a ten klečící má GM-94, kterej patří do výbavy RU speciálních jednotek
sice porušujou Budapešťskou dohodu, ale místní to zjevně vítají, takže až na pár jedinců nebude žádnej velkej zátah na civilisty, aby se zvedlo nějaký větší mezinárodní pohoršení

btw kdyby vám to přes Sýrii a Ukrajinu uniklo, zdá se, že jsme obsadili slovensko ..těžko říct, jestli jsme si pomohli





....jo a aby se tradičně nezapomělo na židy :D
http://www.haaretz.com/news/world/1.577114
Pospa
já bych to neviděl tak černě a přirovnání k roku 38 atd mi přijdou trochu mimo vzhledem k tomu, že... 1) rusové krym věnovali ukrajině 2) ukrajina je momentálně silně destabilizovaná 3) drtivá většina obyvatel žijících na krymu jsou rusové a příchod ruské armády vítají
prostě se odtrhnou a všem se uleví
BariX
QUOTE(Pospa @ 01.03.2014, 22:46) *
já bych to neviděl tak černě a přirovnání k roku 38 atd mi přijdou trochu mimo vzhledem k tomu, že... 1) rusové krym věnovali ukrajině 2) ukrajina je momentálně silně destabilizovaná 3) drtivá většina obyvatel žijících na krymu jsou rusové a příchod ruské armády vítají
prostě se odtrhnou a všem se uleví

Ta ruská většina je 58% (dle Wiki).
Nabízí se teda jednoduchá otázka - co se stane, pokud tam ruská armáda přijde "stabilizovat" situaci?
Rozhodně tam nepřijdou, aby nečinně stáli na náměstí. Nastane totiž pravej opak, kurva velká destabilizace celé oblasti. Přijde totiž potlačování 42% menšiny, kteřá se zcela logicky nesmíří s okupací své země.
Řešením celé situace není žádná armáda cizích států. To si prostě musej UKačka vyřešit sami, mezi sebou. Jak se jim do toho začne srát kdokoliv jinej, tak z toho bude velký krveprolití a ta oblast se stane druhou Gazou.
Pospa
http://blisty.cz/art/72358.html
calll_
QUOTE(Qwwerty @ 01.03.2014, 20:54) *
btw kdyby vám to přes Sýrii a Ukrajinu uniklo, zdá se, že jsme obsadili slovensko ..těžko říct, jestli jsme si pomohli
https://pbs.twimg.com/media/Bhl7t7VCcAABxCf.jpg

ale hovno to nemci obsadili čr a češi zdrhli na slovensko aby mohli pracovat ve volkswagenu)

no a teď k ukrajine :

neni tam co řešit pokud se poruší dohoda z roku 1994 která garantovala teritoriální záruky je celá táto akce fail ze strany ruska a je zcela jedno kdy komu a jak patřil krym
Qwwerty
lol zatýkání na ruské demonstraci
http://lenta.ru/news/2014/03/02/givepeaceachance/
zdá se mi to, nebo na fotce je ten putinovo motorkář? biggrin.gif
BariX
Jinak, tady bych jen dodal, jak je vidět neakceschopnost EU.
Proto podporuju větší evropskou integraci. Zahraniční politika státu jako je ČR vůbec nic neznamená, je naprosto zbytečná. Zahraniční politika států jako je Německo, Polsko, Francie, nebo UK je sice schopnější, ale furt je to málo. A zahraniční politika EU je teď uplně k ničemu, protože reálně nezastupuje nikoho (když si každej stát tvoří další politiku sám), v pondělí, s křízkem po funuse se mají teprve sejít na úrovni EU ministři zahraničí,... to je prostě uplně na hovno, v situaci, kdy se musí reagovat flexibilně.

Proto bude podle mě velký plus pro celou Evropu, když se vysereme na nějakou národní zahraniční politiku a budeme mít jednotnou politiku EU, která bude mít jasnej mandát všech zemí EU, vzešlej z eurovoleb.
Pak budeme ve světě něco znamenat (podle počtu obyvatel třetí největší), takhle neznamenáme nic a nemůžeme se divit, že nás ostatní válcujou, např. USA, kteří opět hrajou daleko větší roli než my, i přesto, že nás se to reálně týká, na rozdíl od nich, protože se to odehrává kousek od našich hranic.
A myslet si, že nepotřebujeme silnou mezinárodní politiku, v aktuálním globalizovaným světě je naprosto naivní.
Lepší být pevnou součástí evropské federace a podílet se na ní, než být hovno na mapě, který podrží každýmu, kdo si o to řekne.
lllllllllll
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:01) *
Jinak, tady bych jen dodal, jak je vidět neakceschopnost EU.
Proto podporuju větší evropskou integraci. Zahraniční politika státu jako je ČR vůbec nic neznamená, je naprosto zbytečná. Zahraniční politika států jako je Německo, Polsko, Francie, nebo UK je sice schopnější, ale furt je to málo. A zahraniční politika EU je teď uplně k ničemu, protože reálně nezastupuje nikoho (když si každej stát tvoří další politiku sám), v pondělí, s křízkem po funuse se mají teprve sejít na úrovni EU ministři zahraničí,... to je prostě uplně na hovno, v situaci, kdy se musí reagovat flexibilně.

Proto bude podle mě velký plus pro celou Evropu, když se vysereme na nějakou národní zahraniční politiku a budeme mít jednotnou politiku EU, která bude mít jasnej mandát všech zemí EU, vzešlej z eurovoleb.
Pak budeme ve světě něco znamenat (podle počtu obyvatel třetí největší), takhle neznamenáme nic a nemůžeme se divit, že nás ostatní válcujou.
A myslet si, že nepotřebujeme silnou mezinárodní politiku, v aktuálním globalizovaným světě je naprosto naivní.
Lepší být pevnou součástí evropské federace a podílet se na ní, než být hovno na mapě, který podrží každýmu, kdo si o to řekne.

To je pěkná hovadina. EU je fraška, dávám ji rok maximálně 2 (no určitě víc, ale takto to zní líp).
EU dělá ze států, který něco znamenají státy co nic neznamenají. Taktika je zlikvidovat národní hospodařství tak, aby byl stát závislej na větším celku a to je zlo.
BariX
QUOTE(lllllllllll @ 02.03.2014, 13:11) *
To je pěkná hovadina. EU je fraška, dávám ji rok maximálně 2 (no určitě víc, ale takto to zní líp).

V aktuálním stavu ano, proto taky považuju aktuální stav za frašku a chci EU daleko pevnější thumbsup.gif
Qwwerty
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:01) *
...

takže podle tebe větší = být akceschopnější?
myslíš si, že z OSN vypadne něco víc než pár rezolucí? :D
a NATO se může akorát radovat, že tam UA nepatří

EU by prostě do otevřenýho konfliktu s Ruskem nešla ani tak
1. plyn, ropa, průmyslový odbytiště
2. konflikt na vlastních hranicích

další věc je, jak by asi vypadala ta "jednotná politika" když by se mělo např. Portugalsko a Španělsko (kterejm je to geograficky ukradený a mají vlastních problémů dost) shodnout s Polskem a Slovenskem, který mají Rusko za rohem
lllllllllll
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:12) *
V aktuálním stavu ano, proto taky považuju aktuální stav za frašku a chci EU daleko pevnější thumbsup.gif

Fraška je to, že EU přivádí země do takovýho stavu, kdy přestávají být silný. Státy, který nejsou závislý na takových celcích jsou silné a suverenní.

OSN je jen takový trapný divadlo, který nic skutečnýho nedokáže (alternativní použití je taky likvidace politických oponentů, viz Haagský soud).
BariX
QUOTE(Qwwerty @ 02.03.2014, 13:12) *
takže podle tebe větší = být akceschopnější?
myslíš si, že z OSN vypadne něco víc než pár rezolucí? :D
a NATO se může akorát radovat, že tam UA nepatří

EU by prostě do otevřenýho konfliktu s Ruskem nešla ani tak
1. plyn, ropa, průmyslový odbytiště
2. konflikt na vlastních hranicích

další věc je, jak by asi vypadala ta "jednotná politika" když by se mělo např. Portugalsko a Španělsko (kterejm je to geograficky ukradený a mají vlastních problémů dost) shodnout s Polskem a Slovenskem, který mají Rusko za rohem

Ne, mít jasnej mandát, jasnou a společnou strukturu, ne se drolit na X samostatně bezvýznamných součástí. To považuju za "být akceschopnější".
A tím nemyslím otevřenej konflikt (a už vůbec ne vojenskej), ale je potřeba určitým způsobem jednat.

Argument s Portugalskem a Španělskem je stejnej, asi jako argument s Oregonem, nebo Baškortostánem (jedna z ruských republik). Ano, těmto státům je to uplně u prdele, ale není to u prdele Evropské Unii, není to u prdele USA a není to u prdele Rusku.
BariX
QUOTE(lllllllllll @ 02.03.2014, 13:18) *
Fraška je to, že EU přivádí země do takovýho stavu, kdy přestávají být silný. Státy, který nejsou závislý na takových celcích jsou silné a suverenní.

Upřímně mi (nebo i sám sobě) odpověz na otázku, jestli si myslíš, že stát jako je ČR (malý hovno uprostřed západu a Ruska), může dlouhodobě přežívat naprosto sám (tzn. samostatně, bez toho, aniž by byl skrytě, nebo i otevřeně ovládám někým daleko větším), bez členství v daleko větším celku?
A tím dlouhodobě nemyslím 20 let, nemyslím ani 50 let. Tím myslím opravdu dlouhodobě, X generací, třeba 400, 500, let.
lllllllllll
Veškerý pokusy sjednotit více států pod jeden celej vždy dopadly špatně a až na pár vedoucích států to všem ostatním uškodilo.
Na tom zničit národní průmysl a zemědělství a z celého státu udělat bezvýznamnej kousek země závislej na cizím, není proboha nic užitečnýho.
<Your>Father<CZ>
QUOTE(BariX @ 01.03.2014, 20:34) *
Zatím ale neudělali nic opravdovýho, nic co by je mohlo cokoliv stát, maximálně schytají pár flame vzkazů přes média, toť vše.

I když tam pošlou 50 000 vojáků, tak to bude úplně stejně.

EU udělá tytyty. OSN udělá tytyty. USA udělá tytyty. A to bude celý. Stejně jako s Gruzií.

QUOTE(BariX @ 01.03.2014, 23:02) *
Řešením celé situace není žádná armáda cizích států.

Cílem Rusa ale vůbec není spokojenost Ukrajince. Oni si chce rozšířit své území.

QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:01) *
Proto podporuju větší evropskou integraci. Zahraniční politika státu jako je ČR vůbec nic neznamená, je naprosto zbytečná.

Možná nevýznamná pro celou EU, ale rozhodně velmi významná pro Česko. A Česko je pro mě rozhodně důležitější než EU.

Co s jednotné zahraniční politiky EU týče, tak to v nejbližších (desítkách) let rozhodně nehrozí. Na rozdíl od USA tu mám až příliš mnoho zcela odlišných států se zcela odlišnými zájmy a postavením. Pokud se tak jednou stane, budu jedině rád.
lllllllllll
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:23) *
Upřímně mi (nebo i sám sobě) odpověz na otázku, jestli si myslíš, že stát jako je ČR (malý hovno uprostřed západu a Ruska), může dlouhodobě přežívat naprosto sám (tzn. samostatně, bez toho, aniž by byl skrytě, nebo i otevřeně ovládám někým daleko větším), bez členství v daleko větším celku?
A tím dlouhodobě nemyslím 20 let, nemyslím ani 50 let. Tím myslím opravdu dlouhodobě, X generací, třeba 400, 500, let.

Záruku ti nedá nikdo. A nemluvím o úplným odstříhnutím se od okolí. Jednoduše řečeno, existovaly obrovský říše který zanikly a měly existovat tisíce let... ale už tu nejsou.
BariX
QUOTE(lllllllllll @ 02.03.2014, 13:23) *
Veškerý pokusy sjednotit více států pod jeden celej vždy dopadly špatně a až na pár vedoucích států to všem ostatním uškodilo.
Na tom zničit národní průmysl a zemědělství a z celého státu udělat bezvýznamnej kousek země závislej na cizím, není proboha nic užitečnýho.

Veškerý pokusy v lidské historii, o udržení samostatnosti malýho státu vždy dopadly špatně.
A přesně proto chci radši společně s ostatníma vytvořit jeden z těch vedoucích států a ne se tady snažit o nesmyslnou samostatnost (to totiž není možný).
Qwwerty
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:18) *
Argument s Portugalskem a Španělskem je stejnej, asi jako argument s Oregonem, nebo Baškortostánem (jedna z ruských republik). Ano, těmto státům je to uplně u prdele, ale není to u prdele Evropské Unii, není to u prdele USA a není to u prdele Rusku.

evropské unii jako instituci možná ne
ale ona se skládá právě z těch států, který na sebe mrdaj a posledních několik století mezi sebou válčí
vždyť ani jednotlivý státy nejsou jednotný (flame morava vs. čechy; severo-italové proti jihu), tak jak pak má jednotně vystupovat celej kontinent? :D
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:23) *
A tím dlouhodobě nemyslím 20 let, nemyslím ani 50 let. Tím myslím opravdu dlouhodobě, X generací, třeba 400, 500, let.

to je každýmu politikovi upřímě ukradený
80% z nich se nedívá dál, než na konec svýho volebního období :)


____
btw doplněno o soundtrack :D
BariX
QUOTE(Qwwerty @ 02.03.2014, 13:26) *
to je každýmu politikovi upřímě ukradený
80% z nich se nedívá dál, než na konec svýho volebního období :)

Tak pokud všichni rezignujeme na dlouhodobý cíle jen proto, že pro politiky, který si sami volíme je to až moc daleko a nezajímá je nic než konec volebního období, tak dobře nám tak :-) Tohle ale platí všeobecně.
Člověk by se neměl vzdávat ideálů jen proto, že k tomu není zrovna ideální prostředí :-)

Nakonec, proto vůbec neberu v potaz ty argumenty proti EU ve smyslu "oni nám zakazují žárovky". Aktuální stav je nepodstatnej vzhledem k tomu, jaký to může být, resp. o co se můžeme snažit, jaký by to mohlo být.
+-=
Zajímavé píšu to tu pokaždé když někdo napíše že malý stát = hovno => budoucnost je v EU ... na to znám jen jednu odpověď -> Švýcarsko, chceš se do něj s**t ? Ok propere tvoje bankovní účty a uvidíme + Určitě ho budou chtít chránit kamarádi kteří nechtějí aby jejich účty někdo ukazoval. V nejhorší nouzi si těch pár Arabášů snad vzpomene kdo jim prodával zbraně když nikdo jiný nesměl.

EU nejde o Ukrajinu :) Jde o Ruskej plyn a ropu, ale zase si nesmíme nechat od Ruska s**t na hlavu, což teď děláme. Prostě Car na to jde dobře, teď už ho nic nezastaví ... možná tak to že jeho vojsko není to z dob svazu jak si myslí, ale opravdu jen chabí odraz jeho slávy. Co se stalo když jako premiér poprvé (nebo prezident?) vyhlašoval "všearmádní" pohotovost -> Kursk šel ke dnu /měl pár dní do oprav, ale Car chtěl všechny jeho chlouby na vodě, tak vyplul/. Vemte si že posádky ponorkářů dostávají minimální plat a to ještě se zpožděním, představa že maji na palubě hlavice ... no nic :)
EU se měla vy***t na moralizování, nabídnout se jako prostředník a poslat tam mobilní nemocnice (máme jich dost). Takhle ze sebe dělá jenom kašpary a moralizuje ... pokud chce něco řešit, tak třeba v Sůdánu je zase bordel, ale to už je vohraná písnička tak ju nikdo neřeší :)
lllllllllll
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 13:26) *
Veškerý pokusy v lidské historii, o udržení samostatnosti malýho státu vždy dopadly špatně.
A přesně proto chci radši společně s ostatníma vytvořit jeden z těch vedoucích států a ne se tady snažit o nesmyslnou samostatnost (to totiž není možný).

S tím nesouhlasím. Většina států v Evropě má silnej historickej základ.
I-I.e.r.g.o.t.I-I
Ukrajinci jsou eště v bojovym rauši, válka asi bude. Dostanou hrozně na kotel, ale rusko si tim podepíše mezinárodní ortel, a toho debila putina bude ještě hodně bolet hlava.

A mimochodem, v evropě se malý státy držej dobře. To že jsme si my zachovali prakticky stejný hranice po posledních tisíc let (jako územní jednotka) je malej zázrak.
+-=
QUOTE(I-I.e.r.g.o.t.I-I @ 02.03.2014, 14:11) *
Ukrajinci jsou eště v bojovym rauši, válka asi bude. Dostanou hrozně na kotel, ale rusko si tim podepíše mezinárodní ortel, a toho debila putina bude ještě hodně bolet hlava.

A mimochodem, v evropě se malý státy držej dobře. To že jsme si my zachovali prakticky stejný hranice po posledních tisíc let (jako územní jednotka) je malej zázrak.

Kolik z toho to byl samostatný stát? :) + Kolik z toho nebyla "ochrana" Svaté říše? :)


A proč by to Car pokakal? Co mu může svět udělat? Embargo na co? Všechny karty má on ... nikdo nemlže nic, můžeme jen poslouchat Rusko a doufat že nebude chtít víc :)
lllllllllll
Tady jde vidět ten zakořeněnej antirusismus.
Američani vedou války (myslím tím i ty prostřednictvím CIA) po celým světě a všichni to přehlížejí a Rusové udělají malej náznak a už sou to ti největší hajzlové na světě.
Každopádně s jejich krokama nesouhlasím, protože jim to z mezinárodního hlediska uškodí.
BariX
QUOTE(lllllllllll @ 02.03.2014, 15:09) *
Tady jde vidět ten zakořeněnej antirusismus.
Američani vedou války (myslím tím i ty prostřednictvím CIA) po celým světě a všichni to přehlížejí a Rusové udělají malej náznak a už sou to ti největší hajzlové na světě.
Každopádně s jejich krokama nesouhlasím, protože jim to z mezinárodního hlediska uškodí.

Problém je, že tady porovnáváš konspirační teorie s tím, co se opravdu a otevřeně děje.

Ale pokud už chceš porovnávat konspirační teorie, tak si nevybírej, nebo si snad myslíš, že Rusko svoje zájmy prostřednictvím tajných služeb nevykonává? Že nepodporuje teroristy, pokud mají stejnej zájem? Že Rusko nešpehuje naprosto všecho a všechny? Že nezabíjí cizí lidí na cizím území? Že nepošlou armádu do cizího státu, když se jim to hodí? To se samozřejmě děje a Rusko v tomhle ohledu nijak nezaostává, jen to přehlížíš a ostatní označuješ za antirusisty :-)
Šupex
Takže výsledek je, že začne válka, narukujem a konečně uvidím naživo lidi, s kterýma jsem tu trávil čas?
+-=
QUOTE(Šupex @ 02.03.2014, 15:43) *
Takže výsledek je, že začne válka, narukujem a konečně uvidím naživo lidi, s kterýma jsem tu trávil čas?

Tak nevím kolik lidí z fora je zdravotně způsobilých k odvodu :) S dioptriemi které mám na nose se nehodím snad ani ke kulometu :) (no i když to tak hrozné neni mno :/ ) ... tak jsem si přečetl braný zákon a je to v čudu :P
+-=
Ja fakt nevím, ale nedělám to schválně .... mám rozbitou myš :(
Qwwerty
QUOTE(BariX @ 02.03.2014, 15:17) *
Problém je, že tady porovnáváš konspirační teorie s tím, co se opravdu a otevřeně děje.
blbý je, že s odtajňováním dokumentů, se potvrzuje pravdivost konspiračních teorií o false-flag útocích, etc..
např. Gulf of Tonkin (přímo z vládní NSA domény)

ofc souhlas, že Rusko na tom není o moc líp (stačí se podívat na nejasnosti okolo Beslanu), akorát umí líp tajit a čistit důkazy o svých akcích
QUOTE(Šupex @ 02.03.2014, 15:43) *
Takže výsledek je, že začne válka, narukujem a konečně uvidím naživo lidi, s kterýma jsem tu trávil čas?
nah, dostanem boty a nový MMO-FPS :)


____
"EU je zcela šokována faktem, že si Ruské vojsko při okupaci svítí 100W žárovkami."
Toto je "lo-fi" verze našeho obsahu. Pokud chcete pracovat v plné verzi s více informacemi, formátováním a obrázkyklikněte, prosím, zde.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.